Jolanta Mockevičienė 2010 m. balandžio 13 d. 11:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kiekviena sėkmė turi savo kainą

Lietuvos olimpinės slidinėjimo rinktinės trenerė ignalinietė Kazimiera Strolienė po Vankuverio olimpinių žiemos žaidynių labiausiai norėtų gerai pailsėti

Didžiausias K.Strolienės noras po įtempto olimpinio sezono - atostogos
avgi.lt nuotr.
Didžiausias K.Strolienės noras po įtempto olimpinio sezono - atostogos
   


Po olimpinių žaidynių K. Strolienė poilsio neturėjo. Reikėjo atsiskaityti už įvairias treniruočių stovyklas ir varžybas, susikaupė krūva organizacinių reikalų, reikėjo rengtis Lietuvos slidinėjimo sprinto čempionatui, kuriame dalyvavo abu jos auklėtiniai, Vankuverio olimpinių žiemos žaidynių dalyviai Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis.

Tepėja

„Lietuvos čempionate rinktinės nariai privalo dalyvauti, tuo klausimo net nereikia diskutuoti. Kuo dažniau Mantas su Modestu kartu rungtyniaus, tuo bus tiktai geriau. Sportininkai kaups patyrimą, nes Vankuveryje jų startas komandiniame sprinte buvo pirmasis. Nustebinti jie manęs nenustebino, bet ir nenuvylė, debiutas nebuvo blogas“, – sako Kazimiera.
 

Lietuvos čempionato dieną K. Strolienė atsikėlė labai anksti ir Lietuvos moksleivių namų rūsyje, kuriame laikomas sportininkų inventorius, savo mokiniams geras porą valandų tepė slides. Jas tepa jau seniai, gal 12 ar daugiau metų, kai tiktai pradėjo dirbti trenere ir ugdyti jaunąsias slidininkes. „Gyvenimas privertė tai daryti. Sportininkai, žinoma, ir patys jas galėtų pasitepti. Užsienyje per varžybas tai daro specialūs slidžių tepėjai, o pas mus Lietuvoje jų nėra, tad tas malonumas tenka treneriams. Paruošti vieną porą slidžių mažiausiai prireikia vienos valandos laiko“, – sako Kazimiera.
 

Ketvirtos

Vankuverio olimpinės žiemos žaidynės K. Strolienės sportinėje biografijoje buvo ketvirtosios. Trijose ji dalyvavo kaip sportininkė: Albervilyje ir Lilehameryje ji atstovavo Lietuvai biatlono varžybose, Nagane – slidinėjimo, o Vankuveryje debiutavo kaip trenerė. Į trenerės darbą, kuris Kazimierą visą laiką traukė, ji sugrįžo 1998 m. po Nagano olimpinių žaidynių ir pradėjo dirbti Ignalinos moksleivių namuose.
 

Iš pradžių į ją buvo žiūrima nepatikliai, daug kas galvojo, kad, kaip buvusi sportininkė, Kazimiera tingės dirbti. Kone pusę metų ji jautė savotišką įtampą. Tačiau davė sau žodį, kad, ateidama dirbti, ji bus kitokia, nes pats gyvenimas ją tokią subrandino. Darbas greitai davė rezultatų. Ignalinietės auklėtinės tapo Lietuvos jaunių čempionėmis ir prizininkėmis, atstovavo šaliai 2001 m., 2003 m. ir 2005 m. Europos žiemos festivaliuose, į kuriuos važiavo ir Kazimiera.
 

Po Turino olimpinių žiemos žaidynių ignalinietei buvo pasiūlyta padirbėti su Lietuvos vyrų slidinėjimo rinktine. Tada ir prasidėjo rimtas darbas su rinktine bei atitolimas nuo vaikų sporto. „Vaikus palikti buvo be galo gaila, tačiau turėjau augti kaip trenerė, nesinorėjo regresuoti. Pagrindinis tikslas buvo išbandyti save ir eiti toliau, ne vien tik dirbti su vaikais“, – sako Kazimiera.


 

Debiutas

Ignalinietė į Vankuverį jau vyko kaip olimpinės rinktinės trenerė. Buvo ne ką lengviau, nei sportininkei. Išgyveno dėl sportininkų, ypač nerimavo dėl slidžių tepimo, jų sutvarkymo. „Kitų šalių treneriai galėjo bendrauti tarpusavyje, o man nebuvo laiko, teko dirbti išsijuosus prie slidžių. Ankstų rytą atsikeldavau ir žiūrėdavau į dangų, koks bus oras. Galiu sakyti, kad man padėjo Dievulis – oras buvo nuspėjamas, jis nesikeitė kas 10 minučių, ir slidžių parengimas nebuvo toks sudėtingas“, – sako Kazimiera.
 

Lietuvos olimpinės slidinėjimo rinktinės trenerė pati vairuoja ir mašiną, veža sportininkus į varžybas bei treniruočių stovyklas Europoje. Taip jau penktus metus. Dar praėjusiais metais ji mašiną vairuodavo viena, o šiemet – pasikeisdama su visaginiečiu Igoriu Terentjevu. Per porą metų su naująja Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos mašina ignalinietė nuvažiavo apie 40 tūkst. km.
 

„Automobilis geras, galingas, su juo saugu, o tai palengvina važiavimą. Asociacija nusprendė automobilį laikyti Ignalinoje, kad būtų tvarkingas, patikėjo jį prižiūrėti man“, – sako Kazimiera.
 

Laiminga

Ignalinietė gali atlikti ir daugiau vyriškų darbų, tačiau iš jos lūpų niekada neišsprūsta, kad sunku. Vairuoti mašiną jai patinka. Savo sode ji pati nusipjauna žolę, pasikuria pirtelę. Ji – viena iš nedaugelio pasaulio moterų, dirbančių šalies slidinėjimo rinktinės trenere. Šią nelengvą profesiją dažniausiai renkasi vyrai.
 

Ji pripažįsta, kad Lietuvoje moteriai dirbti slidinėjimo trenere tikrai yra sunku. „Vyrai gali ir daugiau patinginiauti, jiems tai atleistina, o moteriai – niekada“, – tvirtina Kazimiera.
 

Nors rūpesčių ir sunkumų per akis, tačiau olimpinės rinktinės trenerė slidinėjimo sporte yra laiminga, jai patinka tai, ką daro. „Kai darbas patinka, tai nėra ir sunku, nors kiekviena sėkmė turi savo kainą. Galima gyventi ir kitokį gyvenimą, sėdėti namuose ir nieko neveikti. Tačiau pabūčiau savaitėlę namuose ir pajusčiau, kad man neužtenka vien blynus kepti. Reikia veiklos, siekti tikslo. Jeigu to nebus, mano gyvenimas bus nevisavertis“, – sako Kazimiera.
 

Sūnus

Papildomų rūpesčių kelia tai, kad ignalinietė treniruoja savo sūnų Mantą Strolią. Ir jam sunku, ir mamai. Visi galvoja, kad trenerė žiūri tik į jį vieną. „Jeigu treniruočiau vien sūnų, prie mūsų nebūtų prisijungęs Modestas Vaičiulis, kuris Mantą dažnai jau ir aplenkia. Treniruoju abu vienodai. Modestas yra jaunesnis, jį reikia daugiau kontroliuoti, nes tik porą metų treniruojasi profesionaliai. Per pratybas iš sūnaus stengiuosi išreikalauti viską, kas įmanoma, o namie mūsų santykiai kitokie“, – sako Kazimiera.
 

Trenerė džiaugiasi, kad M. Vaičiulis ir jos sūnus labai tinka vienas kitam komandiniame sprinte, panašūs judviejų charakteriai, abu gerai sutaria. Gero lygio biatlonininkas, Lietuvos čempionas bei prizininkas buvo ir Kazimieros vyras Vytautas Strolia, tačiau šeima jau senokai išsiskyrė. Tėvų pėdomis pasekė dar vienas jų sūnus jaunėlis Tautvydas, kuris lanko slidinėjimo pratybas. Jeigu pasitaiko galimybė, kartais su mama išvažiuoja į treniruočių stovyklas.
 

Komanda

Baigėsi Vankuverio olimpinės žiemos žaidynės, artėja nauji išbandymai Sočyje. Kokie K. Strolienės planai? „Apie juos nenoriu kalbėti, nes yra daug sudėtingų klausimų. Žinau, kaip reikėtų viską daryti, bet, jeigu nebus pinigų, viskas perniek. Bet svarbiausia, kaip iki žaidynių išlaikyti sportininkus, taisyti metodines klaidas, kurių, rengiantis Vankuveriui, padaryta buvo nemažai. Tačiau ne vien nuo metodikos priklausys rezultatai. Turi būti komanda – gydytojai, masažuotojai, slidžių tepėjai, mokslininkai. Turime dirbti ne po vieną, o būrys žmonių. Aš už sportininkus stoju mūru - tai mano vaikai“, – sako Kazimiera.
 

Sportininko ir trenerio darbas labiausiai matomas. Yra rezultatas, kuris viską pasako. Tai gerai žino ir K. Strolienė, kurios pagrindinis darbo credo - kur bebūtum, ką bedarytum, pateisinamų priežasčių nėra – darbą reikia padaryti. Labiausiai ji nemėgsta vėluojančių, tačiau būtent dėl vėlavimo didžiausi ginčiai vyksta su... sprinteriais. „Sprinteriai turi būti staigūs, bet iš tikrųjų jie viską daro lėtai, o ir pavėluoti mėgsta“, – sako olimpinės rinktinės trenerė.

Ignalinietę ir pačią dažnai matome dalyvaujančią įvairiose slidinėjimo varžybose. Per treniruočių stovyklas ji taip pat stoja ant slidžių. Kazimiera teigia, kad ji sportuoja dėl darbo: kad nepritrūktų jėgų, būtų žvali, energija užplūstų vairuojant mašiną. „Neįsivaizduoju trenerio be slidžių“, – priduria.
 

Dabar K. Strolienė labiausiai laukia atostogų. Tada ji iš pagrindų pasitvarkys savo butelį, padirbės sode ir vieną savaitę praleis Ukrainoje pas draugę.
   

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaunietės metė iššūkį Eurolygos klubui
2019 02 23
Baltijos lyga
Lietuvos komandos Baltijos moterų krepšinio lygoje šįvakar pergalių neiškovojo - krito ir "Aistės-LSU', ir "Šiaulių-Universiteto" merginos.
Amsterdame - lietuviškos pergalės dainos
2019 02 22
Atranka
Lietuvos rinktinė į pasaulio čempionatą vyks kaip stipriausia J grupės komanda - įveikę Nyderlandų krepšininkus mūsiškiai užsitikrino pirmąją vietą.
"Žalgiris" prisiminė pergalės skonį
2019 02 22
Eurolyga
Kauno "Žalgirio" krepšininkai nutraukė nesėkmių Eurolygoje seriją įveikdami autsaiderę, Podgoricos "Budučnost" ekipą.
 
"Stumbro" gretose - gausybė permainų
2019 02 23
A lyga
Iš gilaus žiemos miego prabudęs Kauno „Stumbro“ klubas praeitą savaitę pradėjo ruoštis A lygos batalijoms.
Į žiūrovo širdį beldžiasi per rezultatus
2019 02 22
Interviu
Ramiai išgyvenę tarpsezonį Marijampolės "Sūduvos" vadovai vis dar dairosi pastiprinimo ir siekia į stadioną privilioti dar daugiau žiūrovų.
Vilniaus klubą papildė ispanas
2019 02 22
Naujokas
Vilniaus „Žalgirio“ pasirašė sutartį su saugu iš Ispanijos Pau Moreriu, anksčiau rungtyniavusiu Norvegijos aukščiausioje lygoje.
Australijoje du zuikius nušovė vienu šūviu
2019 02 22
Ėjimas
Lengvaatletis Marius Žiūkas – apie prieštaringas permainas ėjime ir norą varžytis Tokijuje.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
 
L. Grigelis varžysis turnyro finale
2019 02 23
Dvejetai
Laurynas Grigelis su čeku deneku Kolaru 6:4, 6:1 nugalėjo britą Scottą Claytoną ir kanadietį Adilą Shamasdiną ir prasibrovė į turnyro Italijoje finalą.
Turnyrą pradės maču su prancūzu
2019 02 23
Burtai
Pirmuoju Ričardo Berankio varžovu „Dubai Duty Free Tennis Championship“ tapo 168-oji pasaulio raketė iš Prancūzijos Constantas Lestienne'as
L. Grigelio duetas pasiekė pusfinalį
2019 02 21
Dvejetai
Italijoje vykstančių dvejetų varžybų ketvirtfinalyje ketvirtadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė italų duetą ir pateko į pusfinalį.
Iš šuolių sektoriaus - į graplingo ringą
2019 02 22
Graplingo imtynės
Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse šuolio į tolį rungtyje dalyvavęs Tomas Bardauskas dabar rengiasi kovoms graplingo ringe ir jau turi skambių pasiekimų.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Azijiečių barjerą perlipo be vargo
2019 02 22
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė galingai įveikė grupės etapą Kambodžoje vykstančiame FIVB 2 žvaigždučių turnyre.
Šalies čempionate išaušo lemiamų kovų metas
2019 02 22
Moterų tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate startuoja atkrintamosios varžybos. Jau sekmadienį bus aiškios pusfinalio dalyvės.
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
N. Ališausko klubas liko už borto
2019 02 22
Ledo ritulys
Rygos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja N. Ališauskas, po pralaimėjimo liko per žingsnį nuo KHL atkrintamųjų varžybų.
Estefetei teko įveikti baudos ratą
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje lietuviai užėmė 16-ą vietą, o miršrioje ketvertuko estafetėje finišavo priešpaskutiniai.
Lietuviai liko už 80-uko ribos
2019 02 21
Slidinėjimas
Austrijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate ketvirtadienį į startą stojo aštuoni Lietuvos sportininkai.
Austrijoje liko be pergalių
2019 02 21
Badmintonas
Austrijoje vykstančiame tarptautiniame badmintono turnyre „Austrian Open“ Lietuvos badmintonininkėms pergalių iškovoti nepavyko.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
 
Akademikų vardai – dviem sporto žmonėms
2019 02 21
Akademija
VDU Švietimo akademijos auditorijoje per Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavimą aptarti 2018 m. darbai ir numatytos gairės 2019–iesiems.
LTOK pratęsta tradicija
2019 02 21
Apdovanojimai
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo jubiliejines sukaktis mininčius olimpiniam sąjūdžiui ir šalies sportui nusipelniusius žmones.
LTOK posėdyje – apie pinigus ir renginius
2019 02 21
Pinigai
LTOK vykdomasis komitetas įpareigojo „Olifėjos“ vadovus pateikti siūlymo įkurti bendrovės valdybą galimus finansinius kaštus ir būtinumą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas