Jolanta Mockevičienė 2010 m. balandžio 13 d. 11:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kiekviena sėkmė turi savo kainą

Lietuvos olimpinės slidinėjimo rinktinės trenerė ignalinietė Kazimiera Strolienė po Vankuverio olimpinių žiemos žaidynių labiausiai norėtų gerai pailsėti

Didžiausias K.Strolienės noras po įtempto olimpinio sezono - atostogos
avgi.lt nuotr.
Didžiausias K.Strolienės noras po įtempto olimpinio sezono - atostogos
   


Po olimpinių žaidynių K. Strolienė poilsio neturėjo. Reikėjo atsiskaityti už įvairias treniruočių stovyklas ir varžybas, susikaupė krūva organizacinių reikalų, reikėjo rengtis Lietuvos slidinėjimo sprinto čempionatui, kuriame dalyvavo abu jos auklėtiniai, Vankuverio olimpinių žiemos žaidynių dalyviai Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis.

Tepėja

„Lietuvos čempionate rinktinės nariai privalo dalyvauti, tuo klausimo net nereikia diskutuoti. Kuo dažniau Mantas su Modestu kartu rungtyniaus, tuo bus tiktai geriau. Sportininkai kaups patyrimą, nes Vankuveryje jų startas komandiniame sprinte buvo pirmasis. Nustebinti jie manęs nenustebino, bet ir nenuvylė, debiutas nebuvo blogas“, – sako Kazimiera.
 

Lietuvos čempionato dieną K. Strolienė atsikėlė labai anksti ir Lietuvos moksleivių namų rūsyje, kuriame laikomas sportininkų inventorius, savo mokiniams geras porą valandų tepė slides. Jas tepa jau seniai, gal 12 ar daugiau metų, kai tiktai pradėjo dirbti trenere ir ugdyti jaunąsias slidininkes. „Gyvenimas privertė tai daryti. Sportininkai, žinoma, ir patys jas galėtų pasitepti. Užsienyje per varžybas tai daro specialūs slidžių tepėjai, o pas mus Lietuvoje jų nėra, tad tas malonumas tenka treneriams. Paruošti vieną porą slidžių mažiausiai prireikia vienos valandos laiko“, – sako Kazimiera.
 

Ketvirtos

Vankuverio olimpinės žiemos žaidynės K. Strolienės sportinėje biografijoje buvo ketvirtosios. Trijose ji dalyvavo kaip sportininkė: Albervilyje ir Lilehameryje ji atstovavo Lietuvai biatlono varžybose, Nagane – slidinėjimo, o Vankuveryje debiutavo kaip trenerė. Į trenerės darbą, kuris Kazimierą visą laiką traukė, ji sugrįžo 1998 m. po Nagano olimpinių žaidynių ir pradėjo dirbti Ignalinos moksleivių namuose.
 

Iš pradžių į ją buvo žiūrima nepatikliai, daug kas galvojo, kad, kaip buvusi sportininkė, Kazimiera tingės dirbti. Kone pusę metų ji jautė savotišką įtampą. Tačiau davė sau žodį, kad, ateidama dirbti, ji bus kitokia, nes pats gyvenimas ją tokią subrandino. Darbas greitai davė rezultatų. Ignalinietės auklėtinės tapo Lietuvos jaunių čempionėmis ir prizininkėmis, atstovavo šaliai 2001 m., 2003 m. ir 2005 m. Europos žiemos festivaliuose, į kuriuos važiavo ir Kazimiera.
 

Po Turino olimpinių žiemos žaidynių ignalinietei buvo pasiūlyta padirbėti su Lietuvos vyrų slidinėjimo rinktine. Tada ir prasidėjo rimtas darbas su rinktine bei atitolimas nuo vaikų sporto. „Vaikus palikti buvo be galo gaila, tačiau turėjau augti kaip trenerė, nesinorėjo regresuoti. Pagrindinis tikslas buvo išbandyti save ir eiti toliau, ne vien tik dirbti su vaikais“, – sako Kazimiera.


 

Debiutas

Ignalinietė į Vankuverį jau vyko kaip olimpinės rinktinės trenerė. Buvo ne ką lengviau, nei sportininkei. Išgyveno dėl sportininkų, ypač nerimavo dėl slidžių tepimo, jų sutvarkymo. „Kitų šalių treneriai galėjo bendrauti tarpusavyje, o man nebuvo laiko, teko dirbti išsijuosus prie slidžių. Ankstų rytą atsikeldavau ir žiūrėdavau į dangų, koks bus oras. Galiu sakyti, kad man padėjo Dievulis – oras buvo nuspėjamas, jis nesikeitė kas 10 minučių, ir slidžių parengimas nebuvo toks sudėtingas“, – sako Kazimiera.
 

Lietuvos olimpinės slidinėjimo rinktinės trenerė pati vairuoja ir mašiną, veža sportininkus į varžybas bei treniruočių stovyklas Europoje. Taip jau penktus metus. Dar praėjusiais metais ji mašiną vairuodavo viena, o šiemet – pasikeisdama su visaginiečiu Igoriu Terentjevu. Per porą metų su naująja Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos mašina ignalinietė nuvažiavo apie 40 tūkst. km.
 

„Automobilis geras, galingas, su juo saugu, o tai palengvina važiavimą. Asociacija nusprendė automobilį laikyti Ignalinoje, kad būtų tvarkingas, patikėjo jį prižiūrėti man“, – sako Kazimiera.
 

Laiminga

Ignalinietė gali atlikti ir daugiau vyriškų darbų, tačiau iš jos lūpų niekada neišsprūsta, kad sunku. Vairuoti mašiną jai patinka. Savo sode ji pati nusipjauna žolę, pasikuria pirtelę. Ji – viena iš nedaugelio pasaulio moterų, dirbančių šalies slidinėjimo rinktinės trenere. Šią nelengvą profesiją dažniausiai renkasi vyrai.
 

Ji pripažįsta, kad Lietuvoje moteriai dirbti slidinėjimo trenere tikrai yra sunku. „Vyrai gali ir daugiau patinginiauti, jiems tai atleistina, o moteriai – niekada“, – tvirtina Kazimiera.
 

Nors rūpesčių ir sunkumų per akis, tačiau olimpinės rinktinės trenerė slidinėjimo sporte yra laiminga, jai patinka tai, ką daro. „Kai darbas patinka, tai nėra ir sunku, nors kiekviena sėkmė turi savo kainą. Galima gyventi ir kitokį gyvenimą, sėdėti namuose ir nieko neveikti. Tačiau pabūčiau savaitėlę namuose ir pajusčiau, kad man neužtenka vien blynus kepti. Reikia veiklos, siekti tikslo. Jeigu to nebus, mano gyvenimas bus nevisavertis“, – sako Kazimiera.
 

Sūnus

Papildomų rūpesčių kelia tai, kad ignalinietė treniruoja savo sūnų Mantą Strolią. Ir jam sunku, ir mamai. Visi galvoja, kad trenerė žiūri tik į jį vieną. „Jeigu treniruočiau vien sūnų, prie mūsų nebūtų prisijungęs Modestas Vaičiulis, kuris Mantą dažnai jau ir aplenkia. Treniruoju abu vienodai. Modestas yra jaunesnis, jį reikia daugiau kontroliuoti, nes tik porą metų treniruojasi profesionaliai. Per pratybas iš sūnaus stengiuosi išreikalauti viską, kas įmanoma, o namie mūsų santykiai kitokie“, – sako Kazimiera.
 

Trenerė džiaugiasi, kad M. Vaičiulis ir jos sūnus labai tinka vienas kitam komandiniame sprinte, panašūs judviejų charakteriai, abu gerai sutaria. Gero lygio biatlonininkas, Lietuvos čempionas bei prizininkas buvo ir Kazimieros vyras Vytautas Strolia, tačiau šeima jau senokai išsiskyrė. Tėvų pėdomis pasekė dar vienas jų sūnus jaunėlis Tautvydas, kuris lanko slidinėjimo pratybas. Jeigu pasitaiko galimybė, kartais su mama išvažiuoja į treniruočių stovyklas.
 

Komanda

Baigėsi Vankuverio olimpinės žiemos žaidynės, artėja nauji išbandymai Sočyje. Kokie K. Strolienės planai? „Apie juos nenoriu kalbėti, nes yra daug sudėtingų klausimų. Žinau, kaip reikėtų viską daryti, bet, jeigu nebus pinigų, viskas perniek. Bet svarbiausia, kaip iki žaidynių išlaikyti sportininkus, taisyti metodines klaidas, kurių, rengiantis Vankuveriui, padaryta buvo nemažai. Tačiau ne vien nuo metodikos priklausys rezultatai. Turi būti komanda – gydytojai, masažuotojai, slidžių tepėjai, mokslininkai. Turime dirbti ne po vieną, o būrys žmonių. Aš už sportininkus stoju mūru - tai mano vaikai“, – sako Kazimiera.
 

Sportininko ir trenerio darbas labiausiai matomas. Yra rezultatas, kuris viską pasako. Tai gerai žino ir K. Strolienė, kurios pagrindinis darbo credo - kur bebūtum, ką bedarytum, pateisinamų priežasčių nėra – darbą reikia padaryti. Labiausiai ji nemėgsta vėluojančių, tačiau būtent dėl vėlavimo didžiausi ginčiai vyksta su... sprinteriais. „Sprinteriai turi būti staigūs, bet iš tikrųjų jie viską daro lėtai, o ir pavėluoti mėgsta“, – sako olimpinės rinktinės trenerė.

Ignalinietę ir pačią dažnai matome dalyvaujančią įvairiose slidinėjimo varžybose. Per treniruočių stovyklas ji taip pat stoja ant slidžių. Kazimiera teigia, kad ji sportuoja dėl darbo: kad nepritrūktų jėgų, būtų žvali, energija užplūstų vairuojant mašiną. „Neįsivaizduoju trenerio be slidžių“, – priduria.
 

Dabar K. Strolienė labiausiai laukia atostogų. Tada ji iš pagrindų pasitvarkys savo butelį, padirbės sode ir vieną savaitę praleis Ukrainoje pas draugę.
   

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
„Iš palūžusių vyrų padarė karius“
2019 04 19
Komentaras
Legendinis krepšinio treneris Rimantas Endrijaitis po Eurolygos mačų Stambule: „Veikiausiai Š.Jasikevičius paklausė žaidėjų, ar jie turi kiaušinius.“
 
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
Futbolą derina su kūryba
2019 04 19
Projektas
Tūkstančiai vaikų darželiuose šaltuoju metu laiku keliauja po linksmą ir margaspalvį „Futboliuko“ pasaulį.
LFF taurės burtai: antras dublis
2019 04 19
Burtai
Ketvrirtadienį nepavykus be nesklandumų ištraukti „Sharp LFF taurės" burtų, šiandien jie buvo traukiami iš naujo.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
Pakoreguota trasa bėgikus tik džiugino
2019 04 14
Bėgimas
'Nepaisant siaurų takų, visi bėgo drausmingai saugojo vieni kitus“, - pasakojo vienas iš Panevėžio "Senvagės" bėgimo organizatorių Pavelas Fedorenka.
 
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Lietuviai pergalingai žengia tikslo link
2019 04 17
Svetur
Perspektyvūs Lietuvos jauniai prasibrovė į tarptautinio teniso turnyro Kipre pusfinalius. Jie tęsia kovą ir dvejetų varžybose.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
Jauna kovotoja nekantrauja žengti į narvą
2019 04 17
Bušido
„Svarbiausia daryti tai, ką myli, kas suteikia didžiausias emocijas, aistrą, – sako kovotoja Ernesta Kareckaitė, besirengianti debiutui kovos narve.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
Rinktinei nepadės J. Truchanovičius
2019 04 13
Rankinis
Nacionalinė Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atsakomąsias rungtynes namie su rumunais sekmadienį žais be patyrusio Jono Truchanovičiaus.
Rankinio rinktinei vilčių - dar mažiau
2019 04 11
Rankinis
Lietuvos rankininkai patyrė trečią pralaimėjimą atrankoje į Europos pirmenybes - svečiuose 23:28 nusileido rumunams.
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Pirmoje repeticijoje – pergalė prieš estus
2019 04 17
Ledo ritulys
Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė sėkmingai pradėjo kontrolinių rungtynių seriją ruošiantis pasaulio čempionato I diviziono A grupės turnyrui.
Bando pralaužti ledus moterų rinktinei
2019 04 16
Ledo ritulys
Žengtas svarbus žingsnis moterų rinktinės dalyvavimo pasaulio čempionatuose link, tačiau asociacijai „Hockey Lietuva“ teks laukti IIHF išimties.
Štilis koreguoja buriuotojų planus
2019 04 18
Buriavimas
„Vos prasideda varžybos, atrodo, vėjas atostogų išeina“, – pasakojo Pasaulio buriavimo taurės varžybose dalyvaujanti Viktorija Andrulytė.
Kariai kovojo miško trasose
2019 04 18
Orientavimasis
Žiežmariuose vyko Lietuvos kariuomenės karinio orientavimosi čempionatas. Jame varžėsi per 80 profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių.
Prie biliardo stalų – tik merginos
2019 04 17
Biliardas
Balandžio 20 d. Lietuvos moterų biliardo lyga kviečia į Kaune vyksiančias jubiliejines moterų pulo varžybas “M8 Taurei” laimėti.
 
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Laipiotojai grįžo į LTOK gretas
2019 04 18
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie pinigus, tarptautinius renginius, Lietuvos laipiojimo sporto asociaciją, žurnalistus, olimpinius kandidatus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas