Jolanta Mockevičienė 2010 m. balandžio 13 d. 11:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kiekviena sėkmė turi savo kainą

Lietuvos olimpinės slidinėjimo rinktinės trenerė ignalinietė Kazimiera Strolienė po Vankuverio olimpinių žiemos žaidynių labiausiai norėtų gerai pailsėti

Didžiausias K.Strolienės noras po įtempto olimpinio sezono - atostogos
avgi.lt nuotr.
Didžiausias K.Strolienės noras po įtempto olimpinio sezono - atostogos
   


Po olimpinių žaidynių K. Strolienė poilsio neturėjo. Reikėjo atsiskaityti už įvairias treniruočių stovyklas ir varžybas, susikaupė krūva organizacinių reikalų, reikėjo rengtis Lietuvos slidinėjimo sprinto čempionatui, kuriame dalyvavo abu jos auklėtiniai, Vankuverio olimpinių žiemos žaidynių dalyviai Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis.

Tepėja

„Lietuvos čempionate rinktinės nariai privalo dalyvauti, tuo klausimo net nereikia diskutuoti. Kuo dažniau Mantas su Modestu kartu rungtyniaus, tuo bus tiktai geriau. Sportininkai kaups patyrimą, nes Vankuveryje jų startas komandiniame sprinte buvo pirmasis. Nustebinti jie manęs nenustebino, bet ir nenuvylė, debiutas nebuvo blogas“, – sako Kazimiera.
 

Lietuvos čempionato dieną K. Strolienė atsikėlė labai anksti ir Lietuvos moksleivių namų rūsyje, kuriame laikomas sportininkų inventorius, savo mokiniams geras porą valandų tepė slides. Jas tepa jau seniai, gal 12 ar daugiau metų, kai tiktai pradėjo dirbti trenere ir ugdyti jaunąsias slidininkes. „Gyvenimas privertė tai daryti. Sportininkai, žinoma, ir patys jas galėtų pasitepti. Užsienyje per varžybas tai daro specialūs slidžių tepėjai, o pas mus Lietuvoje jų nėra, tad tas malonumas tenka treneriams. Paruošti vieną porą slidžių mažiausiai prireikia vienos valandos laiko“, – sako Kazimiera.
 

Ketvirtos

Vankuverio olimpinės žiemos žaidynės K. Strolienės sportinėje biografijoje buvo ketvirtosios. Trijose ji dalyvavo kaip sportininkė: Albervilyje ir Lilehameryje ji atstovavo Lietuvai biatlono varžybose, Nagane – slidinėjimo, o Vankuveryje debiutavo kaip trenerė. Į trenerės darbą, kuris Kazimierą visą laiką traukė, ji sugrįžo 1998 m. po Nagano olimpinių žaidynių ir pradėjo dirbti Ignalinos moksleivių namuose.
 

Iš pradžių į ją buvo žiūrima nepatikliai, daug kas galvojo, kad, kaip buvusi sportininkė, Kazimiera tingės dirbti. Kone pusę metų ji jautė savotišką įtampą. Tačiau davė sau žodį, kad, ateidama dirbti, ji bus kitokia, nes pats gyvenimas ją tokią subrandino. Darbas greitai davė rezultatų. Ignalinietės auklėtinės tapo Lietuvos jaunių čempionėmis ir prizininkėmis, atstovavo šaliai 2001 m., 2003 m. ir 2005 m. Europos žiemos festivaliuose, į kuriuos važiavo ir Kazimiera.
 

Po Turino olimpinių žiemos žaidynių ignalinietei buvo pasiūlyta padirbėti su Lietuvos vyrų slidinėjimo rinktine. Tada ir prasidėjo rimtas darbas su rinktine bei atitolimas nuo vaikų sporto. „Vaikus palikti buvo be galo gaila, tačiau turėjau augti kaip trenerė, nesinorėjo regresuoti. Pagrindinis tikslas buvo išbandyti save ir eiti toliau, ne vien tik dirbti su vaikais“, – sako Kazimiera.


 

Debiutas

Ignalinietė į Vankuverį jau vyko kaip olimpinės rinktinės trenerė. Buvo ne ką lengviau, nei sportininkei. Išgyveno dėl sportininkų, ypač nerimavo dėl slidžių tepimo, jų sutvarkymo. „Kitų šalių treneriai galėjo bendrauti tarpusavyje, o man nebuvo laiko, teko dirbti išsijuosus prie slidžių. Ankstų rytą atsikeldavau ir žiūrėdavau į dangų, koks bus oras. Galiu sakyti, kad man padėjo Dievulis – oras buvo nuspėjamas, jis nesikeitė kas 10 minučių, ir slidžių parengimas nebuvo toks sudėtingas“, – sako Kazimiera.
 

Lietuvos olimpinės slidinėjimo rinktinės trenerė pati vairuoja ir mašiną, veža sportininkus į varžybas bei treniruočių stovyklas Europoje. Taip jau penktus metus. Dar praėjusiais metais ji mašiną vairuodavo viena, o šiemet – pasikeisdama su visaginiečiu Igoriu Terentjevu. Per porą metų su naująja Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos mašina ignalinietė nuvažiavo apie 40 tūkst. km.
 

„Automobilis geras, galingas, su juo saugu, o tai palengvina važiavimą. Asociacija nusprendė automobilį laikyti Ignalinoje, kad būtų tvarkingas, patikėjo jį prižiūrėti man“, – sako Kazimiera.
 

Laiminga

Ignalinietė gali atlikti ir daugiau vyriškų darbų, tačiau iš jos lūpų niekada neišsprūsta, kad sunku. Vairuoti mašiną jai patinka. Savo sode ji pati nusipjauna žolę, pasikuria pirtelę. Ji – viena iš nedaugelio pasaulio moterų, dirbančių šalies slidinėjimo rinktinės trenere. Šią nelengvą profesiją dažniausiai renkasi vyrai.
 

Ji pripažįsta, kad Lietuvoje moteriai dirbti slidinėjimo trenere tikrai yra sunku. „Vyrai gali ir daugiau patinginiauti, jiems tai atleistina, o moteriai – niekada“, – tvirtina Kazimiera.
 

Nors rūpesčių ir sunkumų per akis, tačiau olimpinės rinktinės trenerė slidinėjimo sporte yra laiminga, jai patinka tai, ką daro. „Kai darbas patinka, tai nėra ir sunku, nors kiekviena sėkmė turi savo kainą. Galima gyventi ir kitokį gyvenimą, sėdėti namuose ir nieko neveikti. Tačiau pabūčiau savaitėlę namuose ir pajusčiau, kad man neužtenka vien blynus kepti. Reikia veiklos, siekti tikslo. Jeigu to nebus, mano gyvenimas bus nevisavertis“, – sako Kazimiera.
 

Sūnus

Papildomų rūpesčių kelia tai, kad ignalinietė treniruoja savo sūnų Mantą Strolią. Ir jam sunku, ir mamai. Visi galvoja, kad trenerė žiūri tik į jį vieną. „Jeigu treniruočiau vien sūnų, prie mūsų nebūtų prisijungęs Modestas Vaičiulis, kuris Mantą dažnai jau ir aplenkia. Treniruoju abu vienodai. Modestas yra jaunesnis, jį reikia daugiau kontroliuoti, nes tik porą metų treniruojasi profesionaliai. Per pratybas iš sūnaus stengiuosi išreikalauti viską, kas įmanoma, o namie mūsų santykiai kitokie“, – sako Kazimiera.
 

Trenerė džiaugiasi, kad M. Vaičiulis ir jos sūnus labai tinka vienas kitam komandiniame sprinte, panašūs judviejų charakteriai, abu gerai sutaria. Gero lygio biatlonininkas, Lietuvos čempionas bei prizininkas buvo ir Kazimieros vyras Vytautas Strolia, tačiau šeima jau senokai išsiskyrė. Tėvų pėdomis pasekė dar vienas jų sūnus jaunėlis Tautvydas, kuris lanko slidinėjimo pratybas. Jeigu pasitaiko galimybė, kartais su mama išvažiuoja į treniruočių stovyklas.
 

Komanda

Baigėsi Vankuverio olimpinės žiemos žaidynės, artėja nauji išbandymai Sočyje. Kokie K. Strolienės planai? „Apie juos nenoriu kalbėti, nes yra daug sudėtingų klausimų. Žinau, kaip reikėtų viską daryti, bet, jeigu nebus pinigų, viskas perniek. Bet svarbiausia, kaip iki žaidynių išlaikyti sportininkus, taisyti metodines klaidas, kurių, rengiantis Vankuveriui, padaryta buvo nemažai. Tačiau ne vien nuo metodikos priklausys rezultatai. Turi būti komanda – gydytojai, masažuotojai, slidžių tepėjai, mokslininkai. Turime dirbti ne po vieną, o būrys žmonių. Aš už sportininkus stoju mūru - tai mano vaikai“, – sako Kazimiera.
 

Sportininko ir trenerio darbas labiausiai matomas. Yra rezultatas, kuris viską pasako. Tai gerai žino ir K. Strolienė, kurios pagrindinis darbo credo - kur bebūtum, ką bedarytum, pateisinamų priežasčių nėra – darbą reikia padaryti. Labiausiai ji nemėgsta vėluojančių, tačiau būtent dėl vėlavimo didžiausi ginčiai vyksta su... sprinteriais. „Sprinteriai turi būti staigūs, bet iš tikrųjų jie viską daro lėtai, o ir pavėluoti mėgsta“, – sako olimpinės rinktinės trenerė.

Ignalinietę ir pačią dažnai matome dalyvaujančią įvairiose slidinėjimo varžybose. Per treniruočių stovyklas ji taip pat stoja ant slidžių. Kazimiera teigia, kad ji sportuoja dėl darbo: kad nepritrūktų jėgų, būtų žvali, energija užplūstų vairuojant mašiną. „Neįsivaizduoju trenerio be slidžių“, – priduria.
 

Dabar K. Strolienė labiausiai laukia atostogų. Tada ji iš pagrindų pasitvarkys savo butelį, padirbės sode ir vieną savaitę praleis Ukrainoje pas draugę.
   

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Lietuva - nematytas karjeros taškas
2019 01 22
Legionierius
„Sintek-Jonava“ gynėjas Jalenas Bradley – apie Rimantą Grigą, europietišką krepšinį ir draugą iš „Žalgirio“.
Už taiklų metimą - 100 tūkst. eurų
2019 01 22
Karaliaus Mindaugo taurė
Per „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą vienas žiūrovas turės galimybę laimėti Lietuvoje dar nematyto dydžio premiją.
Pristatė naujus sirgalių marškinėlius
2019 01 22
Atributika
Šarūnas Mazalas: sirgaliai pereina į naują lygį - tribūnose kuria spektaklį, ne mažiau įdomų už pačias rungtynes.
 
Debiutinėse rungtynėse pralaimėjo Graikijai
2019 01 22
U-19
Pirmosios oficialios rungtynės istorijoje Lietuvos rinktinei susiklostė nesėkmingai, ji po rezultatyvios kovos pralaimėjo Graikijai 3:6.
„Žalgirio“ gretose - naujokas iš Ispanijos
2019 01 22
Naujokas
Vilniaus "Žalgirio" futbolo klubas pasirašė sutartį su ryškiu naujoku - 49 rungtynes "La Liga" čempionate sužaidusiu Victoru Perezu.
A. Skarbalius įvertino metų geriausiuosius
2019 01 22
A. Skarbalius pasidalino mintimis apie geriausią metų žaidėją, A lygą pakeitusius legionierius ir A.Skarbalių pakeitusį Valdą Urboną.
Latvijoje - trys lietuvių medaliai
2019 01 21
Varžybos
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose - Urtės Baikštytės, Benedikto Mickaus ir Rapolo Sauliaus pergalės.
Penki sluoksniai aprangos bėgti netrukdo
2019 01 17
Žvilgsnis
Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius – apie bėgimą spaudžiant 24 laipsniams šalčio, apledėjusius laiptus, Mantą Stonkų ir legendinę arbatą.
Vilniaus maratonas išsaugojo partnerį
2019 01 16
Maratonas
„Danske Bank“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Tarptautinis maratonas“ ir dar trejus metus drauge organizuos masiškiausią Lietuvos sporto renginį.
 
G. Sabeckis įrodė dar turintis parako
2019 01 21
Turnyras
Tarptautiniame ITF teniso turnyre Vilniuje - Gvido Sabeckio triumfas.
Į Vilnių susirinko iš viso pasaulio
2019 01 16
Turnyras
„Vilnius Cup 2019“ teniso turnyre dalyvaus beveik 200 sportininkų net iš 26 valstybių. Jėgas mėgins ir buvusi pirmoji Lietuvos profesionalų raketė.
Suklupo jau pirmame mače
2019 01 14
Turnyras
ATP „Challenger“ serijos turnyro „Koblenz Open“ vienetų varžybų pirmajame rate Laurynas Grigelis neatsilaikė prieš Rusijos tenisininką.
Paaiškėjo Lietuvos imtynių čempionai
2019 01 21
Imtynės
Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate buvo išdalinti net 28 apdovanojimų komplektai.
Lietuviai iškovojo keturis medalius
2019 01 21
Džiudžitsu
Lisabonoje (Portugalija) pasibaigusiame Europos brazilų džiudžitsu čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo visų spalvų medalius.
Serbijos ringe – auksas ir sidabras
2019 01 21
Boksas
Aštuntajame tarptautiniame moterų bokso turnyre „Tautų taurė“ aukso medalį iškovojo Gabrielė Diekontaitė, sidabrą – Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2019 01 20
Trekas
Naujojoje Zelandijoje vykstančiame 2018-2019 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų penktajame etape lietuviai medalių neiškovojo.
Prisideda siekis patekti į Tokiją
2019 01 08
Dviračiai
"Čia puikios sąlygos treniruotėms – yra ir kalnų, ir lygumų, taip pat parankus klimatas, gera virtuvė," – sako dešimtmetį Italijoje gyvenanti R. Leleivytė.
O. Baleišytė apgynė čempionės titulus
2019 01 04
Trekas
Lietuvos dviračių treko skrečo ir daugiakovės čempionate O. Baleišytė tapo abiejų rungčių čempione, o V. Lašinis antrus metus tapo skrečo čempionu.
LMRL lyderės sustiprino savo pozicijas
2019 01 21
Moterų rankinis
LMRL trečiąjį ratą pergale pradėjo praėjusių metų čempionės Kauno „Acme-Žalgirio“ rankininkės.
„Dragūnas“ palaužė principinį varžovą
2019 01 20
Baltijos lyga
Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai emocingose Baltijos rankinio lygos rungtynėse 28:26 (13:17) namuose įveikė Ukrainos vicečempionę Zaporožės ZTR ekipą.
Po pertraukos – įvarčių rekordas
2019 01 17
Lietuvos lyga
Atsinaujinusiose Lietuvos rankinio lygos kovose netrūko atkaklių rungtynių, bet lyderiams pavylo įrodyti savo pranašumą.
 
"LSU-Dextera" patiesė dvi Vilniaus ekipas
2019 01 22
Moterų tinklinis
Moterų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės prieš aukščiau turnyro lentelėje esančias komandas iškovojo Kauno "LSU-Dexteros" komanda.
Pamokė Baltijos lygos čempiones
2019 01 21
Moterų tinklinis
Lietuvos tinklinio čempionė Kauno "Kauno-VDU" komanda savaitgalį iškovojo dvi puikias pergales Baltijos moterų lygoje.
Alytiškės pavijo šalies čempiones
2019 01 15
Lietuvos čempionatas
„Top sport“ Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynėse dvi pergales iškovojo ir į pirmąją vietą turnyro lentelėje pakilo į Alytaus "Prekyba-Parama".
Ralis žiemą - ypatingas
2019 01 22
Ralis
Justas Tamašauskas: „Ralis žiemą reikalauja ypač daug pasiruošimo“
Mirtinos klaidos stebint ralio varžybas
2019 01 22
Ralis
Ralio dalyviai turi būti užtikrinti ne tik trasos būkle ar savo bolidu, bet ir žiūrovų sveiku protu.
"RR Team" duetas grįžta į ralio trasas
2019 01 21
Ralis
Metų pertrauką ralyje padaręs Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės duetas duetas pasirodys "Winter Rally" varžybose.
 
„Sartų“ lenktynėse – solidūs prizai
2019 01 22
Lenktynės
„Sartų“ lenktynių žiūrovus džiugins 7 bėgimai, o sportininkus - 17 600 eurų prizinis fondas
Rinktinės treneris dirbs Vokietijoje
2019 01 22
Treneris
Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris Danielis Lacroix išbandys vyriausiojo trenerio rolę Vokietijos aukščiausioje lygoje.
Orientavimosi sporte - kartų kaita
2019 01 22
Orientavimasis
Visagine įvykusiame Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionate ilgoje bei estafečių trasose buvo karūnuoti nauji čempionai.
Lietuvės - Baltijos regiono čempionės
2019 01 22
Lėkščiasvydis
Lietuvos lėkščiasvydininkės įrodė, jog yra vertos stipriausio moterų klubo Baltijos šalyse titulo.
„Kinijoje bus mano smėlio dėžė“
2019 01 22
Plaukimas
Danas Rapšys - apie patekimą į pasaulio plaukimo Čempionų lygą, pinigus, naująjį automobilį ir priežastį, dėl kurios teko klūpėti prieš trenerę.
„Ambersail 2“ triumfą paženklino rekordas
2019 01 22
Jachtos
Lietuvos buriuotojų jachta „Ambersail 2“ 44 sek. pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą ir gaus tradicinį jūrininkų prizą – romo.
 
Posėdyje – apie pinigus, planus, renginius
2019 01 21
Posėdis
LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos 2018 metų LTOK biudžeto apyskaita, veiklos ataskaita ir LTOK finansinio audito ataskaita.
Olimpiečio dovana protėviui – paminklas
2019 01 20
Žvilgsnis
Legendinis bėgikas Romualdas Bitė sportinį kelią pradėjo nuo slidinėjimo, žiemos trasoje jis sutiko ir savo gyvenimo meilę.
Didžiausiam eksponatui prireikė net krano
2019 01 18
Muziejus
Lietuvos krepšinio muziejaus Joniškyje sieną papuošė daugiau nei trijų metrų skersmens ir beveik 400 kg sveriantis paminklas Lietuvos šimtmečiui.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas