Ingvaras Butautas 2011 m. lapkričio 22 d. 17:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sienomis lipa ne neturėdami ką veikti...

"Traumos – labai retos. Tai būna nebent nesilaikant saugos taisyklių ir darant kvailus žingsnius," - neigė laipiojimo ekstremalumą treneris G.Bunevičius

Lietuvos laipiojimo taurės varžybų penktasis etapas.
Aliaus Koroliovo nuotr.
Lietuvos laipiojimo taurės varžybų penktasis etapas.
   
Kaune, VšĮ ,,Miegantys drambliai“ salėje iki pat vėlaus vakaro vyko Lietuvos laipiojimo taurės turnyro penktasis etapas. Į jį susirinko dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, ir svečiai iš Rusijos Kaliningrado srities, viso – per 100 sportininkų iš iš šešių skirtingų laipiotojų klubų.

„Renginys šiek tiek užsitęsė. Mes negalvojome, kad bus tiek daug dalyvių. Kai kurie dalyviai buvo priversti laukti. Tai buvo šios toks nepatogumas tiems, kurie yra iš Klaipėdos ar iš Kaliningrado. Visa kita varžybose buvo puiku. Trasų sudėtingumas buvo vidutinis, kai kam lengvai pavyko jas įveikti, kaip kam – ne. Labai skyrėsi lyderių ir autsaiderių pajėgumas,“ – pasakojo „Miegančių dramblių laipiojimo klubo treneris Giedrius Bunevičius.

Varžybose dalyvavo Lietuvos rinktinės nariai Vilimantas Petrašiūnas, Juozas Bobina, Karolis Rutkauskas, Rūta Keršiulytė, kurie liepos mėnesį dalyvavo pasaulio čempionate Italijoje.

Pirmoji varžybų dienos pusė skirta kvalifikaciniams lipimams. Pirma startavo A grupė (1993 m. gim. ir vyresni, po jos vyko C grupės (1994 1996 m. gim.) atranka. Pastarojoje geriausiai pasirodė Juozas Bobina iš „Miegančių dramblių“, užlipęs visas trasas pirmu bandymu, o merginų grupėje - Julija Zaiceva (1995 m. gim., Kaliningradas). Intensyvi kova vyko tarp Rusijos ir Lietuvos sportininkų E grupės lipimuose. Geriausiai pasirodė berniukai iš Kaliningrado, o merginų grupėje dėl pirmos vietos varžėsi dvi perspektyviausios ,,Miegančių dramblių“  klubo sportininkės vienuolikmetė Rugilė Tamošiūnaitė ir dešimtmetė Ugnė  Leščiukaitytė.  
 
Po pertraukos prasidėjo finaliniai lipimai.  E ir D grupės finalo metu lipo kartu. Merginos pirmą kartą susidūrė su šuolio reikalaujančiomis trasomis. Anot sportininkų trasos buvo tikrai vertos iššūkio.

D grupėje iš vaikinų geriausiai pasirodė Vladislavas Novikovas (1997 m. gim.) antroji vieta atiteko svečiui Daniilui Kornijeckiui (1999 m. gim., Kaliningradas) trečiaja džiaugėsi Simonas Sirvidas (1997 m. gim., Kaunas, „Miegantys Drambliai“).

Merginų tarpe prizines vietas pasidalino Rusijos sportininkės Aleksandra Solovjova (1998 m. gim.), Jelizaveta Kochan (1999 m. gim.) ir viena Lietuvos ,,Miegančių dramblių“ klubo sportininkė Gertrūda Kaniauskaitė (1999 m. gim.).

 Sudėtingiausios šį kartą ir daugiausiai sportininkų šaltų nervų pareikalavusios trasos buvo  C grupėje. Atrankoje nusileidęs mūsų sportininkui, finale buvo neįveikiamas Sergejus Bydtajevas (1997 m. gim.) iš Kaliningrado, o Lietuvos laipiojimo rinktinės narys Juozas Bobina (1994 m. gim.) liko antras. Trečias - Aleksandras Pakalniškis (1996 m. gim., LUK, Vilnius). Merginų grupėje prizines vietas pasidalino Julija Zaiceva (1995 m. gim.), Milda Koreivaitė (1995 m. gim., LUK Vilnius) ir Gabija Barauskaitė (1995 m. gim., KLUSK Kaunas).


 
Daugiausia žiūrovų dėmesio susilaukė įnirtinga kova A grupės finale.  Kiekvieną lipimą garsiais plojimais palydėdami žiūrovai palaikė ir Lietuvos, ir užsienio sportininkus. Merginų tarpe geriausiai pasirodė Rūta Keršiulytė (1989 m. gim., LUK Vilnius), antra buvo Aistė Pliuškevičiūtė (1992 m. gim., KLUSK Kaunas), trečia liko Kaliningrado sportininkė Irina Artiuševskaja (1987 m. gim.). Vaikinų tarpe vyko tikra žvaigždžių kova: didžiausią patirtį turintis lietuvis, Pasaulio laipiojimo čempionatų dalyvis Vilimantas Petrašiūnas įspūdingai įveikė trasas, tačiau savo veržlumu jį aplenkė rusas Michailas Kočetkovas (1983 m. gim.) palikęs Vilimantui antrąją vietą. Trečioji atiteko Kauno sportininkui Artūrui Volkovui (1992 m. gim.).

Paskutinis šių metų varžybų etapas, per kurį paaiškės geriausi metų laipiotojai vyks gruodžio 10 dieną Klaipėdoje.

Laipiojimo sporte yra trys rungtys. „Miegantys Drambliai“ specializuojasi boulderinge. Anot trenerio G. Bunevičiaus, rungčiai kalbininkai dar nėra sugalvoję lietuviško atitikmens, todėl sportininkai savo rungtį ir vadina anglišku žodžiu.

„Tai yra labai sunkus, bet trumpas lipimas į 4,5 metrų aukštį. Gali daryti daug bandymų, o tavo rezultatas priklauso nuo to, per kiek bandymų užlipsi penkias trasas. Pagal tai, skaičiuojami reitingai, vietos,“ – pasakojo G. Bunevičius boulderingo varžybų esmę.

Anot jo, greitis čia nėra svarbu. Tiesa yra skiriamas laiko limitas trasų įveikimui, tačiau neskaičiuojama kas kliūtis įveikė greičiau.

 „Finale lipama iš anksto nemačius trasos. Žmogus ateina prie trasos, pamato ją ir turi penkias minutes apgalvoti savo taktiką. Boulderinge trasos visada keičiasi, niekada nebūna tos pačios. Per varžybas jas žino tik vienas žmogus – tas kuris jas stato,“ – pasakojo treneris.

Pati varžybų siena yra medinė. Į ją sukami kibiai iš poliesterio.

„Tai plastmasė su priemaišomis, kurios padaro ją panašią į uolą, akmenį,“ – kalbėjo G. Bunevičius.

Iš šono atrodantis ekstremalus sportas, anot trenerio, nesąlygoja didelio traumatizmo.

„Dažniausia sportininkai susiduria su mikrotraumomis. Kenčia pirštai. Apkrova daugiausia kliūna pirštų sąnariams. Ir neįvertinus savo jėgų ar blogai padarius apšilimą, būna įplyšimai arba patempimai. Lūžiai – labai reti. Tai būna nebent nesilaikant saugos taisyklių ir darant kvailus žingsnius,“ – pasakojo G. Bunevičius.

Per turnyrą Kaune apsidraudimui buvo naudojamas ant grindų ištiesti čiužiniai.

Daugiausia laipiojimą, kaip ir kitas sporto šakas lanko vaikai. Daugiausia juo žavsi 10-mečiai, 13-mečiai. Tačiau, yra suaugusių laipiotojų. Tiesa Lietuvoje dažniausia laipiojama iki 25 metų. Skirtingai nei kitose šalyse.

„Vakarų Europoje sporto šaka yra labai populiari tarp pensininkų. Anglijoje 60-mečiai, 70-mečiai lipa, ir jiems tai yra normalu. Tik pas mus tai sako – neturi ką veikti, tai sienom lipi...“ – tvirtino G. Bunevičius.

Jis vertino savo sporto šaką kaip nereikalaujančią didelių lėšų.

"Ką jau lyginti su techninėmis sporto šakomis. Laipiojimas apskritai yra nebrangi sporto. Pradinė investicija – įsigyti įrangą, kuri nekainuoja tiek, kiek pavyzdžiui futbolo. Kainuoja tada, jeigu reikia nuvažiuoti į užsienį treniruotis ar į varžybas,“ – kalbėjo laipiojimo treneris.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
„Kai mūsų kartos augo, mes buvome alkani“
2019 10 14
Projektas
Linas Kleiza: „Mes negalime daug kuo pasigirti, bet visada galėjome pasigirti krepšiniu, kuris pasaulyje yra tarp 3-4 šalių geriausias.“
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
 
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Lietuviai parodė nagus, bet vėl pralaimėjo
2019 10 15
Atranka
2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos Europos zonos B grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė Vilniuje 1:2 (0:0) pralaimėjo Serbijos komandai.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas