Ingvaras Butautas 2011 m. lapkričio 22 d. 17:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sienomis lipa ne neturėdami ką veikti...

"Traumos – labai retos. Tai būna nebent nesilaikant saugos taisyklių ir darant kvailus žingsnius," - neigė laipiojimo ekstremalumą treneris G.Bunevičius

Lietuvos laipiojimo taurės varžybų penktasis etapas.
Aliaus Koroliovo nuotr.
Lietuvos laipiojimo taurės varžybų penktasis etapas.
   
Kaune, VšĮ ,,Miegantys drambliai“ salėje iki pat vėlaus vakaro vyko Lietuvos laipiojimo taurės turnyro penktasis etapas. Į jį susirinko dalyviai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, ir svečiai iš Rusijos Kaliningrado srities, viso – per 100 sportininkų iš iš šešių skirtingų laipiotojų klubų.

„Renginys šiek tiek užsitęsė. Mes negalvojome, kad bus tiek daug dalyvių. Kai kurie dalyviai buvo priversti laukti. Tai buvo šios toks nepatogumas tiems, kurie yra iš Klaipėdos ar iš Kaliningrado. Visa kita varžybose buvo puiku. Trasų sudėtingumas buvo vidutinis, kai kam lengvai pavyko jas įveikti, kaip kam – ne. Labai skyrėsi lyderių ir autsaiderių pajėgumas,“ – pasakojo „Miegančių dramblių laipiojimo klubo treneris Giedrius Bunevičius.

Varžybose dalyvavo Lietuvos rinktinės nariai Vilimantas Petrašiūnas, Juozas Bobina, Karolis Rutkauskas, Rūta Keršiulytė, kurie liepos mėnesį dalyvavo pasaulio čempionate Italijoje.

Pirmoji varžybų dienos pusė skirta kvalifikaciniams lipimams. Pirma startavo A grupė (1993 m. gim. ir vyresni, po jos vyko C grupės (1994 1996 m. gim.) atranka. Pastarojoje geriausiai pasirodė Juozas Bobina iš „Miegančių dramblių“, užlipęs visas trasas pirmu bandymu, o merginų grupėje - Julija Zaiceva (1995 m. gim., Kaliningradas). Intensyvi kova vyko tarp Rusijos ir Lietuvos sportininkų E grupės lipimuose. Geriausiai pasirodė berniukai iš Kaliningrado, o merginų grupėje dėl pirmos vietos varžėsi dvi perspektyviausios ,,Miegančių dramblių“  klubo sportininkės vienuolikmetė Rugilė Tamošiūnaitė ir dešimtmetė Ugnė  Leščiukaitytė.  
 
Po pertraukos prasidėjo finaliniai lipimai.  E ir D grupės finalo metu lipo kartu. Merginos pirmą kartą susidūrė su šuolio reikalaujančiomis trasomis. Anot sportininkų trasos buvo tikrai vertos iššūkio.

D grupėje iš vaikinų geriausiai pasirodė Vladislavas Novikovas (1997 m. gim.) antroji vieta atiteko svečiui Daniilui Kornijeckiui (1999 m. gim., Kaliningradas) trečiaja džiaugėsi Simonas Sirvidas (1997 m. gim., Kaunas, „Miegantys Drambliai“).

Merginų tarpe prizines vietas pasidalino Rusijos sportininkės Aleksandra Solovjova (1998 m. gim.), Jelizaveta Kochan (1999 m. gim.) ir viena Lietuvos ,,Miegančių dramblių“ klubo sportininkė Gertrūda Kaniauskaitė (1999 m. gim.).

 Sudėtingiausios šį kartą ir daugiausiai sportininkų šaltų nervų pareikalavusios trasos buvo  C grupėje. Atrankoje nusileidęs mūsų sportininkui, finale buvo neįveikiamas Sergejus Bydtajevas (1997 m. gim.) iš Kaliningrado, o Lietuvos laipiojimo rinktinės narys Juozas Bobina (1994 m. gim.) liko antras. Trečias - Aleksandras Pakalniškis (1996 m. gim., LUK, Vilnius). Merginų grupėje prizines vietas pasidalino Julija Zaiceva (1995 m. gim.), Milda Koreivaitė (1995 m. gim., LUK Vilnius) ir Gabija Barauskaitė (1995 m. gim., KLUSK Kaunas).


 
Daugiausia žiūrovų dėmesio susilaukė įnirtinga kova A grupės finale.  Kiekvieną lipimą garsiais plojimais palydėdami žiūrovai palaikė ir Lietuvos, ir užsienio sportininkus. Merginų tarpe geriausiai pasirodė Rūta Keršiulytė (1989 m. gim., LUK Vilnius), antra buvo Aistė Pliuškevičiūtė (1992 m. gim., KLUSK Kaunas), trečia liko Kaliningrado sportininkė Irina Artiuševskaja (1987 m. gim.). Vaikinų tarpe vyko tikra žvaigždžių kova: didžiausią patirtį turintis lietuvis, Pasaulio laipiojimo čempionatų dalyvis Vilimantas Petrašiūnas įspūdingai įveikė trasas, tačiau savo veržlumu jį aplenkė rusas Michailas Kočetkovas (1983 m. gim.) palikęs Vilimantui antrąją vietą. Trečioji atiteko Kauno sportininkui Artūrui Volkovui (1992 m. gim.).

Paskutinis šių metų varžybų etapas, per kurį paaiškės geriausi metų laipiotojai vyks gruodžio 10 dieną Klaipėdoje.

Laipiojimo sporte yra trys rungtys. „Miegantys Drambliai“ specializuojasi boulderinge. Anot trenerio G. Bunevičiaus, rungčiai kalbininkai dar nėra sugalvoję lietuviško atitikmens, todėl sportininkai savo rungtį ir vadina anglišku žodžiu.

„Tai yra labai sunkus, bet trumpas lipimas į 4,5 metrų aukštį. Gali daryti daug bandymų, o tavo rezultatas priklauso nuo to, per kiek bandymų užlipsi penkias trasas. Pagal tai, skaičiuojami reitingai, vietos,“ – pasakojo G. Bunevičius boulderingo varžybų esmę.

Anot jo, greitis čia nėra svarbu. Tiesa yra skiriamas laiko limitas trasų įveikimui, tačiau neskaičiuojama kas kliūtis įveikė greičiau.

 „Finale lipama iš anksto nemačius trasos. Žmogus ateina prie trasos, pamato ją ir turi penkias minutes apgalvoti savo taktiką. Boulderinge trasos visada keičiasi, niekada nebūna tos pačios. Per varžybas jas žino tik vienas žmogus – tas kuris jas stato,“ – pasakojo treneris.

Pati varžybų siena yra medinė. Į ją sukami kibiai iš poliesterio.

„Tai plastmasė su priemaišomis, kurios padaro ją panašią į uolą, akmenį,“ – kalbėjo G. Bunevičius.

Iš šono atrodantis ekstremalus sportas, anot trenerio, nesąlygoja didelio traumatizmo.

„Dažniausia sportininkai susiduria su mikrotraumomis. Kenčia pirštai. Apkrova daugiausia kliūna pirštų sąnariams. Ir neįvertinus savo jėgų ar blogai padarius apšilimą, būna įplyšimai arba patempimai. Lūžiai – labai reti. Tai būna nebent nesilaikant saugos taisyklių ir darant kvailus žingsnius,“ – pasakojo G. Bunevičius.

Per turnyrą Kaune apsidraudimui buvo naudojamas ant grindų ištiesti čiužiniai.

Daugiausia laipiojimą, kaip ir kitas sporto šakas lanko vaikai. Daugiausia juo žavsi 10-mečiai, 13-mečiai. Tačiau, yra suaugusių laipiotojų. Tiesa Lietuvoje dažniausia laipiojama iki 25 metų. Skirtingai nei kitose šalyse.

„Vakarų Europoje sporto šaka yra labai populiari tarp pensininkų. Anglijoje 60-mečiai, 70-mečiai lipa, ir jiems tai yra normalu. Tik pas mus tai sako – neturi ką veikti, tai sienom lipi...“ – tvirtino G. Bunevičius.

Jis vertino savo sporto šaką kaip nereikalaujančią didelių lėšų.

"Ką jau lyginti su techninėmis sporto šakomis. Laipiojimas apskritai yra nebrangi sporto. Pradinė investicija – įsigyti įrangą, kuri nekainuoja tiek, kiek pavyzdžiui futbolo. Kainuoja tada, jeigu reikia nuvažiuoti į užsienį treniruotis ar į varžybas,“ – kalbėjo laipiojimo treneris.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Prie „Žalgirio“ arenos – viruso medžioklė
2020 02 28
Situacija
Prieš Eurolygos rungtynes su Milano komanda prie pagrindinių „Žalgirio“ arenos įėjimų aistruolių kūno temperatūra bus patikrinta termovizoriais.
Treneriams - papildomas darbo įrankis
2020 02 27
Treneriai
LKF kartu su Kauno technologijos universitetu krepšinio bendruomenei pristatė vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Žalgiris“ leis susigrąžinti pinigus
2020 02 27
Eurolyga
Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ dar kartą patvirtino, kad per Eurolygos rungtynes laikysis rekomendacijų, skirtų užtikrinti žiūrovų saugumą.
 
M. Vainikaitis tapo „Sūduvos“ nariu
2020 02 28
Naujokai
Marijampolės „Sūduva“ pasirašė ilgalaikę sutartį su dešiniojo krašto gynėju Modestu Vainikaičiu.
Geriausias futbolininkas - E. Šetkus
2020 02 28
Apdovanojimai
Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilminga 2019 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų ceremonija.
17-mečiai pralaimėjo Alžyrui
2020 02 27
Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinė UEFA „Development“ turnyre nusileido Alžyro komandai.
Justinas Kinderis taip pat pateko į finalą
2020 02 28
Pasaulio taurė
Kaire (Egiptas) vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės I etape vyrų varžybų atrankos barjerą įveikė J. Kinderis.
S. Bertašius pagerino Lietuvos rekordą
2020 02 27
Bėgimas
Lietuvos bėgikas Simas Bertašius Serbijoje iškovojo pergalę ir pagerino Lietuvos rekordą.
Lietuvos bėgikai metus pradėjo rekordais
2020 02 27
Bėgimas
Geriausiems Lietuvos maratonininkams Remigijui Kančiui ir Ignui Brasevičiui startai praėjusių metų Kauno maratone tapo atsispyrimo tašku.
 
Italijoje - L. Grigelio nesėkmė
2020 02 27
Tenisas
Italijoje vykstančiame ITF turnyre lietuvis Laurynas Grigelis neįveikė aštuntfinalio barjero.
Lietuvos teniso kelias – knygos puslapiuose
2020 02 27
Leidinys
Lietuvos sporto muziejuje pažymint šalies teniso 100-metį pristatyta Vinco Korkučio knyga „Lietuvos teniso sąjungai – 100 metų“.
L. Grigelis Italijoje iškovojo pergalę
2020 02 26
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis antradienį Italijoje pergale pradėjo naują sezoną.
Monique: vietoj mikrofono – bokso pirštinės
2020 02 28
Daininikė
Gerai žinoma dainininkė, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ komisijos narė Monika Pundziūtė-Monique rytais skuba ne į įrašų studiją, bet į sporto salę.
Fechtuotojas L. Kalininas Europoje - 12-as
2020 02 27
Fechtavimas
Kroatijoje vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate Leonardas Kalininas užėmė 12-ąją vietą.
O. Bareikio tikslas - paralimpinis medalis
2020 02 27
Osvaldas Bareikis (27 m.) šiuo metu deda pamatus lemiamam sezonui kovoje dėl bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.
 
S. Krupeckaitė pasaulio čempionate – aštunta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų sprinto rungtyje ketvirtadienį Simona Krupeckaitė užėmė aštuntą vietą.
O. Baleišytė pasaulio čempionate - šešta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų skrečo rungtyje trečiadienį Olivija Baleišytė užėmė šeštą vietą.
Dvi dviratininkės - olimpinėse žaidynėse
2020 02 26
Trekas
Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užsitikrino kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.
Rankininkai susigrums dėl LRF taurės
2020 02 26
Rankinis
Jau ateinantį savaitgalį po 4 stipriausias vyrų ir moterų rankinio komandas rinksis Alytuje, kur kausis dėl LRF taurės.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
Šveicarijoje - A. Drukarovo rekordas
2020 02 28
Kalnų slidinėjimas
Šveicarijoje vykstančiose FIS kalnų slidinėjimo varžybose A. Drukarovas pasiekė asmeninį rekordą.
Biatlono viltys žlugo ištižusiame sniege
2020 02 27
Biatlonas
Lietuvių viltis sustabdė „košė“ – taip galima pavadinti ištižusią trasą Raubičiuose (Baltarusija) vykstančiame Europos biatlono čempionate.
N. Kočergina pateko į supersprinto finalą
2020 02 26
Biatlonas
Šalia Minsko esančiuose Raubičiuose (Baltarusija) prasidėjo Europos biatlono čempionatas.
Briliantas žolės riedulio karūnoje
2020 02 27
Žolės riedulys
Buvusios rankininkės Donatos Martinkienės dėka Kaune įsižiebė žolės riedulio židinys, jos auklėtiniai sėkmingai žaidžia šalies čempionatuose.
Šaulė G. Rankelytė užėmė 12-ą vietą
2020 02 27
Šaudymas
Europos jaunimo šaudymo čempionate Lenkijoje lietuviai į pajėgiausių dešimtukus neprasibrovė.
Į finalą pateko tik G. Venčkauskaitė
2020 02 26
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės sezonas Lietuvos sportininkėms prasidėjo skirtingai.
 
Olimpinių žaidynių atšaukimo nesvarsto
2020 02 27
Olimpinės žaidynės
Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas nesvarstė atšaukimo galimybės dėl koronaviruso grėsmės.
„Dviratininkų treneriai į laikrodį nežiūri“
2020 02 27
Jubiliejus
Vasario 27 d. 80 m. jubiliejų švenčiantis Alytaus dviračių sporto treneris Napoleonas Buinauskas: „Man ramybės dar nesinorėjo.“
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas