Ingvaras Butautas 2011 m. spalio 15 d. 21:39 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvė ir rusė išsaugojo Europos auksą

Europos pirmenybių moterų dvejetų varžybose R. Paškauskienė ir rusė O. Fadejeva, finale įveikusios rumunių porą, kaip ir pernai, iškovojo aukso medalius

R. Paškauskienė (kairėje) ir O. Fadejeva - vėl Europos čempionės.
EPA-ELTA nuotr.
R. Paškauskienė (kairėje) ir O. Fadejeva - vėl Europos čempionės.
   
Lietuvė Rūta Paškauskienė ir rusė Oksana Fadejeva apgynė Europos stalo teniso čempionių titulą. 34-erių metų lietuvė ir 36-erių metų rusė Lenkijoje vykusių žemyno pirmenybių moterų dvejetų varžybų finale šeštadienį 4:2 (8:11, 2:11, 12:10, 11:7, 11:9, 11:8) įveikė rumunes - 23 metų Danielą Dodean ir Elizabetą Samarą.

R. Paškauskienė ir O. Fadejeva pakeliui į finalą įveikė keturis duetus.

Lietuvos ir Rusijos žaidėjų duetas pernai triumfavo Europos pirmenybėse Čekijoje, o užpernai Vokietijoje jos pelnė Europos čempionato bronzos medalius.

R. Paškauskienė rugsėjo mėnesį Turkijoje vykusiame Europos mišrių dvejetų stalo teniso čempionate su serbu Aleksandaru Karakaševičiumi iškovojo sidabro medalius.

Asmeninėse varžybose lietuvei sekėsi blogiau. Ji nepateko į jų šešioliktfinalį.

Šiemet R. Paškauskienė iškovajo antrą Europos pirmenybių medalį. Pirmą - sidabro ji kartu su serbu Aleksandru Karakaševičiumi laimėjo mišrių dvejetų pirmenybėse.

Po to čempionato laikraštis "Sportas" kalbėjosi su stalo tenisininke, kuri pripažino, kad Europos pirmenybės  neturės jokios įtakos jos olimpinėms viltims. Vis vien teks žaisti olimpinės atrankos etapą kitų metų balandį, o jeigu tenai nepasiseks – dar ir gegužę.

Europos mišrių dvejetų čempionato sidabras Rūtai Paškauskienei – daug ar ne?

Normaliai. Tiksliau: vieną vertus, gerai, kita vertus, – norėjosi aukso. Kai keturis kartus tokį turnyrą esi laimėjusi, tai, suprantama, norisi aukso. Bet po to pagalvoji – juk ir sidabras nėra prastas laimėjimas.

Beje, nuo ko prasidėjo bendradarbiavimas su A. Karakaševičiumi? Jūs tame pačiame klube žaidėte?


Ne. Nežinojau su kuo žaisiu 2000-ųjų Europos čempionate ir mama man ieškojo partnerio. Bandė rasti Prancūzijoje, kitur, taip rado serbą. Jis taip pat neturėjo poros. Taip mes atsitiktinai tais metais pirmą kartą kartu žaidėme ir laimėjome.

O ne turnyrų metu, ar bendraujate su A. Karakaševičiumi? Treniruojatės kada nors kartu? Ar tiesiog susitinkate turnyre ir laimite medalius?..

Esame turėję kelias treniruočių stovyklas per visus tuos metus, bet šiaip paprastai susitinkam per varžybas ir žaidžiam. Mes labai atitikome vienas kitą. Kiti ruošiasi turnyrams, kartu žaidžia, o mes dažniausiai – be jokio pasiruošimo kartu.

Bet mišrūs dvejetai – nėra olimpinė  rungtis...


Pastarojoje olimpiadoje jau nebebuvo mišrių dvejetų. O kad ir anksčiau – vis vien reikia žaisti su savo šalies sportininku.

Kaip tikitės patekti į Londono žaidynes?

Visą  laiką užimdavau labai geras reitingo vietas. Bet po pernykščio Europos čempionato, kuriame labai gerai sužaidžiau, pasijuto nuosmukis. Labai gaila, bet tą savo aukštą reitingą susigadinau. Dabar teks vykti į atrankos varžybas, vyksiančias kitų metų balandį Liuksemburge. Iki tol planuoju dalyvauti spalį rengiamame Europos čempionate. Rytoj važiuoju į Austriją į šios šalies atvirąjį čempionatą. Daug bus tų atvirųjų čempionatų, per kuriuos reikės ruoštis balandžio mėnesio atrankos varžyboms.Net tapusi Europos čempione negautumėte vietos olimpinėse žaidynėse?

Ne. Europos čempionatas olimpiados atrankai neduoda nieko. Reikėjo patekti pagal reitingą. Dabar jau – nebent laimėti atrankos varžybas. Iš pradžių bus atranka iš europiečių. Nors, beje, tarp jų begalė Europos šalių pilietybes turinčių kinių. Jei nepatenki per Europą, gegužės mėnesį Katare vyks pasaulio atranka.

Auginate sūnų, važinėjat į Prancūziją,  į įvairius turnyrus. Kaip suderinate mamos pareigas ir sportinius siekius?


Sunkiai... Ir kuo toliau – tuos sunkiau. Kai dar mažas buvo, tai mano tėtis prižiūrėdavo, po darbo vakare – vyras. Anksčiau sūnus dar nesuvokė – yra savas žmogus šalia ir gerai. O dabar jau kyla klausimų: kada grįši? Kodėl važiuosi? Ir psichologiškai vis sunkiau. Kad dėl to sporto reikia važiuot, palikti vaiką tam, kad sidabrą laimėtum... O kas iš jo? Nei kokia premija, nei rungtis olimpinė... Ir ne krepšinis, kad visi juo domėtųsi...

Jūsų  trenerė ir mama visur važiuoja kartu su jumis?


Ne, tikrai ne visada. Ji daugiau vyksta į didelius turnyrus. Juk ji irgi turi savo darbą  – gausybę vaikų. Prancūzijos klube „Saint Berthevin-Saint Loup au Dorat“, kuriame žaidžiu, treniruoja vietinis treneris. Bet čia – individuali sporto šaka. Mes, viena prancūzė, viena kinė, viena kroatė ir aš, kas dvi savaites suvažiuojame į varžybas pirmadienį, sužaidžiame savo varžybas antradienį ir išvykstam trečiadienį. Treniruojamės namie.

Iš  ko gyvenate? Iš prancūziško atlyginimo? Ar labiau – iš olimpinės rinktinės kandidato stipendijos?

Iš  atlyginimo Prancūzijoje išeina šiek tiek daugiau... Bet, žinokit, stalo tenisininkės atlyginimas – tikrai ne krepšininko ar futbolininko...

Tačiau dalyvaujate profesionalios lygos varžybose...


Taip. Tai labai stipri lyga. Joje žaidžia labai daug pajėgių kinių. Kai jų padaugėjo ir kiekvienoje komandoje yra bent po dvi, žaisti išties pasidarė sunkiau. Ir nelabai įdomu...

Kodėl neįdomu?


Na, kai klubams atstovauja, tai tiek to. Bet kad ir rinktinėse jų  pilna. Anksčiau Europoje būdavo įdomesnis žaidimas. Nors gal taip sakau dėl to, kad su europietėmis buvo lengviau žaisti nei dabar, kai prancūzės – kinės, vokietės – kinės...

Neneigsite, kad stalo tenisininkai aukštą  lygį pasiekia būdami labai jauni ir, atrodo, kad tai – paauglių sportas? Jūs jau seniai ne paauglė...

Ne, stalo tenisas – ilgametė sporto šaka. Yra olimpinėse žaidynėse aukštas vietas užimančių trisdešimtmečių, yra aukštu lygiu žaidžiančių keturiasdešimtmečių vyrų. Aišku, tam, kad ilgą laiką galėtumei aukštu lygiu žaisti stalo tenisą, reikia iš tiesų gerai save prižiūrėti. Yra tokių moterų, ilgamečių sportininkių, kurios dėl savo sportinės karjeros nenori nei vaikų gimdyti, nei šeimų kurti. O tai, kad stalo tenisą galima žaisti ilgai, galiu pasakyti iš savo patirties – galėčiau dar žaisi ir žaisti. Aišku, reikėtų aukoti šeimą, visus kitus dalykus.

Atsirinkti tuos turnyrus, kurių reikia, kurie būtų naudingi. Be to, žaidžiant stalo tenisą, ir traumų nėra daug. Čia nereikia stumdytis, kristi, kaip kokiems krepšininkams. Mūsų sportas nėra kontaktinis, dėl to traumą gauti – kur kas mažesnė tikimybė. Sportuoti galima kur kas ilgiau.

Rūta Paškauskienė

Gimė  1977 m. kovo 29 d. Kaune.

2008 m. – asmeninių varžybų Europos čempionato auksas.

2010 ir 2011 m. – moterų dvejetų varžybų Europos čempionato auksas.

2000, 2005, 2007 ir 2009 m. – mišrių dvejetų varžybų Europos čempionato auksas.

2002 ir 2011 m. – mišrių dvejetų varžybų Europos čempionato sidabras.

2009 ir 2010 m. – asmeninių varžybų Europos čempionato bronza.

1994, 1996, 2002 ir 2009 m. – moterų dvejetų varžybų  Europos čempionato bronza.

2010 m. – mišrių dvejetų varžybų Europos čempionato bronza.

Atlantos, Sidnėjaus ir Pekino olimpinių žaidynių dalyvė.

Daugkartinė  Lietuvos čempionė.
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
M. Thuique džiaugiasi sugrįžęs į Lietuvą
2020 02 26
A lyga
Buvęs „Jonavos“ puolėjas Michaelas Thuique prieš mėnesį deginosi viename iš San Paulo paplūdimių, kai netikėtai sulaukė „Riterių“ pasiūlymo.
M. Stankevičiaus debiutavo pergalingai
2020 02 26
Jauniai
Mariaus Stankevičiaus debiutas Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinės vyr. trenerio pareigose pažymėtas lietuvių pergale.
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvos teniso rinktinė - be R. Berankio
2020 02 26
Daviso taurė
Lietuvos teniso rinktinė kovo 6-7 dienomis Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos komandą žais neturėdama savo pagrindinio ginklo.
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Burlentininkas J. Bernotas rikiuojasi 17-as
2020 02 26
Burlentės
Australijoje vykstančiame pasaulio vyrų „RS:X“ buriavimo čempionate po penkių plaukimų lietuvis Juozas Bernotas užima 17-ąją vietą.
„Šaltinis“ žais finaliniame etape
2020 02 26
Golbolas
Švedijoje vykusiame Europos golbolo Superlygos Šiaurės diviziono etape Vilniaus „Šaltinis“ užėmė antrą vietą, o Vilniaus „Lions“ klubas buvo trečias.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas