LDSF informacija 2011 m. spalio 14 d. 20:35 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Mūza ilsisi žaidžiant smiginį

„Smiginį pradėjau žaisti dar būdamas vaikas," - pasakoja dailininkas, skulptorius ir restauratorius Konstantinas Navasaitis

Smiginis "Apuoke"
smiginis.lt nuotr.
Smiginis "Apuoke"
   
Dailininkas, skulptorius ir restauratorius Konstantinas Navasaitis dar negali atsikvėpti, nors naujausioji įspūdinga paroda “25+10” jau atidaryta, interviu išdalyti, puikūs atsiliepimai ir gimtadienininiai sveikinimai priimti. (Skulptūros paroda  “25+10” vyksta B.Grinevičiūtės bute-muziejuje „Beatričės namai“, A.Vienuolio g. 12-1, Vilnius, iki spalio 20 d.)

Menininkas ir toliau dirbtuvėse praleidžia ne ką mažiau laiko. Tik steką rankose pakeitė smiginio strėlytės. Dirbtuvėse jis įsirengęs ne tik savo kūrybos bazę, bet ir treniruočių vietą. K.Navasaitis intensyviai rengiasi kitą savaitgalį Trakuose vyksiančioms pasaulio smiginio reitingo varžyboms - atvirajam Lietuvos smiginio čempionatui, į kurį jau užsiregistravo žaidėjų iš 10 šalių. „Nežinau, smiginis mano kūrybai kenkia ar padeda, bet laiko jai mažiau lieka“, - sakė vilnietis.

K. Navasaitis yra įgijęs Vilniaus dailės akademijos skulptūros ir restauracijos specialybes. Pirmasis itin gerai įvertintas jo kūrinys - skulptūros darbas „Rodyklės“, kuris nuo 2003 metų puošia Vilniaus „Pasakų parką“. Ši skulptūra įvertinta LRS padėkos raštu. Metus K.Navasaitis yra kūręs ir darbus eksponavęs Danijoje, prestižiniuose parodų rūmuose „Sharlotenburg“. Iš konkursinei programai pasiūlytų įvairių autorių kūrinių tuomet buvo atrinkta apie 300, tarp jų ir du lietuvio tapybos darbai.

„Smiginį pradėjau žaisti dar būdamas vaikas. Neturėjau nei taikinio, nei strėlių, tai strėles pasidariau iš mamos siuvimo adatų, degtukų ir popieriaus, surišau su siūlais,tepiau klijų, o kai pastebėjau, kad per lengvos, užvyniojau vielos. Ant kambario durų nusipiešiau taikinį, kaip aš jį įsivaizdavau, ir sau smagiai žaidžiau“, -  pasakojo K.Navasaitis, kaip jau vaikystėje jam pravertė tapybos talentas. Už sugadintas duris jis, aišku, gavo nuo mamos pylos, bet noras žaisti nedingo.

Menininkas susirado plačią lentą ir ant jos nusipiešęs taikinį pritvirtino prie durų. „Tada vėl ėmiau mėtyti. Šį kartą - ne tik strėlytes. Viską: vinis, peilius... Tačiau ne visuomet pataikydavau į lentą. Kliūdavo ir durims, ir sienoms, ir šie mano žaidimai buvo uždrausti“, - prisiminė smiginio mėgėjas.

irmąjį  gamyklinį smiginio taikinį ir strėles K.Navasaitis įsigijo iš draugo, kai šie jam jau pabodo. Vilnietis buvo susidomėjęs ir šaudymu iš mažo kalibro pistoletų. „Ir man neblogai sekėsi, bet treniruotės ėmė dubliuotis su pamokomis mokkyloje bei užsiėmimais dailės mokykloje, tad teko atsisakyti,- sakė K.Navasaitis.
O prieš aštuonerius metus smiginis jam tapo savotiška antialkoholine priemone. „Bare „Apuokas'' mes dažnai su draugais rinkdavomės aptarti dienos reikalų. Vieną dieną ten atsirado elektroninis smiginio aparatas. Tad smiginis buvo kaip išgelbėjimas nuo gėrimo, nes perpus mažiau laiko lieka kilnot bokalui, ir dar proga pajudėti ne tik iki tualeto ir atgal“, - juokėsi K.Navasaitis.Ilgainiui „Apuoke“ prie aparato nutįso eilės norinčių pažaisti. Čia pradėti rengti pramoginiai smiginio turnyrai. „O oficialias taisykles (tikslus atstumas iki taikinio, kad reikia žaisti su dvigubu uždarymu ir panašiai) sužinojom tik tuomet, kai į vieną tokį turnyrą atėjo sporto klubo „Vilniaus legionas“ vadovas Erikas Mačiūnas ir pakvietė į savo klubo varžybas“, - prisiminė menininkas. Tačiau klasikinis smiginis, kai mėtoma į plaušinį taikinį, o ne į elektroninį, nors yra populiaresnis, bet turi „trūkumų“.

Vienas pradedančių smiginio žaidėjų siaubų yra skaičiavimas mintinai. „Man buvo šokas.  Buvau visiškai pamiršęs, kaip reikia sudėti atimti. Kai naujokai skaičiuoja ir vis klysta, vieni žaidėjai pyksta, kiti draugiškai padeda, bet stengiausi ir per porą mėnesių matematiniai įgūdžiai buvo ištobulinti, ir ta problema nuėjo į praeitį. Bet atsirado kitokių problemų – išankstinių baimių, kad va prieš tą tai jau tikrai pralošiu. Netrukus susidūriau su pernelyg dideliu pasitikėjimu savimi. Dariau neblogą progresą, ėmiau neįvertinti priešininkų ir žaidžiau pernelyg atsipalaidavęs“, - vardijo K.Navasaitis.

Jis taip įsitraukė į smiginį, kad turnyruose dalyvaudavo keturis kartus per savaitę. Dabar sumažino iki karto per savaitę. K.Navasaitis ne tik pats žaidžia, bet ir moko kitus. Vilniaus dailės
akademijoje rengia smiginio užsiėmimus pradedantiesiems ir nori suorganizuot tarpuniversitetinį smiginio čempionatą. Prano Gudyno restauravimo centre taip pat yra pakabinta daug taikinių, kad kol džiūsta dažai, nereikėtų nuobodžiauti.

Atvirojo Lietuvos smiginio čempionato asmeninė rungtis įtraukta į  Pasaulio smiginio federacijos (WDF) bei prestižinės Britų smiginio organizacijos (BDO), o taip pat Baltijos, Latvijos ir Lietuvos reitingus. Varžybos vyks spalio 21-23 d. Trakuose esančiame centre “Trasalis – Trakai Resort & SPA”.Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
M. Thuique džiaugiasi sugrįžęs į Lietuvą
2020 02 26
A lyga
Buvęs „Jonavos“ puolėjas Michaelas Thuique prieš mėnesį deginosi viename iš San Paulo paplūdimių, kai netikėtai sulaukė „Riterių“ pasiūlymo.
M. Stankevičiaus debiutavo pergalingai
2020 02 26
Jauniai
Mariaus Stankevičiaus debiutas Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinės vyr. trenerio pareigose pažymėtas lietuvių pergale.
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvos teniso rinktinė - be R. Berankio
2020 02 26
Daviso taurė
Lietuvos teniso rinktinė kovo 6-7 dienomis Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos komandą žais neturėdama savo pagrindinio ginklo.
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Burlentininkas J. Bernotas rikiuojasi 17-as
2020 02 26
Burlentės
Australijoje vykstančiame pasaulio vyrų „RS:X“ buriavimo čempionate po penkių plaukimų lietuvis Juozas Bernotas užima 17-ąją vietą.
„Šaltinis“ žais finaliniame etape
2020 02 26
Golbolas
Švedijoje vykusiame Europos golbolo Superlygos Šiaurės diviziono etape Vilniaus „Šaltinis“ užėmė antrą vietą, o Vilniaus „Lions“ klubas buvo trečias.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas