iveikliga.lt 2010 m. vasario 6 d. 00:00 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Futbolo runtynėse pralaimėjusių nebuvo

Medikai, žurnalistai ir futbolininkai per Tarptautinę kovos su vėžiu dieną bandė atkreipti visuomenės dėmesį į onkologinių ligų prevenciją

Tarptautinė kovos su vėžiu diena
Alfrdo Pliadžio nuotr.
Tarptautinė kovos su vėžiu diena
   

Vasario 4-5 dienomis, siekiant paminėti Tarptautinę kovos su vėžiu dieną, vėžio prevencijos svetainė Įveikligą.lt inicijavo žurnalistų, žymių sportininkų ir gydytojų akciją, kurios metu buvo siekiama atkreipti dėmesį į onkologinių ligų prevenciją ir sveiką gyvenseną.

    
Vasario 5 d. „Sportimos" arenoje vyko futbolo rungtynės tarp Lietuvos žurnalistų sąjungos Sporto klubo ir Lietuvos gydytojų rinktinių. Po atkaklios kovos susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1. Abiejų komandų žaidėjai sutinka, kad šių varžybų tikslas - ne nugalėti, o priminti, kad sportuojantis žmogus gali padėti sau apsisaugoti nuo sunkių susirgimų, ir šias varžybas skyrė Tarptautinei kovos su vėžiu dienai paminėti.

 
Rungtynių atidaryme dalyvavęs Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Ritas Vaiginas sakė: „Jūs laužote ledus ir siekiate, kad sportas taptų prevencija. Skatiname tokią iniciatyvą. Svarbu, kad atkreiptumėme dėmesį ir visuomenė būtų kuo daugiau informuota apie esančias problemas, kurioms iki šiol buvo skiriama per mažai dėmesio".

 
Žurnalistų sąjungos Sporto klubo garbę gynė ne tik garsūs šalies sporto žurnalistai ir komentatoriai - Nerijus Kesminas, Tautvydas Vencevičius, Artūras Gimžauskas, bet ir vienas žymiausių futbolininkų Valdas Ivanauskas. Gydytojų rinktinės gretose žaidė buvęs Sveikatos ministras Juozas Olekas ir ilgametis vienas ministerijos vadovų Romas Sabaliauskas. Po rungtynių vykusiame aukcione, kuriame surinktos lėšos bus skirtos vėžio prevencijai, didžiausią sumą už originalius V.Ivanausko marškinėlius pasiūlė J.Olekas.

 
„Norime atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad vis mažėja sportuojančių vaikų. Tai lemia ir sporto aikštelių trūkumas, nes vaikai kiemuose neturi kur žaisti futbolo, krepšinio, rankinio, ledo ritulio. Visoje Lietuvoje turime vos keletą dengtų maniežų, kuriuose futbolą galima žaisti visus metus. Tokių maniežų kiekviename didesniame šalies mieste turėtų būti bent keletas, o Vilniuje mažiausiai penki. Pagal sporto arenų kiekį ir sportuojančių vaikų skaičių labai atsiliekame nuo kaimyninių šalių",  - sakė Tautvydas Vencevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos Sporto klubo pirmininkas.

 

 

Vasario 4 dieną, Tarptautinę kovos su vėžiu dieną, garsūs futbolininkai Valdas Ivanauskas ir Tomas Ražanauskas bei žurnalistai Tautvydas Vencevičius ir Vytaras Radzevičius Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos centre lankė vėžiu sergančius vaikus. Jiems padovanojo specialiai sukurtus „Hummel" futbolo marškinėlius su vaikų vardais.

  
Vaikai nenuilsdami ir kupini geros nuotaikos klausinėjo, ką valgo sportininkai, kiek kartų per dieną treniruojasi, ar jie kada nors vaikystėje buvo kamuoliu išdaužę langus. Ligoniukai nudžiugo išgirdę garsių futbolininkų prisipažinimus, kad vaikystėje jie buvo tikri padaužos, o užaugę tapo garsiais futbolininkais, kurie pietums, kaip ir vaikai, valgo daug žuvies, daržovių ir makaronų, o vakarienei svajoja apie mamos keptus blynus. Vaikai taip pat norėjo išgirsti, kiek turi sverti "geras" futbolininkas ir koks turėtų būti jo ūgis, kaip greitai turi bėgti, kad būtų pastebėtas užsienio klubų ir kur galima išmokti meistriškumo.

 

Penkerių metukų Mažvydas, aistringas futbolo gerbėjas, prasitarė, jog  atsisakė važiuoti namo, nes norėjo susitikti su žinomais futbolininkais. „O kodėl jūs atvažiavote be futbolininkų „maikių"?" - svečių linksmai paklausė berniukas.

 

„Kai ėjome susitikti su vaikais, turėjau vieną nuomonę. Bet kai pamačiau tą didžiulę šilumą, kovą ir begalinį optimizmą - tai man suteikė neapsakomai gerų jausmų. Čia visi - vaikai, tėvai, personalas - mums atėjusiems parodė, kas yra didelė viltis," - pasakojo V. Ivanauskas.

  
T. Ražanauskui šis susitikimas su vėžiu sergančiais vaikais nebuvo pirmas. Futbolininko mama ilgus metus dirba Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos centre.

 

„Mano mama čia dirba nuo pat pirmų šios ligoninės dienų. Kai dar gyvenau su tėvais, grįžusi po darbo namo, ji mums vis papasakodavo, kaip sekasi sergantiems vaikams kovoti su liga. Šiandien man buvo smagu stebėti šiuos vaikučius. Jie, kaip ir kiti vaikai lakstantys po kiemus, yra smalsūs, jiems viskas įdomu. Mano nuomone, ypač vaikai turi tikėti savo ateitimi, jiems reikia turėti gražių planų ir vilčių, kaip jų turime mes visi", - sako T. Ražanauskas.

 

Žinomi sportininkai yra nusivylę, kad Lietuvoje mažai kalbama apie vėžio prevenciją. V. Ivanausko nuomone, Lietuvoje vėžio atvejų būtų kur kas mažiau, jei šalyje būtų imtasi aktyvios vėžio prevencijos kampanijos.

 

„Man teko stebėti Vokietijoje ir kitose šalyse, kaip masinės informavimo priemonės skelbia informaciją apie vėžinius susirgimus. Ten praktiškai kiekvieną dieną galėdavai išgirsti ar pamatyti kažką, kas susiję su skirtingais vėžio tipais, o pas mus to dėl nežinomų priežasčių nėra", - teigia garsiame Vokietijos „Hamburg" klube rungtyniavęs V.Ivanauskas.

 

Prie sergančių vėžiu vaikų lankymo akcijos prisidėjo ir ryškiausios Lietuvos futbolo rinktinės žvaigždės Tomas Danilevičius, Marius Stankevičius ir Deividas Šemberas. Jie vaikams atsiuntė savo klubų - „Livorno", „Sevilla" ir Maskvos CSKA marškinėlius.

 Fotoreportažas iš Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos centro
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Pokyčiai Vilniaus „Perlo“ trenerių štabe
2019 12 05
Treneriai
Vilniaus „Perlas“ abipusiu sutarimu nutraukė sutartį su vyriausiuoju komandos treneriu Gintautu Vileita.
N.Čanakas: „Viskas yra mūsų rankose“
2019 12 05
Žvilgsnis
Nenadas Čanakas: apie „Lietkabelio“ komandos pasirodymą pirmajame Čempionų rate ir Željko Šakičiaus svarbą.
M.Grigoniui atlikta sudėtinga operacija
2019 12 04
Situacija
Skausmus kentusiam Kauno „Žalgirio“ gynėjui Mariui Grigoniui Kaune atlikta sudėtinga operacija. Atsigauti po jos reikės apie trijų mėnesių.
 
Sukčiams – negailestinga bausmių lavina
2019 12 05
Sankcijos
Manipuliavimu rungtynių rezultatais kaltinamiems Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ klubams LFF užtrenkė ne tik A lygos, bet ir I lygos duris.
„Mėtymasis – ne mūsų klubo vizija“
2019 12 04
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ klubo direktorius Virmantas Lemežis: „Komandos branduolys išliks, bet Teremą Moffi išlaikyti lengva nebus.“
„Laikas raitotis rankoves ir pradėti dirbti“
2019 12 04
Treneris
Prieš tapdamas treneriu Rokas Garastas ir pats rungtyniavo Lietuvos futbolo A lygoje, kai vilkėjo Kauno „Atleto“ marškinėlius.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
Lietuvos kovotojai parodė jėgą
2019 11 29
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo imtynininkai Pasaulio graplingo taurės turnyre Kaune laimėjo net tris iš keturių absoliučių svorio kategorijų finalų.
Lietuvio veikla padarė įspūdį UWW
2019 11 26
Karjera
Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis išrinktas į Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) sportininkų komisiją
 
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Lietuvės giedojo pergalės himną
2019 12 04
Ledo ritulys
Lietuvos moterų rinktinė iškovojo pirmą istorijoje pergalę pasaulio čempionate. Po jos komanda pati sugiedojo himną, nes organizatoriai nerado jo muzikos.
Po repeticijų – į pasaulio čempionatą
2019 12 02
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės pasiruošimas istoriniam debiutiniam pasaulio ledo ritulio čempionatui – baigtas.
Į Lozaną – rekordinė rinktinė
2019 12 02
Jaunimo olimpiada
Iki 3-iųjų jaunimo žiemos olimpinių žaidynių likus 38 dienoms ima ryškėti dalyvių sąrašai. Lietuvai Lozanoje gali atstovauti rekordinis atletų skaičius.
D.Rapšiui – antras auksas per dvi dienas
2019 12 05
Plaukimas
Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.
D.Rapšio triumfą paženklino rekordas
2019 12 04
Plaukimas
Triuškinama persvara konkurentus įveikęs Danas Rapšys 400 m distancijos laisvuoju stiliumi Europos auksą iškovojo pasiekdamas čempionato rekordą.
Festivalyje – unikalių varžybų debiutas
2019 12 04
Festivalis
Septintą kartą rengiamas LTeam žiemos festivalis šią žiemą vėl vyks Druskininkuose, o šventės dalyvių lauks tiek jau pamėgtos, tiek dar nematytos veiklos.
 
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei
2019 12 05
Kilnus elgesys
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.
Iki sutarimo dėl stadiono – žingsnis
2019 12 04
Bazės
Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas