Julius Bliūdžius 2010 m. balandžio 6 d. 16:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Sergejų Jovaišą nustebino naujokų sėkmė

Krepšinį išmanantį žmogų Sergejų Jovaišą nustebino tai, kad į atkrentamąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) varžybas pateko visi trys lygos naujokai

S. Jovaiša giria Utenos "Juventus" komandą
avgi.lt nuotr.
S. Jovaiša giria Utenos "Juventus" komandą

Sergejus Jovaiša pasidalijo mintimis apie pasibaigusį LKL reguliarųjį sezoną ir artėjančias atkrentamųjų varžybų kovas. Jau šiandien, balandžio 6 dieną, ketvirtfinalio seriją iki dviejų pergalių pradeda Kauno „Žalgiris“ ir Prienų „Rūdupis“, balandžio 7 dieną – Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir „Perlas“, balandžio 9-ą - „Šiauliai“ ir Panevėžio „Techasas“, balandžio 10-ą – Utenos „Juventus“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.
 

„Visi vieni su kitais turės vargo, bet tie, kas turi aikštės pranašumą, manau, turi geriausias galimybes eiti į ketvertą. Tai – Utena, Šiauliai, Vilnius bei Kaunas“, - ketvirtfinalio prognoze nenustebino S.Jovaiša.
 

„Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ pranašumas prieš „Rūdupio“ ir „Perlo“ komandas abejonių nekelia, ar tą patį galima pasakyti ir apie „Šiaulių“ ir „Techaso“ akistatą?

Man buvo netikėta, kad „Techasas“ namuose pralaimėjo paskutines reguliariojo sezono rungtynes „Sakalams“. Nepaisant to, buvo rungtynių, kuriose „Techasas“ stebino netgi labai geru žaidimu, todėl susikauti su „Šiauliais“ panevėžiečiai turi galimybių. Vis dėlto „Šiauliai“ nusiteikę irgi labai rimtai, jie moka išnaudoti savo aikštės pranašumą ir tikrai nepraleis šanso eilinį kartą patekti į ketvertą ir kovoti dėl prizinės vietos.
 

„Žalgiris“ šį sezoną neatrodo toks nepastumiamas kaip anksčiau. Ar „Šiauliai“ turėtų apčiuopiamų šansų pagaliau kažką nuveikti LKL pusfinalyje, jeigu, aišku, šios abi komandos į pusfinalį patektų?

Tas „Žalgirio“ pergales nedideliais skirtumais, kurių šį sezoną netrūko, aš pateisinu. Komanda turi patyrusių žaidėjų, kurie esant reikalui visada susikaups, iššaus, ir pasieks pergalę, nesvarbu kokiu skirtumu. „Šiauliai“ namuose gali įkasti, bet išvykoje jie tarsi pasikeičia. Vertinant mesitriškumą ir tai, kad aikštės pranašumą turi „Žalgiris“, „Šiauliai“ nepretenduos laimėti seriją. Gali išplėšti vieną pergalę, bet jei „Šiauliai“ garsiai deklaruos, kad jie gali, pavyzdžiui, savo aikštėje, įveikti „Žalgirį“, įpykę kauniečiai nepaliks jokių šansų (šypsosi).
 

„Juventus“ - „Neptūnas“ - bene labiausiai intriguojanti ketvirtfinalio pora. Kokią baigtį prognozuojate?

Uteniškiai labai gerai pasirodė paskutinėse rungtynėse su Prienais, parodė, kad lemiamus mačus gali laimėti, tad pranašumas kovoje su „Neptūnu“, manau, turėtų būti jų pusėje. Juolab, kad „Neptūną“ šį sezoną ir išvykoje yra įveikę. „Juventus“ turi tikrai neblogą žaidėjų pasirinkimą ir prisijaukino žiūrovus, kurie Utenos arenoje sukuria puikią atmosferą. „Juventus“ išmoko nugalėti. Kaip debiutantai jie pasiekė labai daug, bet, turėdami tokį varžovą, proga, kuri pasitaiko galbūt kartą per dešimtmetį, neabejoju, stengsis pasinaudoti.  Uteniškiams didelį psichologinį pranašumą suteikia tai, kad „Neptūną“, kaip minėjau, jie šį sezoną įveikė ir Klaipėdoje.


 

Ar reguliaraus sezono pabaigoje „Juventus“ papildęs Virginijus Praškevičius jau sugebėjo įsilieti į komandos žaidimą?

Paskutinėse rungtynėse su „Rūdupiu“ mačiau du Praškevičius – vienokį pirmoje rungtynių dalyje ir kitokį antroje. Antroje dalyje, kurioje viskas sprendėsi, jis buvo dievas. Reikia palinkėti, kad ir atkrentamosiose varžybose veteranas išlaikytų ryžtą ir vestų komandą į priekį. Kita vertus, „Juventus“ gretose yra ir daugiau žaidėjų, kurie nenori pralaimėti ir moka žaisti lemiamas rungtynes, pavyzdžiui, Darius Pakamanis. Galbūt, sprendžiant iš paskutinių rungtynių, trūksta didesnio Tomo Gaidamvičiaus indėlio, tačiau „Juventus“ turi viską, ko reikia, kad patektų į ketvertą – ir puikiai vadovaujantį trenerį, ir patyrusių žaidėjų ir jaunų ambicingų krepšininkų.
 

Manote, kad jau debiutiniame sezone uteniškiai gali taikytis ir į bronzos medalius? Tikėtina, mažajame finale jų lauktų „Šiauliai“...

Būtų labai įdomu, jei uteniškiai mestų iššūkį „Šiauliams“. Neabjoju, kad pamėgintų, bet žiūrėkime realiai - „Šiauliai“ ant popieriaus šiandien stipresni. Aikštelėje būna visko, bet tas viskas išnyksta, kai laimėtoją sprendžia ne vienerios rungtynės. Gali „Juventus“ laimėti vienas rungtynes, kitas, bet serijos, manau, „Šiauliai“ nepaleistų.
 

Ką jūs pavadintumėte įdomiausiu pasibaigusio reguliaraus sezono akcentu?

Labiausiai netikėta tai, kad visi trys debiutantai - „Juventus“, „Rūdupis“ ir „Perlas“ - pateko į atkrentamąsias. Visa kita – gan logiška.
 

Kaip tai vertinti? Ar tai reiškia, kad čempionato lygis smuko?

Komandos naujokės tiesiog taikėsi prie krepšinio madų, susirinko žaidėjus ir išsikėlė atitinkamus tikslus. Kai komandos panašaus pajėgumo, lemia sėkmė, trenerio vadovavimas, pasiryžimas tą dieną žūtbūt laimėti ir kiti dalykai. Naujokės mokėsi laimėti žaisdamos su tomis komandomis, kurias gali įveikti. Aišku, bandyta pakovoti ir su grandais, ypač su „Žalgiriu“, kuris nemažai rungtynių laimėjo neturėdamas aiškaus pranašumo.
Kaip sakiau, dauguma komandų – labai apylygės. Tiesiog toms, kurios liko už atkrintamųjų borto, labiau stigo stabilesnio žaidimo. Manau, taip vadinamieji LKL vidutiniokai šį sezoną sugebėjo parodyti tikrai neblogo lygio krepšinį ir tikrai buvo įdomu stebėti tą kovą nuo ketvirtos iki paskutinės vietos. Toks jėgų išbandymas buvo tik į naudą visoms komandoms, prognozuoti buvo sudėtinga ir jei toks lygis išlliks, žiūrovams, manau, įdomu bus ir kitais metais.
 

„Aisčių“ ir „Perlo“ komandos panašios tuo, jog suburtos perspektyvių ir talentingų žaidėjų pagrindu. Komandų potencialas labai panašus, tačiau vilniečiai žaidė sėkmingiau, pergalių iškovojo beveik dvigubai daugiau nei „Aisčiai“. Kaip tai paaiškinti?

Galbūt „Perlas“ žaidimą labiau stengėsi grįsti pagal tai, kokį žaidimą žaidžia „Lietuvos ryto“ komanda. Ir taktika, ir gynyba, ir žaidimo tempu „Perlo“ žaidimas priminė „Lietuovs ryto“ modelį. Manau, „Perlo“ ekipoje truputėlį kryptingesnis vadovavimas buvo. „Aisčiai“ jaunimas ambicijų, be abejo, turi, bet tokią komandą reikalinga visąlaik uždegti, palaikyti ir netgi stumti į priekį. Toks postūmis, manau, labiau buvo juntamas „Perlo“ komandoje.


Jei reiktų rinkti geriausią reguliaraus sezono LKL trenerį, kam atiduotumėte savo balsą?

Atmetus „Žalgirį“ ir „Lietuvos rytą“, pretendentai, pagal turėtą komandos sudėtį ir vadovavimą, manau, būtų du – Gintaras Kručkauskas („Juventus“) ir Gintaras Leonavičius („Techasas“).

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas