Simona Milišauskaitė 2011 m. rugpjučio 17 d. 11:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Stadioną permerkęs lietus šventės nesugadino

Šilališkiai svetingai sutiko Žemaitijos regiono seniūnijų žaidynių dalyvius, bet sporto aikštelėse svečiams neleido daug džiaugtis

Seniūnijų žaidynės Šilalėje.
tauragietis.lt ir silaliskis.lt nuotr.
Seniūnijų žaidynės Šilalėje.
   

Asociacijos “Sportas visiems” rengiamos seniūnijų žaidynės vyksta jau ketvirtus metus septyniuose šalies regionuose. Absoliutūs jų nugalėtojai paaiškės rugsėjo 17-ąją Birštone vyksiančiame finaliniame renginyje. 

Šilalėje vykusi Žemaitijos regiono spartakiada džiugino miestiečius ir miesto svečius. „Mieste sveikino spartakiados užrašai, vyko sportininkų eitynės, grojo orkestras, susirinko daugybė žiūrovų – džiaugėsi asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas. - Džiugu, kad Šilalė turi sportišką merą Joną Gudauską. Gavome visokeriopą paramą iš miesto savivaldybės, žmonės įdėjo daug darbo ir širdies siekiant, kad toks renginys įvyktų .

Anksčiau įvairūs sporto projektai buvo tik deklaruoti, o savivaldybių žaidynės tapo gražia realybe ir tęstinu projektu, kuo galime džiaugtis. Tikimės, kad į Birštoną suvažiuos daug mėgėjų sportininkų, o ateityje tokie renginiai surinks vis daugiau dalyvių.“

Žaidynėse vyksta futbolo, tinklinio, krepšinio, šachmatų, šaškių, stalo teniso, smiginio ir seniūnų trikovės varžybos dviejuose amžiaus kategorijose: nuo 20 metų vyrų ir moterų komandos bei senjorai nuo 41 metų, taip pat skirstomi į vyrų ir moterų komandas.

 Seniūnų trikovė nėra įskaitinės varžybos, tai daugiau smagus reginys žiūrovams. Seniūnai varžosi smiginyje, baudų metime ir estafetėje. Daugiausia emocijų kelia estafetė – šiais metais seniūnai privalėjo kliučių ruože laviruoti teniso kamuoliuką su salės riedulio lazda.

Nors visą savaitę iki varžybų pliaupė lietus ir Šilalės stadionas buvo tikrai ne geriausios būklės, šventės tai visiškai negadino. Be to, kai kurių sporto šakų varžybos vyko Simono Gaudėšiaus gimnazijoje.

Daugiausia žiūrovų pritraukė tinklinis, kur emocijos liejosi ilgiausiai. Krepšinis, žinoma, surinko daugiausia dalyvių, praktiškai visos savivaldybės turėjo po komandą visose amžiaus kategorijose.

Žiūrovams tai buvo mažiau įdomi šaka, kadangi trys prieš tris krepšinio varžybos tęsiasi vos dešimt minučių ir laikas nestabdomas, todėl laiko įsijausti yra pakankamai mažai. 

Žaidynes labai pagyvino ir suteikė žiūrovams papildomų emocijų sporto komentatorius ir renginio vedėjas šilutiškis Marijus Budraitis.

Spartakiados vyriausioji teisėja Gitana Jurgutienė džiaugėsi gausiu dalyvių bei žiūrovų skaičiumi ir valdžios parama: „Meras labai palaiko sportą. Be savivaldybės paramos tokio renginio būtų neįmanoma suorganizuoti, o dabar turėjome puikų reginį: stadionas permirkęs, bet dvasia gera, žmonės laimingi.“ Šilalės delegacija žaidynėse buvo gausiausia, ji ir iškovojo pirmąją vietą. G. Jurgutienė sakė kad jų rajone žmonės aktyviai įsitraukia į mėgėjiško sporto veiklą, yra aštuoni sporto klubai, kuriuose žaidžiamas krepšinis, tinklinis, futbolas ir kultyvuojamos kitos sporto šakos. Todėl į spartakiadą visiškai nesunku surinkti komandas, yra gausybė norinčiųjų dalyvauti. Tiesa, kitose seniūnijose, ypač mažose (kai kurios turi vos 60 registruotų gyventojų) surinkti komandą nelabai lengva, ypač po įstatų pakeitimo, kad savo regionui negali atstovauti studentai. Tačiau ir tokios seniūnijos rado sprendimą – pasiskolino žaidėjų iš kitų seniūnijų, kurios jų turėjo per daug.

Žiūrovai žaidynėse pasigedo virvės traukimo varžybų – ši sporto šaka nėra įtraukta į spartakiados programą.

„Virvės traukimas daug artimesnis kaimo žmonėms, be to, smagesnis žiūrovui, labai jo trūksta. Galėtume pakeisti smiginio varžybas į virvės traukimą. Smiginį gali bet kas nueiti pamėtyti, tai daugiau azartinis žaidimas, o žiūrovui jis nelabai įdomus“, – aiškino G. Jurgutienė.

Bendrojoje įskaitoje daugiausia taškų surinko ir pirmają vietą laimėjo Šilalės rajonas, antri liko Telšiai. Kitos komandos pagal bendrą taškų skaičių išsirikiavo taip: Tauragės rajonas – trečias, Pagėgių savivaldybė - ketvirta, Rietavo savivaldybė – penkta, Jurbarko rajonas - šeštas.

Vyrų krepšinio varžybas laimėjo Šilalės miesto seniūnija, o senjorų varžybose nugalėjo Šilalės rajono Bilionių seniūnija. Moterų grupėje triumfavo Tauragės rajono Gaurės seniūnijos krepšininkės, senjorių - Telšių miesto seniūnijos komanda.

Stalo teniso varžybose stipriausia buvo Telšių miesto seniūnija,  šachmatais geriausiai žaidė Tauragės rajono Mažonų seniūnijos atstovai, šaškėmis – Pagėgių savivaldybės žaidėjai. Smiginio strėlytes taikliausiai mėtė Pagėgių sportininkai.

Futbolo varžybose nugalėjo Tauragės rajono Mažonų seniūnijos komanda.

Moterų tinklinio turnyrą laimėjo Šilalės Pajūrio seniūnijos, vyrų – Tauragės atstovai.

Seniūnų estafetę laimėjo Rietavo savivaldybės Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas ir Šilalės rajono Pajūrio seniūnė Roma Noreikienė.

 

 

 Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas