Simona Milišauskaitė 2011 m. rugpjučio 17 d. 11:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Stadioną permerkęs lietus šventės nesugadino

Šilališkiai svetingai sutiko Žemaitijos regiono seniūnijų žaidynių dalyvius, bet sporto aikštelėse svečiams neleido daug džiaugtis

Seniūnijų žaidynės Šilalėje.
tauragietis.lt ir silaliskis.lt nuotr.
Seniūnijų žaidynės Šilalėje.
   

Asociacijos “Sportas visiems” rengiamos seniūnijų žaidynės vyksta jau ketvirtus metus septyniuose šalies regionuose. Absoliutūs jų nugalėtojai paaiškės rugsėjo 17-ąją Birštone vyksiančiame finaliniame renginyje. 

Šilalėje vykusi Žemaitijos regiono spartakiada džiugino miestiečius ir miesto svečius. „Mieste sveikino spartakiados užrašai, vyko sportininkų eitynės, grojo orkestras, susirinko daugybė žiūrovų – džiaugėsi asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas. - Džiugu, kad Šilalė turi sportišką merą Joną Gudauską. Gavome visokeriopą paramą iš miesto savivaldybės, žmonės įdėjo daug darbo ir širdies siekiant, kad toks renginys įvyktų .

Anksčiau įvairūs sporto projektai buvo tik deklaruoti, o savivaldybių žaidynės tapo gražia realybe ir tęstinu projektu, kuo galime džiaugtis. Tikimės, kad į Birštoną suvažiuos daug mėgėjų sportininkų, o ateityje tokie renginiai surinks vis daugiau dalyvių.“

Žaidynėse vyksta futbolo, tinklinio, krepšinio, šachmatų, šaškių, stalo teniso, smiginio ir seniūnų trikovės varžybos dviejuose amžiaus kategorijose: nuo 20 metų vyrų ir moterų komandos bei senjorai nuo 41 metų, taip pat skirstomi į vyrų ir moterų komandas.

 Seniūnų trikovė nėra įskaitinės varžybos, tai daugiau smagus reginys žiūrovams. Seniūnai varžosi smiginyje, baudų metime ir estafetėje. Daugiausia emocijų kelia estafetė – šiais metais seniūnai privalėjo kliučių ruože laviruoti teniso kamuoliuką su salės riedulio lazda.

Nors visą savaitę iki varžybų pliaupė lietus ir Šilalės stadionas buvo tikrai ne geriausios būklės, šventės tai visiškai negadino. Be to, kai kurių sporto šakų varžybos vyko Simono Gaudėšiaus gimnazijoje.

Daugiausia žiūrovų pritraukė tinklinis, kur emocijos liejosi ilgiausiai. Krepšinis, žinoma, surinko daugiausia dalyvių, praktiškai visos savivaldybės turėjo po komandą visose amžiaus kategorijose.

Žiūrovams tai buvo mažiau įdomi šaka, kadangi trys prieš tris krepšinio varžybos tęsiasi vos dešimt minučių ir laikas nestabdomas, todėl laiko įsijausti yra pakankamai mažai. 

Žaidynes labai pagyvino ir suteikė žiūrovams papildomų emocijų sporto komentatorius ir renginio vedėjas šilutiškis Marijus Budraitis.

Spartakiados vyriausioji teisėja Gitana Jurgutienė džiaugėsi gausiu dalyvių bei žiūrovų skaičiumi ir valdžios parama: „Meras labai palaiko sportą. Be savivaldybės paramos tokio renginio būtų neįmanoma suorganizuoti, o dabar turėjome puikų reginį: stadionas permirkęs, bet dvasia gera, žmonės laimingi.“ 



Šilalės delegacija žaidynėse buvo gausiausia, ji ir iškovojo pirmąją vietą. G. Jurgutienė sakė kad jų rajone žmonės aktyviai įsitraukia į mėgėjiško sporto veiklą, yra aštuoni sporto klubai, kuriuose žaidžiamas krepšinis, tinklinis, futbolas ir kultyvuojamos kitos sporto šakos. Todėl į spartakiadą visiškai nesunku surinkti komandas, yra gausybė norinčiųjų dalyvauti. Tiesa, kitose seniūnijose, ypač mažose (kai kurios turi vos 60 registruotų gyventojų) surinkti komandą nelabai lengva, ypač po įstatų pakeitimo, kad savo regionui negali atstovauti studentai. Tačiau ir tokios seniūnijos rado sprendimą – pasiskolino žaidėjų iš kitų seniūnijų, kurios jų turėjo per daug.

Žiūrovai žaidynėse pasigedo virvės traukimo varžybų – ši sporto šaka nėra įtraukta į spartakiados programą.

„Virvės traukimas daug artimesnis kaimo žmonėms, be to, smagesnis žiūrovui, labai jo trūksta. Galėtume pakeisti smiginio varžybas į virvės traukimą. Smiginį gali bet kas nueiti pamėtyti, tai daugiau azartinis žaidimas, o žiūrovui jis nelabai įdomus“, – aiškino G. Jurgutienė.

Bendrojoje įskaitoje daugiausia taškų surinko ir pirmają vietą laimėjo Šilalės rajonas, antri liko Telšiai. Kitos komandos pagal bendrą taškų skaičių išsirikiavo taip: Tauragės rajonas – trečias, Pagėgių savivaldybė - ketvirta, Rietavo savivaldybė – penkta, Jurbarko rajonas - šeštas.

Vyrų krepšinio varžybas laimėjo Šilalės miesto seniūnija, o senjorų varžybose nugalėjo Šilalės rajono Bilionių seniūnija. Moterų grupėje triumfavo Tauragės rajono Gaurės seniūnijos krepšininkės, senjorių - Telšių miesto seniūnijos komanda.

Stalo teniso varžybose stipriausia buvo Telšių miesto seniūnija,  šachmatais geriausiai žaidė Tauragės rajono Mažonų seniūnijos atstovai, šaškėmis – Pagėgių savivaldybės žaidėjai. Smiginio strėlytes taikliausiai mėtė Pagėgių sportininkai.

Futbolo varžybose nugalėjo Tauragės rajono Mažonų seniūnijos komanda.

Moterų tinklinio turnyrą laimėjo Šilalės Pajūrio seniūnijos, vyrų – Tauragės atstovai.

Seniūnų estafetę laimėjo Rietavo savivaldybės Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas ir Šilalės rajono Pajūrio seniūnė Roma Noreikienė.

 

 

 



Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Veteranei – du vaidmenys „Kibirkštyje“
2020 02 21
Karjera
Į „Kibirkštį-MRU“ grįžtanti 39-erių Vita Kuktienė ne tik sustiprins ekipos priekinę liniją, bet ir bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistentė.
Pirmosios kovos – pamatas ateičiai
2020 02 21
Žvilgsnis
Antanas Sireika Europos krepšinio čempionato atranką mato kaip dar vieną naudą: treneriai pamatys, kuo galima pasitikėti.
Vitorijoje – įtikinamas „Žalgirio“ revanšas
2020 02 21
Eurolyga
Kovą po krepšiais dėl kamuolio varžovų arenoje net 43:22 laimėję „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dešimtąją pergalę Eurolygoje.
 
„Džiugas“ šio sezono A lygoje nedalyvaus
2020 02 20
Klubo vadovybė patvirtino – išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys.
„Riteriai“ pranašumo nepavertė pergale
2020 02 19
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse Minske Vilniaus „Riteriai“ sužaidė lygiosiomis su Baltarusijos lygos vidutinioke „Gorodea“ ekipa/
„Sūduvoje“ – Tuniso rinktinės žaidėjas
2020 02 19
Naujokas
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ pasirašė kontraktą 2020 m. sezonui su Tuniso rinktinės dešiniojo krašto gynėju Hamdi Nagguezu.
Lietuvos čempionate – dėmesysTokijui
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Lengvosios atletikos čempionate – olimpinės rinktinės kandidatų antplūdis
Šalia olimpinės vilties – kylantis talentas
2020 02 20
Talentas
Juozo Eigmino matymo laukas – vienas metras. Tačiau tai niekada netrukdė vaikinui siekti, iš pirmo žvilgsnio atrodytų, nerealių tikslų.
„Dar nesu tikroji Agnė“
2020 02 19
Lengvoji atletika
Į takelį sugrįžusi Agnė Šerkšnienė – apie ilgą atsistatymą po traumos ir norą mėgautis bėgimu Tokijuje.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Pirmąja dieną – 16 medalių lietuviams
2020 02 09
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančio Baltijos dviračių treko čempionato pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
 
I.Sorokaitė - Čempionų lygos ketvirtfinalyje
2020 02 20
Tinklinis
Kovą dėl stipriausios Europos komandos vardo tęsia ir Koneljano „Imoco Volley“ (Italija) klubas su Indre Sorokaite.
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
 
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Emocijas kumščių kalba liejo net žiūrovai
2020 02 20
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio lygos lyderių dvikovoje netrūko muštynių, kurios iš aikštės net persikėlė už jos ribų (VIDEO).
Vaikams – alternatyvių sporto šakų pamokos
2020 02 21
Naujovė
Sostinės mokyklose mokosi ne tik mokiniai – fizinio ugdymo mokytojai ir patys mokosi naujų, įdomių sporto šakų.
Treniruotėse laužomi stereotipai
2020 02 21
Treniruotės
Pasak jau daugiau nei 16 metų trenere dirbančios A.Mickevičiūtės-Butienės, kasmet vis daugiau žmonių atranda sportą.
R. Tvorogalo triumfas Minske
2020 02 19
Gimnastika
Trečiadienį Minske (Baltarusija) prasidėjo Tarptautinės sportinės gimnastikos varžybos, kuriose suspindėjo Robertas Tvorogalas.
 
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Daugiausia pinigų – krepšinio pamainai
2020 02 20
Posėdis
LTOK Vykdomasis komitetas patvirtino komandinių sporto šakų olimpinės pamainos programų finansavimą.
Darbų sūkuryje – ir Lietuvoje, ir svetur
2020 02 19
Darbui Tokijo olimpinėse žaidynėse besirengianti Ringa Baltrušaitė pasinėrusi į veiklą LSFS, teisėjavimą, šaudymą iš japoniško lanko.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas