Ingvaras Butautas 2011 m. rugpjučio 9 d. 09:44 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Londono žaidynės – dar per anksti

Irkluotojoms lamėti Europos ir pasaulio pirmenybės nesutrukdė tai, kad jų namus skiria 100 kilometrų, o treniruoja skirtingi treneriai

M. Valčiukaitė ir I. Adomavičiūtė - ir Europos, ir pasaulio čempionės
Nuotr. iš asmeninio albumo
M. Valčiukaitė ir I. Adomavičiūtė - ir Europos, ir pasaulio čempionės
17-metė Milda Valčiukaitė ir 16-metė Ieva Adomavičiūtė iškovojo pasaulio jaunių irklavimo čempionato auksą. Didžiosios Britanijos olimpiniame kanale jos triumfavo porinių dviviečių valčių varžybų pagrindiniame finale  2000 m distanciją įveikusios per 7 min. 17,87 sek.

Tai antras didelis šių metų talentingųjų jaunių trofėjus. Šiemet Milda ir Ieva Lenkijoje laimėjo ir Europos čempionatą.

Laikraštis "Sportas" su merginomis kalbėjosi dar prieš pasaulio pirmenybes.

Atstumas. Milda gyvena Vilniuje, Ieva – Kaune. Merginos susipažino jėgas bandydamos vienviečių valčių varžybose.

„Per pirmąsias sezono varžybas, kuriose susirinko irkluotojai iš visų miestų, startavome vienvietėmis. Milda buvo pirma, aš – antra. Tada nutarė padaryti iš stipriausių vienviečių vieną dvivietę“, – pasakojo apie savo bendradarbiavimo pradžią I. Adomavičiūtė.

„Milda vienvietę irkluoja geriau, – pripažįsta Ieva. – Jai ir vienvietėje, ir dvivietėje sekasi gerai. Man geriau sekasi dvivietėje.“

Pati Milda teigė, kad kartu irkluoti sekasi geriau negu vienai.

„Patinka man irkluoti ir vienvietę, ir dvivietę, tačiau geriau sekasi dvivietėje. Ir pasaulio čempionate ruošiamės irkluot dvivietę“, – sakė vilnietė.

Kartu merginos treniruojasi Trakuose. Pasak Ievos, – retokai.

„Iš tiesų, mes mažai kartu treniruojamės, – mano kaunietė. – Prieš Europos čempionatą kartu pasitreniravome gal pusantros ar dvi savaites.“

I. Adomavičiūtei antrino ir jos porininkė: „Aišku, yra daug organizacinių sunkumų, kai viena mūsų iš vieno miesto, kita – iš kito, skirtingi treneriai, bet tenka juos išspręsti.“

Treniruoja Europos čempiones kaunietis Vytautas Valiauskas ir Mildos tėtis Tomas Valčiukas.

„Daugiau prie dvivietės prisiliesti tenka man, – tvirtino T. Valčiukas. – Bet visuomet jaučiu kolegos iš Kauno pagalbą. Šiemet merginos važiavo į kelias išvykas, man vienam nepavyksta visur suspėti. Kolega lydėjo, kai jos buvo Maskvoj, Švedijoj, aš važiavau į Lenkiją. Susitarėme, kad į pasaulio čempionatą Londone važiuosiu aš.“

Pradžia. Ir Milda, ir Ieva lankyti irklavimo treniruotes pradėjo prieš ketverius metus.

Suprantama, M. Valčiukaitės tėvas merginai pasirenkant šią sporto šaką  atliko didelį vaidmenį. Nors Milda tvirtina, kad jos irkluoti tėtis nevertė. Tik pasiūlė.

„Tiesa, iš pradžių irklavimu nelabai žavėjausi, – prisipažino vilnietė. – Tačiau mano abu tėvai yra sportavę, todėl ir man pasiūlė pabandyti. Irkluoti patiko nuo pirmo karto.“

Ievai tapti irkluotoja padėjo ūgis. Dabar merginos ūgis siekia 193 cm.

„Pasirinkau taip: atėjo treneris į mokyklą. Jis ieškojo aukštų vaikinų ir merginų, o kadangi aš aukšta, tai ir pakvietė, – prisiminė mergina. – Geriau, kai irkluotojai aukšti, – didesnis yris.“

Jaunosios sportininkės nemano, kad irklavimas gali būti per sunki sporto šaka merginoms.„Visose sporto šakose yra fizinio darbo, – įsitikinusi M. Valčiukaitė. – Dirbti sunku, tačiau po varžybų toks azartas apima, kad norisi dar ir dar.“

Mokslai. Abi sportininkės netrukus bus abiturientės. Apie tolesnę karjerą, galimybę tapti profesionaliomis irkluotojomis jos galvoja skirtingai.

„Viskas priklauso nuo to, kaip seksis irkluoti. Jei gerai, tai norėčiau būti sportininke“, – kalbėjo kaunietė.

„Ne. Apie profesionalią sportininkės karjerą nesvarstau, – pareiškė Milda. – Prieš akis – dvylikta klasė, reikia galvoti, kaip suderinti sportą ir mokslus.“

Pasak M. Valčiukaitės, iki šiol tai sekėsi. Nors tada, kai suderinti vis dėlto nepavykdavo, sportas nekentėdavo...

„Žiemą nei viena, nei kita nenukenčia. O nuo pavasario, kai treniruočių padaugėja, tenka mokslams truputį mažiau skirti dėmesio“, – kalbėjo vilnietė.

Tačiau labiau nei apie sportines aukštumas, Milda mąsto apie tai, kur studijuoti.

„Yra mokslo planų. Labai norėtųsi Vilniaus universitete studijuoti psichologiją, jei nepavyks – galbūt ekonomiką. O apie olimpiadą nieko negalvoju. Dar reikia išgyventi iki jos. Bent jau kol kas mano planuose nėra olimpiadų...“ – tvirtino talentinga irkluotoja.

Ateitis. Tačiau jos tėvas ir treneris T. Valčiukas neatmeta galimybės, kad kada nors dukrą pavyks išvysti olimpinėse žaidynėse. Tiesa, ne Londono.

„Nebent 2016 m. Rio de Žaneire, – kalbėjo jis. – Jai dabar septyniolika metų. Turint omenyje, kad kai kitais metais vyks Londono olimpiada, ji bus tik18-os, tad vargu… Irklavimas – ne ta sporto šaka, kad tokio amžiaus sportininkai demonstruotų optimalius rezultatus. Tai ne gimnastika ar plaukimas. Šiuo metu stengiamės pasiekti tą rezultatą, kuris galimas jaunių grupėje, paskui bus jaunimo etapas. Galbūt, jeigu leis sveikata, noras ir visi kiti dalykai, bus ir rezultatų suaugusiųjų sporte.“

Vizitinė  kortelė

Milda Valčiukaitė. Gimė 1994 05 24. Ūgis 176 cm.

Ieva Adomavičiūtė. Gimė 1994 12 03. Ūgis 193 cm.

Tarptautiniai laimėjimai: 2011-ųjų Pasaulio ir Europos jaunių čempionės. Hamburgo (2010 m.) ir Maskvos (2011 m.) regatų nugalėtojos.

Treneriai: Tomas Valčiukas ir Vytautas Valiauskas.

I. Adomavičiūtė gyvena Kaune, mokosi Salomėjos Nėries gimnazijoje, atstovauja Kauno irklavimo mokyklai.

M. Valčiukaitė gyvena Vilniuje, mokosi Mykolo Biržiškos gimnazijoje, atstovauja Sietyno sporto mokyklai.Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
SKM – padėka už socialinę veiklą
2019 12 15
Apdovanojimas
Vilniaus meras Remigijus Šimašius padėkojo Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) už ilgus metus kryptingai vykdomą socialiai atsakingą veiklą.
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Po pralaimėjimo – pagarbūs įvertinimai
2019 12 15
Boksas
Nors Egidijus Kavaliauskas pralaimėjo Terrence'ui Crawfordui kovą dėl WBO pasaulio čempiono diržo, lietuvio kovingumą įvertino garsūs bokso ekspertai.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Lentelės viršūnėje – ankšta
2019 12 15
Lietuvos lyga
Paskutinėse Lietuvos rankinio čempionato pirmojo rato rungtynėse Šiaulių SC “Dubysa” namie pralaimėjo “Kauno Ąžuolui-KTU” 29:42 (12:22).
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Lietuvos čiuožėjai – auksas Slovakijoje
2019 12 15
Dailusis čiuožimas
Marija Brejeva triumfavo Tarptautinės čiuožimo sąjungos kalendorinių dailiojo čiuožimo varžybų "61st Grand Prix of Bratislava" jaunių grupėje.
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas