Lina Motužytė 2011 m. rugpjučio 7 d. 13:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš finalą - brolių dikova ir batų dalybos

Visagine vykusiame ketvirtajame Lietuvos galiūnų čempionato etape paaiškėjo, kurie sportininkai varžysis dėl šalies čempiono vardo.

   
Lietuvos galiūnų čempionatas pasiekė kulminaciją. Ketvirtajame turnyro etape Visagine paaiškėjo visi finalininkai, rugpjūčio 20 d. Zarasuose susigrumsiantys dėl stipriausio Lietuvos galiūno vardo.

Iš šešiose rungtyse besirungusių galiūnų į finalą pateko penki: Vytautas Lalas, Vidas Blekaitis, Marius Lalas, Saulius Brusokas ir Nerijus Liobikas, atitinkamai užėmę pirmas penkias vietas. Už borto liko Dalius Ziminskas, Vilmantas Bliujus ir Donaldas Andrulis. Finale prie galiūnų prisijungs po alkūnės operacijos sveikstantis stipriausias planetos žmogus Žydrūnas Savickas.

Jau po pirmosios statinės metimo rungties tapo aišku, kad viena didžiausių etapo intrigų bus brolių Vytauto ir Mariaus Lalų kova. Pirmosios rungties finale susitikę broliai bandė statinę permesti per 5 m atžymą. Šioje rungtyje stipresni buvo ir užduotį įvykdė V. Lalas.

„Su broliu visada konkuruojame ir tai abiems į naudą. Šioje rungtyje labai svarbi genetika, mes su broliu, matyt, gerai genetiškai sudėti, todėl mums sekasi geriau, nei kitiems galiūnams“, - sakė V. Lalas.

Antroji luitų kėlimo rungtis nesėkmingai susiklostė N. Liobikui. Dar prieš rungtį bandydamas kelti luitą sportininkas patyrė trauma.

„Kažkas trakštelėjo per treniruotę. Kentėti galima, bet keliant didelį svorį skauda. Nusprendžiau dalyvauti, nes norėjau bent tašką uždirbti. Paprastai gera man ši rungtis, bet šį kartą savo pasirodymu nusivyliau“, - apmaudą liejo galiūnas.

Trečioji automobilio laikymo rungtis sulaukė ne tik didžiulio žiūrovų susidomėjimo, bet ir dalyvių priekaištų.

„Vairuotojo ir teisėjo nesusikalbėjimas. Teisėjas dar nebuvo davęs starto, o vairuotojas jau buvo paleidęs automobilį ir aš jau kokias 10 s laikiau. Vėliau teisėjas pridėjo prie mano laiko 5 s. Gal būtų  ir geresnis rezultatas, bet yra kaip yra“, - apgailestavo D. Ziminskas.

Šią rungtį kiek netikėtai laimėjo D. Andrulis, automobilį išlaikęs net 40,8 s. Pergalė buvo netikėta ir pačiam sportininkui, sulaukusiam nemažai komplimentų iš kitų dalyvių.

„Nemaniau, kad būsiu paskutinis, bet tikrai negalvojau, kad laimėsiu“, - sakė sportininkas.Svarmens nešimo rungtyje neišvengta kraujo. Prie finišo linijos griuvo ne vienas sportininkas. Trečiąjį galiūnų čempionato etapą dėl traumos praleidęs S. Brusokas taip pat virto  neišlaikęs pusiausvyros.

„Turėjau labai bjaurią traumą – pėdos raumuo lyšo. Pasirodo ir ten yra raumenų, - juokėsi galiūnas, - atvažiavau labai pasiilgęs varžybų. Jaučiuosi atsigavęs 70 proc., liko dar dvejos labai rimtos varžybos, todėl tikiuosi pasveikti iki galo. Šis griuvimas jokių neigiamų padarinių neturės. Tiesiog buvo viršytas greitis ir iš tos inercijos pasitaiko virtimų. Bet viskas laimingai.“

Prieš savaitę Latvijoje vykusiame Baltijos šalių čempionate dalyvavę V. Blekaitis, M. Lalas ir V. Bliujus tikino, kad  vis dar jaučia nuovargį.

„Turėjome spėti pailsėti. Ten buvo sunkios varžybos, padarėme truputį klaidų, reikėjo kovoti iki galo ir tik paskutinėje rungtyje išplėšėme sunkią pergalę. Buvome pirmi, iškovojome Lietuvai garbingą pergalę. Todėl dabar šiek tiek sunkiu. Nėra lengva kiekvieną savaitgalį varžytis, be to už savaitės Suomijoje manęs laukia kvlaifikacinės varžybos į pasaulio čempionatą, - pasakojo V. Blekaitis, tikinęs, kad vieta šiame etape jam bebuvo svarbi, svarbiausia – patekti į finalą.

Pirmuose trejuose etapuose tarp penkių stipriausiųjų buvęs V. Bliujus taip pat neslėpė, kad savaitės poilsis tarp varžybų yra nedaug. Niekada geros nuotaikos nestokojantis sportininkas estafetės rungtyje atrodė pavargęs.

„Apmaudu, kad blogai pasirodžiau. Man ši rungtis patinka, visada sekdavosi geriau. Manau, kad dar nesu atsigavęs po varžybų Latvijoje, nes ten atidaviau visą save. Liūdnos nuotaikos mano stovykloje. Apskritai didžioji dalis šios dienos rungčių man nėra palankios, važiavau čia su viltimi, bet pritrūko jėgų. Konkurencija dabar labai didelė, visi stengėsi patekti į finalą“, - sakė V. Bliujus.

Paskutinė gladiatorių rungtis sukėlė šypseną. Vos baigę rungtis galiūnai bėgdavo keistis batais.

„Tie batai gana reti ir ne visi yra juos nusipirkę, todėl visi draugiškai dalinamės. Mes daugiau mažiau vienodi, kojos tuo labiau vienodos, todėl problemų dėl dydžių nekyla. Ne šortais gi dalinamės“, - šypsojosi M. Lalas.

Paskutinėje rungtyje antrą kartą šiose varžybose broliui pralaimėjęs M. Lalas, nė kiek dėl to nenusiminė: „Broliui galima pralaimėti. Neakcentuojame, kad čia broliška dvikova, daugiau žiūrovai tai sureikšmina. Aš dar turiu laiko brolį pavyti ir aplenkti.“

Praėjusių metų čempionate prizines vietas užėmę sportininkai turėjo teisę prisijungti bet kuriame etape. Čempiono titulą ginantis Ž. Savickas dėl alkūnės operacijos prisijungs tik finale. Antros vietos laimėtojas V. Lalas varžytis pradėjo trečiame etape. Vienintelis V. Blekaitis, pernai užėmęs trečią vietą rungiasi nuo pat čempionato pradžios.

Rezultatai
1. Vytautas Lalas 42 tšk.
2. Vidas Blekaitis 35,5
3. Marius Lalas 30
4. Saulius Brusokas 29,5
5. Nerijus Liobikas 24,5
6. Dalius Ziminskas 20
7. Vilmantas Bliujus 17
8. Donaldas Andrulis 16,5

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
FIBA nutarė: Europos vasara – be krepšinio
2020 04 08
Sprendimas
FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
Natūralizuotų nenori, bet Brazdeikis domina
2020 04 08
Žvilgsnis
Vaidas Čeponis podkaste kalbina Darių Maskoliūną – apie nukeltas olimpines žaidynes, legionierius rinktinėje ir kas buvo verčiausi LKL aukso (VIDEO).
Treniruotės su rinktinių treneriais
2020 04 06
Krepšinis
Lietuvos krepšinio federacija, šalies rinktinių treneriai bei žaidėjai kviečia visus elgtis atsakingai ir jungtis prie iniciatyvos #LikNamie.
 
Labiausiai slegia nežinomybė
2020 04 07
Situacija
Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valentinas Jeriomenko: „Vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą.“
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka
2020 04 08
Sprendimas
Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Karatė treniruotės keliasi į internetą
2020 04 07
Karatė
Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.
Imtynininkų olimpinė atranka – 2021 metais
2020 04 07
Imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas priėmė pirmuosius sprendimus dėl atnaujinto 2020–2021 m. kalendoriaus.
Bokso varžybos stabdomos iki rugpjūčio
2020 04 06
Boksas
Europos bokso konfederacija (EUBC) paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos visos tarptautinės bokso varžybos Europoje stabdomos iki rugpjūčio mėnesio.
 
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Vandensvydininkas – kovos su virusu fronte
2020 04 07
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos vandensvydžio čempionas, gydytojas rezidentas Michailas Lapida: „ Kartais atrodo, kad lengva forma persirgau koronavirusą“.
D. Neverauskas Floridoje tęsia treniruotes
2020 04 06
Beisbolas
Ikisezoninėse rungtynėse žibėjusį beisbolininką Dovydą Neverauską sustabdė atidėtas MLB čempionatas.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas