Lina Motužytė 2011 m. rugpjučio 7 d. 13:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš finalą - brolių dikova ir batų dalybos

Visagine vykusiame ketvirtajame Lietuvos galiūnų čempionato etape paaiškėjo, kurie sportininkai varžysis dėl šalies čempiono vardo.

   
Lietuvos galiūnų čempionatas pasiekė kulminaciją. Ketvirtajame turnyro etape Visagine paaiškėjo visi finalininkai, rugpjūčio 20 d. Zarasuose susigrumsiantys dėl stipriausio Lietuvos galiūno vardo.

Iš šešiose rungtyse besirungusių galiūnų į finalą pateko penki: Vytautas Lalas, Vidas Blekaitis, Marius Lalas, Saulius Brusokas ir Nerijus Liobikas, atitinkamai užėmę pirmas penkias vietas. Už borto liko Dalius Ziminskas, Vilmantas Bliujus ir Donaldas Andrulis. Finale prie galiūnų prisijungs po alkūnės operacijos sveikstantis stipriausias planetos žmogus Žydrūnas Savickas.

Jau po pirmosios statinės metimo rungties tapo aišku, kad viena didžiausių etapo intrigų bus brolių Vytauto ir Mariaus Lalų kova. Pirmosios rungties finale susitikę broliai bandė statinę permesti per 5 m atžymą. Šioje rungtyje stipresni buvo ir užduotį įvykdė V. Lalas.

„Su broliu visada konkuruojame ir tai abiems į naudą. Šioje rungtyje labai svarbi genetika, mes su broliu, matyt, gerai genetiškai sudėti, todėl mums sekasi geriau, nei kitiems galiūnams“, - sakė V. Lalas.

Antroji luitų kėlimo rungtis nesėkmingai susiklostė N. Liobikui. Dar prieš rungtį bandydamas kelti luitą sportininkas patyrė trauma.

„Kažkas trakštelėjo per treniruotę. Kentėti galima, bet keliant didelį svorį skauda. Nusprendžiau dalyvauti, nes norėjau bent tašką uždirbti. Paprastai gera man ši rungtis, bet šį kartą savo pasirodymu nusivyliau“, - apmaudą liejo galiūnas.

Trečioji automobilio laikymo rungtis sulaukė ne tik didžiulio žiūrovų susidomėjimo, bet ir dalyvių priekaištų.

„Vairuotojo ir teisėjo nesusikalbėjimas. Teisėjas dar nebuvo davęs starto, o vairuotojas jau buvo paleidęs automobilį ir aš jau kokias 10 s laikiau. Vėliau teisėjas pridėjo prie mano laiko 5 s. Gal būtų  ir geresnis rezultatas, bet yra kaip yra“, - apgailestavo D. Ziminskas.

Šią rungtį kiek netikėtai laimėjo D. Andrulis, automobilį išlaikęs net 40,8 s. Pergalė buvo netikėta ir pačiam sportininkui, sulaukusiam nemažai komplimentų iš kitų dalyvių.

„Nemaniau, kad būsiu paskutinis, bet tikrai negalvojau, kad laimėsiu“, - sakė sportininkas.Svarmens nešimo rungtyje neišvengta kraujo. Prie finišo linijos griuvo ne vienas sportininkas. Trečiąjį galiūnų čempionato etapą dėl traumos praleidęs S. Brusokas taip pat virto  neišlaikęs pusiausvyros.

„Turėjau labai bjaurią traumą – pėdos raumuo lyšo. Pasirodo ir ten yra raumenų, - juokėsi galiūnas, - atvažiavau labai pasiilgęs varžybų. Jaučiuosi atsigavęs 70 proc., liko dar dvejos labai rimtos varžybos, todėl tikiuosi pasveikti iki galo. Šis griuvimas jokių neigiamų padarinių neturės. Tiesiog buvo viršytas greitis ir iš tos inercijos pasitaiko virtimų. Bet viskas laimingai.“

Prieš savaitę Latvijoje vykusiame Baltijos šalių čempionate dalyvavę V. Blekaitis, M. Lalas ir V. Bliujus tikino, kad  vis dar jaučia nuovargį.

„Turėjome spėti pailsėti. Ten buvo sunkios varžybos, padarėme truputį klaidų, reikėjo kovoti iki galo ir tik paskutinėje rungtyje išplėšėme sunkią pergalę. Buvome pirmi, iškovojome Lietuvai garbingą pergalę. Todėl dabar šiek tiek sunkiu. Nėra lengva kiekvieną savaitgalį varžytis, be to už savaitės Suomijoje manęs laukia kvlaifikacinės varžybos į pasaulio čempionatą, - pasakojo V. Blekaitis, tikinęs, kad vieta šiame etape jam bebuvo svarbi, svarbiausia – patekti į finalą.

Pirmuose trejuose etapuose tarp penkių stipriausiųjų buvęs V. Bliujus taip pat neslėpė, kad savaitės poilsis tarp varžybų yra nedaug. Niekada geros nuotaikos nestokojantis sportininkas estafetės rungtyje atrodė pavargęs.

„Apmaudu, kad blogai pasirodžiau. Man ši rungtis patinka, visada sekdavosi geriau. Manau, kad dar nesu atsigavęs po varžybų Latvijoje, nes ten atidaviau visą save. Liūdnos nuotaikos mano stovykloje. Apskritai didžioji dalis šios dienos rungčių man nėra palankios, važiavau čia su viltimi, bet pritrūko jėgų. Konkurencija dabar labai didelė, visi stengėsi patekti į finalą“, - sakė V. Bliujus.

Paskutinė gladiatorių rungtis sukėlė šypseną. Vos baigę rungtis galiūnai bėgdavo keistis batais.

„Tie batai gana reti ir ne visi yra juos nusipirkę, todėl visi draugiškai dalinamės. Mes daugiau mažiau vienodi, kojos tuo labiau vienodos, todėl problemų dėl dydžių nekyla. Ne šortais gi dalinamės“, - šypsojosi M. Lalas.

Paskutinėje rungtyje antrą kartą šiose varžybose broliui pralaimėjęs M. Lalas, nė kiek dėl to nenusiminė: „Broliui galima pralaimėti. Neakcentuojame, kad čia broliška dvikova, daugiau žiūrovai tai sureikšmina. Aš dar turiu laiko brolį pavyti ir aplenkti.“

Praėjusių metų čempionate prizines vietas užėmę sportininkai turėjo teisę prisijungti bet kuriame etape. Čempiono titulą ginantis Ž. Savickas dėl alkūnės operacijos prisijungs tik finale. Antros vietos laimėtojas V. Lalas varžytis pradėjo trečiame etape. Vienintelis V. Blekaitis, pernai užėmęs trečią vietą rungiasi nuo pat čempionato pradžios.

Rezultatai
1. Vytautas Lalas 42 tšk.
2. Vidas Blekaitis 35,5
3. Marius Lalas 30
4. Saulius Brusokas 29,5
5. Nerijus Liobikas 24,5
6. Dalius Ziminskas 20
7. Vilmantas Bliujus 17
8. Donaldas Andrulis 16,5

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
I. Brazdeikis laukia G.Nausėdos sprendimo
2020 01 21
Situacija
„Mano svajonė visada būdavo žaisti už Lietuvą, nes tai yra mano gimtinė“, - Lietuvos pilietybės siekiantis krepšininkas Ignas Brazdeikis.
Patvirtino trenerius ir iškėlė tikslus
2020 01 20
Posėdis
Kaune vyko LKF Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškelti tikslai rinktinėms, svarstomi kiti klausimai.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
Australijoje pasijuto lyg siaubo filme
2020 01 07
Žvilgsnis
Ėjikė Brigita Virbalytė: „Jei Lietuva sunkiai susidorojo su Alytaus gaisru, tai Australija bando kovoti su savo gaisru, kurio mastas yra nesuvokiamas.“
Iš Seimo – į Vingio parką
2019 12 28
Veidas
Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjas Marius Žiūkas po ypač sėkmingo pasaulio čempionato toliau rengiasi jau ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms.
 
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
„Vilnius Cup 2020“ triumfavo ir lietuviai
2020 01 20
Turnyras
Jubiliejiniame Tarptautinės teniso federacijos turnyre Vilniuje - 24 valstybių atstovai ir lietuvių triumfas.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
Lietuviams - trys Europos čempionų titulai
2020 01 20
Karatė
Pirmame Europos pilno kontakto karatė čempionate, kuriame galėjo dalyvauti visų karatė stilių ir organizacijų atstovai, lietuviai pelnė 3 aukso medalius.
 
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Viename čempionate – trys šalys
2019 12 20
Naujovė
Kitais metais kartu su Lietuvos dviračių treko čempionais paaiškės ir Latvijos bei Estijos čempionai.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
Tinklinio arenose – legionieriai iš Lietuvos
2020 01 15
Žvilgsnis
Tinklininkas Arvydas Mišeikis džiaugiasi sugrįžęs į elitinę Prancūzijos lygą, bet turi priekaištų agentui.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Lietuvos čiuožėjai – bronza Serbijoje
2020 01 20
Dailusis čiuožimas
Trumpojoje programoje karjeros rekordą pasiekusi Elžbieta Kropa užkopė ant garbės pakylos dailiojo čiuožimo varžybose "Skate Helena 2020".
Permainos – ir čempionatuose, ir rinktinėje
2020 01 20
Ledo ritulys
Nuo kito sezono asociacija „Hockey Lietuva“ draus savo organizuojamuose čempionatuose dalyvauti biudžetiniams klubams ir mokykloms.
Debiutą paženklino kartėlis
2020 01 20
Jaunimo olimpiada
Snieglentininkas Motiejus Morauskas nepayeko į „slopestyle“ rungties finalą jaunmo olimpinėse žaidynėse.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Prizai – atletams, treneriams, klubams
2020 01 20
Apdovanojimai
Marijampolėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengbos federacijos (IFBB) 2019 m. geriausių sportininkų, trenerių ir klubų apdovanojimai.
Vaikams atsiskleisti padeda sportas
2020 01 20
Žvilgsnis
Sportas ir aktyvi fizinė veikla specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ne mažiau svarbūs, nei įprastos raidos jų bendraamžiams.
Pasieniečiams – prizai už sporto pergales
2020 01 17
Apdovanojimai
Vilniuje pagerbti geriausi VSAT sportininkai, sporto renginių organizatorius, geriausiais fiziškai pasirengę pareigūnai, sportiškiausi padaliniai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas