Lina Motužytė 2011 m. rugpjučio 7 d. 13:25 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Prieš finalą - brolių dikova ir batų dalybos

Visagine vykusiame ketvirtajame Lietuvos galiūnų čempionato etape paaiškėjo, kurie sportininkai varžysis dėl šalies čempiono vardo.

   
Lietuvos galiūnų čempionatas pasiekė kulminaciją. Ketvirtajame turnyro etape Visagine paaiškėjo visi finalininkai, rugpjūčio 20 d. Zarasuose susigrumsiantys dėl stipriausio Lietuvos galiūno vardo.

Iš šešiose rungtyse besirungusių galiūnų į finalą pateko penki: Vytautas Lalas, Vidas Blekaitis, Marius Lalas, Saulius Brusokas ir Nerijus Liobikas, atitinkamai užėmę pirmas penkias vietas. Už borto liko Dalius Ziminskas, Vilmantas Bliujus ir Donaldas Andrulis. Finale prie galiūnų prisijungs po alkūnės operacijos sveikstantis stipriausias planetos žmogus Žydrūnas Savickas.

Jau po pirmosios statinės metimo rungties tapo aišku, kad viena didžiausių etapo intrigų bus brolių Vytauto ir Mariaus Lalų kova. Pirmosios rungties finale susitikę broliai bandė statinę permesti per 5 m atžymą. Šioje rungtyje stipresni buvo ir užduotį įvykdė V. Lalas.

„Su broliu visada konkuruojame ir tai abiems į naudą. Šioje rungtyje labai svarbi genetika, mes su broliu, matyt, gerai genetiškai sudėti, todėl mums sekasi geriau, nei kitiems galiūnams“, - sakė V. Lalas.

Antroji luitų kėlimo rungtis nesėkmingai susiklostė N. Liobikui. Dar prieš rungtį bandydamas kelti luitą sportininkas patyrė trauma.

„Kažkas trakštelėjo per treniruotę. Kentėti galima, bet keliant didelį svorį skauda. Nusprendžiau dalyvauti, nes norėjau bent tašką uždirbti. Paprastai gera man ši rungtis, bet šį kartą savo pasirodymu nusivyliau“, - apmaudą liejo galiūnas.

Trečioji automobilio laikymo rungtis sulaukė ne tik didžiulio žiūrovų susidomėjimo, bet ir dalyvių priekaištų.

„Vairuotojo ir teisėjo nesusikalbėjimas. Teisėjas dar nebuvo davęs starto, o vairuotojas jau buvo paleidęs automobilį ir aš jau kokias 10 s laikiau. Vėliau teisėjas pridėjo prie mano laiko 5 s. Gal būtų  ir geresnis rezultatas, bet yra kaip yra“, - apgailestavo D. Ziminskas.

Šią rungtį kiek netikėtai laimėjo D. Andrulis, automobilį išlaikęs net 40,8 s. Pergalė buvo netikėta ir pačiam sportininkui, sulaukusiam nemažai komplimentų iš kitų dalyvių.

„Nemaniau, kad būsiu paskutinis, bet tikrai negalvojau, kad laimėsiu“, - sakė sportininkas.Svarmens nešimo rungtyje neišvengta kraujo. Prie finišo linijos griuvo ne vienas sportininkas. Trečiąjį galiūnų čempionato etapą dėl traumos praleidęs S. Brusokas taip pat virto  neišlaikęs pusiausvyros.

„Turėjau labai bjaurią traumą – pėdos raumuo lyšo. Pasirodo ir ten yra raumenų, - juokėsi galiūnas, - atvažiavau labai pasiilgęs varžybų. Jaučiuosi atsigavęs 70 proc., liko dar dvejos labai rimtos varžybos, todėl tikiuosi pasveikti iki galo. Šis griuvimas jokių neigiamų padarinių neturės. Tiesiog buvo viršytas greitis ir iš tos inercijos pasitaiko virtimų. Bet viskas laimingai.“

Prieš savaitę Latvijoje vykusiame Baltijos šalių čempionate dalyvavę V. Blekaitis, M. Lalas ir V. Bliujus tikino, kad  vis dar jaučia nuovargį.

„Turėjome spėti pailsėti. Ten buvo sunkios varžybos, padarėme truputį klaidų, reikėjo kovoti iki galo ir tik paskutinėje rungtyje išplėšėme sunkią pergalę. Buvome pirmi, iškovojome Lietuvai garbingą pergalę. Todėl dabar šiek tiek sunkiu. Nėra lengva kiekvieną savaitgalį varžytis, be to už savaitės Suomijoje manęs laukia kvlaifikacinės varžybos į pasaulio čempionatą, - pasakojo V. Blekaitis, tikinęs, kad vieta šiame etape jam bebuvo svarbi, svarbiausia – patekti į finalą.

Pirmuose trejuose etapuose tarp penkių stipriausiųjų buvęs V. Bliujus taip pat neslėpė, kad savaitės poilsis tarp varžybų yra nedaug. Niekada geros nuotaikos nestokojantis sportininkas estafetės rungtyje atrodė pavargęs.

„Apmaudu, kad blogai pasirodžiau. Man ši rungtis patinka, visada sekdavosi geriau. Manau, kad dar nesu atsigavęs po varžybų Latvijoje, nes ten atidaviau visą save. Liūdnos nuotaikos mano stovykloje. Apskritai didžioji dalis šios dienos rungčių man nėra palankios, važiavau čia su viltimi, bet pritrūko jėgų. Konkurencija dabar labai didelė, visi stengėsi patekti į finalą“, - sakė V. Bliujus.

Paskutinė gladiatorių rungtis sukėlė šypseną. Vos baigę rungtis galiūnai bėgdavo keistis batais.

„Tie batai gana reti ir ne visi yra juos nusipirkę, todėl visi draugiškai dalinamės. Mes daugiau mažiau vienodi, kojos tuo labiau vienodos, todėl problemų dėl dydžių nekyla. Ne šortais gi dalinamės“, - šypsojosi M. Lalas.

Paskutinėje rungtyje antrą kartą šiose varžybose broliui pralaimėjęs M. Lalas, nė kiek dėl to nenusiminė: „Broliui galima pralaimėti. Neakcentuojame, kad čia broliška dvikova, daugiau žiūrovai tai sureikšmina. Aš dar turiu laiko brolį pavyti ir aplenkti.“

Praėjusių metų čempionate prizines vietas užėmę sportininkai turėjo teisę prisijungti bet kuriame etape. Čempiono titulą ginantis Ž. Savickas dėl alkūnės operacijos prisijungs tik finale. Antros vietos laimėtojas V. Lalas varžytis pradėjo trečiame etape. Vienintelis V. Blekaitis, pernai užėmęs trečią vietą rungiasi nuo pat čempionato pradžios.

Rezultatai
1. Vytautas Lalas 42 tšk.
2. Vidas Blekaitis 35,5
3. Marius Lalas 30
4. Saulius Brusokas 29,5
5. Nerijus Liobikas 24,5
6. Dalius Ziminskas 20
7. Vilmantas Bliujus 17
8. Donaldas Andrulis 16,5

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūno“ krepšininkai suklupo Bonoje
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo rungtynėse D grupėje Klaipėdos „Neptūnas“ Vokietijoje 85:97 (18:29, 15:25, 27:23, 25:20) pralaimėjo Bonos „Telekom Baskets“.
„Lietkabelis“ pajuto pergalės skonį
2019 11 12
Čempionų lyga
Čempionų lygos penktojo turo mače A grupėje Panevėžio „Lietkabelis“ namie 98:83 (26:23, 24:22, 18:18, 30:20) nugalėjo Torunės „Polski Cukier“ (Lenkija).
Nesėkminga rinktinės repeticija
2019 11 12
Rinktinė
Prieš 2021 metų Europos čempionato atrankos susitikimus su Albanijos ir Turkijos rinktinėmis, lietuvės sužaidė kontrolines rungtynes Latvijoje.
 
Tikslas – geros žiūrovų emocijos
2019 11 12
Žvilgsnis
Rezultatyviausias „Sūduvos“ žaidėjas M.Topčagičius apie savo įvarčius: „Labai tuo džiaugiuosi, už šiuos rezultatus dėkoju savo komandos draugams.“
„Atrodo, kad nežaidžiau visus metus“
2019 11 11
A lyga
Nors Vaidas Slavickas dar tik atsigauna po sunkios traumos, jis jau pasirodė aikštėje per mačą su „Kauno Žalgiriu“.
„Riteriai“ priartėjo prie bronzos
2019 11 09
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 31-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ sostinės derbyje 3:1 (2:1) nugalėjo vicečempionę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.
Lengvaatletė neatlaikė įtampos
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Į lengvosios atletikos pasaulio čempionatą finalą nepatekusi Ramunė Adomaitienė: „Sektoriuje buvau kaip nesava.“
Pasaulio čempionatas suteikė pasitikėjimo
2019 11 12
Pasaulio čempionatas
Danui Sodaičiui trūko akimirkos iki didelio tikslo – pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato 100 metrų bėgimo rungties finalo (VIDEO).
D.Sodaitis: „Tai yra kosminis rezultatas“
2019 11 11
Pasaulio čempionatas
Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas: A.Skujai ieties metimo finalas buvo nepasiekiamas, D.Sodaitis - 100 m bėgimo pusfinalyje.
 
Lietuvė ir kroatė triumfavo Kipre
2019 11 09
Turnyras
15-metė Vilniaus teniso akademijos (VTA) auklėtinė Patricija Paukštytė laimėjo pirmą karjeroje ITF 18-mečių turnyrą.
Lietuvės ir kroatės duetas palaužė favorites
2019 11 08
Turnyras
15-metė Lietuvos tenisininkė Patricija Paukštytė su kroate pateikė staigmeną ir Kipre žengė į finalą.
Vyrų tenise debiutavo pergalėmis
2019 11 05
Turnyras
Septyniolikmetis Balžeko teniso akademijos auklėtinis Matas Vasiliauskas sėkmingai startavo Graikijoje vykstančio ITF teniso turnyro atrankoje.
Legenda pakeitė nuomonę dėl merginų
2019 11 12
Imtynės
Rimantas Bagdonas: „Neretai merginų azartas ir be kompromisinės kovos daugiau užveda, nei vaikinų imtynės su išskaičiavimu.“
E.Petrauskas  pasirengęs kovoti su bet kuo
2019 11 12
Boksas
Į profesionalų ringą žengsiasntis olimpinis prizininkas E.Petrauskas: „Noriu kovoti, noriu pergalių, noriu padovanoti žiūrovams patį geriausią reginį.“
Lietuvė sužibėjo pasaulio čempionate
2019 11 10
Karatė
Inga Mikštaitė iškovojo antrąją vietą Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų.
 
Arčiausiai lyderių – V.Lendelis
2019 11 11
Trekas
Geriausią rezultatą nuo 2017 m. vasario keirino rungtyje pasiekęs Vasilijus Lendelis pasaulio dviračių treko taurės varžybose Glazge – aštuntas.
Dviratininkas pakartojo geriausią pasiekimą
2019 11 10
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų Glazge antrojo etapo vyrų sprinto lenktynėse, kuriose dalyvavo 35 dviratininkai, V. Lendelis užėmė šeštą vietą.
Lietuvės liko greta garbės pakylos
2019 11 09
Trekas
Dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė antrajame Pasaulio taurės etape – ketvirtos komandų sprinto rungtyje.
Juodkalnijoje susikrovė solidžią atsargą
2019 11 11
Europos turnyrai
EHF moterų Iššūkio taurės turnyro 3-iojo rato pirmosiose rungtynėse Kauno „Acme-Žalgiris“ išvykoje 26:19 (13:10) nugalėjo „ORK Rudar“ (Juodkalnija) ekipą.
Rankininkai aikštėje nevaldė emocijų
2019 11 02
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Šiaulių “SC Dubysa” svečiuose įveikė HC “Utena” rankininkus – 33:26 (18:15).
Lemtingas lūžis – po pertraukos
2019 10 30
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygos rungtynėse Kauno „Granitas-Karys“ namuose 26:32 (18:15) nusileido Alytaus „Varsos-Stronglaso“ekipai.
 
JAV – iki ašarų jaudinantis susitikimas
2019 11 12
NCAA rungtyniaujanti Lietuvos tinklininkė Gintarė Mackevičiūtė sulaukė netikėto, bet labai malonaus siurprizo – ją pirmą kartą JAV aplankė mama (VIDEO).
Iš Estijos išsivežė po pergalę
2019 11 11
Baltijos čempionatas
Savaitgalį Baltijos moterų tinklinio čempionate po pergalę iškovojo Estijoje žaidusios Kauno „Kauno-VDU“ ir Alytaus „Prekybos-Paramos“ komandos.
Čempionato starte - šeimininkų pergalės
2019 11 11
Lietuvos čempionatas
Startavo naujasis TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionato sezonas. Pergalėmis pirmosiose rungtynėse džiaugėsi namuose rungtyniavusios ekipos.
Prieš Dakarą rūpinasi ir grožiu
2019 11 07
Dakaras
Antano Juknevičiaus ekipažas ant smėlio surengė komandos naujoves ir dykumų kamufliažo įkvėpto naujo automobilio dizaino pristatymą.
Lenktynininkas meta iššūkį šturmano šeimai
2019 11 05
Ralis
Gruodžio 1 d. vyksiančiame „Kalėdiniame ralyje“ profesionalus lenktynininkas Giedrius Notkus šturmanu pasirinko ne Dalių Strižaną, o žmoną Kristiną.
Lenktynininko rekordas – jau oficialus
2019 10 31
Rekordas
Jau antrą Lietuvos rekordą pasiekęs Renaldas Šeinauskas svarsto apie galimybę įrašyti savo vardą į Guinnesso rekordų knygą.
 
Trečios varžybos – trečias podiumas
2019 11 12
Dailusis čiuožimas
Rygoje (Latvija) dailiojo čiuožimo varžybose "Volvo Open Cup" 2019 - talentingosios Lietuvos čiuožėjos Agnės Ivanovaitės medalis.
Taline – pergalingas lietuvių finišas
2019 11 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė pergalingai užbaigė "Turkish Airlines Baltic Challenge Cup" turnyrą ir užėmė penktąją vietą.
Išvyką į Ukrainą apkartino skaudi trauma
2019 11 10
Ledo ritulys
2:3 – tokiu rezultatu Lietuvos ledo ritulio U-20 rinktinė baigė pasirodymą Keturių tautų turnyre Ukrainoje.
Pasikinkęs burlentę – į trečias žaidynes
2019 11 12
Žvilgsnis
Jau trečioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančio Juozo Bernoto namuose laukia žmona ir trys katinai.
„Žaibas“ triumfavo Švedijoje
2019 11 12
Vandensvydis
Savaitgalį Švedijoje pasibaigusiame tarptautiniame vandensvydžio turnyre „Movember Cup“ nugalėjo Elektrėnų „Žaibo“ klubas.
Lietuvos čempionate dominavo klaipėdiečiai
2019 11 12
Sunkioji atletika
Lietuvos atskirų veiksmų sunkiosios atletikos čempionate Alytuje svarbiausius laurus susižėrė Klaipėdoje besitreniruojantys sunkiaatlečiai.
 
Paskelbti pretendentai į metų laurus
2019 11 12
Rinkimai
Paskelbti „LTeam apdovanojimų 2019“ nominantai ir prasidėjo balsavimas. Iš viso metų laureatai paaiškės devyniose kategorijose.
Festivalis – keturiuose miestuose
2019 11 11
Festivalis
Lapkričio 26 dieną prasidės „Sporto kino festivalis 2019“. Vienintelis toks Lietuvoje renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
Seminaras – kurčiųjų klubų atstovams
2019 11 09
Seminaras
Lapkričio 8 dieną Kaune, Lietuvos sporto universitete (LSU) vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas