Julius Bliūdžius 2010 m. balandžio 3 d. 11:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Įvarčių mašina – Daiva Būtėnaitė

Neįvertinta Kaune, rankininkė iš Alytaus atsiskleidė Kauno pašonėje – Garliavoje. 28 įvarčiai per rungtynes – tai, ką gali Daiva Būtėnaitė

Daiva Būtėnaitė – rezultatyviausia Lietuvos čempionato žaidėja
avgi.lt nuotr.
Daiva Būtėnaitė – rezultatyviausia Lietuvos čempionato žaidėja
   

Kauno rajono “Garliava-STIHL” komanda reguliarų Lietuvos moterų rankinio sezoną baigė paskutinėje – šeštoje – vietoje (3 pergalės, 17 pralaimėjimų). Vis dėlto lygos ketvirtfinalyje garliaviškės pateikė staigmeną: eliminavo trečią vietą užėmusią Kauno “ACME-Žalgiris” ekipą (12 pergalių, 2 lygiosios, 6 pralaimėjimai). Pusfinalyje “Garliava-STIHL” susitiks su Vilniaus “Eastcon AG-Vilniaus kolegija” (14 pergalių, 6 pralaimėjimai).
 

Gerokai labiau už kitas Garliavos komandoje žiba viena žaidėja – 22 metų 187 cm ūgio Daiva Būtėnaitė. Nors komandai ne viskas sekasi, Daiva tapo čempionato puošmena, stebinančia įspūdingu rezultatyvumu.
 

Antai, sausį rungtynėse su  „Eastcon AG-Vilniaus kolegijos” komanda D.Būtėnaitė pasiekė tiesiog neįtikėtiną rezultatyvumą, pelnydama net 28 įvarčius. Tiesa, garliaviškės tąsyk pralaimėjo 36:42.
 

Alytuje gimusią rankininkę maždaug prieš ketvertą metų pastebėjo trenerė Rita Urnikienė, tuomet dirbusi „Žalgirio“ ekipoje Kaune. Tačiau prikalbinusi Daivą atvykti į Kauną, pati R.Urnikienė komandą netrukus paliko.
 

„Taip išėjo – prisikalbinau ir palikau. Du metus Kaune Daiva buvo pralaikyta ant suolo, dėl to niekas nepamatė jos sugebėjimų. Po to jos paslaugų atsisakė ir ji grįžo į Alytų. Netrukus skambina treneris iš Alytaus ir sako – mergaitė nori sportuoti, ką ji čia Alytuje veiks... Pas mus, Garliavoje, ji visąlaik žaidė, nesėdėjo ant suolo, todėl ir iškilo“, – pasakojo R.Urnikienė.
 

 

„Mūsų komandoje – vien mokinukės, Daiva buvo vyresnė, todėl ir tapo pagrindine žaidėja. Be to, traumą gavus Deimantei Bagdonaitei, Daiva, galima sakyti, liko vienintele metike. Su tokiu ūgiu, su tokiu smūgiu – nėra kito pasirinkimo, – auklėtinės rezultatyvumo priežastis aiškino trenerė.
 

Kaune Daivos neišnaudojo, o mes visą žaidimą pastatę ant jos. Kitos žaidėjos nėra tik statistės, tiesiog žaisti per Daivą – mūsų puolimo taktika“. R.Urnikienė džiaugiasi, kad neseniai į komandą grįžo keturios vyresnės žaidėjos, kurios krūvio naštą nuo Daivos pečių padės nuimti.
 

„Treniruočių nepraleidžia, daug dirba. Nori sportuoti, turi tikslą, nori kažką pasiekti. Nori išvažiuoti žaisti į užsienį ir to siekia. Labai užsispyrusi. Nebūtų to užsispyrimo, nebūtų ir tokių rezultatų. Tikras ožiaragis – pastumdyt nepastumdysi“, – antrą sezoną Garliavoje žaidžiančią D.Būtėnaitę apibūdino trenerė.
 

Įdomu tai, kad „Žalgirį“, kuriame Daiva nebuvo įvertinta ir nesulaukė šanso atsiskleisti, treniravo dabartinis Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės treneris Rimantas Mikalauskas. Kvietimo į rinktinę prieš Europos čempionato atrankos rungtynes su Olandija, kurias lietuvaitės šią savaitę pralaimėjo, Daiva nesulaukė.
 

Tiesa, sportininkė dėl to nesikremta. Kiek anksčiau kartą į rinktinės stovyklą Daiva buvo kviesta, tačiau negalėjo dalyvauti dėl nugaros traumos. Alytiškė prisipažįsta pati abejojanti, ar jau būtų pasiruošusi konkuruoti su pajėgiausiomis, užsienio klubuose žaidžiančiomis rinktinės puolėjomis.
 

„Sunku pasakyti, kaip pritaptų. Reikėtų pabandyti. Garliavoje visas žaidimas sukasi aplink ją, o rinktinėje visos turi būti vienodos. Rinktinėje ne komanda derinasi prie tavęs, o tu prie komandos. Galima sakyti, Daiva tokio komandinio žaidimo nelabai ragavusi. Būtų įdomu pamatyti, kaip jai sektųsi rinktinėje“, – teigė “Garliava-STIHL” trenerė R.Urnikienė.

 

Daiva Būtėnaitė: „Kad žaisčiau rinktinėje, trūksta patirties“


Daiva, kodėl nepavyko atsiskleisti „Žalgiryje“, tik – Garliavoje?

Treneris „Žalgiryje“ turėjo seną komandą, pagrindines žaidėjas ir jomis remdavosi. Aš gaudavau žaisti tik rungtynių pabaigoje, todėl nespėdavau pasižymėti, nieko gero nepadarydavau. Norėjau būti komandoje, kurioje galėčiau žaisti, o Garliavos komandos trenerė tikėjo, kad galiu žaisti.


Kaip pati paaiškintum tokį rezultatyvų žaidimą?

Komandos draugės yra žymiai jaunesnės, galbūt joms dar stinga drąsos. Aš įmetu, pataikau, todėl visas žaidimą sukasi aplink mane. Tokia trenerės taktika.
 

Ar ateidama į „Garliava-STIHL” ir tikėjaisi tokio vaidmens?

Tikėjausi, bet nežinojau, ar pavyks. Bet tikrai nėra taip, kad aš galvočiau apie asmeninį rezultatyvumą ir tai, kaip būti geriausia. Man svarbiausia – tiesiog gerai atlikti savo darbą.
 

Trenerė minėjo, kad tavo mintys sukasi apie žaidimą užsienio klube. Tai tiesa?

Norėčiau, bet bijau, kad kol kas ten bus per aukštas lygis. Gal vėliau. Dabar būtų baisu, kad išvažiavus neatsitiktų taip, kaip Kauno komandoje.
 

Esi aukšta, kodėl pasirinkai būtent rankinį, o ne, pavyzdžiui, krepšinį ar tinklinį?

Tiesiog pradinėse klasėse atėjo treneris kviesti į rankinį, nusprendžiau pabandyti, patiko ir žaidžiu iki šiol. Rankinis įdomesnė sporto šaka nei krepšinis.
 

Kaip manai, ar jau būtum pasiruošusi žaisti nacionalinėje rinktinėje?

Kartą kvietė, bet negalėjau dėl traumos. Po to nebekvietė. Būčiau išmėginusi jėgas, būčiau žinojusi, ar esu tam pasiruošusi. Gal ir galėčiau žaisti, bet šiek tiek baisu (šypsosi)... Juk į rinktinę atvažiuojančios žaidėjos iš užsienio klubų yra labai patyrę...
 

Tačiau Lietuvos rankinio lyga taip pat nėra paprasčiausias mėgėjų turnyras...

Na, taip. Lygoje žaidžiu prieš žaidėjas, kurios ir rinktinėje dalyvauja.
 

Ar tai, kad nesi kviečiama į rinkinę, gali būti susiję su tuo, jog rinktinę treniruoja Rimantas Mikalauskas?

Turbūt tai prisideda prie nedalyvavimo rinktinėje.
 

Nesutariate su treneriu?

Gal nutylėsiu.
 

Esi sportininkė, kuri vardan tikslo gali lipti per galvas?

Manau, kad taip.
 

Reiškia, į rinktinę anksčiau ar vėliau pateksi...

Jei toliau seksis žaisti taip, kaip dabar – galbūt. Tačiau pirmiausia reikia įgyti daugiau patirties. Jos trūksta, o žaidžiant rinktinėje tai labai svarbu. Būtent dėl to rinktinei gal dar nesu pasiruošusi.
 

Neerzina tai, kad varžovių gynėjos prieš tave žaidžia žymiai agresyviau?

Kartais erzina, bet galvoju, kad tai pliusas – tai tik skatina mane dar labiau stengtis ir kovoti. Beje, komandoms, kurios prieš mus laimi, nelabai svarbu, kas įmes. Padidintą varžovių gynybos dėmesį dažniausiai jaučiu tuomet, kai žaidžiame su apylygio pajėgumo komandomis, kai kaunamės dėl pergalės.
 

Ko trūksta Garliavos ekipai, kad demonstruotų sėkmingesnį žaidimą?

Susižaidimo, nes mūsų žaidėjos dar labai jaunos. Neseniai komandą papildė keturios vyresnės rankinininkės, todėl tikimės geresnių rezultatų. Dabar ir žaidimo stilius, manau, šiek tiek pasikeis.
 

Ko tikiesi iš pusfinalio dvikovos su “Eastcon AG-Vilniaus kolegija” komanda?

Nė neįsivaizduoju. Pergalės juk sunku tikėtis, tiesa? Svarbiausia nepasišiukšlinti, nepralaimėti dideliu skirtumu. O galbūt ir laimėti...
 

Rungtynėse su vilnietėmis kartą jau pelnei 28 įvarčius... Reiškia žinai, kaip reikia žaisti su “Eastcon AG-Vilniaus kolegija”?

Galbūt, bet tie 28 įvarčiai nelėmė pergalės. Gynyba irgi reikalinga, ne tik puolimas.
 

Nepyksti ant komandos draugių, kad iš jų sulauki mažai pagalbos?

Nepykstu. Galbūt jos labiau pyksta, kad aš viena žaidžiu... (šypsosi).
 

Ar esi sulaukusi pasiūlymų pereiti į kitą klubą?

Prieš atkrentamąsias buvo tokių pasiūlymų, pavyzdžiui, iš to paties „Eastcon AG“, bet kol kas nenoriu palikti Garliavos. Čia pradėjau žaisti, čia sekasi ir čia noriu žaisti.
 

Kaip ilgai planuoji žaisti Garliavoje?

Dar kitus metus tikrai žaisiu, o vėliau, jei būtų galimybė, norėčiau išvažiuoti į užsienį. Bet kol kas apie tai negalvoju, dar reikia mokslus pabaigti.
 

Ką studijuoji?

Leidybą ir poligrafiją antrame Kauno kolegijos kurse.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Aistros – ir aikštėje, ir greta jos
2019 10 20
LKL
Lietuvos krepšinio lyderių dvikovoje Viniuje Kauno „Žalgiris“ užtikrintai nugalėjo „Rytą“. Šalia aikštės įvyko abiejų komandų gerbėjų susistumdymas.
Kėdainiuose – antausis „Neptūnui“
2019 10 20
LKL
Lietuvos krepšinio lygos čempionate „CBet“ krepšininkai išsivežė pergalę iš Pasvalio, o „Neptūnas“ Kėdainiuose neatsilaikė prieš „Nevėžį“.
Kaune – žurnalistų kovos krepšinio aikštėje
2019 10 18
Turnyras
Lietuvos žurnalistai šeštadienį aštuntus metus iš eilės aiškinsis ne kurie geriausiai pasakoja ar rašo apie krepšinį, o kurie geriausiai jį žaidžia.
 
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Brazilo prioritetai – šeima ir tikėjimas
2019 10 19
Legionierius
Vasarą prie Vilniaus „Žalgirio“ prisijungęs saugas Higoris Vidalis atvirai papasakojo apie savo gyvenimą, karjeros vingius, tikėjimą ir šeimą (VIDEO).
Istorinį Lietuvos žygį sustabdė Anglija
2019 10 19
Mažasis futbolas
Po atkaklios kovos aštuntfinalyje Lietuvos futbolininkai baigė savo pasirodymą mažojo futbolo pasaulio čempionate Anglijoje.
Biržų pilies kieme – 620 bėgikų
2019 10 20
Bėgimas
Per Lietuvos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurės varžybas Biržų pilies kiemas buvo pilnas bėgikų
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
 
Vilniuje – naujas teniso kompleksas
2019 10 20
Atidarymas
Šalia sostinės Kalnėnų ir Pavilnio rajono duris atvėrė naujas teniso keturių kortų kompleksas „M7 sport Balzekas tennis academy“.
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Galvosūkių sukėlė ekstremali padėtis
2019 10 20
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje – lygiaverčių priešininkų kovos ir lengva čempionų pergalė Šiauliuose.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
 
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Lietuvai – kvietimas į Šiaurės šalių klubą
2019 10 20
Badmintonas
Lietuvos, Latvijos ir Estijos badmintono federacijos sulaukė oficialaus kvietimo prisijungti prie Šiaurės šalių klubo.
Kariškių žaidynėse – ir žinomi sportininkai
2019 10 18
Kariškių sportas
Kinijos mieste Uhane prasidedančiose 7-osiose pasaulio kariškių sporto žaidynėse beveik 60 Lietuvos karių išmėgins jėgas 11-oje sporto šakų.
Pirmas naujos klasės auksas – olimpiečiui
2019 10 18
Buriavimas
Po įtemptos kovos Kaune buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos “Formula Foil” burlenčių čempionas.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas