> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
Julius Bliūdžius 2010 m. balandžio 2 d. 00:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Giedrius Staniulis: "Į Ameriką neverta važiuoti"

Vilniaus "Perlo" puolėjas Giedrius Staniulis žaidimo stiliumi primena Paulių Jankūną, tačiau pats krepšininikas labiausiai žavisi... Šarūnu Jasikevičium.

Alfredo Pliadžio nuotr.
   

205 cm ūgio Vilniaus “Perlo” puolėjas Giedrius Staniulis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) varžybose pelno po 9,2 taško ir atkovoja po 6,1 kamuolio. Pernai devyniolikmetis krepšininkas atstovavo Kauno “KKM-Aisčiai” ekipai ir buvo vienas jos lyderių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse – 14,8 tšk., 7,9 atk kam.
 

Krepšinio abėcėlę išmokęs Kaune, “Žalgirio” pasiūlymu G.Staniulis nesusidomėjo. Tiesa, Kaune liko mokslo reikalai – gyvendamas Vilniuje krepšininkas šį pavasarį stengiasi pabaigti 12 klasę Kauno S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijoje.
 

“Perlo” komandos treneris Marius Linartas, Giedrių treniravęs ir Lietuvos U-16 bei U-18 rinktinėse, perspektyvų auklėtinį apibūdina taip: “Giedrių lyginčiau su Paulium Jankūnu. Tai tipinis ketvirtas numeris. Juodadarbis žaidėjas, nevengiantis grumtynių po krepšiu, galintis dengti aukštesnį žaidėją ir sugebantis pataikyti iš toli. Pakankamai šoklus ir ištvermingas, pakankamai gerai “skaitantis” žaidimą. Minusai? Aišku, trūksta patirties didžiajame krepšinyje. Taip pat – jėgos, ypač žaidžiant tokioje pozicijoje. Gal kartais per daug impulsyviai reaguoja į savo klaidas. Kartais turėtų tiesiog pamiršti klaidą ir žaisti toliau. Vis dėlto, jei tobulės kaip iki šiol, manau, tikrai taps tokio lygio žaidėju kaip Jankūnas“. 

 

Giedriau, esi kaunietis, kaip atsidūrei Vilniuje?

Praėjusiais metais dar buvau Kauno “Aisčių” krepšinio mokykloje. Pradėjau bendradarbiauti su agentu Šarūnu Broga, kuris pasiūlė keletą variantų. Siūlė “Žalgiris” ir “Lietuvos rytas”, kadangi situacija su “Žalgiriu”buvo vienokia, su “Lietuvos rytu” truputį geresnė, pasirinkau “Lietuvos rytą”. Tuo metu geresnes sąlygas pasiūlė vilniečiai.
 

Nejaugi, kaip tikras kaunietis, nesvajojai žaisti “Žalgiryje”?

Renkantis viduje išties kažkas kirbėjo. Ir tėvai sakė, kaip čia taip... Bet aš rinkausi pagal tai, kur turėčiau geresnes galimybes tobulėti.

“Perlo” komandoje – daug talentingų jaunų žaidėjų. Sunku atsiskleisti, kai sužibėti ir pasinaudoti savo šansu trokšta kiekvienas?

Konkurencija visada yra, bet mūsų komandoje pirmiausia – komandiniai, tik po to – individualūs tikslai. Kaip sako treneris, mūsų stiprybė – komanda. Esame jauni, ambicingi ir turime įrodyti, kad ne be reikalo atėjome į LKL.

Ir kokį gi įspūdį palieka LKL?

Manau, kad šiemet LKL žymiai susilpnėjusi. Nors pernai žaidžiau NKL ir tai yra mano pirmieji metai LKL, man atrodo, kad pernai LKL buvo tikrai stipresnė. Labai daug gerų žaidėjų išvažiavo į užsienio klubus. 

Kas tau sunkiausia, žaidžiant LKL?
 

Trūksta fizinės jėgos. Ypač žaidžiant su “Žalgiriu” ar “Lietuvos rytu”. Be abejo, trūksta meistriškumo ir galbūt labiausiai – patirties. Meistriškumas ir ateina su patirtimi.

Jaunus krepšininkus pagal žaidimo stilių mėgstama lyginti su tam tikrais garsiais krepšininkas? Su kuriuo gerai žinomu žaidėju galėtum palyginti save?

Manau, kad mano žaidimo stilius panašus į Pauliaus Jankūno ar Dariaus Songailos stilių. Galiu ir iš vidutinio nuotolio pataikyti, ir iš toliau, kovoju dėl kamuolių, kartais prasiveržiu. Nors pagal charakterį ir nusiteikimą, mano krepšinio idealas būtų Šarūnas Jasikevičius. Nesakau, kad aš toks esu ar kada nors būsiu, tačiau iš lietuvių krepšininkų labiausiai žaviuosi Jasikevičium. Manau, jis geriausias pavyzdys, kaip krepšininkas turi nusiteikti rungtynėms.
 

O koks tu esi aikštelėje?
 

Į aikštelę išeinu su dideliu noru laimėti. Labai sunkiai susitaikau su pralaimėjimais, ypač prieš tokias komandas, prieš kurias galime laimėti. Žaidžiant su “Lietuvos rytu” ar “Žalgiriu”, tiesiog stengiesi kuo geriau kovoti, bet supranti, kad nesi tokio lygio žaidėjas ir nesam tokio lygio komanda, kad galėtume varžytis kaip lygūs su lygiais. Bet su visomis kitomis LKL komandomis galime kautis ir einame nugalėti.
 

Su kuo iš komandos draugų geriausiai suprantate vienas kitą aikštelėje?

Man patinka žaisti su Tautvydu Šležu. Kažkaip puikiai vienas kitą suprantame, jis perdavimus gerus “iškiša”. Taip pat su Saulium Kulviečiu, Eimantu Bendžium, Aidu Viskontu.
 

Didžiąją sezono dalį pagrindiniu “Perlo” įžaidėju buvo Žydrūnas Kelys [perėjo į “Lietuvos rytą”]. Dabar pagrindinis atakų organizatorius – Aidas Viskontas. Tavo pozicijos krepšininkai yra labai priklausomi nuo įžaidėjų žaidimo. Su kuriuo – Keliu ar Viskontu – tau žaisti lengviau?

Keliui labiau avantiūra patinka. Jis mėgsta imti atsakomybę “ant savęs”. Viskontas labiau klauso trenerių ir visą žaidimą stato pagal trenerius. Jis žymiai ramesnis. Kelys, kaip aš sakau, mėgsta aikštėje pasiausti. Aš mėgstu tokius žaidėjus, tai Jasikevičius stilius. Mat tikrai patiko, kai Kelys buvo mūsų komandoje. Kita vertus, su Viskontu taip pat paprasta žaisti, jis puikiai vadovauja.

Kokias užduotis aikštėje tau asmeniškai kelia treneris Robertas Štelmaheris?

Treneris visiems sako, kad be geros gynybos, nebus gero puolimo. Man tą patį akcentuoja. Atsitverti, kovoti dėl kamuolių ir kažkiek savo taškų surinkti.
 

Su kuriuo LKL žaidėju buvo sunkiausia grumtis?
 

Su Aaronu Baynesu iš „Lietuvos ryto“. Fizine jėga iš mūsų nė vienas, atrodo, nė perpus neprilygsta. Nėra nei labai koordinuotas, nei techniškas, bet jėga veržiasi per kraštus. Bandėme dvigubinti gynybą, bet nieko neišėjo.
 

Patenkintas sezonu ir savo indėliu į komandą?

Tikrai taip, ypač turint omeny, kad tai mano pirmas sezonas LKL.
 

Ko tikiesi iš atkrintamųjų?

Priklauso nuo to, su kuo žaisime ketvirtfinalyje. Jei su “Šiauliais” ar “Juventus” - manau, turėtume neblogas galimybes išeiti į pusfinalį. 
 

 

Esi kilęs iš sportininkų šeimos?
 

Tėtis Darius mėgėjiškai užsiiminėjo irklavimu, o mama Inga [Stravinskaitė] profesionaliai žaidė tinklinį, atstovavo SSRS rinktinei. Kai man buvo keli metukai, porą metų gyvenome Prancūzijoje, nes mama atstovavo šios šalies klubui. Bet vėliau gavo sunkią kelio traumą ir baigė karjerą. Sesuo Rūta, kuriai vienuolika, taip pat pradėjo lankyti tinklinio treniruotes, nors dar nežino, ar nori šokti, ar tinklinį žaisti (šypsosi).
 

Pats išbandei daugiau sporto šakų ar visuomet žaidei tik krepšinį?
 

Nesimėčiau, visuomet žaidžiau tik krepšinį. Kadangi mamą visi pažinojo, nuolatos kalbino į tinklinį. Iš pradžių gal ir norėjosi, bet, tiesą sakant, labai greitai supratau, kad žaisti tinklinį  Lietuvoje neperspektyvu.
 

Kas tavo pirmasis treneris?
 

Julius Pranevičius, su kuriuo dirbau aštuonerius metus. Nors, tiesą sakant, krepšinį, būdamas septynių, pradėjau žaisti Sabonio krepšinio mokykloje, tačiau maždaug po metų persikraustėme gyventi į kitą vietą ir tapo patogiau treniruotis Kauno krepšinio mokykloje.
 

Kaip aukštai keli savo karjeros tikslus?
 

Konkrečių planų nesibraižau, tačiau norėčiau būti žaidėju, Eurolygos klube rungtyniaujančiu bent po 20 minučių per rungtynes. 
 

Ką savo žaidime labiausiai norėtum patobulinti?

Aikštelės matymą, metimą ir fizinę jėgą, nes šiuolaikiniame krepšinyje jos tikrai reikia. Galbūt dar žaidimą nugara į krepšį, nes pats labiau mėgstu žaisti priekiu į krepšį.
 

Praėjusią vasarą su U-18 rinktine Europos čempionate Prancūzijoje užėmėte ketvirtą vietą. Kokie šios vasaros planai? Medaliai Europos U-20 čempionate?
 

Neabejoju, kad, kaip ir kiekvienai Lietuvos krepšinio rinktinei, bus keliamas uždavinys laimėti medalius. Vis dėlto pirmiausia į rinktinę dar reikia patekti. Konkurencija? Pagrindiniai konkurentai mano pozicijoje – Adomas Drungilas iš Sabonio mokyklos, Evaldas Kairys taip pat iš „Perlo“ ir Donatas Motiejūnas, jei neatsisakys atstovauti. Manau, turiu gana realius šansus, nors būsiu vienas iš jaunesnių.
 

Jaučiu didelį malonumą žaisdamas Lietuvos jaunimo rinktinėse. Niekad negali žinoti, ar pateksi kada nors į suaugusiųjų rinktinę, nes konkurencija Lietuvoje milžiniška, todėl stengiuosi kuo geriau atstovauti savo šaliai žaisdamas jaunimo rinktinėse. Man tai didelė garbė.
 

Kaip manai, kas šiemet laimės Eurolygą?
 

Manau, „Barcelona“, nes demonstruoja tikrai gerą žaidimą, o svarbiausią – puikią gynybą. Tai ir nulems. Finale, spėju, taip pat žais „Olympiacos“, nes yra prisipirkę žvaigždžių, kurios pateisina savo vardą. Ne visuomet taip būna. Gaila, kad finaliniame ketverte nebus „Panathinaikos“, už kurią sergu. Kodėl palaikau „Panathinaikos“? Dėl Jasikevičiaus.
 

Esi dvyliktokas, ką planuoji daryti pabaigęs mokyklą? Nesidairai į JAV aukštąsias mokyklas?

Ne. Manau, studijuosiu Vilniuje. Greičiausiai – verslo vadybą. Pamenu, tėtis vis kartodavo, kad baigęs mokyklą važiuosiu į JAV, bet tos kalbos taip tilo, tilo ir baigėsi. Po to ir pats supratau, kad ten neverta važiuoti. Važiuočiau paskutiniu atveju, jei čia niekas nieko nepasiūlytų ir niekas nesigautų.
 

Tiesa, kad krepšinį žaidžiantys vaikinai sulaukia didesnio merginų dėmesio nei kiti bendraamžiai?

Manau, taip. Nes krepšininkai yra matomi spaudoje, televizijoje. Ar turiu panelę? Buvo tų merginų, dar neseniai turėjau... bet šiuo metu neturiu. Ne dėl to, jog sportuojant sunku suderinti. Užtenka laiko ir panelėms. Aišku, būna labai reiklių, kurios, pavyzdžiui, reikalauja susitikti kiekvieną dieną. Tokioms tikrai neturiu laiko.

 

 

  Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Jonavos klubas nepanoro žaisti LKL
2019 08 22
Sprendimas
Jonavos krepšinio klubas informavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) administraciją, kad nepasinaudos LKL valdybos pateiktu siūlymu.
„Lietuviai yra labai draugiški ir pagarbūs“
2019 08 22
Legionierius
Sirgaliams prisistatęs „Neptūno“ legionierius Andre Williamsonas: „Visi esame pasirengę aukotis dėl bendro tikslo“.
Rinktinės kelionė truko beveik parą
2019 08 22
Rinktinė
Po beveik parą trukusios kelionės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sėkmingai atvyko į Pietų Korėją, kur iškart susidūrė su keblumais (VIDEO).
 
„Sūduva“ neįmušė, bet ir nepraleido
2019 08 22
Europos lyga
Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pirmąsias Europos lygos rungtynes su Budapešto „Ferencvaros“ baigė nulinėmis lygiosiomis.
Trečias A.Rybako kartas – tikslas tobulėti
2019 08 22
Treneris
Perėmęs ekipos vairą, A.Rybakas nuo pirmos treniruotės bandė pakeisti žaidimo stilių, kuriuo vadovavosi A.Skarbalius.
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
L.Grigelis – jau ketvirtfinalyje
2019 08 22
Turnyras
Tarptautinės teniso federacijos (ITF) turnyre „Tennis Pro Open Schlieren“ L.Grigelis iškovojo pergalę vienetų varžybose, bet suklupo dvejetų kovoje.
Burtai palankūs R.Berankiui
2019 08 22
Burtai
Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmajame „US Open“ rate susitiks su atranką įveiksiančiu žaidėju.
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Irkluotojų siekiams – netikėtas dūris
2019 08 22
Situacija
Irkluotojus suglumino išsišokėlės laiškas FISA - gali sumažėti Trakų šansai tapti pasaulio čempionato šeimininkais.
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas