> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis" />
Julius Bliūdžius 2010 m. balandžio 2 d. 00:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Giedrius Staniulis: "Į Ameriką neverta važiuoti"

Vilniaus "Perlo" puolėjas Giedrius Staniulis žaidimo stiliumi primena Paulių Jankūną, tačiau pats krepšininikas labiausiai žavisi... Šarūnu Jasikevičium.

Alfredo Pliadžio nuotr.
   

205 cm ūgio Vilniaus “Perlo” puolėjas Giedrius Staniulis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) varžybose pelno po 9,2 taško ir atkovoja po 6,1 kamuolio. Pernai devyniolikmetis krepšininkas atstovavo Kauno “KKM-Aisčiai” ekipai ir buvo vienas jos lyderių Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse – 14,8 tšk., 7,9 atk kam.
 

Krepšinio abėcėlę išmokęs Kaune, “Žalgirio” pasiūlymu G.Staniulis nesusidomėjo. Tiesa, Kaune liko mokslo reikalai – gyvendamas Vilniuje krepšininkas šį pavasarį stengiasi pabaigti 12 klasę Kauno S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijoje.
 

“Perlo” komandos treneris Marius Linartas, Giedrių treniravęs ir Lietuvos U-16 bei U-18 rinktinėse, perspektyvų auklėtinį apibūdina taip: “Giedrių lyginčiau su Paulium Jankūnu. Tai tipinis ketvirtas numeris. Juodadarbis žaidėjas, nevengiantis grumtynių po krepšiu, galintis dengti aukštesnį žaidėją ir sugebantis pataikyti iš toli. Pakankamai šoklus ir ištvermingas, pakankamai gerai “skaitantis” žaidimą. Minusai? Aišku, trūksta patirties didžiajame krepšinyje. Taip pat – jėgos, ypač žaidžiant tokioje pozicijoje. Gal kartais per daug impulsyviai reaguoja į savo klaidas. Kartais turėtų tiesiog pamiršti klaidą ir žaisti toliau. Vis dėlto, jei tobulės kaip iki šiol, manau, tikrai taps tokio lygio žaidėju kaip Jankūnas“. 

 

Giedriau, esi kaunietis, kaip atsidūrei Vilniuje?

Praėjusiais metais dar buvau Kauno “Aisčių” krepšinio mokykloje. Pradėjau bendradarbiauti su agentu Šarūnu Broga, kuris pasiūlė keletą variantų. Siūlė “Žalgiris” ir “Lietuvos rytas”, kadangi situacija su “Žalgiriu”buvo vienokia, su “Lietuvos rytu” truputį geresnė, pasirinkau “Lietuvos rytą”. Tuo metu geresnes sąlygas pasiūlė vilniečiai.
 

Nejaugi, kaip tikras kaunietis, nesvajojai žaisti “Žalgiryje”?

Renkantis viduje išties kažkas kirbėjo. Ir tėvai sakė, kaip čia taip... Bet aš rinkausi pagal tai, kur turėčiau geresnes galimybes tobulėti.

“Perlo” komandoje – daug talentingų jaunų žaidėjų. Sunku atsiskleisti, kai sužibėti ir pasinaudoti savo šansu trokšta kiekvienas?

Konkurencija visada yra, bet mūsų komandoje pirmiausia – komandiniai, tik po to – individualūs tikslai. Kaip sako treneris, mūsų stiprybė – komanda. Esame jauni, ambicingi ir turime įrodyti, kad ne be reikalo atėjome į LKL.

Ir kokį gi įspūdį palieka LKL?

Manau, kad šiemet LKL žymiai susilpnėjusi. Nors pernai žaidžiau NKL ir tai yra mano pirmieji metai LKL, man atrodo, kad pernai LKL buvo tikrai stipresnė. Labai daug gerų žaidėjų išvažiavo į užsienio klubus. 

Kas tau sunkiausia, žaidžiant LKL?
 

Trūksta fizinės jėgos. Ypač žaidžiant su “Žalgiriu” ar “Lietuvos rytu”. Be abejo, trūksta meistriškumo ir galbūt labiausiai – patirties. Meistriškumas ir ateina su patirtimi.

Jaunus krepšininkus pagal žaidimo stilių mėgstama lyginti su tam tikrais garsiais krepšininkas? Su kuriuo gerai žinomu žaidėju galėtum palyginti save?

Manau, kad mano žaidimo stilius panašus į Pauliaus Jankūno ar Dariaus Songailos stilių. Galiu ir iš vidutinio nuotolio pataikyti, ir iš toliau, kovoju dėl kamuolių, kartais prasiveržiu. Nors pagal charakterį ir nusiteikimą, mano krepšinio idealas būtų Šarūnas Jasikevičius. Nesakau, kad aš toks esu ar kada nors būsiu, tačiau iš lietuvių krepšininkų labiausiai žaviuosi Jasikevičium. Manau, jis geriausias pavyzdys, kaip krepšininkas turi nusiteikti rungtynėms.
 

O koks tu esi aikštelėje?
 

Į aikštelę išeinu su dideliu noru laimėti. Labai sunkiai susitaikau su pralaimėjimais, ypač prieš tokias komandas, prieš kurias galime laimėti. Žaidžiant su “Lietuvos rytu” ar “Žalgiriu”, tiesiog stengiesi kuo geriau kovoti, bet supranti, kad nesi tokio lygio žaidėjas ir nesam tokio lygio komanda, kad galėtume varžytis kaip lygūs su lygiais. Bet su visomis kitomis LKL komandomis galime kautis ir einame nugalėti.
 

Su kuo iš komandos draugų geriausiai suprantate vienas kitą aikštelėje?

Man patinka žaisti su Tautvydu Šležu. Kažkaip puikiai vienas kitą suprantame, jis perdavimus gerus “iškiša”. Taip pat su Saulium Kulviečiu, Eimantu Bendžium, Aidu Viskontu.
 

Didžiąją sezono dalį pagrindiniu “Perlo” įžaidėju buvo Žydrūnas Kelys [perėjo į “Lietuvos rytą”]. Dabar pagrindinis atakų organizatorius – Aidas Viskontas. Tavo pozicijos krepšininkai yra labai priklausomi nuo įžaidėjų žaidimo. Su kuriuo – Keliu ar Viskontu – tau žaisti lengviau?

Keliui labiau avantiūra patinka. Jis mėgsta imti atsakomybę “ant savęs”. Viskontas labiau klauso trenerių ir visą žaidimą stato pagal trenerius. Jis žymiai ramesnis. Kelys, kaip aš sakau, mėgsta aikštėje pasiausti. Aš mėgstu tokius žaidėjus, tai Jasikevičius stilius. Mat tikrai patiko, kai Kelys buvo mūsų komandoje. Kita vertus, su Viskontu taip pat paprasta žaisti, jis puikiai vadovauja.

Kokias užduotis aikštėje tau asmeniškai kelia treneris Robertas Štelmaheris?

Treneris visiems sako, kad be geros gynybos, nebus gero puolimo. Man tą patį akcentuoja. Atsitverti, kovoti dėl kamuolių ir kažkiek savo taškų surinkti.
 

Su kuriuo LKL žaidėju buvo sunkiausia grumtis?
 

Su Aaronu Baynesu iš „Lietuvos ryto“. Fizine jėga iš mūsų nė vienas, atrodo, nė perpus neprilygsta. Nėra nei labai koordinuotas, nei techniškas, bet jėga veržiasi per kraštus. Bandėme dvigubinti gynybą, bet nieko neišėjo.
 

Patenkintas sezonu ir savo indėliu į komandą?

Tikrai taip, ypač turint omeny, kad tai mano pirmas sezonas LKL.
 

Ko tikiesi iš atkrintamųjų?

Priklauso nuo to, su kuo žaisime ketvirtfinalyje. Jei su “Šiauliais” ar “Juventus” - manau, turėtume neblogas galimybes išeiti į pusfinalį. 
 

 

Esi kilęs iš sportininkų šeimos?
 

Tėtis Darius mėgėjiškai užsiiminėjo irklavimu, o mama Inga [Stravinskaitė] profesionaliai žaidė tinklinį, atstovavo SSRS rinktinei. Kai man buvo keli metukai, porą metų gyvenome Prancūzijoje, nes mama atstovavo šios šalies klubui. Bet vėliau gavo sunkią kelio traumą ir baigė karjerą. Sesuo Rūta, kuriai vienuolika, taip pat pradėjo lankyti tinklinio treniruotes, nors dar nežino, ar nori šokti, ar tinklinį žaisti (šypsosi).
 

Pats išbandei daugiau sporto šakų ar visuomet žaidei tik krepšinį?
 

Nesimėčiau, visuomet žaidžiau tik krepšinį. Kadangi mamą visi pažinojo, nuolatos kalbino į tinklinį. Iš pradžių gal ir norėjosi, bet, tiesą sakant, labai greitai supratau, kad žaisti tinklinį  Lietuvoje neperspektyvu.
 

Kas tavo pirmasis treneris?
 

Julius Pranevičius, su kuriuo dirbau aštuonerius metus. Nors, tiesą sakant, krepšinį, būdamas septynių, pradėjau žaisti Sabonio krepšinio mokykloje, tačiau maždaug po metų persikraustėme gyventi į kitą vietą ir tapo patogiau treniruotis Kauno krepšinio mokykloje.
 

Kaip aukštai keli savo karjeros tikslus?
 

Konkrečių planų nesibraižau, tačiau norėčiau būti žaidėju, Eurolygos klube rungtyniaujančiu bent po 20 minučių per rungtynes. 
 

Ką savo žaidime labiausiai norėtum patobulinti?

Aikštelės matymą, metimą ir fizinę jėgą, nes šiuolaikiniame krepšinyje jos tikrai reikia. Galbūt dar žaidimą nugara į krepšį, nes pats labiau mėgstu žaisti priekiu į krepšį.
 

Praėjusią vasarą su U-18 rinktine Europos čempionate Prancūzijoje užėmėte ketvirtą vietą. Kokie šios vasaros planai? Medaliai Europos U-20 čempionate?
 

Neabejoju, kad, kaip ir kiekvienai Lietuvos krepšinio rinktinei, bus keliamas uždavinys laimėti medalius. Vis dėlto pirmiausia į rinktinę dar reikia patekti. Konkurencija? Pagrindiniai konkurentai mano pozicijoje – Adomas Drungilas iš Sabonio mokyklos, Evaldas Kairys taip pat iš „Perlo“ ir Donatas Motiejūnas, jei neatsisakys atstovauti. Manau, turiu gana realius šansus, nors būsiu vienas iš jaunesnių.
 

Jaučiu didelį malonumą žaisdamas Lietuvos jaunimo rinktinėse. Niekad negali žinoti, ar pateksi kada nors į suaugusiųjų rinktinę, nes konkurencija Lietuvoje milžiniška, todėl stengiuosi kuo geriau atstovauti savo šaliai žaisdamas jaunimo rinktinėse. Man tai didelė garbė.
 

Kaip manai, kas šiemet laimės Eurolygą?
 

Manau, „Barcelona“, nes demonstruoja tikrai gerą žaidimą, o svarbiausią – puikią gynybą. Tai ir nulems. Finale, spėju, taip pat žais „Olympiacos“, nes yra prisipirkę žvaigždžių, kurios pateisina savo vardą. Ne visuomet taip būna. Gaila, kad finaliniame ketverte nebus „Panathinaikos“, už kurią sergu. Kodėl palaikau „Panathinaikos“? Dėl Jasikevičiaus.
 

Esi dvyliktokas, ką planuoji daryti pabaigęs mokyklą? Nesidairai į JAV aukštąsias mokyklas?

Ne. Manau, studijuosiu Vilniuje. Greičiausiai – verslo vadybą. Pamenu, tėtis vis kartodavo, kad baigęs mokyklą važiuosiu į JAV, bet tos kalbos taip tilo, tilo ir baigėsi. Po to ir pats supratau, kad ten neverta važiuoti. Važiuočiau paskutiniu atveju, jei čia niekas nieko nepasiūlytų ir niekas nesigautų.
 

Tiesa, kad krepšinį žaidžiantys vaikinai sulaukia didesnio merginų dėmesio nei kiti bendraamžiai?

Manau, taip. Nes krepšininkai yra matomi spaudoje, televizijoje. Ar turiu panelę? Buvo tų merginų, dar neseniai turėjau... bet šiuo metu neturiu. Ne dėl to, jog sportuojant sunku suderinti. Užtenka laiko ir panelėms. Aišku, būna labai reiklių, kurios, pavyzdžiui, reikalauja susitikti kiekvieną dieną. Tokioms tikrai neturiu laiko.

 

 

  Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Vilnietės nusileido Baltarusijos klubui
2019 12 07
EWBL
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda Europos moterų krepšinio lygoje (EWBL) patyrė trečią nesėkmę.
Moterų lygoje dominuoja 16-metė
2019 12 07
Žvilgsnis
Urtė Čižauskaitė: „Dėmesio tikrai sulaukiu tiek iš Europos, tiek iš JAV. Išvykti kol kas neskubu, nes norėčiau pabaigti mokyklą Lietuvoje.“
Brolių svajonė išsipildė Panevėžyje
2019 12 07
Žvilgsnis
Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Marius Valinskas: apie pastangas per treniruotes, brolio patarimus, svajonę žaisti kartu ir savo idealus.
 
Naujame turnyre – ekipos iš visos Lietuvos
2019 12 08
Turnyras
Žinomas Lietuvos futbolininkas Darvydas Šernas savo karjeros pabaigą pažymėjo surengdamas kalėdinį vaikų futbolo turnyrą Vilniuje.
Lietuvoje lankysis Nyderlandų žvaigždės
2019 12 08
Iniciatyva
„Futbolas yra geriausias būdas ryšiams užmegzti ir santykiams stiprinti", - teigia Nyderlandų ambasadorė Lietuvoje Bonnie Horbach.
„Žalgiris“ jau žengia į naują sezoną
2019 12 06
Prekyba
Startuoja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo 2020 metų sezono abonementų prekyba.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Kazachstane skambėjo Lietuvos himnas
2019 12 08
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate Brigita Gustaitytė iškovojo auksą, o Domas Sutkus – sidabrą.
Lietuviai kovos dėl pasaulio čempionų titulo
2019 12 07
Karatė
Pasaulio karatė sąjungos (KWU) 2019 metų pasaulio pilno kontakto karatė čempionate į finalus prasimušė du lietuviai - Brigita Gustaitytė ir Domas Sutkus.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
 
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Pergalę nukalė keturi 16-metės įvarčiai
2019 12 07
Ledo ritulys
Nesėkmingą pradžią pamiršusi Lietuvos rinktinė po įspūdingo Klaros Miuller pasirodymo parbloškė Belgijos rinktinę pasaulio čempionato mače (VIDEO)
Lietuviai neįveikė atrankos barjero
2019 12 06
Akmenslydis
2020 m. pasaulio mišrių komandų akmenslydžio čempionato atrankos turnyre Škotijoje Lietuvos rinktinė iškovojo vieną pergalę ir savo pasirodymą baigė.
Skaudus smūgis – mačo pabaigoje
2019 12 06
Ledo ritulys
Pasaulio čempionate iki pat mačo pabaigos dėl pergalės kovojusios lietuvės prieš bulgares krito po vėlyvo varžovių įvarčio (VIDEO).
„Čia tarsi „Volgą“ iškeisti į „Mercedesą“
2019 12 06
Žvilgsnis
Vandens formulės pilotas Edgaras Riabko prieš paskutinį sezono startą Abu Dabyje: „Reikia užsigrūdinti, išmokti nekartoti klaidų.“
Įtampos žaibolaidžiu tapo meilė
2019 12 06
Sportiniai šokiai
Pasaulio čempionų Evaldo ir Ievos Sodeikų treneriai neslepia – šokėjų santykiuose įtampa jautėsi tol, kol jie netapo pora ir gyvenime.
D.Rapšiui – antras auksas per dvi dienas
2019 12 05
Plaukimas
Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.
 
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei
2019 12 05
Kilnus elgesys
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas