Ingvaras Butautas 2011 m. liepos 10 d. 23:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Fanų pirmenybes laimėjo "Žalgirio" gerbėjai

Fanų čempionate - kita hierarchija, negu Lietuvos A lygoje. "Šiauliai" ar "Dainava" čia stipresni, negu "Ekranas" ar "Sūduva".

Šiauliuose vyko futbolo fanų pirmenybės
Kristinos Černiauskaitės nuotr.
Šiauliuose vyko futbolo fanų pirmenybės
   
Šeštadienį Šiaulių "Klevo" sporto mokyklos stadione nuo ryto iki vakaro vyko Lietuvos fanų čempionatas – šalies futbolo klubų organizuoto palaikymo grupių turnyras.

Tokios pirmenybės vyksta kartą arba du per metus. Pirmas toks turnyras buvo surengtas dar 1995-aisiais. Šios vasaros pirmenybės buvo jau 29-osios.

Pirmenybėse visada būna užsienio svečių. Šį kartą jų nebuvo daug, dalyvavo dvi latvių komandos: aktyviausi Liepojos „Metalurgs“ ir Rygos „Skonto“ gerbėjai.

Lietuviai surinko 14 komandų. 10 atstovavo A lygos klubų fanams, viena – pirmosios lygos Kretingos "Minijos", viena – antrosios lygos Kaišiadorių "Baltų" gerbėjams. Nebuvo atsakyta ir pernai sužlugusios Vilniaus „Vėtros“ fanų grupei, o Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjams atstovavo dvi komandos.

Viso rungėsi apie 150 įvairaus amžiaus dalyvių. „Atlanto“ fanų komandoje rungtyniavo ir viena mergina.
Rungtynės buvo žaidžiamos pusėje futbolo aikštės po 7 žmones komandoje du kėlinukus po 15 minučių.

Favoritams nebuvo lengva

Fanų turnyrai turi savo istoriją, savo hierarchiją, favoritus ir autsaiderius. Juose visada į aukščiausius apdovanojimus pretenduoja „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ fanų komandos, kurios yra laimėję daugiausia titulų. Iki šių pirmenybių ir „Žalgiris“ ir „Šiauliai“ jų turėjo po lygiai – po 12.

Šiemet buvo laukiama atkaklios šių komandų dvikovos finale, turnyro dalyvių vadinamame „el classico“. Nors „Žalgirio“ fanai buvo keturių pastarųjų čempionatų nugalėtojai, šiauliečių galimybės buvo vertinamos aukščiau – jie niekada niekam neleido laimėti čempionato jų namuose.

Vis dėl to, šios pirmenybės patvirtino futbolininkų posakį apie „apvalų kamuolį“ –beveik visi šių pirmenybių susitikimai buvo labai atkaklūs ir nemažai jų baigėsi netikėtais rezultatais.

Vienas tokių buvo vos į ketvirtfinalį išsikapanojusių „Dainavos“ fanų pergalė jame prieš šeimininkus.

Vos iš kovos dėl apdovanojimų tame pačiame turnyro etape nepasitraukė „Žalgiris“. „Žaliai balti“, antrą kėlinuką praleido įvartį per Vilniaus „derbio“ rungtynes su „Vėtros“ gerbėjais, bet sugebėjo sulyginti, o per pratęsimą išplėšti pergalę.

Vis dėl to, kad ir nelengvai irdamiesi iki savo tikslo, „Žalgirio“ gerbėjai tapo fanų pirmenybių nugalėtojais 13-ą kartą.

Finale jie 1:0 įveikė tuos pačius „Dainavos“ fanus.

Trečią vietą laimėjo Gargždų „Bangos“ ištikimiausieji. Jie mažajame finale iškovojo pergalę 3:0 prieš Liepojos "Metalurgs'.
 
Beje latviai nebuvo nusiminę. Mat tai – ne tik "Metalurgs', o ir visų Latvijos klubų fanų didžiausias pasiekimas, dalyvaujant Lietuvos fanų turnyruose.

Liepojos komanda, beje buvo paties margiausio amžiaus. Joje žaidė ir tėvas, ir sūnus.

Geriausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas „Dainavos“ fanų ekipos gynėjas Šarūnas Baguckas, rezultatyviausias buvo gargždiškis Artūras Lenkšas, geriausio vartininko prizas atiteko „Žalgirio“ aistruolių atstovui Edvardui Dudko.

Visus asmeninius prizus įsteigė Lietuvos futbolo federacija.

Komandinius prizus pirmą, antrą ir trečią vietą užėmusioms komandos įsteigė „Šiaulių“ futbolo klubas.Aistros – tik aikštelėje

Fanų čempionatai vyksta senovės Olimpinių žaidynių principu. Jų metų nutraukiami visi karai tarp renginio dalyvių. Karts nuo karto kažko nepasidalijančių fanų grupių prieš čempionatą reikalaujama užgarantuoti, kad nekibs viena kitai į atlapus.

Šiemet to principo laikytis buvo priversti latviai. „Skonto“ ir „Metalurgs“ tarpusavyje nesutaria, kelis kartus buvo susipešę per Latvijos Virslygos pirmenybes.

Bet kokiu atveju, Šiauliuose  nei latviai nei lietuviai nekėlė jokių ekscesų.  Aistros liejosi tik aikštelėse.

„Čia įdomesnis turnyras, negu A lyga, – kalbėjo vienas čempionate dalyvaujančių aistruolių. – Komandos jame kovoja visa širdimi.“

Neretai po sunkios pergalės kuri ekipa užtraukdavo ir tribūnose jos naudojamą dainą.

Prie aikštės visą turnyro laiką dirbo prekiautojai, buvo įrengta lauko kavinė, dalyviai galėjo ir pavalgyti, ir numalšinti troškulį, neieškodami maisto ar gėrimų kažkur toli. Galbūt dėl to daugelis dalyvių turnyro organizaciją vertino, kaip geriausią iš visų, kiek buvo.

Po vakare pasibaigusio čempionato, dalis jo dalyvių pasiliko Šiauliuose aptarti pirmenybes prie alaus bokalo, vietos futbolo gerbėjų užsakytame bare.

Vertinimai

„Ne man vertinti turnyro organizavimo pasisekimą, tai tegu daro kiti, – kalbėjo daugiausia prie jo organizavimo prisidėjęs „Šiaulių“ fanų klubo vadovas Dainius Skaparas.

Jis džiaugėsi tuo, kad komandų lygis buvo vienodas, ir favoritams lengva nebuvo.

„Nors, aišku, yra apmaudu pralaimėti „Dainavos“ fanams, bet džiugu, kad beveik kiekvienose fanų turnyro rungtynėse vyko atkakli kova, ar „Šiauliai“, ar „Žalgiris“ neaplošė nieko viena koja.“

„Puikiai suorganizuotas turnyras, aikštė – geriausia, kokioje teko per panašius turnyrus žaisti, teisėjai daug neklydo, žodžiu – viskas buvo puiku,“ – sakė jau toli gražu ne pirmose pirmenybėse dalyvavęs nugalėtojų vartininkas E. Dudko.

Tai, kad pastaraisiais metais nenugalimi „Žalgirio“ fanai šį turnyrą laimėjo per vargus, jis aiškino tuo, kad nugalėtojų komanda gerokai pasikeitė.

„Tik pusė komandos žaidėjų yra žaidę ankstesnėse pirmenybėse, kai varžovus įveikdavome lengvai,“ – tvirtino vilnietis.

Statistika

Grupių turnyras. A grupė: „Mažeikiai“ – „Šiauliai“ 1:4, Tauragės „Tauras“ – Vilniaus „Vėtra“ 1:2, „Mažeikiai“ – „Tauras“ 3:2, „Šiauliai“ – „Vėtra“ 2:1, „Mažeikiai“ – „Vėtra“ 0:2, „Šiauliai“ – „Tauras“ 2:0. 1. „Šiauliai“ - 9 tšk., 2. „Vėtra“ – 6, 3. „Mažeikiai“ – 3, 4. „Tauras“ – 0. B grupė: Marijampolės „Sūduva“ – Gargždų „Banga“ 0:2, „Kaunas“ – Alytaus „Dainava“ 1:0. „Sūduva“ – „Kaunas“ 0:0, „Banga“ – „Dainava“ 0:1, „Sūduva“ – „Dainava“ 0:0, „Banga“ – „Kaunas“ 3:1. 1. „Banga“ – 6, 2. „Dainava“ – 4, 3. „Kaunas“ – 4, 4. „Sūduva“ – 2. C grupė: Vilniaus „Žalgiris-2“ – Liepojos „Metalurgs“ 0:1, Kretingos „Minija“ – Klaipėdos „Atlantas“ 1:0, „Žalgiris-2“ – „Minija“ 1:0, „Metalurgs“ – „Atlantas“ 0:0, „Žalgiris-2“ – „Atlantas“ 0:1, „Metalurgs“ – „Minija“ 2:0. 1. „Metalurgs“ – 7, 2. „Atlantas“ – 4, 3. „Žalgiris-2“ – 3, 4. „Minija“ – 3. D grupė: Panevėžio „Ekranas“ – Kaišiadorių „Baltai“ 1:0, Vilniaus „Žalgiris“ – Rygos „Skonto“ 2:0, „Ekranas“ – „Žalgiris“ 0:0, „Baltai“ – „Skonto“ 0:2, „Ekranas“ – „Skonto“ 2:0, „Baltai“ – „Žalgiris“ 0:2. 1. „Žalgiris“ – 7, 2. „Ekranas“ – 7, 3. „Skonto“ – 3, 4. „Baltai“ – 0.

Ketvirtfinalis. „Šiauliai“ – „Dainava“ 0:1 (po pratęsimo), „Banga“ – „Atlantas“ 5:0, „Metalurgs – „Ekranas“ 1:0, „Žalgiris“ – „Vėtra“ 2:1 (po pratęsimo).

Pusfinalis. „Dainava“ – „Metalurgs“ 1:0, „Banga“ – „Žalgiris“ 0:1.

Rungtynės dėl 3 vietos. „Metalurgs“ – „Banga“ 0:3

Finalas. „Dainava“ – „Žalgiris“ 0:1.Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
A lygos prezidentu tapo I. Nevoina
2020 03 27
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos asociacijos valdybos narių susirinkimo metu lygos prezidentu išrinktas Ivanas Nevoina.
„Sūduvos“ legionierius: „Baisi patirtis“
2020 03 22
Situacija
Sekmadienio rytą Kroatijos sostinę Zagrebą, kuriame gyvena „Sūduvos“ puolėjas Josipas Tadičius su šeima, supurtė 5,3 balų stiprumo žemės drebėjimas.
Streiką numalšino 2 000 skolintų dolerių
2020 03 21
Kuriozai
Sportas – ne tik pergalės džiaugsmas ar pralaimėjimo kartėlis. Arenose ir jų užkulisiuose netrūksta kuriozų.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
Rankininkai Prancūzijoje izoliuoti namuose
2020 03 17
Legionieriai
Čempionato pratęsimo Prancūzijoje laukiantis rankininkas Gerdas Babarskas buvo labai arti pavojingo kontakto su užsikrėtusiuoju koronavirusu.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Čempionai turi paaiškėti ne kabinetuose
2020 03 25
Ledo ritulys
Sostinės „Hockey Punks“ vadovas Šarūnas Kuliešius įvertino pasibaigusį sezoną.
P.Nausėda nematė „Hockey Punks“ finale
2020 03 24
Ledo ritulys
Į finalą patekusios, bet galimybės iškovoti auksą negavusios „Kaunas Hockey“ ekipos vadovas Petras Nausėda: „Mes ruošėmės kovoti prieš „Geležinį vilką“.“
Aptveriamos laisvalaikio erdvės
2020 03 27
Pramogos
Saugodama vilniečių sveikatą, karantino metu sostinės savivaldybė ėmėsi laikinai aptverti laisvalaikio erdves.
Iš LVJC baseinų išleidžiamas vanduo
2020 03 27
Vandens sportas
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) imasi griežtų prevencinių priemonių, kad sumažintų koronaviruso pandemijos sukeliamus padarinius
Šokti galima ir namuose
2020 03 26
Šokiai
Sportinių šokių pasaulis karantino sąlygomis: nuo nuotolinių šokių pamokų iki apsaugos medikams gamybos prestižiniuose kostiumų dizainerių salonuose.
 
Patarimai dėl mitybos karantino metu
2020 03 27
Mityba
Karantino metu svarbu ugdyti sveikos mitybos principus, teigia gydytoja dietologė Dalia Vaitkevičiūtė.
Paralimpiečiai prašo pagalbos
2020 03 26
Parama
Lietuvos paralimpinis komitetas pradeda socialinę paramos akciją „Jie padeda mums, mes padėkime jiems“.
Siekiantiems fondo lėšų – svarbi žinia
2020 03 26
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė informaciją sporto projektų vykdytojams dėl koronaviruso.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas