Ingvaras Butautas 2011 m. liepos 10 d. 23:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Fanų pirmenybes laimėjo "Žalgirio" gerbėjai

Fanų čempionate - kita hierarchija, negu Lietuvos A lygoje. "Šiauliai" ar "Dainava" čia stipresni, negu "Ekranas" ar "Sūduva".

Šiauliuose vyko futbolo fanų pirmenybės
Kristinos Černiauskaitės nuotr.
Šiauliuose vyko futbolo fanų pirmenybės
   
Šeštadienį Šiaulių "Klevo" sporto mokyklos stadione nuo ryto iki vakaro vyko Lietuvos fanų čempionatas – šalies futbolo klubų organizuoto palaikymo grupių turnyras.

Tokios pirmenybės vyksta kartą arba du per metus. Pirmas toks turnyras buvo surengtas dar 1995-aisiais. Šios vasaros pirmenybės buvo jau 29-osios.

Pirmenybėse visada būna užsienio svečių. Šį kartą jų nebuvo daug, dalyvavo dvi latvių komandos: aktyviausi Liepojos „Metalurgs“ ir Rygos „Skonto“ gerbėjai.

Lietuviai surinko 14 komandų. 10 atstovavo A lygos klubų fanams, viena – pirmosios lygos Kretingos "Minijos", viena – antrosios lygos Kaišiadorių "Baltų" gerbėjams. Nebuvo atsakyta ir pernai sužlugusios Vilniaus „Vėtros“ fanų grupei, o Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjams atstovavo dvi komandos.

Viso rungėsi apie 150 įvairaus amžiaus dalyvių. „Atlanto“ fanų komandoje rungtyniavo ir viena mergina.
Rungtynės buvo žaidžiamos pusėje futbolo aikštės po 7 žmones komandoje du kėlinukus po 15 minučių.

Favoritams nebuvo lengva

Fanų turnyrai turi savo istoriją, savo hierarchiją, favoritus ir autsaiderius. Juose visada į aukščiausius apdovanojimus pretenduoja „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ fanų komandos, kurios yra laimėję daugiausia titulų. Iki šių pirmenybių ir „Žalgiris“ ir „Šiauliai“ jų turėjo po lygiai – po 12.

Šiemet buvo laukiama atkaklios šių komandų dvikovos finale, turnyro dalyvių vadinamame „el classico“. Nors „Žalgirio“ fanai buvo keturių pastarųjų čempionatų nugalėtojai, šiauliečių galimybės buvo vertinamos aukščiau – jie niekada niekam neleido laimėti čempionato jų namuose.

Vis dėl to, šios pirmenybės patvirtino futbolininkų posakį apie „apvalų kamuolį“ –beveik visi šių pirmenybių susitikimai buvo labai atkaklūs ir nemažai jų baigėsi netikėtais rezultatais.

Vienas tokių buvo vos į ketvirtfinalį išsikapanojusių „Dainavos“ fanų pergalė jame prieš šeimininkus.

Vos iš kovos dėl apdovanojimų tame pačiame turnyro etape nepasitraukė „Žalgiris“. „Žaliai balti“, antrą kėlinuką praleido įvartį per Vilniaus „derbio“ rungtynes su „Vėtros“ gerbėjais, bet sugebėjo sulyginti, o per pratęsimą išplėšti pergalę.

Vis dėl to, kad ir nelengvai irdamiesi iki savo tikslo, „Žalgirio“ gerbėjai tapo fanų pirmenybių nugalėtojais 13-ą kartą.

Finale jie 1:0 įveikė tuos pačius „Dainavos“ fanus.

Trečią vietą laimėjo Gargždų „Bangos“ ištikimiausieji. Jie mažajame finale iškovojo pergalę 3:0 prieš Liepojos "Metalurgs'.
 
Beje latviai nebuvo nusiminę. Mat tai – ne tik "Metalurgs', o ir visų Latvijos klubų fanų didžiausias pasiekimas, dalyvaujant Lietuvos fanų turnyruose.

Liepojos komanda, beje buvo paties margiausio amžiaus. Joje žaidė ir tėvas, ir sūnus.

Geriausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas „Dainavos“ fanų ekipos gynėjas Šarūnas Baguckas, rezultatyviausias buvo gargždiškis Artūras Lenkšas, geriausio vartininko prizas atiteko „Žalgirio“ aistruolių atstovui Edvardui Dudko.

Visus asmeninius prizus įsteigė Lietuvos futbolo federacija.

Komandinius prizus pirmą, antrą ir trečią vietą užėmusioms komandos įsteigė „Šiaulių“ futbolo klubas.Aistros – tik aikštelėje

Fanų čempionatai vyksta senovės Olimpinių žaidynių principu. Jų metų nutraukiami visi karai tarp renginio dalyvių. Karts nuo karto kažko nepasidalijančių fanų grupių prieš čempionatą reikalaujama užgarantuoti, kad nekibs viena kitai į atlapus.

Šiemet to principo laikytis buvo priversti latviai. „Skonto“ ir „Metalurgs“ tarpusavyje nesutaria, kelis kartus buvo susipešę per Latvijos Virslygos pirmenybes.

Bet kokiu atveju, Šiauliuose  nei latviai nei lietuviai nekėlė jokių ekscesų.  Aistros liejosi tik aikštelėse.

„Čia įdomesnis turnyras, negu A lyga, – kalbėjo vienas čempionate dalyvaujančių aistruolių. – Komandos jame kovoja visa širdimi.“

Neretai po sunkios pergalės kuri ekipa užtraukdavo ir tribūnose jos naudojamą dainą.

Prie aikštės visą turnyro laiką dirbo prekiautojai, buvo įrengta lauko kavinė, dalyviai galėjo ir pavalgyti, ir numalšinti troškulį, neieškodami maisto ar gėrimų kažkur toli. Galbūt dėl to daugelis dalyvių turnyro organizaciją vertino, kaip geriausią iš visų, kiek buvo.

Po vakare pasibaigusio čempionato, dalis jo dalyvių pasiliko Šiauliuose aptarti pirmenybes prie alaus bokalo, vietos futbolo gerbėjų užsakytame bare.

Vertinimai

„Ne man vertinti turnyro organizavimo pasisekimą, tai tegu daro kiti, – kalbėjo daugiausia prie jo organizavimo prisidėjęs „Šiaulių“ fanų klubo vadovas Dainius Skaparas.

Jis džiaugėsi tuo, kad komandų lygis buvo vienodas, ir favoritams lengva nebuvo.

„Nors, aišku, yra apmaudu pralaimėti „Dainavos“ fanams, bet džiugu, kad beveik kiekvienose fanų turnyro rungtynėse vyko atkakli kova, ar „Šiauliai“, ar „Žalgiris“ neaplošė nieko viena koja.“

„Puikiai suorganizuotas turnyras, aikštė – geriausia, kokioje teko per panašius turnyrus žaisti, teisėjai daug neklydo, žodžiu – viskas buvo puiku,“ – sakė jau toli gražu ne pirmose pirmenybėse dalyvavęs nugalėtojų vartininkas E. Dudko.

Tai, kad pastaraisiais metais nenugalimi „Žalgirio“ fanai šį turnyrą laimėjo per vargus, jis aiškino tuo, kad nugalėtojų komanda gerokai pasikeitė.

„Tik pusė komandos žaidėjų yra žaidę ankstesnėse pirmenybėse, kai varžovus įveikdavome lengvai,“ – tvirtino vilnietis.

Statistika

Grupių turnyras. A grupė: „Mažeikiai“ – „Šiauliai“ 1:4, Tauragės „Tauras“ – Vilniaus „Vėtra“ 1:2, „Mažeikiai“ – „Tauras“ 3:2, „Šiauliai“ – „Vėtra“ 2:1, „Mažeikiai“ – „Vėtra“ 0:2, „Šiauliai“ – „Tauras“ 2:0. 1. „Šiauliai“ - 9 tšk., 2. „Vėtra“ – 6, 3. „Mažeikiai“ – 3, 4. „Tauras“ – 0. B grupė: Marijampolės „Sūduva“ – Gargždų „Banga“ 0:2, „Kaunas“ – Alytaus „Dainava“ 1:0. „Sūduva“ – „Kaunas“ 0:0, „Banga“ – „Dainava“ 0:1, „Sūduva“ – „Dainava“ 0:0, „Banga“ – „Kaunas“ 3:1. 1. „Banga“ – 6, 2. „Dainava“ – 4, 3. „Kaunas“ – 4, 4. „Sūduva“ – 2. C grupė: Vilniaus „Žalgiris-2“ – Liepojos „Metalurgs“ 0:1, Kretingos „Minija“ – Klaipėdos „Atlantas“ 1:0, „Žalgiris-2“ – „Minija“ 1:0, „Metalurgs“ – „Atlantas“ 0:0, „Žalgiris-2“ – „Atlantas“ 0:1, „Metalurgs“ – „Minija“ 2:0. 1. „Metalurgs“ – 7, 2. „Atlantas“ – 4, 3. „Žalgiris-2“ – 3, 4. „Minija“ – 3. D grupė: Panevėžio „Ekranas“ – Kaišiadorių „Baltai“ 1:0, Vilniaus „Žalgiris“ – Rygos „Skonto“ 2:0, „Ekranas“ – „Žalgiris“ 0:0, „Baltai“ – „Skonto“ 0:2, „Ekranas“ – „Skonto“ 2:0, „Baltai“ – „Žalgiris“ 0:2. 1. „Žalgiris“ – 7, 2. „Ekranas“ – 7, 3. „Skonto“ – 3, 4. „Baltai“ – 0.

Ketvirtfinalis. „Šiauliai“ – „Dainava“ 0:1 (po pratęsimo), „Banga“ – „Atlantas“ 5:0, „Metalurgs – „Ekranas“ 1:0, „Žalgiris“ – „Vėtra“ 2:1 (po pratęsimo).

Pusfinalis. „Dainava“ – „Metalurgs“ 1:0, „Banga“ – „Žalgiris“ 0:1.

Rungtynės dėl 3 vietos. „Metalurgs“ – „Banga“ 0:3

Finalas. „Dainava“ – „Žalgiris“ 0:1.Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Aikštėje – dviejų „Kibirkščių“ akistata
2019 10 22
Moterų lyga
Po kelerių metų pertraukos Vilniuje vėl buvo žaidžiamas moterų krepšinio derbis.
D.Sabonis pasirašė rekordinę sutartį
2019 10 22
Sutartis
Lietuvos krepšininkas Domantas Sabonis pasirašė su „Indiana Pacers“ pelningiausią sutartį Lietuvos sporto istorijoje.
Nuspėti provokacijos vietą nebuvo sunku
2019 10 21
Atgarsiai
Vilniaus „Ryto“ direktorius Rolandas Jarutis paskelbė savo nuomonę apie sirgalių konfliktą per LKL lyderių rungtynes Vilniuje.
 
Stadionas atsidūrė po pripučiamu stogu
2019 10 22
Bazės
Pripučiamas 110 metrų ilgio ir 70 metrų pločio bei 19 metrų aukščio kupolas apsaugos sportuojančius Pilaitės aikštyne nuo šalčio.
„Sūduva“ – dar arčiau trečio iš eilės aukso
2019 10 20
A lyga
Vladimiro Čeburino kariauna atidėtose 21-ojo turo rungtynėse išvykoje 3:1 (2:1) nugalėjo tiesioginį konkurentą kovoje dėl aukso Vilniaus „Žalgirį“.
A lygos mače – trys raudonos kortelės
2019 10 19
A lyga
Lietuvos futbolo A lygos 27-ojo turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Riteriai“ namuose sužaidė lygiosiomis 0:0 su „Kauno Žalgirio“ ekipa.
Sezono finišas – vasarišku oru
2019 10 21
Bėgimas
Rumšiškėse vyko paskutinis šiais metais, jau 18-asis Lietuvos bėgimo taurės etapas. Po jo paskelbti ir viso sezono geriausieji.
Biržų pilies kieme – 620 bėgikų
2019 10 20
Bėgimas
Per Lietuvos nusipelniusio trenerio Povilo Karoblio ir signataro Petro Poškaus taurės varžybas Biržų pilies kiemas buvo pilnas bėgikų
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
 
Sportas visam gyvenimui
2019 10 21
Žvilgsnis
„Tenisas – tai bendravimo sportas. Naujos pažintys ir įdomūs žmonės čia yra kasdienybė", - teigia teniso kursus vedanti Julija Baltuškienė.
Vilniuje – naujas teniso kompleksas
2019 10 20
Atidarymas
Šalia sostinės Kalnėnų ir Pavilnio rajono duris atvėrė naujas teniso keturių kortų kompleksas „M7 sport Balzekas tennis academy“.
R.Berankis startavo pergale
2019 10 19
Turnyras
Ričardas Berankis iškovojo pergalę Teniso profesionalų asociacijos (ATP) 500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ atrankos varžybų pirmajame rate.
Kariškių žaidynių ringe – lietuvio pergalė
2019 10 22
Boksas
Pasaulio kariškių sporto žaidynėse Kinijoje pergale kovas pradėjo ir į ketvirtfinalį pateko Lietuvos boksininkas Algirdas Baniulis.
Lietuvos kovotojui – japono iššūkis
2019 10 22
Bušido
Japonijos žvaigždės iššūkį priėmęs kovotojas Vitoldas Jagėlo: „Įrodysiu, kad galiu kovoti su stipriausiais.“
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Galvosūkių sukėlė ekstremali padėtis
2019 10 20
Lietuvos lyga
Lietuvos rankinio lygoje – lygiaverčių priešininkų kovos ir lengva čempionų pergalė Šiauliuose.
"Dragūno" laukia intensyvi savaitė
2019 10 18
Situacija
Klaipėdos "Dragūno" rankininkų laukia itin įtempta savaitė: per 9 dienas teks sužaisti ketverias rungtynes.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
 
Startavo mėgėjų tinklinio čempionatas
2019 10 22
Čempionatas
Pirmame LMTČ etape Klaipėdoje dalyvavo keturios moterų ir 13 vyrų komandų iš Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Gargždų, Girulių, Marijampolės ir Joniškio.
Įspūdingas rezultatyvumas neišgelbėjo
2019 10 21
Baltijos taurė
Baltijos moterų tinklinio lygoje visos trys mūsų šalies komandos atsidūrė turnyro lentelės dugne. Kovos vyksta ir Lietuvos čempionate.
Šiauliuose kovos dėl Baltijos taurės
2019 10 18
Baltijos taurė
Jau kitą savaitgalį (spalio 25-27 dienomis) Šiauliuose vyks tradicinis Baltijos taurės jaunimo tinklinio turnyras.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjams – visų spalvų medaliai
2019 10 21
Greitasis čiuožimas
Čekijoje vykusiame greitojo čiuožimo trumpuoju taku Europos jaunimo taurės pirmajame etape Lietuvos atstivai iškovojo tris medalius.
Intriga – iki paskutinių akimirkų
2019 10 19
Ledo ritulys
Aktyviau puolime rungtyniavęs „Geležinis Vilkas“ paliko Lietuvos čempionato naujokus „Baltų Ainius–HC Klaipėda“ be taškų (VIDEO)
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
Lietuvių ketvertas pateko į finalą
2019 10 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Kinijoje prasidėjusių 2019 metų kariškių žaidynių šiuolaikinės penkiakovės moterų varžybų atrankos barjerą įveikė visos Lietuvos atstovės.
Karjeros finišas – po medikų žodžio
2019 10 22
Regbis
Regbininkas Kęstutis Navickas paskelbė apie karjeros pabaigą ir jungiasi prie rinktinės trenerių štabo.
Medaliai Lietuvos fechtuotojams
2019 10 21
Fechtavimas
Norvegijoje vykusiame Šiaurės šalių jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate dalyvavo net 22 sportininkai iš Lietuvos.
 
Sporto fondas jau sudomino ir prezidentūrą
2019 10 22
Pinigai
Prezidento patarėja Sonata Šulcė apie lėšų skyrimą sporto projektams: jei yra rimtų abejonių, tai turi tirti prokurorai.
Lietuvos dziudo lyderiai kyla į atvirą kovą
2019 10 22
Dziudo
Dauguma geriausių mūsų šalies dziudo atletų atsisako dalyvauti Europos ir pasaulio čempionatuose su Lietuvos dziudo federacijos vardu.
Kvietimas į „Erasmus+“ mokymus
2019 10 21
Mokymai
Mūsų šalyje antrą kartą rengiami savaitės trukmės tarptautiniai „Erasmus+“ mokymai. Šiuo metu vyksta registracija.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas