Ingvaras Butautas 2011 m. liepos 10 d. 23:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Fanų pirmenybes laimėjo "Žalgirio" gerbėjai

Fanų čempionate - kita hierarchija, negu Lietuvos A lygoje. "Šiauliai" ar "Dainava" čia stipresni, negu "Ekranas" ar "Sūduva".

Šiauliuose vyko futbolo fanų pirmenybės
Kristinos Černiauskaitės nuotr.
Šiauliuose vyko futbolo fanų pirmenybės
   
Šeštadienį Šiaulių "Klevo" sporto mokyklos stadione nuo ryto iki vakaro vyko Lietuvos fanų čempionatas – šalies futbolo klubų organizuoto palaikymo grupių turnyras.

Tokios pirmenybės vyksta kartą arba du per metus. Pirmas toks turnyras buvo surengtas dar 1995-aisiais. Šios vasaros pirmenybės buvo jau 29-osios.

Pirmenybėse visada būna užsienio svečių. Šį kartą jų nebuvo daug, dalyvavo dvi latvių komandos: aktyviausi Liepojos „Metalurgs“ ir Rygos „Skonto“ gerbėjai.

Lietuviai surinko 14 komandų. 10 atstovavo A lygos klubų fanams, viena – pirmosios lygos Kretingos "Minijos", viena – antrosios lygos Kaišiadorių "Baltų" gerbėjams. Nebuvo atsakyta ir pernai sužlugusios Vilniaus „Vėtros“ fanų grupei, o Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjams atstovavo dvi komandos.

Viso rungėsi apie 150 įvairaus amžiaus dalyvių. „Atlanto“ fanų komandoje rungtyniavo ir viena mergina.
Rungtynės buvo žaidžiamos pusėje futbolo aikštės po 7 žmones komandoje du kėlinukus po 15 minučių.

Favoritams nebuvo lengva

Fanų turnyrai turi savo istoriją, savo hierarchiją, favoritus ir autsaiderius. Juose visada į aukščiausius apdovanojimus pretenduoja „Žalgirio“ ir „Šiaulių“ fanų komandos, kurios yra laimėję daugiausia titulų. Iki šių pirmenybių ir „Žalgiris“ ir „Šiauliai“ jų turėjo po lygiai – po 12.

Šiemet buvo laukiama atkaklios šių komandų dvikovos finale, turnyro dalyvių vadinamame „el classico“. Nors „Žalgirio“ fanai buvo keturių pastarųjų čempionatų nugalėtojai, šiauliečių galimybės buvo vertinamos aukščiau – jie niekada niekam neleido laimėti čempionato jų namuose.

Vis dėl to, šios pirmenybės patvirtino futbolininkų posakį apie „apvalų kamuolį“ –beveik visi šių pirmenybių susitikimai buvo labai atkaklūs ir nemažai jų baigėsi netikėtais rezultatais.

Vienas tokių buvo vos į ketvirtfinalį išsikapanojusių „Dainavos“ fanų pergalė jame prieš šeimininkus.

Vos iš kovos dėl apdovanojimų tame pačiame turnyro etape nepasitraukė „Žalgiris“. „Žaliai balti“, antrą kėlinuką praleido įvartį per Vilniaus „derbio“ rungtynes su „Vėtros“ gerbėjais, bet sugebėjo sulyginti, o per pratęsimą išplėšti pergalę.

Vis dėl to, kad ir nelengvai irdamiesi iki savo tikslo, „Žalgirio“ gerbėjai tapo fanų pirmenybių nugalėtojais 13-ą kartą.

Finale jie 1:0 įveikė tuos pačius „Dainavos“ fanus.

Trečią vietą laimėjo Gargždų „Bangos“ ištikimiausieji. Jie mažajame finale iškovojo pergalę 3:0 prieš Liepojos "Metalurgs'.
 
Beje latviai nebuvo nusiminę. Mat tai – ne tik "Metalurgs', o ir visų Latvijos klubų fanų didžiausias pasiekimas, dalyvaujant Lietuvos fanų turnyruose.

Liepojos komanda, beje buvo paties margiausio amžiaus. Joje žaidė ir tėvas, ir sūnus.

Geriausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas „Dainavos“ fanų ekipos gynėjas Šarūnas Baguckas, rezultatyviausias buvo gargždiškis Artūras Lenkšas, geriausio vartininko prizas atiteko „Žalgirio“ aistruolių atstovui Edvardui Dudko.

Visus asmeninius prizus įsteigė Lietuvos futbolo federacija.

Komandinius prizus pirmą, antrą ir trečią vietą užėmusioms komandos įsteigė „Šiaulių“ futbolo klubas.Aistros – tik aikštelėje

Fanų čempionatai vyksta senovės Olimpinių žaidynių principu. Jų metų nutraukiami visi karai tarp renginio dalyvių. Karts nuo karto kažko nepasidalijančių fanų grupių prieš čempionatą reikalaujama užgarantuoti, kad nekibs viena kitai į atlapus.

Šiemet to principo laikytis buvo priversti latviai. „Skonto“ ir „Metalurgs“ tarpusavyje nesutaria, kelis kartus buvo susipešę per Latvijos Virslygos pirmenybes.

Bet kokiu atveju, Šiauliuose  nei latviai nei lietuviai nekėlė jokių ekscesų.  Aistros liejosi tik aikštelėse.

„Čia įdomesnis turnyras, negu A lyga, – kalbėjo vienas čempionate dalyvaujančių aistruolių. – Komandos jame kovoja visa širdimi.“

Neretai po sunkios pergalės kuri ekipa užtraukdavo ir tribūnose jos naudojamą dainą.

Prie aikštės visą turnyro laiką dirbo prekiautojai, buvo įrengta lauko kavinė, dalyviai galėjo ir pavalgyti, ir numalšinti troškulį, neieškodami maisto ar gėrimų kažkur toli. Galbūt dėl to daugelis dalyvių turnyro organizaciją vertino, kaip geriausią iš visų, kiek buvo.

Po vakare pasibaigusio čempionato, dalis jo dalyvių pasiliko Šiauliuose aptarti pirmenybes prie alaus bokalo, vietos futbolo gerbėjų užsakytame bare.

Vertinimai

„Ne man vertinti turnyro organizavimo pasisekimą, tai tegu daro kiti, – kalbėjo daugiausia prie jo organizavimo prisidėjęs „Šiaulių“ fanų klubo vadovas Dainius Skaparas.

Jis džiaugėsi tuo, kad komandų lygis buvo vienodas, ir favoritams lengva nebuvo.

„Nors, aišku, yra apmaudu pralaimėti „Dainavos“ fanams, bet džiugu, kad beveik kiekvienose fanų turnyro rungtynėse vyko atkakli kova, ar „Šiauliai“, ar „Žalgiris“ neaplošė nieko viena koja.“

„Puikiai suorganizuotas turnyras, aikštė – geriausia, kokioje teko per panašius turnyrus žaisti, teisėjai daug neklydo, žodžiu – viskas buvo puiku,“ – sakė jau toli gražu ne pirmose pirmenybėse dalyvavęs nugalėtojų vartininkas E. Dudko.

Tai, kad pastaraisiais metais nenugalimi „Žalgirio“ fanai šį turnyrą laimėjo per vargus, jis aiškino tuo, kad nugalėtojų komanda gerokai pasikeitė.

„Tik pusė komandos žaidėjų yra žaidę ankstesnėse pirmenybėse, kai varžovus įveikdavome lengvai,“ – tvirtino vilnietis.

Statistika

Grupių turnyras. A grupė: „Mažeikiai“ – „Šiauliai“ 1:4, Tauragės „Tauras“ – Vilniaus „Vėtra“ 1:2, „Mažeikiai“ – „Tauras“ 3:2, „Šiauliai“ – „Vėtra“ 2:1, „Mažeikiai“ – „Vėtra“ 0:2, „Šiauliai“ – „Tauras“ 2:0. 1. „Šiauliai“ - 9 tšk., 2. „Vėtra“ – 6, 3. „Mažeikiai“ – 3, 4. „Tauras“ – 0. B grupė: Marijampolės „Sūduva“ – Gargždų „Banga“ 0:2, „Kaunas“ – Alytaus „Dainava“ 1:0. „Sūduva“ – „Kaunas“ 0:0, „Banga“ – „Dainava“ 0:1, „Sūduva“ – „Dainava“ 0:0, „Banga“ – „Kaunas“ 3:1. 1. „Banga“ – 6, 2. „Dainava“ – 4, 3. „Kaunas“ – 4, 4. „Sūduva“ – 2. C grupė: Vilniaus „Žalgiris-2“ – Liepojos „Metalurgs“ 0:1, Kretingos „Minija“ – Klaipėdos „Atlantas“ 1:0, „Žalgiris-2“ – „Minija“ 1:0, „Metalurgs“ – „Atlantas“ 0:0, „Žalgiris-2“ – „Atlantas“ 0:1, „Metalurgs“ – „Minija“ 2:0. 1. „Metalurgs“ – 7, 2. „Atlantas“ – 4, 3. „Žalgiris-2“ – 3, 4. „Minija“ – 3. D grupė: Panevėžio „Ekranas“ – Kaišiadorių „Baltai“ 1:0, Vilniaus „Žalgiris“ – Rygos „Skonto“ 2:0, „Ekranas“ – „Žalgiris“ 0:0, „Baltai“ – „Skonto“ 0:2, „Ekranas“ – „Skonto“ 2:0, „Baltai“ – „Žalgiris“ 0:2. 1. „Žalgiris“ – 7, 2. „Ekranas“ – 7, 3. „Skonto“ – 3, 4. „Baltai“ – 0.

Ketvirtfinalis. „Šiauliai“ – „Dainava“ 0:1 (po pratęsimo), „Banga“ – „Atlantas“ 5:0, „Metalurgs – „Ekranas“ 1:0, „Žalgiris“ – „Vėtra“ 2:1 (po pratęsimo).

Pusfinalis. „Dainava“ – „Metalurgs“ 1:0, „Banga“ – „Žalgiris“ 0:1.

Rungtynės dėl 3 vietos. „Metalurgs“ – „Banga“ 0:3

Finalas. „Dainava“ – „Žalgiris“ 0:1.Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
SKM – padėka už socialinę veiklą
2019 12 15
Apdovanojimas
Vilniaus meras Remigijus Šimašius padėkojo Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) už ilgus metus kryptingai vykdomą socialiai atsakingą veiklą.
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Kalėdinis bėgimas – lyg karnavalas
2019 12 16
Bėgimas
Didžiausias kalėdinis karnavalas Vilniuje – į tradicinį bėgimą, pirmąkart peržengusį ir sostinės ribas, susirinko beveik 4 tūkst. dalyvių.
Metų laurai – ieties metikui ir ėjikei
2019 12 16
Rinkimai
„Nustebino“, – vieningai į žinią, kad buvo išrinkti geriausiais 2019 m. Lietuvos lengvaatlečiais, reagavo Živilė Vaiciukevičiūtė ir Edis Matusevičius.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Po pralaimėjimo – pagarbūs įvertinimai
2019 12 15
Boksas
Nors Egidijus Kavaliauskas pralaimėjo Terrence'ui Crawfordui kovą dėl WBO pasaulio čempiono diržo, lietuvio kovingumą įvertino garsūs bokso ekspertai.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Lentelės viršūnėje – ankšta
2019 12 15
Lietuvos lyga
Paskutinėse Lietuvos rankinio čempionato pirmojo rato rungtynėse Šiaulių SC “Dubysa” namie pralaimėjo “Kauno Ąžuolui-KTU” 29:42 (12:22).
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
 
Sugrįžusi namo žaidė lyg ant sparnų
2019 12 16
Varžybos
Po 12 metų į Kauną sugrįžusi tinklininkė Erika Kliokmanaitė padėjo savo ekipai laimėti principinį mūšį.
Finale – „Amber-Arlanga“ ir „Sūduva“
2019 12 16
LTF Didžioji taurė
LTF vyrų Didžiosios taurės turnyro finale dėl pirmo šio sezono trofėjaus kausis Klaipėdos „Amber-Arlangos“ ir Marijampolės „Sūduvos“ komandos.
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Rekordinė rinktinė bus dar didesnė
2019 12 16
Jaunimo olimpiada
LTOK pasiekė džiugios žinios – mūsų šaliai skirtos dvi papildomos vietos 2020 metų jaunimo žiemos olimpines žaidynėse Lozanoje.
Lietuvos čiuožėjai – auksas Slovakijoje
2019 12 15
Dailusis čiuožimas
Marija Brejeva triumfavo Tarptautinės čiuožimo sąjungos kalendorinių dailiojo čiuožimo varžybų "61st Grand Prix of Bratislava" jaunių grupėje.
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas