Eugenija Misevičienė 2010 m. balandžio 4 d. 10:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš rankinio ir tinklinio pasirinko... krepšinį

NCAA "Seahawks" komandos žvaigždė - lietuvė krepšininkė Greta Lukšytė, pelniusi savo komandai jau tūkstantį taškų

G.Lukšytė - žvaigždė savo komandoje
Asmeninio archyvo nuotr.
G.Lukšytė - žvaigždė savo komandoje
   
Atėjus pavasariui, daugeliui sportuojančių sezonas studentų mokyklose ir universitetuose baigiasi. Kadangi lietuviai garsėja neeiliniais krepšinio sugebėjimais, nemažai mūsų tautiečių kviečiami į įvairias JAV mokyklas ir universitetus ir gauna krepšinio stipendijas. Neretai rašome apie puikiai žaidžiančius oranžiniu kamuoliu už Atlanto lietuvius vaikinus, tačiau gerų krepšininkių Amerikoje yra ir tarp lietuvių merginų.

Beveik prieš du mėnesius, vasario 7-ąją, Niujorke vyko NCAA krepšinio pirmenybių mačas tarp Šaiurės karolinos „Wilmington“ ir „Long Island (NY) Hofstra“ universitetų. Pastarajame praėjusiais metais studijavo ir žaidė lietuviai Žygimantas Šeštokas ir Arminas Urbutis. Tuo tarpu Šiaurės karolinos „Wilmington“ universiteto "Seahawks" merginų komandos spalvas dabar gina lietuvaitė Greta Lukšytė. Stebėti šių varžybų ir palaikyti savo tautietę kartu su kitais lietuviais nuvyko ir Niujorko lietuvių atletų klubo pirmininkas Stanislovas Kavaliauskas, kuris papasakojo mums apie talentingą lietuvaitę, taip pat ją po varžybų trumpai pakalbino.Nors minėtos varžybos Gretos komandai baigėsi nesėkmingai (pralaimėta 58-73), Stasys mus informavo, kad lietuvaitė savo universitete laikoma tikra žvaigžde - „Seahawks“ komandai ji jau pelnė tūkstantį taškų, o tai tikrai nėra dažnas įvykis tarp šio universiteto krepšininkių. Na, o rungtynėse su „Hofstra“ universitetu per 27 žaidimo minutes Greta pelnė 7 taškus. Beje, įdomus ir dar vienas faktas - šioms rungtynėms vadovavo lietuvis teisėjas Vidmantas Petraitis.

G.Lukšytė gimė Vilniuje 1987 m. birželį. Ji augo supama tėvų sportininkų: tėtis buvo profesionalus tinklininkas, mama - rankininkė. Augdama mergaitė dažnai stebėdavo tinklinį žaidžiantį tėtį ir eidavo kartu su mama į rankinio treniruotes. Abu tėvai bandė ją patraukti į savo pusę, norėdami, kad Greta sektų jų pėdomis. "Nežinau kodėl, bet aš pasakiau ne - žaisiu krepšinį", – dabar prisimena lietuvė.

Tikriausiai todėl, kad abu tėvai buvo sportininkai, tokį kelią pasirinko ir jų dukra. Juolab, kad sportavo ir Gretos brolis ir jai patikdavo stebėti, kaip brolis žaidžia krepšinį su draugais. Vieną dieną mama krepšinio grupės atranką nuvedė ir dukrą, tačiau slapta tikėjosi, jai ši sporto šaka nepatiks ir tada ji pasirinks rankinį – to troško ir mamos draugės, ir treneris. "Bet krepšinis man patiko ir jau būdama dešimties pradėjau lankyti treniruotes. Keturiolikos buvau pakviesta į pirmąją savo amžiaus Lietuvos krepšinio rinktinę. Nuo tada pradėjau rimčiau žiūrėti į krepšinį ir mąstyti, kad ateityje norėčiau siekti krepšininkės karjeros", - pasakoja lietuvė.

Nuo keturiolikos iki praėjusių metų Greta treniravosi Lietuvos merginų krepšinio rinktinėse, paskutines kelias vasaras dirbo jau su moterų komanda. 2005-aisiais Greta kartu su Lietuvos merginų rinktine iki 20 m. amžiaus Europos krepšinio čempionate Druskininkuose (B divizione) laimėjo sidarbą. Praėjusį birželį Vilniuje VIII Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse su Amerikos lietuvių krepšinio komanda G. Lukšytė laimėjo šių kas 4 metai rengiamų pirmenybių auksą. Į Lietuvos moterų rinktinę mergina pakviesta ir ateinančią vasarą.

Į JAV, Virdžinijos valstijos Viljamsburgo miestą, lietuvaitė atvyko būdama šešiolikos mokytis vidurinėje mokykloje. Apsigyveno vienoje amerikiečių šeimoje – šie geradariai iki dabar rūpinasi mergina ir palaiko su ja ryšius. Vėliau Greta gavo kvietimą žaisti Šiaurės Karolinos „Wilmington“ universitete.

Šiemet Greta studijas universitete baigs, tačiau ji tikisi ir toliau dar pažaisti krepšinį Amerikoje. "Ateityje žadu grįžti į Lietuvą ar Europą, kad būčiau arčiau šeimos, namų ir draugų. Šešerius metus gyvenau Amerikoje, kur neturėjau galimybės sutikti švenčių su savo artimaisiais. Čia daug ko išmokau, bet, manau, atėjo laikas pakeisti gyvenamą vietą. Amerika man labai patinka, ypač Vilmingtono žmonės, gyvenimas arti vandenyno, bet tai neatstoja šeimos ir artimųjų", - atvirauja mergina. Kol yra galimybių, Greta ir toliau nori žaisti savo pamėgtą krepšinį, bet ateityje ieškos kitokio darbo. "Nemanau, kad būsiu tik krepšininkė. Viliuosi vėliau dirbti tarptautinio verslo srityje, būtent tai dabar ir studijuoju universitete", - savo planais dalijosi Greta Lukšytė.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Prie „Žalgirio“ arenos – viruso medžioklė
2020 02 28
Situacija
Prieš Eurolygos rungtynes su Milano komanda prie pagrindinių „Žalgirio“ arenos įėjimų aistruolių kūno temperatūra bus patikrinta termovizoriais.
Treneriams - papildomas darbo įrankis
2020 02 27
Treneriai
LKF kartu su Kauno technologijos universitetu krepšinio bendruomenei pristatė vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Žalgiris“ leis susigrąžinti pinigus
2020 02 27
Eurolyga
Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ dar kartą patvirtino, kad per Eurolygos rungtynes laikysis rekomendacijų, skirtų užtikrinti žiūrovų saugumą.
 
M. Vainikaitis tapo „Sūduvos“ nariu
2020 02 28
Naujokai
Marijampolės „Sūduva“ pasirašė ilgalaikę sutartį su dešiniojo krašto gynėju Modestu Vainikaičiu.
Geriausias futbolininkas - E. Šetkus
2020 02 28
Apdovanojimai
Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilminga 2019 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų ceremonija.
17-mečiai pralaimėjo Alžyrui
2020 02 27
Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinė UEFA „Development“ turnyre nusileido Alžyro komandai.
Justinas Kinderis taip pat pateko į finalą
2020 02 28
Pasaulio taurė
Kaire (Egiptas) vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės I etape vyrų varžybų atrankos barjerą įveikė J. Kinderis.
S. Bertašius pagerino Lietuvos rekordą
2020 02 27
Bėgimas
Lietuvos bėgikas Simas Bertašius Serbijoje iškovojo pergalę ir pagerino Lietuvos rekordą.
Lietuvos bėgikai metus pradėjo rekordais
2020 02 27
Bėgimas
Geriausiems Lietuvos maratonininkams Remigijui Kančiui ir Ignui Brasevičiui startai praėjusių metų Kauno maratone tapo atsispyrimo tašku.
 
Italijoje - L. Grigelio nesėkmė
2020 02 27
Tenisas
Italijoje vykstančiame ITF turnyre lietuvis Laurynas Grigelis neįveikė aštuntfinalio barjero.
Lietuvos teniso kelias – knygos puslapiuose
2020 02 27
Leidinys
Lietuvos sporto muziejuje pažymint šalies teniso 100-metį pristatyta Vinco Korkučio knyga „Lietuvos teniso sąjungai – 100 metų“.
L. Grigelis Italijoje iškovojo pergalę
2020 02 26
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis antradienį Italijoje pergale pradėjo naują sezoną.
Monique: vietoj mikrofono – bokso pirštinės
2020 02 28
Daininikė
Gerai žinoma dainininkė, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ komisijos narė Monika Pundziūtė-Monique rytais skuba ne į įrašų studiją, bet į sporto salę.
Fechtuotojas L. Kalininas Europoje - 12-as
2020 02 27
Fechtavimas
Kroatijoje vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate Leonardas Kalininas užėmė 12-ąją vietą.
O. Bareikio tikslas - paralimpinis medalis
2020 02 27
Osvaldas Bareikis (27 m.) šiuo metu deda pamatus lemiamam sezonui kovoje dėl bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.
 
S. Krupeckaitė pasaulio čempionate – aštunta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų sprinto rungtyje ketvirtadienį Simona Krupeckaitė užėmė aštuntą vietą.
O. Baleišytė pasaulio čempionate - šešta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų skrečo rungtyje trečiadienį Olivija Baleišytė užėmė šeštą vietą.
Dvi dviratininkės - olimpinėse žaidynėse
2020 02 26
Trekas
Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užsitikrino kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.
Rankininkai susigrums dėl LRF taurės
2020 02 26
Rankinis
Jau ateinantį savaitgalį po 4 stipriausias vyrų ir moterų rankinio komandas rinksis Alytuje, kur kausis dėl LRF taurės.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
Šveicarijoje - A. Drukarovo rekordas
2020 02 28
Kalnų slidinėjimas
Šveicarijoje vykstančiose FIS kalnų slidinėjimo varžybose A. Drukarovas pasiekė asmeninį rekordą.
Biatlono viltys žlugo ištižusiame sniege
2020 02 27
Biatlonas
Lietuvių viltis sustabdė „košė“ – taip galima pavadinti ištižusią trasą Raubičiuose (Baltarusija) vykstančiame Europos biatlono čempionate.
N. Kočergina pateko į supersprinto finalą
2020 02 26
Biatlonas
Šalia Minsko esančiuose Raubičiuose (Baltarusija) prasidėjo Europos biatlono čempionatas.
Briliantas žolės riedulio karūnoje
2020 02 27
Žolės riedulys
Buvusios rankininkės Donatos Martinkienės dėka Kaune įsižiebė žolės riedulio židinys, jos auklėtiniai sėkmingai žaidžia šalies čempionatuose.
Šaulė G. Rankelytė užėmė 12-ą vietą
2020 02 27
Šaudymas
Europos jaunimo šaudymo čempionate Lenkijoje lietuviai į pajėgiausių dešimtukus neprasibrovė.
Į finalą pateko tik G. Venčkauskaitė
2020 02 26
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės sezonas Lietuvos sportininkėms prasidėjo skirtingai.
 
Olimpinių žaidynių atšaukimo nesvarsto
2020 02 27
Olimpinės žaidynės
Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas nesvarstė atšaukimo galimybės dėl koronaviruso grėsmės.
„Dviratininkų treneriai į laikrodį nežiūri“
2020 02 27
Jubiliejus
Vasario 27 d. 80 m. jubiliejų švenčiantis Alytaus dviračių sporto treneris Napoleonas Buinauskas: „Man ramybės dar nesinorėjo.“
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas