Eugenija Misevičienė 2010 m. balandžio 4 d. 10:02 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš rankinio ir tinklinio pasirinko... krepšinį

NCAA "Seahawks" komandos žvaigždė - lietuvė krepšininkė Greta Lukšytė, pelniusi savo komandai jau tūkstantį taškų

G.Lukšytė - žvaigždė savo komandoje
Asmeninio archyvo nuotr.
G.Lukšytė - žvaigždė savo komandoje
   
Atėjus pavasariui, daugeliui sportuojančių sezonas studentų mokyklose ir universitetuose baigiasi. Kadangi lietuviai garsėja neeiliniais krepšinio sugebėjimais, nemažai mūsų tautiečių kviečiami į įvairias JAV mokyklas ir universitetus ir gauna krepšinio stipendijas. Neretai rašome apie puikiai žaidžiančius oranžiniu kamuoliu už Atlanto lietuvius vaikinus, tačiau gerų krepšininkių Amerikoje yra ir tarp lietuvių merginų.

Beveik prieš du mėnesius, vasario 7-ąją, Niujorke vyko NCAA krepšinio pirmenybių mačas tarp Šaiurės karolinos „Wilmington“ ir „Long Island (NY) Hofstra“ universitetų. Pastarajame praėjusiais metais studijavo ir žaidė lietuviai Žygimantas Šeštokas ir Arminas Urbutis. Tuo tarpu Šiaurės karolinos „Wilmington“ universiteto "Seahawks" merginų komandos spalvas dabar gina lietuvaitė Greta Lukšytė. Stebėti šių varžybų ir palaikyti savo tautietę kartu su kitais lietuviais nuvyko ir Niujorko lietuvių atletų klubo pirmininkas Stanislovas Kavaliauskas, kuris papasakojo mums apie talentingą lietuvaitę, taip pat ją po varžybų trumpai pakalbino.Nors minėtos varžybos Gretos komandai baigėsi nesėkmingai (pralaimėta 58-73), Stasys mus informavo, kad lietuvaitė savo universitete laikoma tikra žvaigžde - „Seahawks“ komandai ji jau pelnė tūkstantį taškų, o tai tikrai nėra dažnas įvykis tarp šio universiteto krepšininkių. Na, o rungtynėse su „Hofstra“ universitetu per 27 žaidimo minutes Greta pelnė 7 taškus. Beje, įdomus ir dar vienas faktas - šioms rungtynėms vadovavo lietuvis teisėjas Vidmantas Petraitis.

G.Lukšytė gimė Vilniuje 1987 m. birželį. Ji augo supama tėvų sportininkų: tėtis buvo profesionalus tinklininkas, mama - rankininkė. Augdama mergaitė dažnai stebėdavo tinklinį žaidžiantį tėtį ir eidavo kartu su mama į rankinio treniruotes. Abu tėvai bandė ją patraukti į savo pusę, norėdami, kad Greta sektų jų pėdomis. "Nežinau kodėl, bet aš pasakiau ne - žaisiu krepšinį", – dabar prisimena lietuvė.

Tikriausiai todėl, kad abu tėvai buvo sportininkai, tokį kelią pasirinko ir jų dukra. Juolab, kad sportavo ir Gretos brolis ir jai patikdavo stebėti, kaip brolis žaidžia krepšinį su draugais. Vieną dieną mama krepšinio grupės atranką nuvedė ir dukrą, tačiau slapta tikėjosi, jai ši sporto šaka nepatiks ir tada ji pasirinks rankinį – to troško ir mamos draugės, ir treneris. "Bet krepšinis man patiko ir jau būdama dešimties pradėjau lankyti treniruotes. Keturiolikos buvau pakviesta į pirmąją savo amžiaus Lietuvos krepšinio rinktinę. Nuo tada pradėjau rimčiau žiūrėti į krepšinį ir mąstyti, kad ateityje norėčiau siekti krepšininkės karjeros", - pasakoja lietuvė.

Nuo keturiolikos iki praėjusių metų Greta treniravosi Lietuvos merginų krepšinio rinktinėse, paskutines kelias vasaras dirbo jau su moterų komanda. 2005-aisiais Greta kartu su Lietuvos merginų rinktine iki 20 m. amžiaus Europos krepšinio čempionate Druskininkuose (B divizione) laimėjo sidarbą. Praėjusį birželį Vilniuje VIII Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse su Amerikos lietuvių krepšinio komanda G. Lukšytė laimėjo šių kas 4 metai rengiamų pirmenybių auksą. Į Lietuvos moterų rinktinę mergina pakviesta ir ateinančią vasarą.

Į JAV, Virdžinijos valstijos Viljamsburgo miestą, lietuvaitė atvyko būdama šešiolikos mokytis vidurinėje mokykloje. Apsigyveno vienoje amerikiečių šeimoje – šie geradariai iki dabar rūpinasi mergina ir palaiko su ja ryšius. Vėliau Greta gavo kvietimą žaisti Šiaurės Karolinos „Wilmington“ universitete.

Šiemet Greta studijas universitete baigs, tačiau ji tikisi ir toliau dar pažaisti krepšinį Amerikoje. "Ateityje žadu grįžti į Lietuvą ar Europą, kad būčiau arčiau šeimos, namų ir draugų. Šešerius metus gyvenau Amerikoje, kur neturėjau galimybės sutikti švenčių su savo artimaisiais. Čia daug ko išmokau, bet, manau, atėjo laikas pakeisti gyvenamą vietą. Amerika man labai patinka, ypač Vilmingtono žmonės, gyvenimas arti vandenyno, bet tai neatstoja šeimos ir artimųjų", - atvirauja mergina. Kol yra galimybių, Greta ir toliau nori žaisti savo pamėgtą krepšinį, bet ateityje ieškos kitokio darbo. "Nemanau, kad būsiu tik krepšininkė. Viliuosi vėliau dirbti tarptautinio verslo srityje, būtent tai dabar ir studijuoju universitete", - savo planais dalijosi Greta Lukšytė.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
„Kai mūsų kartos augo, mes buvome alkani“
2019 10 14
Projektas
Linas Kleiza: „Mes negalime daug kuo pasigirti, bet visada galėjome pasigirti krepšiniu, kuris pasaulyje yra tarp 3-4 šalių geriausias.“
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
 
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Lietuviai parodė nagus, bet vėl pralaimėjo
2019 10 15
Atranka
2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos Europos zonos B grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė Vilniuje 1:2 (0:0) pralaimėjo Serbijos komandai.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas