Jolanta Mockevičienė 2011 m. birželio 27 d. 11:20 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviratininkių laukia karšta vasara

Lietuvos moterų dviračių rinktinės vyriausiasis treneris G. Kastanauskas tikisi, kad Londono olimpinėse žaidynėse startuos dvi ar trys jo auklėtinės

Atskiro starto lenktynių čempionė A. Trebaitė.
Tomo Gaubio (ELTA) nuotr.
Atskiro starto lenktynių čempionė A. Trebaitė.
   
Lietuvos moterų dviračių plento rinktinei antrus metus vadovaujantis Vilniaus „Sietyno“sporto mokyklos direktorius Gediminas Kastanauskas yra ir patyręs treneris praėjusį savaitgalį gerai pasirodė ir per Utenoje vykusį Lietuvos čempionatą. 

Šalies moterų dviračių sporte įvyko kartų kaita. Plentą paliko dviračių sporto legendos Diana Žiliūtė, Edita Pučinskaitė, Rasa ir Jolanta Polikevičiūtės. Jas keičia naujos dviratininkės. Tad treneriams iškyla didelis uždavinys – išugdyti panašaus meistriškumo plento meistres, kokios buvo pasaulio čempionės bei medalininkės.

„Gyvenimas nestovi vietoje. Pasaulyje moterų dviračių sporte dabar didelė konkurencija, atsirado daug profesionalių klubų. Tačiau ambicijų turime ir mes. Per vieną iš pasaulio taurės etapų Pekine Rasa Leleivytė grupinėse lenktynėse užėmė penktą vietą. Ji ne tiktai puiki sprinterė, finišuotoja, bet jau gerai važiuoja ir kalnuose, kas dviratininkėms ypatingai svarbu“, – sako G. Kastanauskas.

Kaip vertinate šiemetinį Lietuvos dviračių sporto čempionatą, ar dviratininkės pateisino jo lūkesčius?
 Pateisino, čempionate netrūko intrigos. Kovingumu pasižymėjo atskiro starto ir grupinės lenktynės. Iš anksto buvo sunku prognozuoti, kas nugalės. 15 km atskiro starto varžybose nugalėtoją lėmė tiktai akimirka. Čempione tapusi panevėžietė Aušrinė Trebaitė (33:18,94) vos vos pralenkė sidabro medalininkę, mano auklėtinę Katažyną Sosną Trečia liko dar viena mano mokinė Aleksandra Sošenko.

A. Trebaitė, kuri rengiasi treko išbandymams, šiemet rodo stabilius rezultatus individualiose lenktynėse. Ji gerai lenktyniauja treke ir plente. Mano auklėtinės šiemet ypač daug rungtyniauja, dabar dviejų jų – Katažynos Sosnos ir Rasos Leleivytės, kuri čempionato atskiro starto lenktynėse nedalyvavo,  laukia „Giro d‘ Italia“ daugiadienės lenktynės. Jos abi (šiam klubui priklauso ir Urtė Juodvalkytė) treniruojasi italų klube „Vaiano Tepso Solaristech“ į Italiją išvyksta šiandien.

Pagerėjo U. Juodvalkytės rezultatai. Atskiro starto varžybose ji buvo aštunta. Su šia dviratininke turėjau rimtą pokalbį ir ji, atrodo, reagavo į tai, ką sakiau. Manau, kad Urtė dabar nesustos ir sieks geresnių rezultatų.

Įdomios buvo ir 111 km grupinės lenktynės. Nors dviratininkių susirinko tiktai 20, tačiau jos rungėsi itin atkakliai. Nuo pagrindinės grupės atitrūkus šešioms dviratininkėms, medalininkės paaiškėjo paskutiniuosiuose distancijos metruose. Nugalėjo šiemet stabiliai startuojanti mano auklėtinė Rasa Leleivytė, aplenkusi šilališkę Ingą Čilvinaitę, kuri čempionate dalyvavo po daugiadienių lenktynių Amerikoje, ir panevėžietę Aušrinę Trebaitę.

Liepos 14-17 d. dviratininkių laukia Europos (iki 23 m.) čempionatas Italijoje, kokios mūsų dviratininkių galimybės jame?
Komanda jau sudaryta. Lietuvai atstovaus Katažyna Sosna, Aleksandra Sošenko, Eglė Zablockytė, Vaida Pikauskaitė ir Roberta Barzdaitė. Per atskiro starto varžybas mūsų didžiausia viltis – K. Sosna, kuri iki čempionato turėtų pagerinti savo sportinę formą.

Jos šiemet dar lauks ir daug kitų startų. Liepos 6 d. ši rinktinė dalyvaus daugiadienėse lenktynėse Čekijoje, tai bus paskutinysis dviratininkių jėgų išbandymas prieš Europos čempionatą.

Netruks ateiti ir pasaulio čempionatas, kuris vyks rugsėjo mėnesį Kopenhagoje. Kelios dviratininkės, dalyvausiančios jame jau aiškios, o kitoms dviratininkėms durys į rinktinę dar neuždarytas.

Ar rengiantis svarbiausiems metų išbandymams susiduriate su kokiomis nors problemomis?
Viskas vyksta normaliai. Glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos dviračių treko rinktinės vyr. treneriu Antanu Jakimavičiumi. Sutarėme, kad jis man padės plento varžybose, o aš jam – treko.

Lietuvos moterų dviračių rinktinei vadovaujate antrus metus, ar nenusiviliate tuo, ką darote?
Kaip ir anksčiau, Vilniuje dirbu treneriu, ugdau jaunąsias dviratininkes. Gerai sutariu su treneriais, dviratininkėmis. Dabar mums ypač karštas metas, prasidėjo taškų rinkimas į Londono olimpines žaidynes. Visos varžybos, kurios yra Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) reitinge yra įskaitinės.
Kiek tikitės parengti dviratininkių, dalyvausiančių olimpinėse žaidynės?
Blogiausiu atveju, – dvi, o geriausiu -  tris. Mūsų lyderė – Rasa Leleivytė, o kitos dviratininkės jai dabar turi padėti. 
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Bilietai į atranką prieinami ne visiems
2019 12 06
bilietai
Prasidėjus Kalėdinei karštinei krepšinio sirgaliai sau ir savo draugams jau gali padovanoti išankstines dovanas. Tiesa, ne visi.
Tikslas – atkrintamosios varžybos
2019 12 06
Žvilgsnis
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda švyksta į antrąjį Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turą, kur bandys pataisyti savo padėtį turnyro lentelėje.
Mirtinas dūris – paskutinę akimirką
2019 12 05
Eurolyga
Charakterį rodęs „Žalgiris“ 12-ajame Eurolygos ture 82:85 (17:9, 14:23, 19:19, 19:18, 13:16) per pratęsimą nusileido čempionų titulą ginančiam CSKA.
 
„Žalgiris“ jau žengia į naują sezoną
2019 12 06
Prekyba
Startuoja Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo 2020 metų sezono abonementų prekyba.
Sukčiams – negailestinga bausmių lavina
2019 12 05
Sankcijos
Manipuliavimu rungtynių rezultatais kaltinamiems Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ klubams LFF užtrenkė ne tik A lygos, bet ir I lygos duris.
„Mėtymasis – ne mūsų klubo vizija“
2019 12 04
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ klubo direktorius Virmantas Lemežis: „Komandos branduolys išliks, bet Teremą Moffi išlaikyti lengva nebus.“
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
Lietuvos kovotojai parodė jėgą
2019 11 29
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo imtynininkai Pasaulio graplingo taurės turnyre Kaune laimėjo net tris iš keturių absoliučių svorio kategorijų finalų.
Lietuvio veikla padarė įspūdį UWW
2019 11 26
Karjera
Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis išrinktas į Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) sportininkų komisiją
 
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Skaudus smūgis – mačo pabaigoje
2019 12 06
Ledo ritulys
Pasaulio čempionate iki pat mačo pabaigos dėl pergalės kovojusios lietuvės prieš bulgares krito po vėlyvo varžovių įvarčio (VIDEO).
Lietuvės giedojo pergalės himną
2019 12 04
Ledo ritulys
Lietuvos moterų rinktinė iškovojo pirmą istorijoje pergalę pasaulio čempionate. Po jos komanda pati sugiedojo himną, nes organizatoriai nerado jo muzikos.
Po repeticijų – į pasaulio čempionatą
2019 12 02
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės pasiruošimas istoriniam debiutiniam pasaulio ledo ritulio čempionatui – baigtas.
„Čia tarsi „Volgą“ iškeisti į „Mercedesą“
2019 12 06
Žvilgsnis
Vandens formulės pilotas Edgaras Riabko prieš paskutinį sezono startą Abu Dabyje: „Reikia užsigrūdinti, išmokti nekartoti klaidų.“
Įtampos žaibolaidžiu tapo meilė
2019 12 06
Sportiniai šokiai
Pasaulio čempionų Evaldo ir Ievos Sodeikų treneriai neslepia – šokėjų santykiuose įtampa jautėsi tol, kol jie netapo pora ir gyvenime.
D.Rapšiui – antras auksas per dvi dienas
2019 12 05
Plaukimas
Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.
 
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei
2019 12 05
Kilnus elgesys
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.
Iki sutarimo dėl stadiono – žingsnis
2019 12 04
Bazės
Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas