Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. birželio 25 d. 20:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Dviratis - naujas A. Zadneprovskio iššūkis

Penkiakovininkas A.Zadneprovskis dabar augina dukrytę, namie padeda žmonai Laurai, bet be sporto negali gyventi: jo gyvenime atsirado naujas iššūkis.

   
Daug kas nustebo: per Lietuvos dviračių sporto čempionatą Utenoje atskiro starto lenktynėse  rengėsi dalyvauti ir olimpinių žaidynių medalininkas, pasaulio ir Europos čempionas penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis. Iš pradžių jis stebėjo, kaip dėl apdovanojimų rungtyniauja vyrai, o po to sėdo ant gero lygio dviračio „Track“ ir ėmė rengtis varžyboms.  

A.Zadneprovskis panoro rungtyniauti veteranų grupėje. Dalyvauti varžybose užsiregistravo pačiu paskutiniuoju momentu, todėl ir startavo vienas paskutiniųjų. Prieš startą jam patarimų negailėjo du žinomi mūsų dviračių sporto specialistai – vilnietis Vytautas Juchnevičius ir klaipėdietis Algirdas Vaitkus.

Kaip Andrejui seksis 15 km distancijos atskiro starto varžybose, atvažiavo pasižiūrėti jo brolis Vladimiras, kuris anksčiau žaidė futbolą. Jis distancijoje lydėjo Andrejų. Susumavus visus rezultatus, A. Zadneprovskis savo amžiau grupėje užėmė šeštą vietą ir liko patenkintas savo pasirodymu.   

Kodėl pasirinkai būtent dviratį, o, tarkime, ne plaukimą?, - paklausiai įžymaus penkiakovininko.

Kai prasidėjo mano traumos, daug bėgioti negalėjau. Suradau daug bendraminčių dviratininkų profesionalų ir susigundžiau minti dviračio pedalus. Pradėjo stiprėti kelio sąnariai, kojos tapo visai kitokios. Bėgant judesiai būna gana aštrūs, o važiuojant dviračiu jie daug švelnesni. O baseino irgi neatsisakau. Plaukioju, geras dalykas.  

Kada susidraugavai su dviračiu?

Šį pavasarį. Savo malonumui pabandžiau jėgas Vilniaus dviračių maratone. Labai patiko, jaučiau didelį malonumą. Dviračiu važiuoti man kol kas neatsibodo. Laiko yra, noro yra, todėl  noriu vėl varžytis, jausti kovos dvasią, pasižiūrėti, kaip atrodau. Nusipirkau dviratį, su juo susidraugavau.  

Ar daug šį sezoną žadi dalyvauti dviračių varžybose?

Esame pakviesti dalyvauti dviračių maratone Molėtuose, irgi žadu pabandyti jėgas. Su dviračiu nesieju jokių tikslų, paprasčiausiai man tai puikus laiko praleidimas, įdomus veiksmas, savęs realizavimas.Turi dviratininkų  draugų?

Taip. Atvažiuoju į dviračių sporto bazę, kurioje dirba Lietuvos olimpinio sporto centro dviračių treneris Vytautas Juchnevičius ir kartu su vyresnio amžiaus dviratininkai išvažiuoju į plentą. Malonu sportuoti su žmonėmis, kurie nesėdi namuose prie televizoriaus, o mėgsta pajudėti, rūpinasi savo sveikata.  

Pasitreniruosi, pasitreniruosi, gal ir į šiuolaikinę penkiakovę  sugrįši?

Gal ir sugrįžčiau, jeigu bėgimą ... pakeistų dviratis. Labai skauda kelius, jie mane ir privertė palikti šiuolaikinę penkiakovę.  

Ar žmonai Laurai Asadauskaitei padedi rengtis Londono olimpinėms žaidynėms?

Ką ten per treniruotes jai padėsi, reikia pačiai rengtis. Tačiau namie padedu auginti dar pusantrų metukų nesulaukusią dukrytę Adrianą. Dabar Laura yra išvykusi į treniruočių stovyklą. Neseniai su ja lengvai pabėgiojome krosą.  

Kai nepatekai į Vilniaus savivaldybę, kokie dabar Tavo planai?

Artimiausių planų  neturiu jokių. Pirmiausiai noriu, kad Laura patektų į Londono olimpines žaidynes. Kai paaugs dukrytė ir pradės lankyti darželį, tada kažką galvosiu.  Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Š. Sakalauskas netiki „Žalgirio“ krize
2019 12 11
Žvilgsnis
Krepšinio ekspertas Šarūnas Sakalauskas: „Geresnis taiklumas palengvintų puolimą, nes, išskyrus dvikovą su CSKA, „Žalgiris“ pelnė nedaug taškų“.
„Lietkabelis“ bandys surasti rasistus
2019 12 11
Situacija
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, reaguodamas į Sasario „Dinamo“ krepšininko Michele Vitali įrašą, smerkia bet kokios išraiškos rasizmą.
„Rytas“ žengė į Europos taurės „Top 16“
2019 12 11
Europos taurė
Namuose Bursos „Tofas“ ekipą parklupdę ir gerų žinių iš Prancūzijos sulaukę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai žengė į antrą Europos taurės etapą.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
Šalies čempionate – milžiniška konkurencija
2019 12 11
Graplingo imtynės
Šį šeštadienį Kaune bus surengtas atvirasis Lietuvos graplingo čempionatas, kuris užbaigs stipriausių mūsų šalies graplingo imtynininkų sezoną.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
Rinktinėje – visai kita atmosfera
2019 12 08
Rinktinė
Dienas iki rinktinės stovyklos skaičiuojantis Mindaugas Dumčius: jeigu pradėsime bijoti varžovų atrankoje, tai ką darytumėme pasaulio čempionate?
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
 
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Be medalių, bet su viršytais lūkesčiais
2019 12 11
Ledo ritulys
Pirmą kartą pasaulio čempionate žaidusi Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė iškovojo dvi pergales ir patyrė tris pralaimėjimus (VIDEO).
Į Lozaną – rekordinis lietuvių būrys
2019 12 10
Jaunimo olimpiada
Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionas M.Morauskas liko pirmas už brūkšnio, tačiau vilčių patekti į jaunimo olimpines žaidynes dar neprarado.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
Ristūnai vėl skries ledu Dusetose
2019 12 11
Žirginis sportas
Ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2020“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė vyks vasario 1 d.
Po pergalingo žygio laukia kova dėl aukso
2019 12 10
Vandensvydis
Lietuvos vicečempionė Vilniaus „VMSC-Baltic Amadeus“ vandensvydžio komanda pergalingai baigė Šiaurės Europos vandensvydžio lygos antrąjį etapą.
 
Žinomi žmonės turi savo favoritus
2019 12 09
Apdovanojimai
Ką „LTeam apdovanojimuose“ palaiko eurokomisaras, žurnalistės, radijo laidų vedėjas Palangos meras ir „Ryto“ aukštaūgis?
„Kai kurie filmai nurovė stogus“
2019 12 08
Žvilgsnis
„Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos vedėjas Mindaugas Ponomariovas šviežiai praūžusiame „Sporto kino festivalyje“ buvo dažnas svečias.
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas