sportas.info 2010 m. kovo 31 d. 20:40 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Moterų rankinio rinktinei reikia laiko

Moterų rinktinės treneris ir žaidėjos dėl pralaimėjimo olandėms teisinasi susižaidimo stoka, tačiau ginklų nesudeda - trykšta noru atstovauti Lietuvai

Lietuva - Olandija 22:31 (12:15)
avgi.lt nuotr.

Lietuvos rankininkėms namų sienos nepadėjo.  Moterų rankinio rinktinė atrankos į 2010 m. Europos čempionatą varžybose patyrė trečiąjį pralaimėjimą ir prarado viltis patekti į finalinį etapą. Lietuvaitės Kauno sporto halėje rezultatu 22:31 (12:15) turėjo pripažinti Olandijos rinktinės pranašumą. Tai buvo trečioji iš eilės Lietuvos rankininkių nesėkmė 7-tos atrankos grupės varžybose. Tuo tarpu olandės šventė pirmąją pergalę.

"Dvidešimt minučių laikėmės plano, bet vėliau praradome žaidimo kontrolę ir tuo pasinaudojo olandės. Tačiau noriu pagirti merginas - visos stengėsi, kovojo", - po rungtynių sakė rinktinės vyr. treneris Rimantas Mikalauskas. Treneris pripažino, jog šiandien Lietuvos rankininkių meistriškumas dar yra žemesnio lygio nei varžovių. "Olandės turi daug perspektyvaus jaunimo, žaidžiančio užsienio klubuose, mūsų jaunimas žaidžia tik Lietuvoje. Ir kai situacija yra įtempta, patirties stoka atsiliepia", - sakė treneris, jog žiūrint į ateitį reikia rinktinės žaidėjas rengti sistemingai, nuolat organizuoti rinktinės stovyklas, dalyvauti turnyruose.

Kad merginoms trūksta susižaidimo, kad reikia daugiau laiko pasitreniruoti kartu pažymėjo ir rezultatyviausia rinktinės žaidėja Birutė Stellbrink. "Rankinis trunka ne 20 minučių, o 60. Neišnaudojom šansų turėdamos pranašumą aikštelėje. Po tokių rungtynių noras atsovauti Lietuvai tikrai nedings - norime įrodyti, kad mokame žaisti gerai. Esame pasiryžusios kovoti tol, kol kažką pasieksim", - tikino B.Stellbrink.

Naudingiausia rungtynių žaidėja Lietuvos rinktinėje Vilma Gainskytė sakė, jog trūko susikaupimo ir agresyvumo runtynių pabaigoje. "Gal pavargome", - svarstė vartininkė.

Naudingiausia Olandijos rinktinės žaidėja išrinkta Maura Visser, pelniusi 8 taškus, atvirkščiai - buvo nepatenkinta pirmomis 20 žaidimo minučių, tačiau džiaugėsi sėkmingu žaidimu likusias 40 minučių. "Žaidimas su kantrybe padeda pasiekti pergalę", - teigė rankininkė.

Olandijos rinktinės treneris Henkas Groeneris teigė, jog jis laimingas, kad merginos laimėjo šias rungtynes. "Startas buvo sunkus, bet paskui mūsų gynyba tapo kibesnė, pelnėme porą lengvų įvarčių, pradėjome kontroliuoti žaidimą ir  laimėjome", - sakė treneris. Anot H.Groenerio, ši Olandijos rinktinė jauna: "Daug laiko susižaisti neturėjome, tačiau turime daug jaunų talentų". Paklaustas apie tolesnius tikslus, treneris teigė, jog apie finalinį čempionato etapą dar negalvoja - jo strategija - žingsnis po žingsnio. Tad pirmiausia Olandijos rinktinės planuose - antrasis susitikimas su lietuvėmis ir noras įveiktis jas dar kartą, o po to lauks sunkios rungtynės su Kroatijos ir Makedonijos rankininkėmis.

Lietuvos rinktinės treneris R.Mikalauskas teigė, jog lietuvės į Olandiją, kur sekmadienį bus žaidžiamos antrosios rungtynės, nevažiuos tik pabūti statistėmis: "Bandysime šį tą pakeisti - jau šiandien merginos po rungtynių svarstė, kodėl darė taip, o ne kitaip. Noras žaisti yra ir  žaisti galime, tačiau  tai - procesas", - dar kartą akcentavo treneris, kad rezultatai neateina per dieną. Jis taip pat priminė, jog Lietuvos rankininkėms senokai teko žaisti tokiame stipriame pogrupyje: "Mūsų pogrupyje - dvi buvusios Jugoslavijos komandos - Kroatija ir Makedonija, anksčiau žaisdavome su Graikija, Izraeliu ir pan., kurių rankinio lygis kur kas žemesnis".

Pirmąjį įvartį šios dienos rungtynėse pelnė olandės realizavusios 7 m baudinį, tačiau čia pat taikliu metimu atsakė Laima Bernatavičiūtė ir rezultatas – 1:1. Beveik visą pirmąjį kėlinį 2-3 įvarčiais pirmavo Lietuvos rinktinė, kurios atakų lyderė buvo Birutė Stellbrink. Iš viso pirmą kėlinį ji pelnė pusę įvarčių – 6. Kėlinio pabaigoje lietuvės išleido iniciatyvą iš rankų – 27 min. olandės išlygino rezultatą – 12:12, o po to ir išsiveržė į priekį. Per paskutines penkias minutes lietuvės nepelnė nė įvarčio ir kėlinys baigėsi 12:15 olandžių naudai.

Antrajame kėlinyje žaidimas vyko į vienus vartus. Deja, - į Lietuvos. Lietuvės atrodė pavargusios, o olandės turėjo akivaizdžią iniciatyvą ir rezultatas varžovių naudai tik didėjo. Lietuvėms nesisekė regzti atakų, vėliau – ir realizuoti baudinių. Rungtynių pabaigoje – 26 kėlinio minutę varžovių pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis -  20:30. Kėlinys baigėsi 22:31.

Atsakomąsias runtynes Olandijoje Lietuvos rinktinė žais sekmadienį

Lietuva - Olandija 22:31 (12:15)  Lietuva: Birutė Stellbrink 10 įvarčių, Auksė Rukaitė 4, Agnė Žukauskaitė, Rūta Latakaitė ir Laima Bernatavičiūtė – po 2, Sonata Vijūnaitė ir Živilė Jurgutytė – po 1. Olandija: Maura Visser 8, Dancik Snelder 6, Jotce Hilster 5, Laura van der Hejden 4.