Jolanta Mockevičienė 2011 m. birželio 13 d. 17:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į varžybas - su vestuvine suknele

Kaune vykusiose tarptautinėse baidarių ir kanojų irklavimo varžybose nugalėtojams atiteko "Brača sport" irklai

Baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos
   
Kaune 12-ą kartą surengtos tarptautinės „Brača Sport“ bei Kauno irklavimo mokyklos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos.

Dėl apdovanojimų rungtyniavo 120 irkluotojų iš Estijos, Rusijos (Kaliningrado) ir Lietuvos. Buvo kovojama dėl visame pasaulyje puikiai žinomos Vengrijos ir Lietuvos irklų gaminimo įmonės UAB „Brača sport“ (dir. Arūnas Tomkevičius) bei Kauno irklavimo mokyklos (dir. Arvydas Sapka) prizų.

DOVANOS. Jomis stipriausius irkluotojus palepino ir Gedimino Varno įmonė „Mitybos papildai sportininkams“, o  Kauno sporto skyrius skyrė pinigų medaliams pagaminti. Rungtyniavo jaunučiai, suaugusieji ir veteranai. Pastarieji ypač atidžiai sekė pačių jauniausiųjų kovas ir trims perspektyviausiems sportininkams – visaginiečiui Antanui Sėjai, panevėžietei Laurynai Paulauskaitei ir šiauliečiui Donatui Valteriui įsteigė specialius prizus, vildamiesi, kad šie talentingi sportininkai  jau netolimoje ateityje nudžiugins svariomis pergalėmis.

Irkluotojai bene labiausiai stengėsi patekti tarp prizininkų, nes jų laukė puiki dovana – irklai. Visą laiką kartu su sportininkais ir treneriais buvo ir praeityje puikus baidarininkas, dukart SSRS ir daugkartinis Lietuvos čempionas, o dabar jau 20 metų vadovaujantis „Brača Sport“ įmonei A. Tomkevičius.

„Irklai visada buvo ir bus pagrindinis sportininkų įrankis, treniruojantis ir siekiant gerų rezultatų. Žinodamas, kokį didelį vaidmenį jie vaidina, kiek galėdamas stengiuosi padėti sportininkams. Jiems dabar paskyrėme 12 naujutėlaičių, geros kokybės irklų. Kiekvieną sezoną pasaulyje kasmet rengiame apie 25 parodas, pristatome savo produkciją ir naujausius modelius. Per metus pagaminame apie 20 tūkst. irklų ir juos tiekiame savo distributoriams. Nuolat važinėjame po pasaulio ir Europos čempionatus, visą laiką turime jausti pulsą. Jeigu jo nejausi, nežinosi irklavimo tendencijų, pageidavimų“, – sakė A. Tomkevičius, kuris Kaune po varžybų sportininkams surengė ir vaišes. 

Skirtingai nei ankstesniais metais,šiemet per varžybas rungtyniauta tiktai vienviečių kanojų ir baidarių varžybose 500 m ir 1000 m distancijose. Tačiau šis eksperimentas, pasak daugumos irklavimo trenerių, nepasiteisino, ir kitąmet varžybų organizatoriai varžybų programą, atrodo, keis.

VESTUVĖS. Varžybos neapsiėjo ir be malonios staigmenos. Į irklavimo bazę užklydo ... vestuvininkai. Bet neatsitiktinai. Jaunavedžiai – Kauno irklavimo mokyklos auklėtinė, daugkartinė Lietuvos čempionė ir prizininkė, pasaulio ir Europos čempionatų dalyvė Vaida Arbočiūtė bei jos išrinktasis krepšininkas Einaras Stungys, anksčiau atstovavęs kelioms mūsų šalies komandoms, o dabar Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos krepšinio treneris. 

Aukso žiedus pora sumainė po šešerių metų draugystės. Vestuvininkai fotografavosi irklavimo bazėje, pasiirstė motorine valtimi, mokyklos direktoriui ir treneriui A. Sapkai įteikė šampano butelį. Lampėdžiai Vaidai - brangi vieta, čia jinai pradėjo savo sportinę karjerą, čia sportininkė ją ir baigė. 

NUGALĖTOJAI. „Brača Sport“ irklavimo taurės varžybose 1000 m ir 500 m distancijų baidarininkų varžybas laimėjo kaunietis Ričardas Nekrošius ir vilnietė Dovilė Sudeikytė, o kanojininkų – visaginietis Jevgenijus Šuklinas. Jaunučių grupėje 500 m nuotolyje nugalėtojais tapo estų baidarininkas Hansas Hendrikas Mikas ir kanojininkas Josepas Karlsonas bei panevėžietė Bernadeta Kairytė.  

Veteranų grupėje 500 m distanciją greičiausiais įveikė vilnietis baidarininkas Saulius Svaldenis, kaunietis kanojininkas Romas Kudirkas.INTRIGA. Įdomiausia kova vyko vyrų 500 m distancijoje, kur per kanojininkų varžybas susitiko pasaulio ir Europos čempionai Kaune gyvenantis Tomas Gadeikis ir visaginietis Jevgenijus Šuklinas. Kova buvo labai graži ir ją laimėjo pastarasis.  

Birželio 17-19 d. Serbijoje vyks Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kurį J. Šuklinas praleis, o T. Gadeikis jam kruopščiai rengiasi. Su Raimundu Labucku (šis sportininkas Kaune nedalyvavo) jie tikisi svariai pasirodyti dviviečių kanojų 200 m ir 500 m distancijų varžybose.

„Per treniruotes daugiausiai irkluojame vienvietes, o į dvivietę kanoją sėdame tiktai prieš svarbesnius metų startus. Vis pagalvoju apie Londono olimpines žaidynes: esame trys aukšto lygio kanojininkai, tačiau per olimpines žaidynes šaliai atstovaus tiktai vienas kanojininkas, irkluosiantis vienvietę. Kelialapiai – ne vardiniai, jie bus skiriami tiktai šalims. Jeigu, tarkime, per Europos čempionatą visi trise (J. Šuklinas, R. Labuckas ir aš) irkluotume vienvietes, gal visi ir į finalą patektume.

Šiemet per Europos čempionatą kelialapiai į olimpines žaidynes nebus dalinami. Lemtingas bus pasaulio čempionatas, taip pat kitų metų Europos čempionatas. Šie metai mums labai sunkūs. Ypač gaila, kad pagal duomenis mums netinka olimpinė 1000 m distancija, nes esame sprinteriai.

Tačiau viliamės, kad į olimpinių žaidynių programą turėtų grįžti emocingas 200 m nuotolis irkluojant dvivietę kanoją“, - sakė T. Gadeikis, kuris 500 m nuotolio varžybose užėmė antrą vietą. Varžybos Kaune jam buvo puikus kontrolinis startas prieš Europos čempionatą.

T. Gadeikis yra visas atsidavęs kanojų irklavimui. Netgi butą Kaune, Kaniūkų mikrorajone, prie Lampėdžių karjero nusipirko, kad galėtų ramiai irkluoti. Šie metai sportininkui bus įsimintini: rugsėjo 10 d. įvyks jo vestuvės.

IRKLAI. Savo dvikova su pasaulio čempionu T. Gadeikiu liko patenkintas ir J. Šuklinas. „Gerai, kad Tomas sugalvojo dalyvauti varžybose, jauniems sportininkams parodė, kaip reikia irkluoti. Mūsų dvikova, atrodo, papuošė varžybas“, - sakė J. Šuklinas.

Sportininkas teigė, kad dabar jis jaučiasi labai gerai. Pasak Jevgenijaus, jau prabėgo pirmoji sezono dalis. Dabar Visagine jis vieną savaitę ilsėsis, vaikščios lengvai pasportuoti į sporto salę ir po to pradės pagrindinį pasirengimą pasaulio čempionatui Šegede (Vengrija).

Pasaulio ir Europos čempionas už pergales abiejų nuotolių varžybose buvo apdovanotas dviem irklais. „Turiu jų kelis, tačiau irklų niekada nebūna per daug. Mažesnius irklus, kurie man netinka, atiduodu jaunesniems sportininkams“, - sakė visaginietis.       

Komandines varžybas laimėjo Kauno irkluotojai (41 tšk.), aplenkę Visagino (28) ir Vilniaus (27) baidarininkus bei kanojininkus.       
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Neptūnas“ vėl keičia vyriausiąjį trenerį
2020 02 19
Treneriai
Klaipėdos „Neptūno“ vyriausiuoju treneriu prieš dvi savaites tapęs Jurica Žuža dėl šeimyninių priežasčių išvyko į Kroatiją.
Lietuvos sirgaliai rikiuoja pajėgas
2020 02 19
Sirgaliai
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį pradės kovas 2021 metų Europos čempionato atrankoje.
„Kibirkšties“ treneriu tapo G. Kievinas
2020 02 18
Moterų krepšinis
Algirdas Paulauskas atsistatydino iš „Kibirkšties-MRU“ vyriausiojo trenerio pareigų.
 
„Riteriai“ pranašumo nepavertė pergale
2020 02 19
Draugiškos rungtynės
Kontrolinėse rungtynėse Minske Vilniaus „Riteriai“ sužaidė lygiosiomis su Baltarusijos lygos vidutinioke „Gorodea“ ekipa/
„Sūduvoje“ – Tuniso rinktinės žaidėjas
2020 02 19
Naujokas
Lietuvos futbolo čempionė Marijampolės „Sūduva“ pasirašė kontraktą 2020 m. sezonui su Tuniso rinktinės dešiniojo krašto gynėju Hamdi Nagguezu.
Kauno ekipą sustiprino K. Upstas
2020 02 19
Kauno „Hegelmann Litauen“ sukirto rankomis su įvairiems A lygos klubams atstovavusiu 25 metų Klaudijumi Upstu.
„Dar nesu tikroji Agnė“
2020 02 19
Lengvoji atletika
Į takelį sugrįžusi Agnė Šerkšnienė – apie ilgą atsistatymą po traumos ir norą mėgautis bėgimu Tokijuje.
Greičiausi - A. Rimkus ir V. Varnagirytė
2020 02 18
Bėgimas
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją - Mažeikiuose įvyko antrasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas - „Bėgame už laisvę“.
Koronavirusas jaukia paralimpietės planus
2020 02 17
Lengvoji atletika
Pasaulyje plintantis koronavirusas sujaukė Lietuvos paralimpietės Aušros Garunkšnytės planus.
 
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
Lietuvis išleido pergalę iš rankų
2020 02 08
Turnyras
Trijų valandų kova Indijoje baigėsi dramatišku Ričardo Berankio pralaimėjimu „ATP-250“ serijos turnyro „Maharashtra Open“ pusfinalyje.
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
Medalis - visos armijos nuopelnas
2020 02 15
Imtynės
Į Lietuvą grįžusi Europos čempionato prizininkė imtynininkė Danutė Domikaitytė jau galvoja apie kovą dėl olimpinio kelialapio.
 
Baltijos čempionate dominavo lietuviai
2020 02 10
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, dvi dienas vykusiame Baltijos dviračių treko čempionate Lietuvos atstovai pelnė 23 medalius iš 36 galimų.
Pirmąja dieną – 16 medalių lietuviams
2020 02 09
Trekas
Panevėžyje, „Cido“ arenoje, vykstančio Baltijos dviračių treko čempionato pirmą dieną – šeštadienį – Lietuvos atstovai iškovojo 16 medalių iš 24 galimų.
Lietuviai – pirmuosiuose dešimtukuose
2020 01 27
Trekas
Miltone (Kanada) surengtame 2019-2020 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų paskutiniame, šeštajame, etape lietuviai buvo netoli lyderių.
Savukynas vadovaus Čempionų lygos klubui
2020 02 18
Rankinis
Zaporožės „Motor“ (Ukraina) klubas paskelbė, kad nuo kito sezono ekipai vadovaus treneris iš Lietuvos Gintaras Savukynas.
Vilniečių portugalui – mėlynoji kortelė
2020 02 15
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net ketverios rungtynės. Trejas laimėjo šeimininkai, namie krito tik “Kauno Ąžuolas-KTU”.
Lietuvio karjeroje – permainos
2020 02 11
Legionierius
Lietuvos rinktinės centro pozicijos žaidėjas Benas Petreikis keičia klubą. Kitą sezoną 28 metų klaipėdietis rungtyniaus Liubeko TUS ekipoje Vokietijoje.
 
„Prekyba-Parama“ pakilo į antrą vietą
2020 02 17
Tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate baigėsi reguliarusis sezonas.
Per žingsnį nuo Baltijos lygos pusfinalio
2020 02 17
Baltijos lyga
Savaitgalį buvo sužaistos pirmosios Baltijos moterų tinklinio lygos ketvirtfinalio rungtynės, kuriose pergales iškovojo dvi Lietuvos komandos iš trijų.
Lyderiai sulaukė šiauliečių iššūkio
2020 02 11
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate susitiko pirmą ir paskutinę vietas užimančios komandos. Bet aikštėje netrūko atkaklių momentų.
Lenktynininkai kreipsis į reklamos piratus
2020 02 18
Dakaras
Lenktynininkai Vaidotas Žala ir Antanas Juknevičius stoja į kovą su nelegaliai jų vardus naudojančiais piktavaliais.
Dramatiška G. Grinbergo pergalė Malaizijoje
2020 02 17
Auto
Gustas Grinbergas Azijos Le Mano čempionato naktinėse lenktynėse Malaizijoje padėjo JAV „Rick Ware Racing“ komandai iškovoti pergalę ne tik šiame etape.
G. Grinbergas įvykdė komandos užduotį
2020 02 14
Auto
Vilnietis Gustas Grinbergas Malaizijoje baigė visas treniruočių sesijas ir jau šeštadienį kovos dėl Azijos Le Mano nugalėtojo vardo.
 
Biatlonininkas pateisino trenerio pasitikėjimą
2020 02 19
Rezultatai
Pasaulio čempionate į 30-uką patekęs Karolis Dombrovskis: „Apie šį rezultatą galima kalbėti"
Lietuvos sporto sostinė – Kaunas ar Vilnius?
2020 02 19
Ledo ritulys
Trečiadienį Kaune gali paaiškėti reguliaraus ledo ritulio sezono nugalėtojai.
Lyderiai prarado tašką
2020 02 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate pirmaujanti „Kaunas Hockey“ komanda pirmadienį Lietuvos čempionate netikėtai prarado tašką.
R. Tvorogalo triumfas Minske
2020 02 19
Gimnastika
Trečiadienį Minske (Baltarusija) prasidėjo Tarptautinės sportinės gimnastikos varžybos, kuriose suspindėjo Robertas Tvorogalas.
Šiauliuose virs riedulininkių kovos
2020 02 18
Žolės riedulys
Lietuvos žolės riedulio sostinėje – Šiauliuose – vasario 21-23 dienomis vyks Europos moterų riedulio uždarų patalpų „Trophy“ čempionatas.
Kanupolo turnyrą Alytuje laimėjo olandai
2020 02 17
Kanupolas
Alytuje vyko jau 31-asis tradicinis tarptautinis kanupolo turnyras „Alytaus taurė 2020“, kuriame nugalėjo svečiai iš Nyderlandų.
 
Darbų sūkuryje – ir Lietuvoje, ir svetur
2020 02 19
Darbui Tokijo olimpinėse žaidynėse besirengianti Ringa Baltrušaitė pasinėrusi į veiklą LSFS, teisėjavimą, šaudymą iš japoniško lanko.
Iš irklavimo federacijos – į ministeriją
2020 02 18
Karjera
Ilgametė Lietuvos irklavimo federacijos generalinė sekretorė Inga Daukantienė nuo ketvirtadienio dirbs Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje.
Pergalę lėmė įspūdingas automobilio skrydis
2020 02 12
Kongresas
Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) tęsia užpernai pradėtą tradiciją – vėl organizuojamas „Mėnesio sporto nuotraukos“ konkursas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas