Jolanta Mockevičienė 2011 m. birželio 13 d. 17:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į varžybas - su vestuvine suknele

Kaune vykusiose tarptautinėse baidarių ir kanojų irklavimo varžybose nugalėtojams atiteko "Brača sport" irklai

Baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos
   
Kaune 12-ą kartą surengtos tarptautinės „Brača Sport“ bei Kauno irklavimo mokyklos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos.

Dėl apdovanojimų rungtyniavo 120 irkluotojų iš Estijos, Rusijos (Kaliningrado) ir Lietuvos. Buvo kovojama dėl visame pasaulyje puikiai žinomos Vengrijos ir Lietuvos irklų gaminimo įmonės UAB „Brača sport“ (dir. Arūnas Tomkevičius) bei Kauno irklavimo mokyklos (dir. Arvydas Sapka) prizų.

DOVANOS. Jomis stipriausius irkluotojus palepino ir Gedimino Varno įmonė „Mitybos papildai sportininkams“, o  Kauno sporto skyrius skyrė pinigų medaliams pagaminti. Rungtyniavo jaunučiai, suaugusieji ir veteranai. Pastarieji ypač atidžiai sekė pačių jauniausiųjų kovas ir trims perspektyviausiems sportininkams – visaginiečiui Antanui Sėjai, panevėžietei Laurynai Paulauskaitei ir šiauliečiui Donatui Valteriui įsteigė specialius prizus, vildamiesi, kad šie talentingi sportininkai  jau netolimoje ateityje nudžiugins svariomis pergalėmis.

Irkluotojai bene labiausiai stengėsi patekti tarp prizininkų, nes jų laukė puiki dovana – irklai. Visą laiką kartu su sportininkais ir treneriais buvo ir praeityje puikus baidarininkas, dukart SSRS ir daugkartinis Lietuvos čempionas, o dabar jau 20 metų vadovaujantis „Brača Sport“ įmonei A. Tomkevičius.

„Irklai visada buvo ir bus pagrindinis sportininkų įrankis, treniruojantis ir siekiant gerų rezultatų. Žinodamas, kokį didelį vaidmenį jie vaidina, kiek galėdamas stengiuosi padėti sportininkams. Jiems dabar paskyrėme 12 naujutėlaičių, geros kokybės irklų. Kiekvieną sezoną pasaulyje kasmet rengiame apie 25 parodas, pristatome savo produkciją ir naujausius modelius. Per metus pagaminame apie 20 tūkst. irklų ir juos tiekiame savo distributoriams. Nuolat važinėjame po pasaulio ir Europos čempionatus, visą laiką turime jausti pulsą. Jeigu jo nejausi, nežinosi irklavimo tendencijų, pageidavimų“, – sakė A. Tomkevičius, kuris Kaune po varžybų sportininkams surengė ir vaišes. 

Skirtingai nei ankstesniais metais,šiemet per varžybas rungtyniauta tiktai vienviečių kanojų ir baidarių varžybose 500 m ir 1000 m distancijose. Tačiau šis eksperimentas, pasak daugumos irklavimo trenerių, nepasiteisino, ir kitąmet varžybų organizatoriai varžybų programą, atrodo, keis.

VESTUVĖS. Varžybos neapsiėjo ir be malonios staigmenos. Į irklavimo bazę užklydo ... vestuvininkai. Bet neatsitiktinai. Jaunavedžiai – Kauno irklavimo mokyklos auklėtinė, daugkartinė Lietuvos čempionė ir prizininkė, pasaulio ir Europos čempionatų dalyvė Vaida Arbočiūtė bei jos išrinktasis krepšininkas Einaras Stungys, anksčiau atstovavęs kelioms mūsų šalies komandoms, o dabar Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos krepšinio treneris. 

Aukso žiedus pora sumainė po šešerių metų draugystės. Vestuvininkai fotografavosi irklavimo bazėje, pasiirstė motorine valtimi, mokyklos direktoriui ir treneriui A. Sapkai įteikė šampano butelį. Lampėdžiai Vaidai - brangi vieta, čia jinai pradėjo savo sportinę karjerą, čia sportininkė ją ir baigė. 

NUGALĖTOJAI. „Brača Sport“ irklavimo taurės varžybose 1000 m ir 500 m distancijų baidarininkų varžybas laimėjo kaunietis Ričardas Nekrošius ir vilnietė Dovilė Sudeikytė, o kanojininkų – visaginietis Jevgenijus Šuklinas. Jaunučių grupėje 500 m nuotolyje nugalėtojais tapo estų baidarininkas Hansas Hendrikas Mikas ir kanojininkas Josepas Karlsonas bei panevėžietė Bernadeta Kairytė.  

Veteranų grupėje 500 m distanciją greičiausiais įveikė vilnietis baidarininkas Saulius Svaldenis, kaunietis kanojininkas Romas Kudirkas.INTRIGA. Įdomiausia kova vyko vyrų 500 m distancijoje, kur per kanojininkų varžybas susitiko pasaulio ir Europos čempionai Kaune gyvenantis Tomas Gadeikis ir visaginietis Jevgenijus Šuklinas. Kova buvo labai graži ir ją laimėjo pastarasis.  

Birželio 17-19 d. Serbijoje vyks Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kurį J. Šuklinas praleis, o T. Gadeikis jam kruopščiai rengiasi. Su Raimundu Labucku (šis sportininkas Kaune nedalyvavo) jie tikisi svariai pasirodyti dviviečių kanojų 200 m ir 500 m distancijų varžybose.

„Per treniruotes daugiausiai irkluojame vienvietes, o į dvivietę kanoją sėdame tiktai prieš svarbesnius metų startus. Vis pagalvoju apie Londono olimpines žaidynes: esame trys aukšto lygio kanojininkai, tačiau per olimpines žaidynes šaliai atstovaus tiktai vienas kanojininkas, irkluosiantis vienvietę. Kelialapiai – ne vardiniai, jie bus skiriami tiktai šalims. Jeigu, tarkime, per Europos čempionatą visi trise (J. Šuklinas, R. Labuckas ir aš) irkluotume vienvietes, gal visi ir į finalą patektume.

Šiemet per Europos čempionatą kelialapiai į olimpines žaidynes nebus dalinami. Lemtingas bus pasaulio čempionatas, taip pat kitų metų Europos čempionatas. Šie metai mums labai sunkūs. Ypač gaila, kad pagal duomenis mums netinka olimpinė 1000 m distancija, nes esame sprinteriai.

Tačiau viliamės, kad į olimpinių žaidynių programą turėtų grįžti emocingas 200 m nuotolis irkluojant dvivietę kanoją“, - sakė T. Gadeikis, kuris 500 m nuotolio varžybose užėmė antrą vietą. Varžybos Kaune jam buvo puikus kontrolinis startas prieš Europos čempionatą.

T. Gadeikis yra visas atsidavęs kanojų irklavimui. Netgi butą Kaune, Kaniūkų mikrorajone, prie Lampėdžių karjero nusipirko, kad galėtų ramiai irkluoti. Šie metai sportininkui bus įsimintini: rugsėjo 10 d. įvyks jo vestuvės.

IRKLAI. Savo dvikova su pasaulio čempionu T. Gadeikiu liko patenkintas ir J. Šuklinas. „Gerai, kad Tomas sugalvojo dalyvauti varžybose, jauniems sportininkams parodė, kaip reikia irkluoti. Mūsų dvikova, atrodo, papuošė varžybas“, - sakė J. Šuklinas.

Sportininkas teigė, kad dabar jis jaučiasi labai gerai. Pasak Jevgenijaus, jau prabėgo pirmoji sezono dalis. Dabar Visagine jis vieną savaitę ilsėsis, vaikščios lengvai pasportuoti į sporto salę ir po to pradės pagrindinį pasirengimą pasaulio čempionatui Šegede (Vengrija).

Pasaulio ir Europos čempionas už pergales abiejų nuotolių varžybose buvo apdovanotas dviem irklais. „Turiu jų kelis, tačiau irklų niekada nebūna per daug. Mažesnius irklus, kurie man netinka, atiduodu jaunesniems sportininkams“, - sakė visaginietis.       

Komandines varžybas laimėjo Kauno irkluotojai (41 tšk.), aplenkę Visagino (28) ir Vilniaus (27) baidarininkus bei kanojininkus.       
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Eurolygos sezonas “Žalgiriui” baigtas
2019 04 25
Eurolyga
Stebuklas neįvyko - visas rungtynes sąlygas diktavusi “Fenerbahce” palaidojo kauniečių viltis antrus metus iš eilės patekti į Eurolygos finalo ketvertą.
LKL rungtynėse - skirtingi scenarijai
2019 04 25
LKL
Ketvirtadienį LKL pirmenybėse "Neptūnas" Klaipėdoje 101:87 patiesė Utenos "Juventus", o Kėdainių "Nevėžis" svečiuose 88:87 nugalėjo "Šiaulius".
"Žalgiriui"- specialiai sukurti ledai
2019 04 25
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklą atstovaujanti „Vikeda“ liepą pradės prekiauti žaliosir baltos spalvų "Žalgirio" ledais.
 
Saugui - du mėnesiai rebilitacijos
2019 04 26
Trauma
Marijampolės „Sūduvos“ fuųtbolininkui Ovidijus Verbickas diagnozuotas čiurnos raiščių trūkimas.
Vilniečių vartininkas nespjauna į "Palangą"
2019 04 26
A lyga
"Žalgirio" vartininkas A. Vitkauskas: "Laukiau šanso, kurį dabar bandau išnaudoti. Sveika konkurencija yra geras dalykas ir priverčia pasitempti.“
Rinktinės treneriui teko skambinti dukart
2019 04 25
Rinktinė
„Buvo labai malonu, kai pakvietė į rinktinę, tai buvo viena didžiausių svajonių nuo pat vaikystės", - sako "Stumbro" gynėjas R. Sadauskas.
"Bėk, eik, šliaužk, jei reikia - ridenkis"
2019 04 24
Lengvoji atletika
"Kad ir kaip bebūtų sunku, visos pastangos veda link tikslo", - disko metikas Andrius Gudžius įsitikinęs, kad darbas ir valia leidžia pasiekti svajones.
Pirmagimė pakeitė olimpiečio dienotvarkę
2019 04 24
Maratonas
Maratonininkas Remigijus Kančys – apie tėvystės iššūkius, kelią į Tokiją bei ypatingą Kauno maratono trasą.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
 
Lietuviai Kipre - nesustabdomi
2019 04 24
Tenisas
VTA auklėtiniai Ainius Sabaliauskas ir Patricija Paukštytė iškopė į Turnyro „Herodotou Tennis Academy G2“ pusfinalius.
Dėl teniso svajonės pakeitė miestą
2019 04 24
Tenisas
"Svajonė - tapus profesionalia tenisininke garsinti Lietuvą", - sako krepšinio ir rankinio legendų Vytauto ir Faustos Bimbų proanūkė Patricija Paukštytė.
Iš lietuvių lentelėje kilo tik L. Grigelis
2019 04 22
Reitingas
Pasaulio tenisininkų reitingų lentelėje R. Berankis smuktelejo viena vieta, J. Eidukonytė - penkiomis, L. Grigelis viena vieta pakilo.
Bandys įgyvendint jaunystės svajonę
2019 04 26
MMA
"Noriu pakelti Lietuvos mišriųjų kovos menų lygį į aukštesnį lygį“, - sako kovoti narve grįžtantis Sergejus Maslobojevas.
Ukrainoje iškovojo sidabrą
2019 04 24
Boksas
Turnyre Chersone, kuriame dalyvavo keturių žemynų boksininkai, Aleksandras Baranovas iškovojo sidabro medalį.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
 
R. Leleivytei - 3 reitingo taškai.
2019 04 25
Dviračiai
Moterų dviračių lenktynėse „La Fleche Wallonne“ lietuvė Rasa Leleivytė užėmė 39-ąją vietą iš 143 dalyvių.
Kelią baigė ketvirtfinalyje
2019 04 22
BMX dviračiai
Europos mažųjų dviračių taurės etape lietuvis G. Pabijanskas sėkmingai įveikė šešioliktfinalį ir aštuntfinalį ir baigė savo pasirodymą ketvirtfinalyje.
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Link finalo žengė "Dragūnas" ir "Šviesa"
2019 04 25
LRL
Klaipėdos "Dragūnas" pirmajame LRL pusfinalio mače 32:25 nugalėjo Alytaus „Varsą-Stronglasą“, o Vilniaus "Šviesa" 27:25 - Kauno "Granitą-Karį".
"Žaidėme ne su moliais"
2019 04 22
Rankinis
Baltijos rankinio lygos medalių savaitgalį neiškovojusio "Dragūno" treneris A.Juškėnas - apie finalo ketvertą, klubo 20-mečio šventę, jo perspektyvas.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
 
Finaluose - puiki atmosfera
2019 04 26
Tinklinis
Savaitgalį po dvi geriausias moterų ir vyrų tinklininkų komandas susirungs NSTL finaluose.
Stovykloje prireikė skubios operacijos
2019 04 25
Paplūdimio tinklinis
Vienai iš septynių Vilniaus klubo "Auksma" paplūdimio tinklininkių, stovyklaujančių Turkijoje, buvo atlikta apendicito operacija.
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Paskelbs penktąjį lenktynių čempioną
2019 04 25
Elektromobilių lenktynės
Pirmąjį gegužės penkitadienį Palangoje finišuos jau penktosios elektromobilių lenktynės per visą Lietuvą.
Dakaro ralyje gali ir prisnigti
2019 04 25
Dakaras
Nuo 2020 metų Dakaro ralis vyks Saudo Arabijoje. B. Vanagas pasidalijo keliais mažai kam žinomais faktais apie ją, o A. Juknevčius - vertinimais.
Moterys: "lenktyniauti norime ir mes"
2019 04 25
Ralis
Paveiksliukai ir užrašai ant automobilio stogo, lėlės ar pliušiniai meškinai ant kapoto, lempoms priaugintos blakstienos - žinia, kad artėja moterų ralis.
 
Lietuviai iškovojo antrą pergalę
2019 04 25
Akmenslydis
Pasaulio mišrių porų akmenslydžio čempionate Lietuvos rinktinė po penkių pralaimėjimų serijos iškovojo antrą pergalę paeiliui, 12:7 nugalėdama Meksiką.
Žaidimas nenuvylė – trūko tik patirties
2019 04 25
Vandensvydis
Lietuvos vandensvydžio jaunimo rinktinės treneris N.Papaurėlis džiaugiasi šeštąja vieta Europos tautų taurės turnyre: „Pasirodymas teikia gražių vilčių.“
"Žaidėjai tobulėjo kiekviename mače"
2019 04 25
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneris D. Lacroix - apie sudėties pasirinkimą, T. Kumeliausko svarbą ir čempionato startą, žaidžiant su favoritais.
Prie pulo stalo dirba ir kūnas, ir protas
2019 04 26
Biliardas
Jubiliejinį moterų pulo turnyrą laimėjusi Gintarė Gelžinė: apie motinystę, žaidimo su vyrais ir moterimis skirtumus, ištvermę, motyvacijos šaltinį.
Lietuvos čempionatas startavo rekordais
2019 04 25
Plaukimas
T. Duškinas tapo Lietuvos 50 m plaukimo peteliške čempionu, pagerino savo paties rekordą ir užsitikrino vietą pasaulio pirmenybėse.
Festivalyje Lenkijoje buvo antri
2019 04 25
Regbis
Lietuvos aštuoniolikamečių rinktinė keturių komandų turnyre Lenkijoje finale 5:47 nusileido aikštės šeimininkams.
 
Svečius sužavėjo vaikų trikrepšis
2019 04 26
Trikrepšis
Ypatingai vaikų žaidimu džiaugėsi trikrepšio sumanytojas iš Rusijos atvykęs akademikas A. Nesmejanovas ir jį į Lietuvą parvežęs akademikas J. Briedikis.
Vėl uždegta žalia šviesa stadiono statyboms
2019 04 25
Stadionas
Teismas atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ ieškinį ir priteisė 8 tūkst. eurų savivaldybės naudai.
Pergalingą kadrą pagavo jau ketvirtą sykį
2019 04 23
Konkursas
Geriausioje kovo mėnesio Lietuvos sporto nuotraukoje – stalo tenisininkė. Jos akylą žvilgsnį į kamuoliuką užfiksavo Augustas Četkauskas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas