Jolanta Mockevičienė 2011 m. birželio 13 d. 17:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į varžybas - su vestuvine suknele

Kaune vykusiose tarptautinėse baidarių ir kanojų irklavimo varžybose nugalėtojams atiteko "Brača sport" irklai

Baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos
   
Kaune 12-ą kartą surengtos tarptautinės „Brača Sport“ bei Kauno irklavimo mokyklos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos.

Dėl apdovanojimų rungtyniavo 120 irkluotojų iš Estijos, Rusijos (Kaliningrado) ir Lietuvos. Buvo kovojama dėl visame pasaulyje puikiai žinomos Vengrijos ir Lietuvos irklų gaminimo įmonės UAB „Brača sport“ (dir. Arūnas Tomkevičius) bei Kauno irklavimo mokyklos (dir. Arvydas Sapka) prizų.

DOVANOS. Jomis stipriausius irkluotojus palepino ir Gedimino Varno įmonė „Mitybos papildai sportininkams“, o  Kauno sporto skyrius skyrė pinigų medaliams pagaminti. Rungtyniavo jaunučiai, suaugusieji ir veteranai. Pastarieji ypač atidžiai sekė pačių jauniausiųjų kovas ir trims perspektyviausiems sportininkams – visaginiečiui Antanui Sėjai, panevėžietei Laurynai Paulauskaitei ir šiauliečiui Donatui Valteriui įsteigė specialius prizus, vildamiesi, kad šie talentingi sportininkai  jau netolimoje ateityje nudžiugins svariomis pergalėmis.

Irkluotojai bene labiausiai stengėsi patekti tarp prizininkų, nes jų laukė puiki dovana – irklai. Visą laiką kartu su sportininkais ir treneriais buvo ir praeityje puikus baidarininkas, dukart SSRS ir daugkartinis Lietuvos čempionas, o dabar jau 20 metų vadovaujantis „Brača Sport“ įmonei A. Tomkevičius.

„Irklai visada buvo ir bus pagrindinis sportininkų įrankis, treniruojantis ir siekiant gerų rezultatų. Žinodamas, kokį didelį vaidmenį jie vaidina, kiek galėdamas stengiuosi padėti sportininkams. Jiems dabar paskyrėme 12 naujutėlaičių, geros kokybės irklų. Kiekvieną sezoną pasaulyje kasmet rengiame apie 25 parodas, pristatome savo produkciją ir naujausius modelius. Per metus pagaminame apie 20 tūkst. irklų ir juos tiekiame savo distributoriams. Nuolat važinėjame po pasaulio ir Europos čempionatus, visą laiką turime jausti pulsą. Jeigu jo nejausi, nežinosi irklavimo tendencijų, pageidavimų“, – sakė A. Tomkevičius, kuris Kaune po varžybų sportininkams surengė ir vaišes. 

Skirtingai nei ankstesniais metais,šiemet per varžybas rungtyniauta tiktai vienviečių kanojų ir baidarių varžybose 500 m ir 1000 m distancijose. Tačiau šis eksperimentas, pasak daugumos irklavimo trenerių, nepasiteisino, ir kitąmet varžybų organizatoriai varžybų programą, atrodo, keis.

VESTUVĖS. Varžybos neapsiėjo ir be malonios staigmenos. Į irklavimo bazę užklydo ... vestuvininkai. Bet neatsitiktinai. Jaunavedžiai – Kauno irklavimo mokyklos auklėtinė, daugkartinė Lietuvos čempionė ir prizininkė, pasaulio ir Europos čempionatų dalyvė Vaida Arbočiūtė bei jos išrinktasis krepšininkas Einaras Stungys, anksčiau atstovavęs kelioms mūsų šalies komandoms, o dabar Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos krepšinio treneris. 

Aukso žiedus pora sumainė po šešerių metų draugystės. Vestuvininkai fotografavosi irklavimo bazėje, pasiirstė motorine valtimi, mokyklos direktoriui ir treneriui A. Sapkai įteikė šampano butelį. Lampėdžiai Vaidai - brangi vieta, čia jinai pradėjo savo sportinę karjerą, čia sportininkė ją ir baigė. 

NUGALĖTOJAI. „Brača Sport“ irklavimo taurės varžybose 1000 m ir 500 m distancijų baidarininkų varžybas laimėjo kaunietis Ričardas Nekrošius ir vilnietė Dovilė Sudeikytė, o kanojininkų – visaginietis Jevgenijus Šuklinas. Jaunučių grupėje 500 m nuotolyje nugalėtojais tapo estų baidarininkas Hansas Hendrikas Mikas ir kanojininkas Josepas Karlsonas bei panevėžietė Bernadeta Kairytė.  

Veteranų grupėje 500 m distanciją greičiausiais įveikė vilnietis baidarininkas Saulius Svaldenis, kaunietis kanojininkas Romas Kudirkas.INTRIGA. Įdomiausia kova vyko vyrų 500 m distancijoje, kur per kanojininkų varžybas susitiko pasaulio ir Europos čempionai Kaune gyvenantis Tomas Gadeikis ir visaginietis Jevgenijus Šuklinas. Kova buvo labai graži ir ją laimėjo pastarasis.  

Birželio 17-19 d. Serbijoje vyks Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kurį J. Šuklinas praleis, o T. Gadeikis jam kruopščiai rengiasi. Su Raimundu Labucku (šis sportininkas Kaune nedalyvavo) jie tikisi svariai pasirodyti dviviečių kanojų 200 m ir 500 m distancijų varžybose.

„Per treniruotes daugiausiai irkluojame vienvietes, o į dvivietę kanoją sėdame tiktai prieš svarbesnius metų startus. Vis pagalvoju apie Londono olimpines žaidynes: esame trys aukšto lygio kanojininkai, tačiau per olimpines žaidynes šaliai atstovaus tiktai vienas kanojininkas, irkluosiantis vienvietę. Kelialapiai – ne vardiniai, jie bus skiriami tiktai šalims. Jeigu, tarkime, per Europos čempionatą visi trise (J. Šuklinas, R. Labuckas ir aš) irkluotume vienvietes, gal visi ir į finalą patektume.

Šiemet per Europos čempionatą kelialapiai į olimpines žaidynes nebus dalinami. Lemtingas bus pasaulio čempionatas, taip pat kitų metų Europos čempionatas. Šie metai mums labai sunkūs. Ypač gaila, kad pagal duomenis mums netinka olimpinė 1000 m distancija, nes esame sprinteriai.

Tačiau viliamės, kad į olimpinių žaidynių programą turėtų grįžti emocingas 200 m nuotolis irkluojant dvivietę kanoją“, - sakė T. Gadeikis, kuris 500 m nuotolio varžybose užėmė antrą vietą. Varžybos Kaune jam buvo puikus kontrolinis startas prieš Europos čempionatą.

T. Gadeikis yra visas atsidavęs kanojų irklavimui. Netgi butą Kaune, Kaniūkų mikrorajone, prie Lampėdžių karjero nusipirko, kad galėtų ramiai irkluoti. Šie metai sportininkui bus įsimintini: rugsėjo 10 d. įvyks jo vestuvės.

IRKLAI. Savo dvikova su pasaulio čempionu T. Gadeikiu liko patenkintas ir J. Šuklinas. „Gerai, kad Tomas sugalvojo dalyvauti varžybose, jauniems sportininkams parodė, kaip reikia irkluoti. Mūsų dvikova, atrodo, papuošė varžybas“, - sakė J. Šuklinas.

Sportininkas teigė, kad dabar jis jaučiasi labai gerai. Pasak Jevgenijaus, jau prabėgo pirmoji sezono dalis. Dabar Visagine jis vieną savaitę ilsėsis, vaikščios lengvai pasportuoti į sporto salę ir po to pradės pagrindinį pasirengimą pasaulio čempionatui Šegede (Vengrija).

Pasaulio ir Europos čempionas už pergales abiejų nuotolių varžybose buvo apdovanotas dviem irklais. „Turiu jų kelis, tačiau irklų niekada nebūna per daug. Mažesnius irklus, kurie man netinka, atiduodu jaunesniems sportininkams“, - sakė visaginietis.       

Komandines varžybas laimėjo Kauno irkluotojai (41 tšk.), aplenkę Visagino (28) ir Vilniaus (27) baidarininkus bei kanojininkus.       
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai – apie nematomą rinktinės pusę
2019 08 20
Rinktinė
Domantas Sabonis ir Mantas Kalnietis – atvirai: apie šlifuojamus rinktinės derinius ir naujokų krikštynas (VIDEO).
Žalgiriečius tikrino medikai
2019 08 20
Tyrimas
„Gijos Klinikose“ krepšininkams buvo atlikti kraujo tyrimai, ramybės ir krūvio elektrokardiogramos bei širdies echokardiografija.
Prieš kelionę į Aziją – pratybos namuose
2019 08 20
Rinktinė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė intensyviai tęsia pasiruošimą pasaulio krepšinio čempionatui Kinijoje (VIDEO).
 
„Žalgirio“ gretose – brazilas
2019 08 20
Legionierius
Kovą dėl Lietuvos čempionų titulo tęsiantis Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su 22-ejų saugu iš Brazilijos Higoru Vidaliu.
Prieš istorinį startą – surikiuotos gretos
2019 08 20
Atranka
Pirmą kartą Europos moterų futbolo čempionato atrankos varžybos bus vykdomos tokiu pačiu formatu, kaip ir vyrų atranka.
„Gintra“ atsisveikino su 4 legionierėmis
2019 08 20
Situacija
UEFA Čempionių lygos atrankos barjero neperžengusi Šiaulių “Gintra-Universitetas” kovas moterų futbolo A lygoje ir Baltijos lygoje tęs be 4 užsieniečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
Lietuviui – kvietimai į planetos elitą
2019 08 14
Žvilgsnis
Edžiui Matusevičiui atsivėrė visi keliai: jis dalyvaus ir Deimantinėje lygoje, ir į unikaliame Europos – JAV mače. Andrius Gudžius liko be kvietimo.
 
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
Lietuvis Lenkijoje pranoko vieną favoritų
2019 08 17
Turnyras
ITF teniso G3 serijos turnyre Matas Vasiliauskas 4:6, 6:3, 6:1 nugalėjo 4-ąją turnyro raketę belgą Pierre'ą Yves'ą Bailly ir pateko į turnyro pusfinalį.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
Sakartvele – pergalingas startas
2019 08 05
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai žygiuoja Europos čempionato B divizione Sakartvele.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
Nuklydimas į  krūmus laimėti nesutrukdė
2019 08 10
Ralis
Rokiškyje „Agrorodeo“ duetas varžovus paliko toli už nugarų, „Toyota Yaris“ laimėjo ekipažas iš Estijos.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Pagrindinis tikslas – bilietai į Tokiją
2019 08 20
Baidarių ir kanojų irklavimas
Prasideda pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas ir olimpinių kelialapių dalybos.
Kovos dėl medalių ir olimpinių kelialapių
2019 08 20
Irklavimas
Lietuvos irklavimo rinktinė išvyko į rugpjūčio 25 – rugsėjo 1 d. Austrijoje vyksiantį pasaulio čempionatą, kuriame bus kovojama dėl olimpinių kelialapių.
Alytiškiai vėl apgynė titulą
2019 08 20
Kanupolas
Kaune vyko 2019 metų Lietuvos jaunimo U-21 ir vyrų kanupolo čempionatai.
 
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Startuoja bilietų į Tokijo žaidynes prekyba
2019 08 09
Tokijas 2020
Kelionių organizatorius „Novaturas“ pirmadienį (rugpjūčio 12 d.) pradeda prekybą bilietais į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas