Jolanta Mockevičienė 2011 m. birželio 13 d. 17:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Į varžybas - su vestuvine suknele

Kaune vykusiose tarptautinėse baidarių ir kanojų irklavimo varžybose nugalėtojams atiteko "Brača sport" irklai

Baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos
   
Kaune 12-ą kartą surengtos tarptautinės „Brača Sport“ bei Kauno irklavimo mokyklos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos.

Dėl apdovanojimų rungtyniavo 120 irkluotojų iš Estijos, Rusijos (Kaliningrado) ir Lietuvos. Buvo kovojama dėl visame pasaulyje puikiai žinomos Vengrijos ir Lietuvos irklų gaminimo įmonės UAB „Brača sport“ (dir. Arūnas Tomkevičius) bei Kauno irklavimo mokyklos (dir. Arvydas Sapka) prizų.

DOVANOS. Jomis stipriausius irkluotojus palepino ir Gedimino Varno įmonė „Mitybos papildai sportininkams“, o  Kauno sporto skyrius skyrė pinigų medaliams pagaminti. Rungtyniavo jaunučiai, suaugusieji ir veteranai. Pastarieji ypač atidžiai sekė pačių jauniausiųjų kovas ir trims perspektyviausiems sportininkams – visaginiečiui Antanui Sėjai, panevėžietei Laurynai Paulauskaitei ir šiauliečiui Donatui Valteriui įsteigė specialius prizus, vildamiesi, kad šie talentingi sportininkai  jau netolimoje ateityje nudžiugins svariomis pergalėmis.

Irkluotojai bene labiausiai stengėsi patekti tarp prizininkų, nes jų laukė puiki dovana – irklai. Visą laiką kartu su sportininkais ir treneriais buvo ir praeityje puikus baidarininkas, dukart SSRS ir daugkartinis Lietuvos čempionas, o dabar jau 20 metų vadovaujantis „Brača Sport“ įmonei A. Tomkevičius.

„Irklai visada buvo ir bus pagrindinis sportininkų įrankis, treniruojantis ir siekiant gerų rezultatų. Žinodamas, kokį didelį vaidmenį jie vaidina, kiek galėdamas stengiuosi padėti sportininkams. Jiems dabar paskyrėme 12 naujutėlaičių, geros kokybės irklų. Kiekvieną sezoną pasaulyje kasmet rengiame apie 25 parodas, pristatome savo produkciją ir naujausius modelius. Per metus pagaminame apie 20 tūkst. irklų ir juos tiekiame savo distributoriams. Nuolat važinėjame po pasaulio ir Europos čempionatus, visą laiką turime jausti pulsą. Jeigu jo nejausi, nežinosi irklavimo tendencijų, pageidavimų“, – sakė A. Tomkevičius, kuris Kaune po varžybų sportininkams surengė ir vaišes. 

Skirtingai nei ankstesniais metais,šiemet per varžybas rungtyniauta tiktai vienviečių kanojų ir baidarių varžybose 500 m ir 1000 m distancijose. Tačiau šis eksperimentas, pasak daugumos irklavimo trenerių, nepasiteisino, ir kitąmet varžybų organizatoriai varžybų programą, atrodo, keis.

VESTUVĖS. Varžybos neapsiėjo ir be malonios staigmenos. Į irklavimo bazę užklydo ... vestuvininkai. Bet neatsitiktinai. Jaunavedžiai – Kauno irklavimo mokyklos auklėtinė, daugkartinė Lietuvos čempionė ir prizininkė, pasaulio ir Europos čempionatų dalyvė Vaida Arbočiūtė bei jos išrinktasis krepšininkas Einaras Stungys, anksčiau atstovavęs kelioms mūsų šalies komandoms, o dabar Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos krepšinio treneris. 

Aukso žiedus pora sumainė po šešerių metų draugystės. Vestuvininkai fotografavosi irklavimo bazėje, pasiirstė motorine valtimi, mokyklos direktoriui ir treneriui A. Sapkai įteikė šampano butelį. Lampėdžiai Vaidai - brangi vieta, čia jinai pradėjo savo sportinę karjerą, čia sportininkė ją ir baigė. 

NUGALĖTOJAI. „Brača Sport“ irklavimo taurės varžybose 1000 m ir 500 m distancijų baidarininkų varžybas laimėjo kaunietis Ričardas Nekrošius ir vilnietė Dovilė Sudeikytė, o kanojininkų – visaginietis Jevgenijus Šuklinas. Jaunučių grupėje 500 m nuotolyje nugalėtojais tapo estų baidarininkas Hansas Hendrikas Mikas ir kanojininkas Josepas Karlsonas bei panevėžietė Bernadeta Kairytė.  

Veteranų grupėje 500 m distanciją greičiausiais įveikė vilnietis baidarininkas Saulius Svaldenis, kaunietis kanojininkas Romas Kudirkas.INTRIGA. Įdomiausia kova vyko vyrų 500 m distancijoje, kur per kanojininkų varžybas susitiko pasaulio ir Europos čempionai Kaune gyvenantis Tomas Gadeikis ir visaginietis Jevgenijus Šuklinas. Kova buvo labai graži ir ją laimėjo pastarasis.  

Birželio 17-19 d. Serbijoje vyks Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas, kurį J. Šuklinas praleis, o T. Gadeikis jam kruopščiai rengiasi. Su Raimundu Labucku (šis sportininkas Kaune nedalyvavo) jie tikisi svariai pasirodyti dviviečių kanojų 200 m ir 500 m distancijų varžybose.

„Per treniruotes daugiausiai irkluojame vienvietes, o į dvivietę kanoją sėdame tiktai prieš svarbesnius metų startus. Vis pagalvoju apie Londono olimpines žaidynes: esame trys aukšto lygio kanojininkai, tačiau per olimpines žaidynes šaliai atstovaus tiktai vienas kanojininkas, irkluosiantis vienvietę. Kelialapiai – ne vardiniai, jie bus skiriami tiktai šalims. Jeigu, tarkime, per Europos čempionatą visi trise (J. Šuklinas, R. Labuckas ir aš) irkluotume vienvietes, gal visi ir į finalą patektume.

Šiemet per Europos čempionatą kelialapiai į olimpines žaidynes nebus dalinami. Lemtingas bus pasaulio čempionatas, taip pat kitų metų Europos čempionatas. Šie metai mums labai sunkūs. Ypač gaila, kad pagal duomenis mums netinka olimpinė 1000 m distancija, nes esame sprinteriai.

Tačiau viliamės, kad į olimpinių žaidynių programą turėtų grįžti emocingas 200 m nuotolis irkluojant dvivietę kanoją“, - sakė T. Gadeikis, kuris 500 m nuotolio varžybose užėmė antrą vietą. Varžybos Kaune jam buvo puikus kontrolinis startas prieš Europos čempionatą.

T. Gadeikis yra visas atsidavęs kanojų irklavimui. Netgi butą Kaune, Kaniūkų mikrorajone, prie Lampėdžių karjero nusipirko, kad galėtų ramiai irkluoti. Šie metai sportininkui bus įsimintini: rugsėjo 10 d. įvyks jo vestuvės.

IRKLAI. Savo dvikova su pasaulio čempionu T. Gadeikiu liko patenkintas ir J. Šuklinas. „Gerai, kad Tomas sugalvojo dalyvauti varžybose, jauniems sportininkams parodė, kaip reikia irkluoti. Mūsų dvikova, atrodo, papuošė varžybas“, - sakė J. Šuklinas.

Sportininkas teigė, kad dabar jis jaučiasi labai gerai. Pasak Jevgenijaus, jau prabėgo pirmoji sezono dalis. Dabar Visagine jis vieną savaitę ilsėsis, vaikščios lengvai pasportuoti į sporto salę ir po to pradės pagrindinį pasirengimą pasaulio čempionatui Šegede (Vengrija).

Pasaulio ir Europos čempionas už pergales abiejų nuotolių varžybose buvo apdovanotas dviem irklais. „Turiu jų kelis, tačiau irklų niekada nebūna per daug. Mažesnius irklus, kurie man netinka, atiduodu jaunesniems sportininkams“, - sakė visaginietis.       

Komandines varžybas laimėjo Kauno irkluotojai (41 tšk.), aplenkę Visagino (28) ir Vilniaus (27) baidarininkus bei kanojininkus.       
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Kaunietės metė iššūkį Eurolygos klubui
2019 02 23
Baltijos lyga
Lietuvos komandos Baltijos moterų krepšinio lygoje šįvakar pergalių neiškovojo - krito ir "Aistės-LSU', ir "Šiaulių-Universiteto" merginos.
Amsterdame - lietuviškos pergalės dainos
2019 02 22
Atranka
Lietuvos rinktinė į pasaulio čempionatą vyks kaip stipriausia J grupės komanda - įveikę Nyderlandų krepšininkus mūsiškiai užsitikrino pirmąją vietą.
"Žalgiris" prisiminė pergalės skonį
2019 02 22
Eurolyga
Kauno "Žalgirio" krepšininkai nutraukė nesėkmių Eurolygoje seriją įveikdami autsaiderę, Podgoricos "Budučnost" ekipą.
 
"Stumbro" gretose - gausybė permainų
2019 02 23
A lyga
Iš gilaus žiemos miego prabudęs Kauno „Stumbro“ klubas praeitą savaitę pradėjo ruoštis A lygos batalijoms.
Į žiūrovo širdį beldžiasi per rezultatus
2019 02 22
Interviu
Ramiai išgyvenę tarpsezonį Marijampolės "Sūduvos" vadovai vis dar dairosi pastiprinimo ir siekia į stadioną privilioti dar daugiau žiūrovų.
Vilniaus klubą papildė ispanas
2019 02 22
Naujokas
Vilniaus „Žalgirio“ pasirašė sutartį su saugu iš Ispanijos Pau Moreriu, anksčiau rungtyniavusiu Norvegijos aukščiausioje lygoje.
Australijoje du zuikius nušovė vienu šūviu
2019 02 22
Ėjimas
Lengvaatletis Marius Žiūkas – apie prieštaringas permainas ėjime ir norą varžytis Tokijuje.
Į Europą - paskutinės minutės bilietu
2019 02 21
Bėgimas
Išnaudojo paskutinį šansą: sprinterė Akvilė Andriukaitytė paskutinę normatyvų vykdymo dieną pasiekė reikiamą rezultatą ir pateko į Europos čempionatą.
Liko per pusmetrį nuo medalio
2019 02 20
Trišuolis
Uždarų patalpų lengvosios atletikos varžybose „PSD Bank Meeting Dusseldorf“ savo jėgas išbandė Lietuvos trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.
 
L. Grigelis varžysis turnyro finale
2019 02 23
Dvejetai
Laurynas Grigelis su čeku deneku Kolaru 6:4, 6:1 nugalėjo britą Scottą Claytoną ir kanadietį Adilą Shamasdiną ir prasibrovė į turnyro Italijoje finalą.
Turnyrą pradės maču su prancūzu
2019 02 23
Burtai
Pirmuoju Ričardo Berankio varžovu „Dubai Duty Free Tennis Championship“ tapo 168-oji pasaulio raketė iš Prancūzijos Constantas Lestienne'as
L. Grigelio duetas pasiekė pusfinalį
2019 02 21
Dvejetai
Italijoje vykstančių dvejetų varžybų ketvirtfinalyje ketvirtadienį Laurynas Grigelis su čeku Zdeneku Kolaru įveikė italų duetą ir pateko į pusfinalį.
Iš šuolių sektoriaus - į graplingo ringą
2019 02 22
Graplingo imtynės
Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse šuolio į tolį rungtyje dalyvavęs Tomas Bardauskas dabar rengiasi kovoms graplingo ringe ir jau turi skambių pasiekimų.
Užsieny blizgėjusi lietuvė kausis Vilniuje
2019 02 21
Kovos menai
UFC realybės šou „Ultimate Fighter“ sublizgėjusi kovotoja iš Lietuvos Julija Stoliarenko pradėjo pasiruošimą būsimai kovai, kuri vyks turnyre Vilniuje.
Kovai ruošiasi su geriausiais kovotojais
2019 02 20
Kovotojai
„Su nekantrumu laukiu šios dvikovos ir tikiuosi, kad tai bus dar vienas žingsnis pirmyn mano karjeroje“, – prisipažino kovotojas Igoris Osininas.
 
Į elitą - R. Navardausko keliais
2019 02 19
Moksleivių sportas
Šešiolikmetis kvėdarniškis Aivaras Mikutis žavisi savo kraštiečiu Ramūnu Navardausku ir treniruojasi pas jo pirmąjį trenerį.
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Pergales pasiekė namų komandos
2019 02 21
Lietuvos čempionatas
Rankinio lygoje Klaipėdoje „Dragūnas“ užtikrintai įveikė „Kauno Ąžuolą-KTU“ 37:29, o Vilniuje „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą-Karį“ 27:21.
Dėl taurės kausis Utenoje
2019 02 20
Taurė
Keturios stipriausios vyrų ir moterų komandos kovo 2-3 dienomis susigrums dėl Lietuvos rankinio federacijos taurės.
LFR niršta: „Žlugdomas komandinis sportas“
2019 02 20
Finansai
Lietuvos rankinio federacijai užkliuvo sporto finansavimo kriterijai - išplatintame pranešime teigiama, kad žlugdomas net ir krepšinis.
 
Azijiečių barjerą perlipo be vargo
2019 02 22
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė galingai įveikė grupės etapą Kambodžoje vykstančiame FIVB 2 žvaigždučių turnyre.
Šalies čempionate išaušo lemiamų kovų metas
2019 02 22
Moterų tinklinis
Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate startuoja atkrintamosios varžybos. Jau sekmadienį bus aiškios pusfinalio dalyvės.
Kambodžoje pateko į pagrindines varžybas
2019 02 21
Paplūdimio tinklinis
Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė sėkmingai įveikė FIVB dviejų žvaigždučių turnyro atranką, nugalėdamos Rusijos ir Japonijos tinklininkes.
Iš sniegynų - tiesiai į dykumą
2019 02 21
Ralis
Benedikto Vanago komandoje - darbymetis. Po sėkmingų lenktynių Karelijos sniegynuose automobilį vėl reikia pritaikyti dykumoms.
Finalą lietuviui apkartino avarija
2019 02 19
Motokrosas
Naujam pasaulio motokroso čempionato sezonui besiruošiantis lietuvis Arminas Jasikonis varžybose Anglijoje užėmė trečiąją vietą.
Dakaro visureigį parduoda už 217 000 eurų
2019 02 17
Situacija
„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas du metus važiavo Dakaro ralyje.
 
N. Ališausko klubas liko už borto
2019 02 22
Ledo ritulys
Rygos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja N. Ališauskas, po pralaimėjimo liko per žingsnį nuo KHL atkrintamųjų varžybų.
Estefetei teko įveikti baudos ratą
2019 02 21
Biatlonas
Europos biatlono čempionato mišrių duetų estafetėje lietuviai užėmė 16-ą vietą, o miršrioje ketvertuko estafetėje finišavo priešpaskutiniai.
Lietuviai liko už 80-uko ribos
2019 02 21
Slidinėjimas
Austrijoje vykstančiame pasaulio slidinėjimo čempionate ketvirtadienį į startą stojo aštuoni Lietuvos sportininkai.
Austrijoje liko be pergalių
2019 02 21
Badmintonas
Austrijoje vykstančiame tarptautiniame badmintono turnyre „Austrian Open“ Lietuvos badmintonininkėms pergalių iškovoti nepavyko.
Izraelyje - viena lietuvio pergalė
2019 02 21
Snukeris
Žaidęs su kur kas labiau patyrusiais varžovais 15-metis N. Kolpačenka pasiekė vieną pergalę ir į atkrintamasias Europos U-21 snukerio čempionate nepateko.
Alytiškio taikinyje - Tokijas
2019 02 21
Šaudymas iš lanko
Rolandas Baranauskas siekia tapti pirmuoju lietuviu, kuris dalyvautų paralimpinių žaidynių šaudymo iš lanko varžybose.
 
Akademikų vardai – dviem sporto žmonėms
2019 02 21
Akademija
VDU Švietimo akademijos auditorijoje per Lietuvos olimpinės akademijos ataskaitos suvažiavimą aptarti 2018 m. darbai ir numatytos gairės 2019–iesiems.
LTOK pratęsta tradicija
2019 02 21
Apdovanojimai
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo jubiliejines sukaktis mininčius olimpiniam sąjūdžiui ir šalies sportui nusipelniusius žmones.
LTOK posėdyje – apie pinigus ir renginius
2019 02 21
Pinigai
LTOK vykdomasis komitetas įpareigojo „Olifėjos“ vadovus pateikti siūlymo įkurti bendrovės valdybą galimus finansinius kaštus ir būtinumą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas