Ingvaras Butautas 2011 m. birželio 7 d. 08:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Treneris atsisako nuleisti kartelę

Po smūgio Lichtenšteine Lietuvos futbolo rinktinės strategas Raimondas Žutautas atsiprašo aistruolių ir tikisi pergalių visuose kituose mačuose

R. Žutautas atsiprašo aitruolių už Lichtenšteine patirtą gėdą.
avgi.lt nuotr.
R. Žutautas atsiprašo aitruolių už Lichtenšteine patirtą gėdą.

Lietuvos futbolo rinktinė 2012 m. Europos čempionato atrankos mače Lichtenšteine 0:2 nusileido šios apie 30 tūkst. gyventojų turinčios šalies komandai. Šias rungtynes patys lietuvių treneriai ir žaidėjai vadino svarbiausiomis.

„Reikėtų atsiprašyti aistruolių. Ypač tų žmonių, kurie važiavo tūkstančius kilometrų ir palaikė komandą Lichtenšteine, nepaisydami, ar yra pavargę, ar nemiegoję. Supraskite, mes pralaimėjome tikrai ne dėl to, kad nenorėjome laimėti...“ – kalbėjo šalies rinktinės vyriausiasis treneris Raimondas Žutautas prieš komandos draugiškas rungtynes, kurios vyks antradienįNorvegijoje.

Emocijos po kartaus pralaimėjimo galbūt jau atslūgo?
Atslūgo tos emocijos jau po dienos, kai peržiūrėjau ir išanalizavau rungtynes. Jie mušė du kartus, abu smūgiai buvo taiklūs. Mūsų smūgių – daug ir jokios naudos.

Viską verčiate nusisukusiai sėkmei?
Galbūt labiau nusiteikimui. Nors, atrodytų, bandėme nusiteikti, stovykloje visi ruošėsi rimtai, atrodė, visi supranta, kad negali būti nė kalbos apie atsipalaidavimą, vis tiek nuo pat rungtynių pradžios giliai smegenyse buvo paslėpta mintis, kad viena koja apžaisim. O kai praleidžiam įvartį, ta nuostata nepasikeičia. Kita vertus, jeigu būtume įmušę per pirmą kėlinį rezultatui esant 0:2, esu įsitikinęs, rungtynės būtų pasibaigusios 5:2 mūsų naudai.

Kieno iniciatyva rungtynėms su Lichtenšteinu ruošėtės Austrijoje? Rinktinės? Federacijos?
Žaidėjai paprašė. Stovyklavome mažame miestelyje, kur galima kur kas labiau susikoncentruoti negu dideliame mieste. Dideliame mieste sunkiau visus sugaudyti, o čia visi vietoje.

Ar labai reikalingos rungtynės su Norvegija, praėjus vos kelioms dienoms po pralaimėjimo Lichtenšteine? Kokia nauda? Ar visa stovykla Norvegijoje nebus federacijos lėšų švaistymas?
Visų pirma noriu pasakyti, kad šioms rungtynėms neiššvaistėm nė vieno cento. Už viską sumoka norvegai ir iš to Lietuvos futbolo federacija tik laimi. Mes juk turime labai mažai draugiškų rungtynių, o juk reikia išsiaiškinti, kaip žais tie futbolininkai, kuriems teks keisti pagrindinius. Dėl gautų kortelių kitų rungtynių negalės žaisti Darvydas Šernas, Ramūnas Radavičius. Neaišku, ar dalyvaus Andrius Skerla. Veteranas lyg ir žada atsisveikinti su rinktine. Komanda, kuri žais su norvegais, nebus stipriausia, bet tai bus puiki proga pažiūrėti, kaip atrodo nepagrindiniai rinktinės futbolininkai.Vėl pasigirsta kalbų, žiūrovų diskusijų – ar nevertėtų jauninti rinktinę...
Kaip tą padaryti? Atimti pusę futbolininkų iš tuo pačiu metu žaidžiančios jaunimo rinktinės? Ir kam nuo to bus geriau? Mes ir taip turime labai nedidelį pasirinkimą. Šiuo atveju net Lichtenšteinui yra geriau. Jie dar mažiau gali rinktis nei mes, bet jiems kas? Jie sužaidė, išėjo iš stadiono, parūkė. Gal ryt į darbą. Ir ten jų niekas nepasmerks, kad ir kiek pralaimėtų. O mums – spaudimas. Nors žaidėjų pasirinkimas nedidelis, turi laimėti, nes tikslas yra užimti antrąją vietą.
 

Po šių rungtynių dar vis kalbame apie antrąją vietą?
Galimybė visada yra. Nors mes ją ir susikomplikavome. Suprantama, dabar reikia laimėti visas trejas rungtynes, nesvarbu, kad žaisime Škotijoje su piktais dėl patirto pralaimėjimo čekais. Tai ne vien mano mintys. Taip ir žaidėjai kalba.

O gal mums pripažinti, kad esame ne daugiau nei Lichtenšteinas ir nekelti jokių tikslų?
Ne. Perdaug pergalių pasiekė Lietuvos rinktinė, kad galėtume sau tai leisti. Nugalėjome ir rumunus, ir čekus, tiek lygiųjų sužaidėme su aukšto lygio Europos komandomis. Ne, mes negalime nuleisti kartelės iki Lichtenšteino tikslų lygio. Nors pagal mums suteiktas sąlygas turėtume būti kur kas žemiau už Lichtenšteiną, kol valstybei mes visiškai nerūpime.

Nebuvo jokio spaudimo atsistatydinti po šių rungtynių?
O gal reikėjo atstatydinti čekų trenerius po rungtynių su mumis, kai čekams nepasisekė taip, kaip mums dabar? Tokia persvara, tiek smūgių į varžovų vartus ir pralaimėjimas. Ar sugebėsime ką nors pasiekti, jei po kiekvienos nesėkmės keisime trenerį? Jei metus treniruos Žutautas, kitus – antras, trečius – dar vienas treneris? Aš manau, kad vienam ar kitam treneriui reikia leisti dirbti 3–4 metus. Per tiek laiko galima sukurti komandą, kuri gali pasiekti rimtų tikslų. Girdėjau, kad 2016-aisiais turėtų Europos čempionato dalyvių skaičių padidinti iki 24. Ir manau, kad tada, jei dažnai nekeisime trenerių ir bent kiek pasikeis šalies valdžios požiūris, mes tikrai būsime finaliniame etape.

Kuo čia gali padėti valdžios požiūris? Ar manote, jei turėtume nacionalinį stadioną, būtume apdrausti nuo pralaimėjimo tokioms komandoms kaip Lichtenšteinas?
Apdrausti gal ir nebūtume, tačiau kiekviena rinktinė turi savo bazę ir tai jai padeda siekti rezultatų. Ar mes galime turėti savo bazę Vilniuje, kur net „Žalgiris“ neturi, kur žaisti A lygos rungtynių? Čia, Norvegijoje, aš matau, ką turi Oslas. Koks stadionas ir bazė, ir visą tai – iš municipalinių, o ne privačių ar juolab Norvegijos futbolo federacijos lėšų.

***
I grupės komandų rikiuotė: 1. Ispanija – 15 taškų (5 rungtynės), 2. Čekija – 9 (5), 3. Škotija – 4 (4), 4. Lietuva – 4 (5), 5. Lichtenšteinas – 3 (3).
.
 Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Patvirtino trenerius ir iškėlė tikslus
2020 01 20
Posėdis
Kaune vyko LKF Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo patvirtinti jaunimo rinktinių treneriai, iškelti tikslai rinktinėms, svarstomi kiti klausimai.
Pergalė išsprūdo mačo pabaigoje
2020 01 19
Europos lyga
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ patyrę nesėkmę Europos moterų lygoje. Algirdo Paulausko ir Gitauto Kievino auklėtinės 69:71 nusileido Ostravos SBS iš Čekijos.
Vilniuje – paskutinis šansas „Kibirkščiai“
2020 01 18
Europos lyga
Šį savaitgalį į Vilnių atkeliavo Europos moterų krepšinio lygos turas, kuriame bilietą į atkrintamas kovas bandys pasiekti „Kibirkšties-MRU“ komanda.
 
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
Vilniaus „Žalgirį“ treniruos baltarusis
2020 01 19
Treneris
Vilniaus „Žalgiris“ turi naują vyriausiąjį trenerį. Prie ekipos vairo stoja 38-erių baltarusis Aliaksejus Baga.
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
Australijoje pasijuto lyg siaubo filme
2020 01 07
Žvilgsnis
Ėjikė Brigita Virbalytė: „Jei Lietuva sunkiai susidorojo su Alytaus gaisru, tai Australija bando kovoti su savo gaisru, kurio mastas yra nesuvokiamas.“
Iš Seimo – į Vingio parką
2019 12 28
Veidas
Seimo kanceliarijos Finansų skyriaus vedėjas Marius Žiūkas po ypač sėkmingo pasaulio čempionato toliau rengiasi jau ketvirtosioms olimpinėms žaidynėms.
 
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
„Vilnius Cup 2020“ triumfavo ir lietuviai
2020 01 20
Turnyras
Jubiliejiniame Tarptautinės teniso federacijos turnyre Vilniuje - 24 valstybių atstovai ir lietuvių triumfas.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
Lietuviams - trys Europos čempionų titulai
2020 01 20
Karatė
Pirmame Europos pilno kontakto karatė čempionate, kuriame galėjo dalyvauti visų karatė stilių ir organizacijų atstovai, lietuviai pelnė 3 aukso medalius.
 
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Viename čempionate – trys šalys
2019 12 20
Naujovė
Kitais metais kartu su Lietuvos dviračių treko čempionais paaiškės ir Latvijos bei Estijos čempionai.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
Tinklinio arenose – legionieriai iš Lietuvos
2020 01 15
Žvilgsnis
Tinklininkas Arvydas Mišeikis džiaugiasi sugrįžęs į elitinę Prancūzijos lygą, bet turi priekaištų agentui.
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Lietuvos čiuožėjai – bronza Serbijoje
2020 01 20
Dailusis čiuožimas
Trumpojoje programoje karjeros rekordą pasiekusi Elžbieta Kropa užkopė ant garbės pakylos dailiojo čiuožimo varžybose "Skate Helena 2020".
Permainos – ir čempionatuose, ir rinktinėje
2020 01 20
Ledo ritulys
Nuo kito sezono asociacija „Hockey Lietuva“ draus savo organizuojamuose čempionatuose dalyvauti biudžetiniams klubams ir mokykloms.
Debiutą paženklino kartėlis
2020 01 20
Jaunimo olimpiada
Snieglentininkas Motiejus Morauskas nepayeko į „slopestyle“ rungties finalą jaunmo olimpinėse žaidynėse.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Prizai – atletams, treneriams, klubams
2020 01 20
Apdovanojimai
Marijampolėje vyko Lietuvos kultūrizmo ir kūno rengbos federacijos (IFBB) 2019 m. geriausių sportininkų, trenerių ir klubų apdovanojimai.
Vaikams atsiskleisti padeda sportas
2020 01 20
Žvilgsnis
Sportas ir aktyvi fizinė veikla specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ne mažiau svarbūs, nei įprastos raidos jų bendraamžiams.
Pasieniečiams – prizai už sporto pergales
2020 01 17
Apdovanojimai
Vilniuje pagerbti geriausi VSAT sportininkai, sporto renginių organizatorius, geriausiais fiziškai pasirengę pareigūnai, sportiškiausi padaliniai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas