Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. gegužės 28 d. 18:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pagerbė garsiąją irkluotoją

Tryliktą kartą Kaune buvo surengtos Monrealio olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojos Eleonoros Kaminskaitės atminimo irklavimo varžybos

Eleonora Kaminskaitė
"Sporto" archyvo nuotr.
Eleonora Kaminskaitė
   
Šių metų sausio 29 d. E. Kaminskaitei būtų sukakę 60 metų, tačiau jau seniai (nuo 1986) jos nebėra tarp gyvųjų. Olimpinių žaidynių, pasaulio čempionatų sidabro ir bronzos medalių laimėtoją, du kartus SSRS čempionę pasiglemžė sunki liga.

E. Kaminskaitė – viena geriausių visų laikų  Lietuvos porinio irklavimo meistrių. Gerai irklavo ir vienvietę, ir porinę dvivietę, ir porinę keturvietę.

Bet Eleonora labiausiai mėgo irkluoti porinę dvivietę. Iš  pradžių vieną sezoną irklavo su vilniete Genovaite Ramoškiene, vėliau – su leningradiete Liudmila Parfionova. „Tikrai didesnį malonumą jaučiu, irkluodama porinę dvivietę. Tada labiau pasitikiu savo jėgomis, ne taip jaudinuosi prieš startą. Irkluojant dvivietę, atsakomybė tekdavo abiem, didesnis bei ilgesnis būdavo ir pergalės džiaugsmas, greičiau užmiršdavau nesėkmes“, – dar 1979 m. sakė E. Kaminskaitė.

PERMAINOS. Garsiosios irkluotojos jaunystėje figūravo lengvoji atletika. Todėl neatsitiktinai būsimoji olimpinių žaidynių medalininkė ir stojo studijuoti į Lietuvos kūno kultūros institutą (LKKI) lengvosios atletikos. Tačiau nesėkmingai. Susižeidė pirštą, jį teko operuoti. Bet gerai sudėtą, tvirtą merginą iš Stakliškių nužiūrėjo tuometis LKKI Irklavimo katedros vedėjas Leonas Aleksandravičius, jis ir pasiūlė jai studijuoti irklavimą.

NUOTAIKOS. Pirmąja trenere tapo Janina Aleksandravičienė. Svariausias E. Kaminskaitės laimėjimas – Monrealio olimpinių žaidynių bronzos medalis, irkluojant porinę dvivietę su G. Ramoškiene. Medalis abiem suteikė daug džiaugsmo, bet buvo ir nusivylimo. Kaunietė galvojo apie dar aukštesnę vietą. Mūsų irkluotojos nesunkiai laimėjo parengiamąsias varžybas ir iš karto pateko į finalą, tačiau jo reikėjo laukti net penkias dienas. Mūsų sportininkės, belaukdamos starto, „perdegė“.

      „Eleonora buvo nepaprastai kantri, atkreipiau dėmesį į jos nepaprastą užsispyrimą, tvirtą valią. Ji turėjo labai daug gerų savybių. Nepasakyčiau, kad buvo labai techniška, mudviem techniką nuolat tekdavo tobulinti per pratybas. Irklavome, kaip sakoma, per negaliu, ir savo pasiekėme“, – prisimena G. Ramoškienė.ATMINIMAS. Pagerbdami šviesų garsios irkluotojos E. Kaminskaitės-Ruokienės atminimą, Kauno kūno kultūros ir sporto skyrius bei Irklavimo mokykla rengia jos atminimo varžybas, kuriose dalyvauja jaunimas, suaugusieji ir veteranai. Olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojos nuotrauka pakabinama Irklavimo mokyklos stende.

Visi, pažinoję Eleonorą, prisimena ją kaip labai darbščią, nuoširdžią, kuklią ir pareigingą didelio meistriškumo irkluotoją. Sportininkai per jos atminimo varžybas padeda gėlių  ant jos kapo, uždega žvakę. Šįkart garsiosios irkluotojos vaikų nebuvo, todėl buvo pagerbta jos pirmoji trenerė J. Aleksandravičienė ir sesuo Genovaitė Kaminskaitė-Alaburdienė.

 LYDERIAI. Geriausiems irkluotojams netrūko prizų. Patiems geriausiems buvo įteikti Lietuvos ir Vengrijos UAB „Brača-Sport“ irklai.

 Varžybų  laimėtojais 1 000 m distancijoje tapo: vyrų porinių dviviečių  varžybose – kauniečiai Vytautas Butkus ir Algirdas Bendaravičius (treneriai Vytautas Butkus ir Vytautas Valiauskas), dviviečių  be vairininko – kauniečiai Petras Maciulevičius ir Aurimas Marčenka (treneriai Vidmantas Striška ir Valdas Vilkelis), o vienvietę geriausiai irklavo Kauno rajono sportininkas Aurimas Dambrauskas (treneriai E. ir A. Lavickai).

Moterų  porinių dviviečių varžybas laimėjo trakietė Milda Valčiukaitė (treneris Tomas Valčiukas) su kauniete Ieva Adomavičiūte (treneriai Vytautas Valiauskas ir Vytautas Butkus), moterų dviviečių be vairininko – kaunietės Indrė Čibulskytė ir Giedrė Rakauskaitė (treneriai E. ir A. Lavickai), o vienviečių – Kauno irklavimo mokyklos auklėtinė, 2010 m. pasaulio jaunimo čempionė Donata Vištartaitė (treneriai Nijolė Savickytė ir Algirdas Arelis).

Varžybose savo jėgas bandė ir veteranai Birutė Gečiauskienė, Judita Kačinauskienė, Audronė Dumšienė, Nijolė Savickytė, Nijolė Kondrotienė, Vida Stačkutė, Alfredas Raščius, Povilas Skrivelis, Vytautas Lakštauskas, Rimantas Bakas, Aurimas Katkevičius, Nerijus Katkevičius ir Raimundas Kernazickas.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
"Žalgiris" neatlaikė "Fenerbahce" tempo
2018 10 19
Eurolyga
"Žalgirio" krepšininkai Kaune nusileido Eurolygos vicečempionams 75:82, nors tris kėlinius pirmavo.
Policija nustatė "Žalgirio" fanų užpuolikus
2018 10 19
Fanai
Įtariama, kad į Vilnių išsiruošusius kauniečius užpuolė kaukėti "Ryto" gerbėjai.
SKM ruoš talentus "Rytui"
2018 10 19
Krepšinis
"Sutarties pasirašymas reiškia, kad mūsų gabiausi auklėtiniai turės galimybę savo jėgas išbandyti „Ryto“ sistemojei", - kalba SKM vadovas J. Jankauskas.
 
Tikslas – stiprinti futbolą regione
2018 10 19
Rinkimai
Futbolo klubo Utenos „Utenis“ valdyba Utenos apskrities futbolo federacijos (UAFF) prezidento rinkimuose kandidatu iškėlė verslininką Nemuną Dagilį.
A lyga įstojo į Europos lygų asociaciją
2018 10 19
A lyga
"Čia galima ieškoti įvairių problemų sprendimų kartu su Vokietijos, Anglijos ar Prancūzijos lygomis", - kalbėjo A lygos prezidentas Rytis Davidovičius.
"Nemanau, kad rungtynės bus tokios pat"
2018 10 18
A lyga
Baltarusis A. Rybakas, dirbęs "Trakų" vartininkų treneriu, vėl atlieka komandos stratego funkcijas. Dabar jo rūpesti -parengti komandą mačui su "Žalgiriu".
Pagarbos bėgime greičiausiais – olimpietis
2018 10 15
Bėgimas
5-asis pagarbos bėgimas „Algimanto apygardos partizanų takais“ buvo skirtas apygardos partizanų vado A. Starkaus-Montės 100-osioms gimimo metinėms .
Rengtis sezonui padeda ir mokslininkai
2018 10 12
Žvilgsnis
Beveik dvi dešimtys lengvaatlečių po trumpų atostogų pirmą pasiruošimo etapą 2019-ųjų startams pradėjo Palangoje.
Olimpietės tikslas – išugdyti olimpietį
2018 10 10
Karjera
Dvejų olimpinių žaidynių prizininkė Austra Skujytė: „Daugeliui savo auklėtinių esu tarsi mama“.
 
Lietuvis kibo į atlapus favoritui
2018 10 19
Tenisas
Ričardas Berankis 2:6, 6:1, 4:6 pralaimėjo pirmajai Rusijos raketei Daniilui Medvedevui turnyro "Kremlin cup" ketvirtfinalyje.
Maskvoje tęsia pergalių seriją
2018 10 17
Tenisas
„Kremlin Cup“ vienetų varžybų aštuntfinalyje trečiadienį lietuvis Ričardas Berankis nugalėjo 72-ąją pasaulio raketę Aljažą Bedeną.
L. Grigelis krito jau pirmajame rate
2018 10 17
Tenisas
Vokietijoje vykstančiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Wolffkran Open“ lietuvis Laurynas Grigelis liko be pergalių.
Vilniuje - čempioniška dvikova
2018 10 18
Bušido
Lapkritį Sergejus Maslobojevas Vilniuje surems pirštines su Turkijos kovos menų žvaigžde Fatihu Mehmetu Karakusu.
Čempionate - rekordinis moksleivių skaičius
2018 10 18
Graplingo imtynės
Naujajame sezone į atvirąjį šalies moksleivių graplingo imtynių čempionatą susirinko 172 dalyviai. Tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas.
Tarptautiniame turnyre – lietuvio medalis
2018 10 16
Boksas
Tradiciniame tarptautiniame bokso turnyre Baltarusijoje lietuvis Tadas Tamašauskas iškovojo bronzos medalį.
 
Dviems dviratininkams - po penkis medalius
2018 10 15
Trekas
Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje daugiausiai medalių - po penkis - pelnė Justas Beniušis ir Olivija Baleišytė.
Pasaulio reitinge – lietuvės šuolis
2018 10 10
Reitingas
Italijoje lenktynes laimėjusi Rasa Leleivytė („Aromitalia Vaiano“) Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitinge iš 63-ios vietos pakilo į 42-ąją.
Sąskaitą papildė 20 reitingo taškų
2018 10 07
Plentas
„Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale“ lenktynėse lietuvė Rasa Leleivytė užėmė dešimtąją vietą.
Lietuvių varžovai prarado lyderį
2018 10 19
Rankinis
Prancūzijos rankinio rinktinės lyderis N. Karabatičius dėl traumos praleis spalio 25-iosios Europos čempionato atrankos susitikimą su Lietuvos komanda.
Dvi rungtynės - vienas rezultatas
2018 10 18
LRL
LRL pirmenybėse Kauno "Granitas-Karys" įveikė Alytaus "Varsą-Stronglasą", o "Vilnius" - kitą sostinės komandą "Šviesą". Abu mačai biagėsi rezultatu 32:25.
"Klaipėda mums pasiūlė geriausias sąlygas"
2018 10 17
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė jau kitą savaitę pradės kovas dėl patekimo į Europos čempionatą - mūsiškių laukia prancūzų ir portugalų iššūkis.
 
Šventėje - tinklinio žvaigždžių akistata
2018 10 17
Paplūdimio tinklinis
Šiųmetėje "Tinklinio naktyje" laukia ne tik draugų turnyras, bet ir L. Každailio bei A. Rumševičiaus iššūkis Europos čempionams iš Latvijos.
Silpnesnių komandų nebeliko
2018 10 16
Lietuvos čempionatas
Lapkričio pradžioje startuosiančiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate į medalius taikysis kone visos šešios dalyvausiančios ekipos.
Treneriams - aukščiausio lygio kursai
2018 10 15
Kursai
Tinklinio treneriai pirmadienį rinkosi į Vilniuje penkias dienas truksiančius FIVB II lygio trenerių kursus.
Lenktynių mėgėjų padaugėjo šimtu
2018 10 19
Auto
LASF žiedo komiteto pirmininkė Inga Juškevičiūtė apibendrina 2018-ųjų metų sezoną.
Pergalę pasiekė ir su nusimovusia padanga
2018 10 16
Ralis
Vytautas Švedas kartu su šturmanu Žilvinu Sakalausku po pergalingo pasirodymo Lietuvos ralio čempionate medalius užsitikrino ir Latvijoje.
Lietuvos talentui - istorinė galimybė
2018 10 16
Auto
G. Grinbergas pateko į talentingiausių pasaulio jaunųjų lenktynininkų 17-uką ir varžysis dėl galimybės visą kitą sezoną atstovauti „Formulės-4" komandai.
 
"Energija" iškovojo penktą pergalę
2018 10 19
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio čempionate "Hockey Punks" Vilniuje 3:5 nusileido šalies čempionei Elektrėnų "Energijai".
Naują sezoną – nauji iššūkiai
2018 10 17
Kalnų slidinėjimas
Net 250 kalnų slidininkų iš 12 šalių Druskininkų „Snow Arenoje“ išbandė jėgas pirmose šį sezoną Lietuvoje surengtose istorinėmis tapusiose varžybose.
Sieks išnaudoti varžovų klaidas
2018 10 17
Lietuvos čempionatas
"Kaunas Hockey" ledo ritulininkai nepaisant užklupusios traumų virtinės kalba tik apie pergalę artimiausiame mače, kur jų laukia "Geležinis vilkas".
Du lietuviai iš Lenkijos parsiveš auksą
2018 10 19
Plaukimas
Lenkijoje prasidėjusiose tarptautinėse varžybose Danas Rapšys iškovojo du aukso ir vieną sidabro medalius,o Deividas Margevičius - vieną aukso medalį.
Lietuvė atstovaus Europos rinktinei
2018 10 19
Stalo tenisas
Į pasaulio jaunučių čempionatą, kuris kitą savaitę vyks Japonijoje, pagal ETTU 15-mečių reitingą pateko vilnietė Kornelija Riliškytė.
Pradinukus išjudins „Olimpinė savaitė“
2018 10 19
Vaikų sportas
Tūkstančiai mokinių iš 616 pradinių klasių bus skatinami skirti daugiau dėmesio fiziniam aktyvumui ir sveikai gyvensenai.
 
Stadionui Vilniuje - nauja kliūtis
2018 10 19
Stadionas
Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis gražino Nacionalinio stadiono klausimą į padėtį, buvusią prieš dvejus metus.
Nuo šiol – Lietuvos paralimpinis komitetas
2018 10 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos neįgaliųjų sporto organizacija pakeitė savo pavadinimą.
Lietuvos sportas gyvens nauju ritmu
2018 10 19
Situacija
Priimtame Kūno kultūros ir sporto įstatyme numatytas trigubai didesnis finansavimas sporto projektams, valdymo pokyčiai, nauji reikalavimai federacijoms.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas