Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. gegužės 28 d. 18:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pagerbė garsiąją irkluotoją

Tryliktą kartą Kaune buvo surengtos Monrealio olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojos Eleonoros Kaminskaitės atminimo irklavimo varžybos

Eleonora Kaminskaitė
"Sporto" archyvo nuotr.
Eleonora Kaminskaitė
   
Šių metų sausio 29 d. E. Kaminskaitei būtų sukakę 60 metų, tačiau jau seniai (nuo 1986) jos nebėra tarp gyvųjų. Olimpinių žaidynių, pasaulio čempionatų sidabro ir bronzos medalių laimėtoją, du kartus SSRS čempionę pasiglemžė sunki liga.

E. Kaminskaitė – viena geriausių visų laikų  Lietuvos porinio irklavimo meistrių. Gerai irklavo ir vienvietę, ir porinę dvivietę, ir porinę keturvietę.

Bet Eleonora labiausiai mėgo irkluoti porinę dvivietę. Iš  pradžių vieną sezoną irklavo su vilniete Genovaite Ramoškiene, vėliau – su leningradiete Liudmila Parfionova. „Tikrai didesnį malonumą jaučiu, irkluodama porinę dvivietę. Tada labiau pasitikiu savo jėgomis, ne taip jaudinuosi prieš startą. Irkluojant dvivietę, atsakomybė tekdavo abiem, didesnis bei ilgesnis būdavo ir pergalės džiaugsmas, greičiau užmiršdavau nesėkmes“, – dar 1979 m. sakė E. Kaminskaitė.

PERMAINOS. Garsiosios irkluotojos jaunystėje figūravo lengvoji atletika. Todėl neatsitiktinai būsimoji olimpinių žaidynių medalininkė ir stojo studijuoti į Lietuvos kūno kultūros institutą (LKKI) lengvosios atletikos. Tačiau nesėkmingai. Susižeidė pirštą, jį teko operuoti. Bet gerai sudėtą, tvirtą merginą iš Stakliškių nužiūrėjo tuometis LKKI Irklavimo katedros vedėjas Leonas Aleksandravičius, jis ir pasiūlė jai studijuoti irklavimą.

NUOTAIKOS. Pirmąja trenere tapo Janina Aleksandravičienė. Svariausias E. Kaminskaitės laimėjimas – Monrealio olimpinių žaidynių bronzos medalis, irkluojant porinę dvivietę su G. Ramoškiene. Medalis abiem suteikė daug džiaugsmo, bet buvo ir nusivylimo. Kaunietė galvojo apie dar aukštesnę vietą. Mūsų irkluotojos nesunkiai laimėjo parengiamąsias varžybas ir iš karto pateko į finalą, tačiau jo reikėjo laukti net penkias dienas. Mūsų sportininkės, belaukdamos starto, „perdegė“.

      „Eleonora buvo nepaprastai kantri, atkreipiau dėmesį į jos nepaprastą užsispyrimą, tvirtą valią. Ji turėjo labai daug gerų savybių. Nepasakyčiau, kad buvo labai techniška, mudviem techniką nuolat tekdavo tobulinti per pratybas. Irklavome, kaip sakoma, per negaliu, ir savo pasiekėme“, – prisimena G. Ramoškienė.ATMINIMAS. Pagerbdami šviesų garsios irkluotojos E. Kaminskaitės-Ruokienės atminimą, Kauno kūno kultūros ir sporto skyrius bei Irklavimo mokykla rengia jos atminimo varžybas, kuriose dalyvauja jaunimas, suaugusieji ir veteranai. Olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojos nuotrauka pakabinama Irklavimo mokyklos stende.

Visi, pažinoję Eleonorą, prisimena ją kaip labai darbščią, nuoširdžią, kuklią ir pareigingą didelio meistriškumo irkluotoją. Sportininkai per jos atminimo varžybas padeda gėlių  ant jos kapo, uždega žvakę. Šįkart garsiosios irkluotojos vaikų nebuvo, todėl buvo pagerbta jos pirmoji trenerė J. Aleksandravičienė ir sesuo Genovaitė Kaminskaitė-Alaburdienė.

 LYDERIAI. Geriausiems irkluotojams netrūko prizų. Patiems geriausiems buvo įteikti Lietuvos ir Vengrijos UAB „Brača-Sport“ irklai.

 Varžybų  laimėtojais 1 000 m distancijoje tapo: vyrų porinių dviviečių  varžybose – kauniečiai Vytautas Butkus ir Algirdas Bendaravičius (treneriai Vytautas Butkus ir Vytautas Valiauskas), dviviečių  be vairininko – kauniečiai Petras Maciulevičius ir Aurimas Marčenka (treneriai Vidmantas Striška ir Valdas Vilkelis), o vienvietę geriausiai irklavo Kauno rajono sportininkas Aurimas Dambrauskas (treneriai E. ir A. Lavickai).

Moterų  porinių dviviečių varžybas laimėjo trakietė Milda Valčiukaitė (treneris Tomas Valčiukas) su kauniete Ieva Adomavičiūte (treneriai Vytautas Valiauskas ir Vytautas Butkus), moterų dviviečių be vairininko – kaunietės Indrė Čibulskytė ir Giedrė Rakauskaitė (treneriai E. ir A. Lavickai), o vienviečių – Kauno irklavimo mokyklos auklėtinė, 2010 m. pasaulio jaunimo čempionė Donata Vištartaitė (treneriai Nijolė Savickytė ir Algirdas Arelis).

Varžybose savo jėgas bandė ir veteranai Birutė Gečiauskienė, Judita Kačinauskienė, Audronė Dumšienė, Nijolė Savickytė, Nijolė Kondrotienė, Vida Stačkutė, Alfredas Raščius, Povilas Skrivelis, Vytautas Lakštauskas, Rimantas Bakas, Aurimas Katkevičius, Nerijus Katkevičius ir Raimundas Kernazickas.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Po pergalių – šuolis aukštyn
2019 08 21
Reitingas
Pasaulio krepšinio čempionato komandų reitinge Lietuvos rinktinė pakilo į šeštąją vietą.
Saldžiausias – jaunosios kartos skrydis
2019 08 21
Rinktinė
Didžkukuliais garsėjančioje Karmėlavoje augęs Jonas Mačiulis turi mėgstamiausią virtuvę, tik ji nėra lietuviška (VIDEO).
„Išvažiuojame su gera energija“
2019 08 21
Rinktinė
„Pirmą kartą mano karjeroje grupėje yra tokia pajėgi, todėl formos piką turėsime pagauti nuo pat pradžios“, - teigė Mindaugas Kuzminskas.
 
„Atlanto“ gretose – dar vienas kroatas
2019 08 22
Legionierius
Prie Klaipėdos „Atlanto“ treniruočių prisiijungė naujokas. Uostamiesčio ekipą papildė legionierius iš Kroatijos Mateo Duničius.
Vilniečiai išreiškė pasitikėjimą savo vedliu
2019 08 21
Susirinkimas
Visuotiniame neeiliniame Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) narių susirinkime: balsavimas dėl pasitikėjimo ir karštos diskusijos.
„Žalgirio“ gretose – brazilas
2019 08 20
Legionierius
Kovą dėl Lietuvos čempionų titulo tęsiantis Vilniaus „Žalgiris“ pasirašė sutartį su 22-ejų saugu iš Brazilijos Higoru Vidaliu.
Ant olimpinio slenksčio – būrys lietuvių
2019 08 21
Žvilgsnis
Besibeldžiantys į Tokiją: šalia olimpinių kelialapių – mažiausiai 10 Lietuvos lengvaatlečių.
Sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 08 19
Varžybos
Trišuolininkė Dovilė Kilty laimėjo varžybas Suomijoje, tarp lyderių įvairiose šalyse buvo ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.
Rekordininko debiutas Deimantinėje lygoje
2019 08 18
Deimantinė lyga
Ieties metikas Edis Matusevičius Deimantinėje lygoje debiutavo užimdamas šeštąją vietą.
 
Pergalingas lietuvių startas
2019 08 22
Turnyras
ITF turnyro „Tennis Pro Open Schlieren“ pirmajame rate Laurynas Grigelis šventė pergalę ir vienetų, ir dvejetų varžybose.
Po triumfo – šuolis reitinge
2019 08 19
Turnyras
Ričardas Berankis triumfavo Vankuveryje (Kanada) vykusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre „Odlum Brown Van Open“.
R.Berankis nepaliko japonui vilčių
2019 08 18
Turnyras
Vankuveryje (Kanada) vykstančio Teniso profesionalų asociacijos „Challenger“ serijos turnyro pusfinalyje Ričardas Berankis pralaimėjo tik du geimus.
„Šlubavau tarsi pašautas pėstininkas“
2019 08 14
Žvilgsnis
Į ringą grįžtantis Mantas Rimdeika: „Visada buvau gerietis, dabar viskas bus kitaip“ (VIDEO).
Kovotoją prajuokino varžovo iššūkis
2019 08 05
Žvilgsnis
Mindaugo Narausko į akistatą ringe iškviestas Henrikas Vikšraitis: „Dar kartą visiems įrodysiu, kad esu stipresnis, greitesnis, tikslesnis, geresnis.“
Lietuvos dziudo kovotojai - bronza
2019 07 28
Dziudo
Nors Justina Kmieliauskaitė pralaimėjo pirmajame Europos jaunimo dziudo taurės etapo rate, vėliau ji iškovojo bronzos medalį.
 
Aukštyn pakilo paskutinėje rungtyje
2019 08 19
Trekas
Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vykstančio pasaulio jaunių dviračių treko čempionato vaikinų daugiakovės varžybose Mantas Bitinas užėmė 18-ą vietą.
Gatvėse – nuo kamanių būrio iki velnio
2019 08 18
Velomaratonas
„IKI Velomaratono“ metu į centrinės Vilniaus gatves išriedėjo tūkstančiai dviratininkų. Vieni lenktyniavo, kiti mėgavosi važiavo ir rodė išradingumą.
Lietuvos dviratininkei skilo šalmas
2019 08 17
Trekas
Frankurte prie Oderio vykstančiame pasaulio jaunių dviračių treko čempionate varžosi ir Lietuvos dviratininkai.
Rankininkių tikslas – atsispirti nuo dugno
2019 08 22
Žvilgsnis
Rugsėjo pabaigoje Lietuvos moterų rankinio rinktinė pradeda naują žygį į Europos čempionatą. Ją ten bandys nuvesti treneris Karolis Kaladinskas.
Klaipėdoje karaliauja rankinis
2019 08 13
Varžybos
Savaitę pradėjo jau trečiasis tarptautinis Klaipėdos gatvės rankinio turnyras, o netrukus kovos persikels į paplūdimį ir salę.
Lemiamame mače – pergalė
2019 08 08
U-17
Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį.
 
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
Dėl titulų kovos geriausieji
2019 08 14
Paplūdimio tinklinis
Savaitgalį Klaipėdoje, antrajame Melnragės paplūdimyje, vyks intriguojantis atviras Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionatas.
Tikslo link žengs ilgesniu keliu
2019 08 10
Paplūdimio tinklinis
Paplūdimio tinklininkės Gerda Grudzinskaitė ir Karolė Virbickaitė Vengrijoje tęsia kovą dėl apdovanojimų.
Ralyje gaus ir 8 litrų darbo tūrio varikliai
2019 08 21
Ralis
Jonas Gricevičius ir Tadas Dulskis pasišovė nustebinti „Lincoln Continental“ limuzinu, kurio ratus suka net 8,2 litro darbo tūrio benzininis variklis.
Trasa neatleido net menkiausių klaidų
2019 08 20
Driftas
Vokietijoje įvyko kvapą gniaužiantis penktasis „Drift Masters“ etapas bei „Iron Drift King“ varžybos.
Lietuvos čempionate – nauji lyderiai
2019 08 19
Motokrosas
Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Sema“ trasoje vyko ketvirtasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Karjeros posūkis – į Baltarusijos klubą
2019 08 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės puolėjas Ugnius Čižas kitą sezoną praleis Baltarusijoje – lietuvis pasirašė vienerių metų sutartį su Gardino „Neman“.
Vasarą – žiemos olimpiečių triumfas
2019 07 26
Biatlonas
Nemenčinėje vyko Lietuvos vasaros biatlono taurės I etapas. Jame sportininkai rungėsi šaudymo taškams, šaudymo dvikovų ir biatlono sprinto rungtyse.
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
Sportininkų maištas prieš rutiną
2019 08 22
Pomėgis
V.Korobovas, I.Davidovskis, O.Baleišytė, R. Saulius, M.J.Morauskaitė ir M. Vrašinskas. Kuo jie užsiima palikę kanojas, treką, stadioną?
Pasaulio čempionate – lietuvių staigmena
2019 08 22
Diskgolfas
Pasaulio diskgolfo čempionato debiutantė Lietuvos rinktinė buvo atsidūrusi ant bedugnės krašto, bet tęsia kovą dėl medalių.
Atrankos barjerą įveikė be vargo
2019 08 21
Baidarių ir kanojų irklavimas
Baidarininkas Artūras Seja ir kanojininkas Henrikas Žustautas laimėjo pasaulio čempionato atrankos plaukimus.
 
Tikslas – sugrąžinti vaikus į sveiką kelią
2019 08 22
Sveikatingumas
Siekdamas paskatinti vaikus ir paauglius pakankamai judėti, sveikatingumo klubas „Impuls“ įsteigė Vaikų sporto akademiją.
Už aktyvią veiklą – neeilinis įvertinimas
2019 08 19
Įvertinimas
Antverpeno mieste Belgijoje vykusioje Europos žolės riedulio federacijos 31-oje Generalinės Asamblėjos sesijoje išskirtinio dėmesio sulaukė Lieruva.
Titulai – ir ant ledo, ir vandenyje
2019 08 10
Žvilgsnis
Lietuvos dailiojo čiuožimo siela Lilija Vanagienė: apie ryškiausius įvykius, šuolius į vandenį, sūnaus šokius su kėde, žolės pjovimą, gyvenimo vyrus.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas