Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. gegužės 28 d. 18:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pagerbė garsiąją irkluotoją

Tryliktą kartą Kaune buvo surengtos Monrealio olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojos Eleonoros Kaminskaitės atminimo irklavimo varžybos

Eleonora Kaminskaitė
"Sporto" archyvo nuotr.
Eleonora Kaminskaitė
   
Šių metų sausio 29 d. E. Kaminskaitei būtų sukakę 60 metų, tačiau jau seniai (nuo 1986) jos nebėra tarp gyvųjų. Olimpinių žaidynių, pasaulio čempionatų sidabro ir bronzos medalių laimėtoją, du kartus SSRS čempionę pasiglemžė sunki liga.

E. Kaminskaitė – viena geriausių visų laikų  Lietuvos porinio irklavimo meistrių. Gerai irklavo ir vienvietę, ir porinę dvivietę, ir porinę keturvietę.

Bet Eleonora labiausiai mėgo irkluoti porinę dvivietę. Iš  pradžių vieną sezoną irklavo su vilniete Genovaite Ramoškiene, vėliau – su leningradiete Liudmila Parfionova. „Tikrai didesnį malonumą jaučiu, irkluodama porinę dvivietę. Tada labiau pasitikiu savo jėgomis, ne taip jaudinuosi prieš startą. Irkluojant dvivietę, atsakomybė tekdavo abiem, didesnis bei ilgesnis būdavo ir pergalės džiaugsmas, greičiau užmiršdavau nesėkmes“, – dar 1979 m. sakė E. Kaminskaitė.

PERMAINOS. Garsiosios irkluotojos jaunystėje figūravo lengvoji atletika. Todėl neatsitiktinai būsimoji olimpinių žaidynių medalininkė ir stojo studijuoti į Lietuvos kūno kultūros institutą (LKKI) lengvosios atletikos. Tačiau nesėkmingai. Susižeidė pirštą, jį teko operuoti. Bet gerai sudėtą, tvirtą merginą iš Stakliškių nužiūrėjo tuometis LKKI Irklavimo katedros vedėjas Leonas Aleksandravičius, jis ir pasiūlė jai studijuoti irklavimą.

NUOTAIKOS. Pirmąja trenere tapo Janina Aleksandravičienė. Svariausias E. Kaminskaitės laimėjimas – Monrealio olimpinių žaidynių bronzos medalis, irkluojant porinę dvivietę su G. Ramoškiene. Medalis abiem suteikė daug džiaugsmo, bet buvo ir nusivylimo. Kaunietė galvojo apie dar aukštesnę vietą. Mūsų irkluotojos nesunkiai laimėjo parengiamąsias varžybas ir iš karto pateko į finalą, tačiau jo reikėjo laukti net penkias dienas. Mūsų sportininkės, belaukdamos starto, „perdegė“.

      „Eleonora buvo nepaprastai kantri, atkreipiau dėmesį į jos nepaprastą užsispyrimą, tvirtą valią. Ji turėjo labai daug gerų savybių. Nepasakyčiau, kad buvo labai techniška, mudviem techniką nuolat tekdavo tobulinti per pratybas. Irklavome, kaip sakoma, per negaliu, ir savo pasiekėme“, – prisimena G. Ramoškienė.ATMINIMAS. Pagerbdami šviesų garsios irkluotojos E. Kaminskaitės-Ruokienės atminimą, Kauno kūno kultūros ir sporto skyrius bei Irklavimo mokykla rengia jos atminimo varžybas, kuriose dalyvauja jaunimas, suaugusieji ir veteranai. Olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojos nuotrauka pakabinama Irklavimo mokyklos stende.

Visi, pažinoję Eleonorą, prisimena ją kaip labai darbščią, nuoširdžią, kuklią ir pareigingą didelio meistriškumo irkluotoją. Sportininkai per jos atminimo varžybas padeda gėlių  ant jos kapo, uždega žvakę. Šįkart garsiosios irkluotojos vaikų nebuvo, todėl buvo pagerbta jos pirmoji trenerė J. Aleksandravičienė ir sesuo Genovaitė Kaminskaitė-Alaburdienė.

 LYDERIAI. Geriausiems irkluotojams netrūko prizų. Patiems geriausiems buvo įteikti Lietuvos ir Vengrijos UAB „Brača-Sport“ irklai.

 Varžybų  laimėtojais 1 000 m distancijoje tapo: vyrų porinių dviviečių  varžybose – kauniečiai Vytautas Butkus ir Algirdas Bendaravičius (treneriai Vytautas Butkus ir Vytautas Valiauskas), dviviečių  be vairininko – kauniečiai Petras Maciulevičius ir Aurimas Marčenka (treneriai Vidmantas Striška ir Valdas Vilkelis), o vienvietę geriausiai irklavo Kauno rajono sportininkas Aurimas Dambrauskas (treneriai E. ir A. Lavickai).

Moterų  porinių dviviečių varžybas laimėjo trakietė Milda Valčiukaitė (treneris Tomas Valčiukas) su kauniete Ieva Adomavičiūte (treneriai Vytautas Valiauskas ir Vytautas Butkus), moterų dviviečių be vairininko – kaunietės Indrė Čibulskytė ir Giedrė Rakauskaitė (treneriai E. ir A. Lavickai), o vienviečių – Kauno irklavimo mokyklos auklėtinė, 2010 m. pasaulio jaunimo čempionė Donata Vištartaitė (treneriai Nijolė Savickytė ir Algirdas Arelis).

Varžybose savo jėgas bandė ir veteranai Birutė Gečiauskienė, Judita Kačinauskienė, Audronė Dumšienė, Nijolė Savickytė, Nijolė Kondrotienė, Vida Stačkutė, Alfredas Raščius, Povilas Skrivelis, Vytautas Lakštauskas, Rimantas Bakas, Aurimas Katkevičius, Nerijus Katkevičius ir Raimundas Kernazickas.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
LKL mačuose – skirtingi scenarijai
2019 04 20
LKL
„Juventus“ svečiuose be vargo pranoko „Nevėžį“, o „Dzūkija“ savo aikštėje po atkaklios kovos nugalėjo „Pieno žvaigždes“.
Įkvepia ir trenerio pasitikėjimas
2019 04 19
Žvilgsnis
„Lietkabelio“ krepšininkas Paulius Valinskas: apie pasikeitusią atmosferą „Neptūno“ ekipoje, savo žaidimą, „Žalgirio“ kovas Eurolygoje.
J.Mačiulis Velykas pasitinka be siūlų
2019 04 19
Sporto medicina
„Pooperacinis tinimas jau praėjo, šiandien ištraukti siūlai. Pradėsim reabilitaciją ir atsistatymą", - teigia J.Mačiulį gydantis V.Trumpickas.
 
Šiaulietės palaužė Latvijos čempiones
2019 04 21
Baltijos lyga
Praėjusių metų Baltijos moterų lygos vicečempionės Šiaulių „Gintros-Universiteto“ futbolininkes sėkmingai pradėjo naująjį sezoną.
„Palanga“ užvėrė „Stumbrui“ kelią į viršūnę
2019 04 20
A lyga
Į pirmą vietą A lygoje galėję sugrįžti „Stumbro“ futbolininkai svečiuose nusileido „Palangos “ ekipai. „Riteriai“ ir „Atlantas“ sužaidė be įvarčių.
Laimėjo ir čempionai, ir vicečempionai
2019 04 19
A lyga
Marijampolės „Sūduva“ svečiuose turėjo vargo su „Panevėžiu“, o Vilniaus „Žalgiris“ namuose pranoko „Kauno Žalgurį“.
„Baltasis žmogau, kaip sekasi?“
2019 04 20
Svetur
Su pajėgiausiais planetos bėgikais Kenijoje stovyklavęs Lietuvos rekordininkas Simas Bertašius: „Juos gerbiu dar labiau“.
Olimpietės sugrįžimą stabdo skurdi realybė
2019 04 17
Žvilgsnis
Maratonininkė D.Lobačevskė įsitikino: profesionaliems sportininkams atsigavimą po traumų labai sunkina šiuolaikinių reabilitacijos centrų stygius.
Europos kongrese – svarbūs sprendimai
2019 04 16
Kongresas
Europos lengvosios atletikos kongrese nutarta, kad žemyno čempionate moterys, kaip ir vyrai, ėjimo varžybose įveiks ne tik 20 km, bet ir 50 km distanciją.
 
Kipre – Lietuvos tenisininkės triumfas
2019 04 20
Vilniaus teniso akademijos auklėtinė 14-metė Patricija Paukštytė turnyro Kipre finale parklupdė varžybų favoritę.
Lietuvės suklupo lemiamame mače
2019 04 19
Fed Cup
Lietuvos tenisininkės pralaimėjo suomėms ir nepateko į Federacijų taurės turnyro aukštesnę grupę.
Lietuvis triumfavo kartu su italu
2019 04 19
Svetur
"Tennis Europe" jaunių (iki 16 m.) turnyro "Hellenic Bank Masters Tennis Academy" dvejetų varžybas laimėjo Ainiaus Sabaliausko ir Mariano Tammaro pora.
Iš Sofijos – su bronzos medaliu
2019 04 21
Tekvondo
Dvidešimtmetei tekvondo kovotojai K. Tvaronavičiūtei turnyre Bulgarijoje pritrūko vienos pergalės iki finalo kovos su dukart olimpine čempione J. Jones.
Seimo narys parodė savo jėgą
2019 04 19
Graplingo imtynės
Šiauliuose praūžęs miesto graplingo čempionatas sutraukė per šimtą dalyvių, tarp kurių netrūko koviniame sporto pasaulyje žinomų vardų.
Sportas – lyg narkotikas
2019 04 19
Bušido
„Žvaigždė? Aš? Nesąmonė. Tai trukdo sportininkui, – atvirai sako kovotojas Marius Žaromskis, žengsiantis į narvą Vilniuje.
 
Po Šiaurės pragaro kaista lietuvio telefonas
2019 04 15
Atgarsiai
Legendinėse lenktynėse Paryžius – Rubė 9-ąją vietą iškovojęs Evaldas Šiškevičius: „Padariau tai, ko labai norėjau. Geriau tikėtis ir negalėjau.”
Vėl pasižymėjo legendinėse lenktynėse
2019 04 14
Dviračiai
Paryžius - Rubė lenktynių išvakarėse Lietuvos dviratininkas EValdas Šiškevičius gavo dovanų alaus "Evaldas", taip pavadinto jo garbei.
Arčiausiai lyderių – R.Leleivytė
2019 04 03
Reitingas
Lietuvos dviračių plento grupinių lenktynių čempionė Rasa Leleivytė („Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano“) pasaulio reitinge žengia 39-ta.
"Dragūnas" liko be medalių
2019 04 21
Rankinis
Baltijos rankinio čempionato mažajame finale Klaipėdos "Dragūnas" 26:27 nusileido Minsko SKA ir užėmė ketvirtąją vietą.
Finale – Kauno ir Garliavos rankininkės
2019 04 20
Moterų rankinis
Lietuvos moterų rankinio lygoje (LMRL) abi pusfinalio serijos baigėsi sausais rezultatais 2:0. Abejose nesėkmes patyrė Vilniaus ekipos.
Lietuvos rinktinė paragavo pergalės skonio
2019 04 14
Rinktinė
Lietuvos rankinio rinktinė per ketvirtąsias atrankos rungtynes iškovojo pirmuosius taškus - įveikė Rumuniją 24:23
 
Vieni šventė, kiti kaltino teisėjus
2019 04 15
Lietuvos čempionatas
Vienas įspūdingiausių savaitgalių Lietuvos tinklinio čempionatų istorijoje vainikuotas Klaipėdos "Amber Queen" triumfu.
Po auksinio seto - nevaldomos emocijos
2019 04 14
Finalas
Lietuvos moterų tinklinio finale po permainingo auksinio seto Kauno VDU žaidėjos šoko pergalės šokį ir liejo džiaugsmo ašaras.
Bronza keliaus į Kauną ir Jonavą
2019 04 14
Tinklinis
Rungtynes dėl trečiųjų Lietuvos tinklinio čempionatų vietų laimėjo Kauno" Rio-Starto" vyrai ir Jonavos "Aušrinės-KKSC" moterys.
Maršrutas nesikeičia: Vilnius – Palanga
2019 04 19
Lenktynės
Gegužės 3 dieną bus duotas startas tapusioms tradicinėmis, jau penktosioms elektromobilių varžyboms „Charge it on! Vilnius - Palanga“.
Europos kartingo čempionate – ir lietuvis
2019 04 19
Kartingas
Balandžio 21 d., Prancūzijoje vyksiančiame CIK-FIA Europos kartingo čempionato 1-ojo etapo lenktynėse startuos Lietuvos čempionas Kajus Šikšnelis.
Dvidešimtosios lenktynės su mikrofonu
2019 04 18
1000 km lenktynės
Saulenio Pociūno atmintyje neišdilusi istorija, kai eteryje garso režisierius per pagrindines lenktynes ne vieną kartą keitė jo balsą.
 
Pasitelks Lietuvoje dar neregėtas naujoves
2019 04 21
Ledo ritulys
Besiruošianti pasaulio IA diviziono pirmenybėms Kazachstane Lietuvos ledo ritulio rinktinė šiek tiek sutrumpino kandidatų sąrašą.
Velykas nuspalvino medaliai ir rekordas
2019 04 21
Kalnų slidinėjimas
Andrejus Drukarovas Velykas pasitiko geros nuotaikos, bet neplanuoja užsisėdėti prie švenčių stalo – kitą savaitę vėl laukia varžybos.
Kontroliniame mače – įvarčių kruša
2019 04 18
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinė kontrolinėse rungtynėse Elektrėnuose ketvirtadienį 8:5 nugalėjo svečius iš Estijos ir iškovojo antrąją pergalę.
Šiaulietės vėl patyrė nesėkmę
2019 04 21
Žolės riedulys
Europos moterų žolės riedulio Iššūkio taurės turnyre Lietuvos čempionė Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ rungsis dėl išlikimo diviziione.
Keturi lietuviai startavo sėkmingai
2019 04 21
Pasaulio čempionatas
Pasaulio stalo teniso čempionate savo pirmuosius varžovus įveikė Rūta Paškauskienė, Kornelija Riliškytė, Alfredas Udra ir Tomas Mikutis.
Ant pakylos - su Lietuvos trispalve
2019 04 21
Buriavimas
Lietuvos jachta "Ambersail 2" užėmė trečiąją vietą prestižinėje „Les Voiles de St. Barth“ buriavimo regatoje.
 
Atletus pasivijo suvenyrai ir prizai
2019 04 21
Apdovanojimai
2018 m. Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių dalyviai bei artimiausia jų pamaina buvo pagerbti LTOK.
Pirmą Fondo barjerą įveikė 1041 projektas
2019 04 18
Fondas
Paskelbtas 2019 m. Sporto rėmimo fondo paraiškų, atitikusių nustatytus formalius vertinimo kriterijus, sąrašas.
LTOK – tradiciniai apdovanojimai
2019 04 18
Apdovanojimai
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejines sukaktis švenčiantys sporto žmonės.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas