Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. gegužės 28 d. 18:14 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Pagerbė garsiąją irkluotoją

Tryliktą kartą Kaune buvo surengtos Monrealio olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojos Eleonoros Kaminskaitės atminimo irklavimo varžybos

Eleonora Kaminskaitė
"Sporto" archyvo nuotr.
Eleonora Kaminskaitė
   
Šių metų sausio 29 d. E. Kaminskaitei būtų sukakę 60 metų, tačiau jau seniai (nuo 1986) jos nebėra tarp gyvųjų. Olimpinių žaidynių, pasaulio čempionatų sidabro ir bronzos medalių laimėtoją, du kartus SSRS čempionę pasiglemžė sunki liga.

E. Kaminskaitė – viena geriausių visų laikų  Lietuvos porinio irklavimo meistrių. Gerai irklavo ir vienvietę, ir porinę dvivietę, ir porinę keturvietę.

Bet Eleonora labiausiai mėgo irkluoti porinę dvivietę. Iš  pradžių vieną sezoną irklavo su vilniete Genovaite Ramoškiene, vėliau – su leningradiete Liudmila Parfionova. „Tikrai didesnį malonumą jaučiu, irkluodama porinę dvivietę. Tada labiau pasitikiu savo jėgomis, ne taip jaudinuosi prieš startą. Irkluojant dvivietę, atsakomybė tekdavo abiem, didesnis bei ilgesnis būdavo ir pergalės džiaugsmas, greičiau užmiršdavau nesėkmes“, – dar 1979 m. sakė E. Kaminskaitė.

PERMAINOS. Garsiosios irkluotojos jaunystėje figūravo lengvoji atletika. Todėl neatsitiktinai būsimoji olimpinių žaidynių medalininkė ir stojo studijuoti į Lietuvos kūno kultūros institutą (LKKI) lengvosios atletikos. Tačiau nesėkmingai. Susižeidė pirštą, jį teko operuoti. Bet gerai sudėtą, tvirtą merginą iš Stakliškių nužiūrėjo tuometis LKKI Irklavimo katedros vedėjas Leonas Aleksandravičius, jis ir pasiūlė jai studijuoti irklavimą.

NUOTAIKOS. Pirmąja trenere tapo Janina Aleksandravičienė. Svariausias E. Kaminskaitės laimėjimas – Monrealio olimpinių žaidynių bronzos medalis, irkluojant porinę dvivietę su G. Ramoškiene. Medalis abiem suteikė daug džiaugsmo, bet buvo ir nusivylimo. Kaunietė galvojo apie dar aukštesnę vietą. Mūsų irkluotojos nesunkiai laimėjo parengiamąsias varžybas ir iš karto pateko į finalą, tačiau jo reikėjo laukti net penkias dienas. Mūsų sportininkės, belaukdamos starto, „perdegė“.

      „Eleonora buvo nepaprastai kantri, atkreipiau dėmesį į jos nepaprastą užsispyrimą, tvirtą valią. Ji turėjo labai daug gerų savybių. Nepasakyčiau, kad buvo labai techniška, mudviem techniką nuolat tekdavo tobulinti per pratybas. Irklavome, kaip sakoma, per negaliu, ir savo pasiekėme“, – prisimena G. Ramoškienė.ATMINIMAS. Pagerbdami šviesų garsios irkluotojos E. Kaminskaitės-Ruokienės atminimą, Kauno kūno kultūros ir sporto skyrius bei Irklavimo mokykla rengia jos atminimo varžybas, kuriose dalyvauja jaunimas, suaugusieji ir veteranai. Olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojos nuotrauka pakabinama Irklavimo mokyklos stende.

Visi, pažinoję Eleonorą, prisimena ją kaip labai darbščią, nuoširdžią, kuklią ir pareigingą didelio meistriškumo irkluotoją. Sportininkai per jos atminimo varžybas padeda gėlių  ant jos kapo, uždega žvakę. Šįkart garsiosios irkluotojos vaikų nebuvo, todėl buvo pagerbta jos pirmoji trenerė J. Aleksandravičienė ir sesuo Genovaitė Kaminskaitė-Alaburdienė.

 LYDERIAI. Geriausiems irkluotojams netrūko prizų. Patiems geriausiems buvo įteikti Lietuvos ir Vengrijos UAB „Brača-Sport“ irklai.

 Varžybų  laimėtojais 1 000 m distancijoje tapo: vyrų porinių dviviečių  varžybose – kauniečiai Vytautas Butkus ir Algirdas Bendaravičius (treneriai Vytautas Butkus ir Vytautas Valiauskas), dviviečių  be vairininko – kauniečiai Petras Maciulevičius ir Aurimas Marčenka (treneriai Vidmantas Striška ir Valdas Vilkelis), o vienvietę geriausiai irklavo Kauno rajono sportininkas Aurimas Dambrauskas (treneriai E. ir A. Lavickai).

Moterų  porinių dviviečių varžybas laimėjo trakietė Milda Valčiukaitė (treneris Tomas Valčiukas) su kauniete Ieva Adomavičiūte (treneriai Vytautas Valiauskas ir Vytautas Butkus), moterų dviviečių be vairininko – kaunietės Indrė Čibulskytė ir Giedrė Rakauskaitė (treneriai E. ir A. Lavickai), o vienviečių – Kauno irklavimo mokyklos auklėtinė, 2010 m. pasaulio jaunimo čempionė Donata Vištartaitė (treneriai Nijolė Savickytė ir Algirdas Arelis).

Varžybose savo jėgas bandė ir veteranai Birutė Gečiauskienė, Judita Kačinauskienė, Audronė Dumšienė, Nijolė Savickytė, Nijolė Kondrotienė, Vida Stačkutė, Alfredas Raščius, Povilas Skrivelis, Vytautas Lakštauskas, Rimantas Bakas, Aurimas Katkevičius, Nerijus Katkevičius ir Raimundas Kernazickas.
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
NKL - asmeniniai ir naudingumo rekordai
2018 12 18
NKL
Naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos savaitės krepšininku antrą kartą šį sezoną tapo „Telšių“ krepšininkas Ovidijus Kaminskis.
Bręsta vyrų ir moterų klubų jungtuvės
2018 12 18
Moterų krepšinis
Didžiausias iššūkis iš esmės pasikeitusios šalies moterų krepšinio lygos vadovui Giedriui Gustui – pritraukti žiūrovų.
Paaiškėjo LSKL atkrintamųjų varžybų poros
2018 12 18
LSKL
Baigėsi Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) reguliarusis čempionatas ir paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros.
 
S. Mikoliūnas pratęsė sutartį su „Žalgiriu“
2018 12 18
Komanda
Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas išsaugojo vieną komandos simbolių - ekipos spalvas lieka ginti vilnietis Saulius Mikoliūnas.
UAFF nariams - "Auri-Dohm" metodika
2018 12 18
Bendradarbiavimas
Utenos apskrities futbolo federacija pasirašė trejų metų bendradarbiavimo sutartį su vienu geriausiu futbolo specialistu Aurelijumi Skarbaliumi.
„Žalgirio“ senbuvis lieka klube
2018 12 17
Legionierius
Vilniaus „Žalgirio“ gynėjas iš Olandijos D. Slijngardas pratęsė sutartį su klubu dar dviem sezonams.
Antarktidos maratone – lietuvės triumfas
2018 12 13
Maratonas
Gruodžio 13 d. Antarktidoje vyko maratono bėgimo varžybos. Moterų grupėje triumfavusi Roma Puišienė tapo pirmąja šių varžybų nugalėtoja iš Lietuvos.
Legendinės šuolininkės dovana – tortas
2018 12 10
Šventė
Per Lengvosios atletikos asociacijos sezono uždarymo vakarą, kuriame dalyvavo sporto legendos, netrūko apdovanojimų, dainų, įspūdžių.
Portugalijoje – dar viena pergalė
2018 12 10
Sportinis ėjimas
Lisabonoje (Portugalija) vykusias Kalėdines sportinio ėjimo varžybas „Grande Premio de Natal“ laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič.
 
Reitinge kilo L. Grigelis
2018 12 17
Reitingas
Tenisininkas R. Berankis pasaulio reitinge lieka 117-as, Laurynas Grigelis iš 307-osios pozicijos pakilo į 306-ąją.
Dėl trijų milijonų eurų nedvejotų
2018 12 07
Interviu
Teniso treneris Remigijus Balžekas - apie teniso sąjungą ir akademiją, valstybės požiūrį į sportą ir rėmėjus, Matą Vasiliauską, anūką Arną ir futbolą.
Vilniuje viešės šeštoji pasaulio raketė
2018 12 06
Turnyras
Kitų metų sausį Vilniuje rinksis stipriausi teniso veteranai - čia vyks pirmos kategorijos ITF senjorų turnyras „Vilnius Cup 2019“.
Lietuvė liko be pergalių
2018 12 16
Dziudo
Kinijoje vykusiame prestižiniame „Masters“ serijos dziudo turnyre „World Masters Guangzhou“ Sandra Jablonskytė pralaimėjo jau pirmame rate.
Pasaulio čempionui namie – tik sidabras
2018 12 14
Graplingo imtynės
Garliavoje surengtame Lietuvos graplingo čempionate netrūko sensacijų.
Imtynininkių laimikis – dvi bronzos
2018 12 11
Imtynės
Lenkijoje vykusiame tarptautiniame moterų imtynių jaunių turnyre „Czarny Bor 2018“ Gabija Dilytė ir Ineta Dantaitė iškovojo bronzos medalius.
 
V. Lendelis pasaulio taurėje – šeštas
2018 12 17
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės varžybų ketvirtojo etapo vyrų sprinto lenktynėse V. Lendelis užėmė 10-ą vietą, o bendrojoje įskaitoje pakilo į šeštą.
Lietuvė išsaugojo antrąją vietą
2018 12 16
Trekas
Lietuvos dviratininkę Oliviją Baleišytę pasaulio taurės varžybų daugiakovės įskaitoje ir toliau lenkia tik viena varžovė.
S.Krupeckaitė įveikė Europos čempionę
2018 12 15
Trekas
Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė treko pasaulio taurės varžybose Londone – aštunta.
Pusiaukelėje pirmauja Kauno komandos
2018 12 16
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko net ketverios rungtynės, po kurių baigėsi pirmasis ratas.
"Tai buvo geras etapas“
2018 12 09
Rankinis
Klaipėdos"Dragūno" rankininkai paskutiniąsias šių metų Baltijos lygos rungtynes 26:24 Polvoje laimėjo prieš Estijos "Serviti".
"Utena" iškovojo pirmąjį tašką
2018 12 08
LRL
Šeštadienį žaistose LRL rungtynėse Alytaus "Varsa-Stronglasas" įveikė Šiaulių "SM Dubysą", o "Utenos" ir "Kauno Ąžuolo-KTU" mačas baigėsi lygiosiomis.
 
Baltijos čempionate - favoričių pergalės
2018 12 17
Moterų tinklinis
Baltijos čempionate po dvi pergales iškovojo praėjusio sezono prizininkės Kauno "Kauno-VDU" ir Alytaus "Prekybos-Paramos" komandos.
Klaipėdos klubui – pirmas trofėjus
2018 12 16
Taurė
Klaipėdos "Amber Queen" tinklininkai pirmą kartą tapo LTF Didžiosios taurės laimėtojais (VIDEO).
Lietuviui – svarbus pripažinimas
2018 12 14
Įvertinimas
Europos tinklinio konfederacija (CEV) patvirtino ir įtraukė Lietuvos atstovą į tarptautinių CEV salės tinklinio varžybų supervizorių sąrašą.
Paskelbti žiedinių lenktynių organizatoriai
2018 12 18
Lenktynės
Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatą organizuos "Ring Challenge".
Iki rekordo pristigo pusantros minutės
2018 12 18
Lenktynės
2006-ųjų liepos 26-29 dienomis Palangoje vykusios "Horn Grand Prix 1003 km lenktynės", regis, tenkino net išrankiausių automobilių sporto gurmanų skonį.
Dalyvių sąrašas - ilgiausias nuo 2015-ųjų
2018 12 18
Dakaras
Antanas Juknevičius apžvelgia į sunkiausias pasaulio varžybas sugrįžtančius patyrusius vilkus ir naujokus, galinčius tapti lyderiais.
 
Lietuvis - pirmame dešimtuke
2018 12 17
Kalnų slidinėjimas
Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas varžybose Italijoje užėmė 10-ąją vietą.
Lietuvos biatlonininkai – paskutiniai
2018 12 16
Biatlonas
Austrijoje vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo estafečių varžybose Lietuvos atstovams nepavyko aplenkti nei vienos komandos.
Tarp 60-ties greičiausių nepateko
2018 12 14
Biatlonas
Hochfilcene (Austrija) vykstančio pasaulio biatlono taurės antrojo etapo 10 km sprinto lenktynėse geriausiai iš lietuvių pasirodė Vytautas Strolia.
Lietuvis įveikė penkiskart pasaulio čempioną
2018 12 18
Smiginis
Darius Labanauskas iškovojo istorinę pergalę. Labiausiai prestižiniame PDC pasaulio čempionate jis nugalėjo smiginio žvaigždę Raymondą van Barneveldą.
Sambo kovotojai skynė medalius
2018 12 18
Sambo
Tarptautiniame dr. P. Eigmino sambo turnyre lietuviai iškovo net 34 medalius.
Prisidės prie esporto judėjimo
2018 12 17
E-Sportas
„Topo Centras“ tapo „Žalgirio“ esporto komandos pagrindiniu partneriu.
 
Kaunas pagerbė metgų laureatus
2018 12 18
Apdovanojimai
"Kauno sporto apdovanojimai 2018": virš olimpo kyla naujai įsižiebusios žvaigždės.
Olimpinį medalį teiks Vilniuje
2018 12 18
Apdovanojimai
Londono žaidynių olimpinį medalį atgausianti Austra Skujytė: „Jausmas labai fainas.“
Gausėja ir klubų, ir renginių
2018 12 17
Konferencija
Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ ataskaitos konferenciją Platelių jachtklube dalyvavo 36 sporto klubų atstovai.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas