Lina Motužytė 2011 m. gegužės 21 d. 16:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trenerio dešinioji ranka dar turi ką tobulinti

Klaipėdos "Žemaitijos dragūno" komandos kapitonas Remigijus Vaičikauskas šiemet buvo komandos lyderis ne tik aikštejė, bet ir už jos ribų.

R. Vaičikauskas (dešinėje) pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju
R. Vaičikauskas (dešinėje) pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju
Lietuvos rankinio lygos (LRL) čempionės Klaipėdos „Žemaitijos dragūno“ komandos vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas, paklaustas ką išrinktų šio sezono komandos lyderiu, nesudvejoja.

„Be jokios abejonės tai komandos kapitonas Remigijus Vaičikauskas. Tai patyręs žaidėjas, vyriausias mūsų komandoje. Šiemet, kaip ir pernai, jis buvo tikras komandos lyderis. Cementavo mūsų gynybą, puolime užvesdavo jaunesnius žaidėjus“, - kalbėjo A. Juškėnas.

Tuo tarpu naudingiausiu 2010/2011 metų LRL čempionato žaidėju išrinktas R. Vaičikauskas įsitikinęs - tobulumui ribų nėra: „Kažko keisti niekada nevėlu, norėčiau tobulinti viską, ką įmanoma, kad bendras rezultatas būtų dar geresni.“

Ketvirtus metus uostamiesčio ekipoje žaidžiantis rankininkas – komandos lyderis ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Klaipėdiečių treneris tikina, kad R. Vaičikauskas yra tas žaidėjas, į kurį turi lygiuotis jaunimas.

„Šiemet iš jo laukėme ne tik gero žaidimo, bet ir patirties perdavimo. Mūsų susitarime buvo tokia sąlyga. Manau, kad per šiuos metus, ypač antrąją jų pusę jis labai suvyriškėjo ir tampa brandžia asmenybe. Jei anksčiau Remigijus buvo labai karštas žaidėjas ir nesusilaikydavo nuo apeliacijų į teisėjų sprendimus, tai šį sezoną jam pavyko to išvengti. Tai labai patikimas žaidėjas“, - sakė A. Juškėnas.

Kaip vertinate komandos sezoną?, - paklausėme R. Vaičikausko.
Puikiai, tą parodė ir rezultatai. Viskas ėjosi pagal planą, ne tiek mūsų, kiek trenerio. Visas užduotis sėkmingai įvykdėme.

Ar buvo sunku apginti čempionų titulą?
Tikrai ne ką lengviau nei pasiekti pirmą kartą. Nors, žinoma, išlaikyti visada sunkiau. Bet sieksime ir kitais metais to paties.Esate patenkintas savo žaidimu?
Galėjo būti ir geriau. Pernai buvau labiau patenkintas. Gal pritrūko fizinio pasirengimo, dar viena kita trauma atsirado, tai automatiškai išmuša iš ritmo kuriam laikui. Atrodytu menkos kliūtys, bet duoda savo neigiamą rezultatą. Bet džiaugiuosi, kad kiti komandos nariai vis daugiau prisideda prie pergalės, ypač jaunimas.

Jauni komandos žaidėjai lygiuojasi į jus. Atsakomybė prieš jaunimą įpareigoja?
Be abejo. Visada norisi jaunimui rodyti gerą pavyzdį, kad jie kreiptų dėmesį į vyresnius, daugiau patirties turinčius žaidėjus. Man visada norisi parodyti jauniems žaidėjams tai, ko jie gal dar nežino ar nesugeba padaryti, kad jie galėtų greičiau siekti aukštų rezultatų. Žinoma, ta atsakymybė įpareigoja ir slegia viso sezono metu.

Daugiau patariate ar kritikuojate?
Ir patariu, ir kritikuoju. Na, gal šiek tiek daugiau kritikos duodu. Žinoma, kritikuojant reikia ir patarti kas blogai, ką ir kaip reikėtų daryti. Dažnai patariu kaip „išeiti“ iš kritinių padėčių. Be abejo man ir pačiam dar reikia tų patarimų, bet kiek galiu, tiek stengiuosi padėti jaunimui.

Esate trenerio dešinioji ranka komandoje?
Kažkuria prasme taip. Labai daug su komandos draugais kalbamės už aikštės ribų, ne treniruočių metu. Jaunimui tai ne ką mažiau padeda nei trenerio patarimai rungtynėse ar treniruotėse.

„Žemaitijos dragūne“ žaidžiate jau ketvirtus metus. Ar pastebėjote kaip per tą laiką keitėsi komanda?
Žinoma. Jaunimas vis dėlto auga ir per tą, atrodytų neilgą, laiko tarpą jų žaidimas tapo daug brandesnis, solidesnis. Tai ne tik matosi, bet ir atsispindi rezultatuose. Komandos meistriškumas auga, jei neaugtų -  nebūtų dėl ko sportuoti.

O kitų komandų meistriškumas taip pat auga?
Tik kai kurių. Nenorėčiau išskirti, bet tikrai ne visų lygis kyla. Pusės šalies aukščiausioje lygoje rungtyniaujančių komandų meistriškumas vienaip ar kitaip kinta. Yra trys – keturios komandos, kurių žaidimo lygis tikrai kyla, ko negalėčiau pasakyti apie kitas.

Kitą sezoną liksite Klaipėdoje?
Kol kas manau, kad taip. O kaip bus – parodys laikas. Iki kito sezono dar turime keletą mėnesių, bet šiuo metu galvoju, kad liksiu.

Ar norėtumėte paragauti legionieriaus duonos?
Viskas priklausys nuo to, ar pavyks visiškai išsigydyti traumas. Atkreipsiu dėmesį į pasiūlymus, jei tokių bus. Čia svarstytinas variantas, viskas priklausytų nuo sąlygų. Bet dabar dar neplanuoju, reikia viską išsigydyti.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
SKM – padėka už socialinę veiklą
2019 12 15
Apdovanojimas
Vilniaus meras Remigijus Šimašius padėkojo Sostinės krepšinio mokyklai (SKM) už ilgus metus kryptingai vykdomą socialiai atsakingą veiklą.
Eurolygoje – dar vienas antausis
2019 12 14
Eurolyga
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje patyrę septintą nesėkmę iš eilės ir po 13 turų kartu su Sankt Peterburgo „Zenit“ yra lentelės dugne (3 ir 10).
Trenerių štabe – naujas veidas
2019 12 13
Treneris
Sostinės krepšinio A lygoje rungtyniaujančios Vilniaus „Ryto–MRU“ ekipos trenerių štabą papildė Sostinės krepšinio mokyklos treneris Karolis Čyžius.
 
Tauragėje – nauja talentų kalvė
2019 12 11
Akademija
Tauragėje iškilmingai duris atvėrė vaikų ir jaunių futbolo akademija „Tauras“. Per iškilmes pagerbti ir geriausi apskrities futbolininkai.
„Utenoje matau potencialą ir erdvę tobulėti“
2019 12 11
Interviu
„Utenio“ techninis vadovas Carstenas Dohmas: „Nesižaviu per kitų galvas lipančiais treneriais, kuriems svarbiausia kuo greičiau kilti karjeros laiptais.“
Lietuvos futbolui – lyderių patarimai
2019 12 11
Mokymai
Lietuvoje vykusiuose mokymuose – pasaulinio lygio specialistas iš Belgijos.
Lietuvos bėgikai – greta lyderių
2019 12 10
Krosas
Žemyne – tik už aštuonių ekipų nugarų. Lisabonoje (Portugalija) vykęs Europos kroso bėgimo čempionatas Lietuvai buvo istoriškai sėkmingiausias.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
 
Prestižinis turnyras Vilniuje – jau 10 kartą
2019 12 11
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, bus surengtas aukščiausios – pirmos – kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) senjorų turnyras „Vilnius Cup 2020“.
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
Po pralaimėjimo – pagarbūs įvertinimai
2019 12 15
Boksas
Nors Egidijus Kavaliauskas pralaimėjo Terrence'ui Crawfordui kovą dėl WBO pasaulio čempiono diržo, lietuvio kovingumą įvertino garsūs bokso ekspertai.
Iš Suomijos – su bronza
2019 12 11
Imtynės
Suomijoje vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du mūsų šalies atletai iškovojo bronzos medalius.
Boksininkų rinkimuose – moterų triumfas
2019 12 11
Boksas
Išrinkti geriausi 2019 metų Lietuvos boksininkai. Jiems įteikti specialūs Lietuvos bokso federacijos (LBF) prizai bei piniginės premijos.
 
Kaip saugiai važinėti dviračiu žiemą
2019 12 09
Patarimai
„IKI Velomaratono“ organizatoriai išskiria 4 esminius patarimus, padėsiančius jums saugiai važinėti dviračiu net ir šaltuoju metų laiku.
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Lentelės viršūnėje – ankšta
2019 12 15
Lietuvos lyga
Paskutinėse Lietuvos rankinio čempionato pirmojo rato rungtynėse Šiaulių SC “Dubysa” namie pralaimėjo “Kauno Ąžuolui-KTU” 29:42 (12:22).
Turnyro lentelėje – naujas lyderis
2019 12 12
Lietuvos lyga
Šalies čempionai „Dragūno“ rankininkai svečiuose palaužė pagrindinę konkurentę VHC „Šviesa“ komandą.
„Granitas“ buvo per kietas „Grifui“
2019 12 11
Lietuvos lyga
Trečiadienį Lietuvos rankinio lygioje vyko vienerios rungtynės – Kaune “Granitas-Karys“ veikė Panevėžio “KKSC-RSSG Grifą” 35:25 (19:15).
 
Prieš mūšius – kovingos kalbos
2019 12 13
Taurė
Tinklinio salėse vyks intriguojantys mūšiai dėl vietos Lietuvos tinklinio federacijos Didžiosios taurės finale.
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Nematomą sporto pusę lydi ir skausmas
2019 12 12
Žvilgsnis
Lenktynininkas Deividas Jocius, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu.
Žiemos ralyje – sportas ir pramogos
2019 12 11
Ralis
Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai paskelbė automobilių sporto gerbėjams aktualią datą.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
 
Lietuvos čiuožėjai – auksas Slovakijoje
2019 12 15
Dailusis čiuožimas
Marija Brejeva triumfavo Tarptautinės čiuožimo sąjungos kalendorinių dailiojo čiuožimo varžybų "61st Grand Prix of Bratislava" jaunių grupėje.
Po sėkmingų startų – geresnė nuotaika
2019 12 14
Biatlonas
Biatlonininkų sėkmė Austrijoje: Vytautas Strolia iškovojo įskaitinius taškus, o Lietuvos vyrai pranoko švedus.
Vietoj futbolo stadiono – į ledo aikštę
2019 12 11
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller turi dviejų šalių pasus, tad yra dalyvavusi ir Vokietijos jaunių rinktinės pratybose.
Bėgimo varžybos – ir dieną, ir naktį
2019 12 14
Festivalis
Bėgiojimui tinka ir žiema – tai vasario 1-2 dienomis Druskininkuose įrodys bėgimo entuziastai.
Mažiems automobiliams – didelė erdvė
2019 12 12
Bazės
Kaune duris atvėrė „RC Arena Lithuania“: pirmoji specialiai radijo bangomis valdomų automobilių lenktynėms pritaikyta erdvė Lietuvoje.
Grįžta ekstremalus alpinizmas
2019 12 11
Festivalis
Į Druskininkuose vyksiantį LTeam žiemos festivalį sugrįžta ekstremalios alpinizmo varžybos. „Ledo kirtis 2020“ vyks abi festivalio dienas.
 
Studentų sporto pažiboms – apdovanojimai
2019 12 13
Apdovanojimai
Kauno rotušėje vyko 2019 metų geriausiųjų Lietuvos studentų sportininkų pagerbimo ir apdovanojimų vakaras.
Sporto žurnalistai pagerbė metų laureatus
2019 12 13
Apdovanojimai
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pagerbti sporto žurnalistikos laureatai, sportininkai ir organizacijos.
Rinkimų azartas peržengė teisėtas ribas
2019 12 12
Situacija
„LTeam apdovanojimų 2019“ apdovanojimų taryba dėl galimo neteisėto balsų rinkimo nusprendė anuliuoti „Metų populiariausio sportininko“ nominaciją.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas