Lina Motužytė 2011 m. gegužės 21 d. 16:46 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trenerio dešinioji ranka dar turi ką tobulinti

Klaipėdos "Žemaitijos dragūno" komandos kapitonas Remigijus Vaičikauskas šiemet buvo komandos lyderis ne tik aikštejė, bet ir už jos ribų.

R. Vaičikauskas (dešinėje) pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju
R. Vaičikauskas (dešinėje) pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju
Lietuvos rankinio lygos (LRL) čempionės Klaipėdos „Žemaitijos dragūno“ komandos vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas, paklaustas ką išrinktų šio sezono komandos lyderiu, nesudvejoja.

„Be jokios abejonės tai komandos kapitonas Remigijus Vaičikauskas. Tai patyręs žaidėjas, vyriausias mūsų komandoje. Šiemet, kaip ir pernai, jis buvo tikras komandos lyderis. Cementavo mūsų gynybą, puolime užvesdavo jaunesnius žaidėjus“, - kalbėjo A. Juškėnas.

Tuo tarpu naudingiausiu 2010/2011 metų LRL čempionato žaidėju išrinktas R. Vaičikauskas įsitikinęs - tobulumui ribų nėra: „Kažko keisti niekada nevėlu, norėčiau tobulinti viską, ką įmanoma, kad bendras rezultatas būtų dar geresni.“

Ketvirtus metus uostamiesčio ekipoje žaidžiantis rankininkas – komandos lyderis ne tik aikštėje, bet ir už jos ribų. Klaipėdiečių treneris tikina, kad R. Vaičikauskas yra tas žaidėjas, į kurį turi lygiuotis jaunimas.

„Šiemet iš jo laukėme ne tik gero žaidimo, bet ir patirties perdavimo. Mūsų susitarime buvo tokia sąlyga. Manau, kad per šiuos metus, ypač antrąją jų pusę jis labai suvyriškėjo ir tampa brandžia asmenybe. Jei anksčiau Remigijus buvo labai karštas žaidėjas ir nesusilaikydavo nuo apeliacijų į teisėjų sprendimus, tai šį sezoną jam pavyko to išvengti. Tai labai patikimas žaidėjas“, - sakė A. Juškėnas.

Kaip vertinate komandos sezoną?, - paklausėme R. Vaičikausko.
Puikiai, tą parodė ir rezultatai. Viskas ėjosi pagal planą, ne tiek mūsų, kiek trenerio. Visas užduotis sėkmingai įvykdėme.

Ar buvo sunku apginti čempionų titulą?
Tikrai ne ką lengviau nei pasiekti pirmą kartą. Nors, žinoma, išlaikyti visada sunkiau. Bet sieksime ir kitais metais to paties.Esate patenkintas savo žaidimu?
Galėjo būti ir geriau. Pernai buvau labiau patenkintas. Gal pritrūko fizinio pasirengimo, dar viena kita trauma atsirado, tai automatiškai išmuša iš ritmo kuriam laikui. Atrodytu menkos kliūtys, bet duoda savo neigiamą rezultatą. Bet džiaugiuosi, kad kiti komandos nariai vis daugiau prisideda prie pergalės, ypač jaunimas.

Jauni komandos žaidėjai lygiuojasi į jus. Atsakomybė prieš jaunimą įpareigoja?
Be abejo. Visada norisi jaunimui rodyti gerą pavyzdį, kad jie kreiptų dėmesį į vyresnius, daugiau patirties turinčius žaidėjus. Man visada norisi parodyti jauniems žaidėjams tai, ko jie gal dar nežino ar nesugeba padaryti, kad jie galėtų greičiau siekti aukštų rezultatų. Žinoma, ta atsakymybė įpareigoja ir slegia viso sezono metu.

Daugiau patariate ar kritikuojate?
Ir patariu, ir kritikuoju. Na, gal šiek tiek daugiau kritikos duodu. Žinoma, kritikuojant reikia ir patarti kas blogai, ką ir kaip reikėtų daryti. Dažnai patariu kaip „išeiti“ iš kritinių padėčių. Be abejo man ir pačiam dar reikia tų patarimų, bet kiek galiu, tiek stengiuosi padėti jaunimui.

Esate trenerio dešinioji ranka komandoje?
Kažkuria prasme taip. Labai daug su komandos draugais kalbamės už aikštės ribų, ne treniruočių metu. Jaunimui tai ne ką mažiau padeda nei trenerio patarimai rungtynėse ar treniruotėse.

„Žemaitijos dragūne“ žaidžiate jau ketvirtus metus. Ar pastebėjote kaip per tą laiką keitėsi komanda?
Žinoma. Jaunimas vis dėlto auga ir per tą, atrodytų neilgą, laiko tarpą jų žaidimas tapo daug brandesnis, solidesnis. Tai ne tik matosi, bet ir atsispindi rezultatuose. Komandos meistriškumas auga, jei neaugtų -  nebūtų dėl ko sportuoti.

O kitų komandų meistriškumas taip pat auga?
Tik kai kurių. Nenorėčiau išskirti, bet tikrai ne visų lygis kyla. Pusės šalies aukščiausioje lygoje rungtyniaujančių komandų meistriškumas vienaip ar kitaip kinta. Yra trys – keturios komandos, kurių žaidimo lygis tikrai kyla, ko negalėčiau pasakyti apie kitas.

Kitą sezoną liksite Klaipėdoje?
Kol kas manau, kad taip. O kaip bus – parodys laikas. Iki kito sezono dar turime keletą mėnesių, bet šiuo metu galvoju, kad liksiu.

Ar norėtumėte paragauti legionieriaus duonos?
Viskas priklausys nuo to, ar pavyks visiškai išsigydyti traumas. Atkreipsiu dėmesį į pasiūlymus, jei tokių bus. Čia svarstytinas variantas, viskas priklausytų nuo sąlygų. Bet dabar dar neplanuoju, reikia viską išsigydyti.
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas