Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. kovo 28 d. 23:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Triumfas ir ... smirdinti dviratininkių bazė

Po fantastiško lietuvaičių pasirodymo pasaulio dviračių treko čempionate rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Jakimavičius kovos dėl būvio!

Treneris A. Jakimavičius su dviratininkėmis glaudžiasi apgailėtinoje bazėje
avgi.lt nuotr.
Treneris A. Jakimavičius su dviratininkėmis glaudžiasi apgailėtinoje bazėje
   

Įspūdingai per pasaulio dviračių treko čempionatą Kopenhagoje pasirodė Lietuvos dviračių treko meistrės, kurios pelnė 1 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos medalius. Kažin, ar kurios nors kitos sporto šakos atstovams šiemet pavyks pakartoti šį laimėjimą. Tikra didvyre tapo mūsų dviračių treko lyderė Simona Krupeckaitė, kuri šiandien į namus iš Kopenhagos parveš net keturis medalius.  
 

Įspūdingas buvo jos auksinis finišas olimpinėje keirino rungtyje. „Aš tikėjau Simona, visa širdimi norėjau, kad ji taptų pasaulio čempione. Tačiau būti lydere keirino rungtyje – dar ne pergalė. Joje reikia kovoti iki pačio paskutiniojo metro, nes viską galima prarasti per vieną akimirką, labai pavojingi tie viražai“, - sakė Lietuvos dviračių treko rinktinės vyr. treneris Antanas Jakimavičius.

Su treneriu telefonu kalbėjomės praėjus kelioms valandoms po auksinio Simonos finišo. Šampano taurių rinktinės vyr. treneris nekėlė ir pergalės nešventė. Kartu su visais pavakarieniavo ir grįžo į viešbutį rengtis kelionei į namus.

Komanda pasirodė ypatingai gerai, tokios sėkmės gal buvo ir sunku tikėtis? - paklausėme A. Jakimavičiaus.

Kodėl? Paprasčiausiai mes darome savo darbą iš širdies, kaip priklauso, todėl ir sėkmė mūsų vėl neaplenkė. Jau praėjusiais metais pelnėme nemažai medalių, tačiau pasigirdo balsų, kad jie iškovoti neolimpinėse rungtyse. Šiemet medaliai pabiro jau ir olimpinėse rungtyse. Gal pagaliau šiemet į mus bus atkreiptas dėmesys. Iki šiol glaudžiamės smirdinčioje sporto bazėje. Gėda ką nors ir pasikviesti. Tikrai parvažiavęs eisiu į sanepideminę stotį, ar kaip ji ten vadinasi, ir prašysiu, kad uždraustų mums tenai dirbti. Matėte, kaip Simona džiaugėsi savo pergale keirino rungtyje ir su  trispalve važiavo garbės ratą, kaip jai plojo ne tiktai Kopenhagos žiūrovai, mūsų negausi palaikymo komanda, bet ir kitų komandų sportininkai, treneriai, varžovės. Tai buvo jos įspūdinga pergalė. Kažin, ar tą nepakartojamą momentą matė Seimo ir Vyriausybės atstovai, ar jie susimąstė, kokią reklamą Lietuvai padarė mūsų dviratininkė? Tegul prie savo pastatų jie irgi iškelia Lietuvos vėliavą, kartu su visais pasidžiaugia pergalėmis ir atkreipia į mus dėmesį. Dabar aš šito jau nebijau sakyti, negaliu nutylėti, nes kito kelio nėra - čia pat ir Londono olimpinės žaidynės, kuriose visi iš dviračių treko meistrių lauks pergalių.


 

Labai sėkmingai rungtyniavo ir Vilija Sereikaitė, kuri asmeninėse persekiojimo lenktynėse pelnė bronzos medalį, o penkių rungčių daugiakovės, arba kaip dviratininkai sako, omniumo varžybose,  buvo šešta.

Jos startas mane nuteikė ypatingai viltingai. Omniumas nuo šiol – olimpinė rungtis, per tuos porą metų Vilija tikrai sustiprės ir Londone turi visas galimybes kovoti dėl medalių. Iš penkių rungčių ji yra stipri trijose, o grupinėse lenktynėse, kuriose retai rungtyniauja, jai sekasi kiek silpniau. Bet tai tiktai laiko klausimas. Gerai padirbės, ir viskas bus gerai. 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse, kuriose Vilija pelnė bronzos medalį, jinai net 1,5 sek. pagerino savo asmeninį rekordą.
 

Šis pasaulio čempionatas nedavė kelialapių į Londono olimpines žaidynes, dėl jų kova prasidės riktai rudenį. Tad gal čempionatas jums nebuvo svarbus?

Labai svarbus. Nuo to, kaip jame pasirodėme, priklausys mūsų kitų metų finansavimas. Kasmet reikia rodyti gerus rezultatus, nes nežinai, kaip rytoj gyvensime. O iškovoti medalius nėra lengva. Dviratininkės – ne mašinos ar robotai. Kas bus, jei mes kitąmet kiek stabtelėsime, dviratininkės važiuos mažesniais greičiais? Kaip tada rengtis olimpinėms žaidynėms? Kaip įtikinti mūsų valdžios žmones, kad tas finansavimas, kurį gauname, būtų užtikrintas bent jau dvejiems metams, o ne vieniems. Tada sportininkių neslėgtų didelė psichologinė įtampa dėl ateities, ramiau galėtume rengtis svarbiausiems metų išbandymams.
 

Svarbiausias šių metų startas baigėsi, o kas toliau?

Kovosime dėl būvio! Dabar jau ne treke, bet gyvenime. Ir rimtai, tylėti užtenka, nenorime gyventi smirdinčioje bazėje. Nežinau Simonos planų, bet, manau, ilgo poilsio niekam nebus. Šiemet žadame nemažai rungtyniauti plente, lauks kitos varžybos, nepastebėsime, kaip ir Europos dviračių treko čempionatas ateis. Sezonas ir toliau bus įtemptas ir intensyvus.  


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
P.Jankūnas: „Tikimės pilnos arenos palaikymo“
2019 10 15
Eurolyga
„Be abejo, žinome jų braižą. „Real“ žaidėjų branduolys likęs tas pats, aišku, yra pajėgių naujokų", - prieš kovą su „Real“ kalbėjo „Žalgirio“ kapitonas.
„Kai mūsų kartos augo, mes buvome alkani“
2019 10 14
Projektas
Linas Kleiza: „Mes negalime daug kuo pasigirti, bet visada galėjome pasigirti krepšiniu, kuris pasaulyje yra tarp 3-4 šalių geriausias.“
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
 
Lietuvos rinktinė pratęsė pergalingą žygį
2019 10 15
Mažasis futbolas
Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca pasaulio čempionato antrosiose rungtynėse 6:0 sutriuškino Maroko ekipą.
Po mačo – padėka žiūrovams ir žaidėjams
2019 10 15
Atranka
Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjai po rungtynių su Serbija teigė, kad pavyko vykdyti trenerio nurodymus ir komanda po truputį atranda savo braižą
Lietuviai parodė nagus, bet vėl pralaimėjo
2019 10 15
Atranka
2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos Europos zonos B grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė Vilniuje 1:2 (0:0) pralaimėjo Serbijos komandai.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Teniso keliu - karta po kartos
2019 10 15
Žvilgsnis
Tenisas – lyg medus, prie kurio limpa broliai ir seserys, tėvai ir vaikai. Kodėl šis sportas įsisuka vis daugiau vienos šeimos narių?
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
Lietuviams – trys medaliai
2019 10 14
Dziudo
Taline (Estija) vykusiame Europos dziudo taurės varžybų etape sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai, iškovoję du sidabro ir vieną bronzos medalį.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
 
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas