Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. kovo 28 d. 23:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Triumfas ir ... smirdinti dviratininkių bazė

Po fantastiško lietuvaičių pasirodymo pasaulio dviračių treko čempionate rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Jakimavičius kovos dėl būvio!

Treneris A. Jakimavičius su dviratininkėmis glaudžiasi apgailėtinoje bazėje
avgi.lt nuotr.
Treneris A. Jakimavičius su dviratininkėmis glaudžiasi apgailėtinoje bazėje
   

Įspūdingai per pasaulio dviračių treko čempionatą Kopenhagoje pasirodė Lietuvos dviračių treko meistrės, kurios pelnė 1 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos medalius. Kažin, ar kurios nors kitos sporto šakos atstovams šiemet pavyks pakartoti šį laimėjimą. Tikra didvyre tapo mūsų dviračių treko lyderė Simona Krupeckaitė, kuri šiandien į namus iš Kopenhagos parveš net keturis medalius.  
 

Įspūdingas buvo jos auksinis finišas olimpinėje keirino rungtyje. „Aš tikėjau Simona, visa širdimi norėjau, kad ji taptų pasaulio čempione. Tačiau būti lydere keirino rungtyje – dar ne pergalė. Joje reikia kovoti iki pačio paskutiniojo metro, nes viską galima prarasti per vieną akimirką, labai pavojingi tie viražai“, - sakė Lietuvos dviračių treko rinktinės vyr. treneris Antanas Jakimavičius.

Su treneriu telefonu kalbėjomės praėjus kelioms valandoms po auksinio Simonos finišo. Šampano taurių rinktinės vyr. treneris nekėlė ir pergalės nešventė. Kartu su visais pavakarieniavo ir grįžo į viešbutį rengtis kelionei į namus.

Komanda pasirodė ypatingai gerai, tokios sėkmės gal buvo ir sunku tikėtis? - paklausėme A. Jakimavičiaus.

Kodėl? Paprasčiausiai mes darome savo darbą iš širdies, kaip priklauso, todėl ir sėkmė mūsų vėl neaplenkė. Jau praėjusiais metais pelnėme nemažai medalių, tačiau pasigirdo balsų, kad jie iškovoti neolimpinėse rungtyse. Šiemet medaliai pabiro jau ir olimpinėse rungtyse. Gal pagaliau šiemet į mus bus atkreiptas dėmesys. Iki šiol glaudžiamės smirdinčioje sporto bazėje. Gėda ką nors ir pasikviesti. Tikrai parvažiavęs eisiu į sanepideminę stotį, ar kaip ji ten vadinasi, ir prašysiu, kad uždraustų mums tenai dirbti. Matėte, kaip Simona džiaugėsi savo pergale keirino rungtyje ir su  trispalve važiavo garbės ratą, kaip jai plojo ne tiktai Kopenhagos žiūrovai, mūsų negausi palaikymo komanda, bet ir kitų komandų sportininkai, treneriai, varžovės. Tai buvo jos įspūdinga pergalė. Kažin, ar tą nepakartojamą momentą matė Seimo ir Vyriausybės atstovai, ar jie susimąstė, kokią reklamą Lietuvai padarė mūsų dviratininkė? Tegul prie savo pastatų jie irgi iškelia Lietuvos vėliavą, kartu su visais pasidžiaugia pergalėmis ir atkreipia į mus dėmesį. Dabar aš šito jau nebijau sakyti, negaliu nutylėti, nes kito kelio nėra - čia pat ir Londono olimpinės žaidynės, kuriose visi iš dviračių treko meistrių lauks pergalių.


 

Labai sėkmingai rungtyniavo ir Vilija Sereikaitė, kuri asmeninėse persekiojimo lenktynėse pelnė bronzos medalį, o penkių rungčių daugiakovės, arba kaip dviratininkai sako, omniumo varžybose,  buvo šešta.

Jos startas mane nuteikė ypatingai viltingai. Omniumas nuo šiol – olimpinė rungtis, per tuos porą metų Vilija tikrai sustiprės ir Londone turi visas galimybes kovoti dėl medalių. Iš penkių rungčių ji yra stipri trijose, o grupinėse lenktynėse, kuriose retai rungtyniauja, jai sekasi kiek silpniau. Bet tai tiktai laiko klausimas. Gerai padirbės, ir viskas bus gerai. 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse, kuriose Vilija pelnė bronzos medalį, jinai net 1,5 sek. pagerino savo asmeninį rekordą.
 

Šis pasaulio čempionatas nedavė kelialapių į Londono olimpines žaidynes, dėl jų kova prasidės riktai rudenį. Tad gal čempionatas jums nebuvo svarbus?

Labai svarbus. Nuo to, kaip jame pasirodėme, priklausys mūsų kitų metų finansavimas. Kasmet reikia rodyti gerus rezultatus, nes nežinai, kaip rytoj gyvensime. O iškovoti medalius nėra lengva. Dviratininkės – ne mašinos ar robotai. Kas bus, jei mes kitąmet kiek stabtelėsime, dviratininkės važiuos mažesniais greičiais? Kaip tada rengtis olimpinėms žaidynėms? Kaip įtikinti mūsų valdžios žmones, kad tas finansavimas, kurį gauname, būtų užtikrintas bent jau dvejiems metams, o ne vieniems. Tada sportininkių neslėgtų didelė psichologinė įtampa dėl ateities, ramiau galėtume rengtis svarbiausiems metų išbandymams.
 

Svarbiausias šių metų startas baigėsi, o kas toliau?

Kovosime dėl būvio! Dabar jau ne treke, bet gyvenime. Ir rimtai, tylėti užtenka, nenorime gyventi smirdinčioje bazėje. Nežinau Simonos planų, bet, manau, ilgo poilsio niekam nebus. Šiemet žadame nemažai rungtyniauti plente, lauks kitos varžybos, nepastebėsime, kaip ir Europos dviračių treko čempionatas ateis. Sezonas ir toliau bus įtemptas ir intensyvus.  


 

Daugiau naujienų iš kategorijos Dviračiai
KOMENTARAI
 
 
 
Prie „Žalgirio“ arenos – viruso medžioklė
2020 02 28
Situacija
Prieš Eurolygos rungtynes su Milano komanda prie pagrindinių „Žalgirio“ arenos įėjimų aistruolių kūno temperatūra bus patikrinta termovizoriais.
Treneriams - papildomas darbo įrankis
2020 02 27
Treneriai
LKF kartu su Kauno technologijos universitetu krepšinio bendruomenei pristatė vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Žalgiris“ leis susigrąžinti pinigus
2020 02 27
Eurolyga
Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ dar kartą patvirtino, kad per Eurolygos rungtynes laikysis rekomendacijų, skirtų užtikrinti žiūrovų saugumą.
 
M. Vainikaitis tapo „Sūduvos“ nariu
2020 02 28
Naujokai
Marijampolės „Sūduva“ pasirašė ilgalaikę sutartį su dešiniojo krašto gynėju Modestu Vainikaičiu.
Geriausias futbolininkas - E. Šetkus
2020 02 28
Apdovanojimai
Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilminga 2019 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų ceremonija.
17-mečiai pralaimėjo Alžyrui
2020 02 27
Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinė UEFA „Development“ turnyre nusileido Alžyro komandai.
Justinas Kinderis taip pat pateko į finalą
2020 02 28
Pasaulio taurė
Kaire (Egiptas) vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės I etape vyrų varžybų atrankos barjerą įveikė J. Kinderis.
S. Bertašius pagerino Lietuvos rekordą
2020 02 27
Bėgimas
Lietuvos bėgikas Simas Bertašius Serbijoje iškovojo pergalę ir pagerino Lietuvos rekordą.
Lietuvos bėgikai metus pradėjo rekordais
2020 02 27
Bėgimas
Geriausiems Lietuvos maratonininkams Remigijui Kančiui ir Ignui Brasevičiui startai praėjusių metų Kauno maratone tapo atsispyrimo tašku.
 
Italijoje - L. Grigelio nesėkmė
2020 02 27
Tenisas
Italijoje vykstančiame ITF turnyre lietuvis Laurynas Grigelis neįveikė aštuntfinalio barjero.
Lietuvos teniso kelias – knygos puslapiuose
2020 02 27
Leidinys
Lietuvos sporto muziejuje pažymint šalies teniso 100-metį pristatyta Vinco Korkučio knyga „Lietuvos teniso sąjungai – 100 metų“.
L. Grigelis Italijoje iškovojo pergalę
2020 02 26
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis antradienį Italijoje pergale pradėjo naują sezoną.
Monique: vietoj mikrofono – bokso pirštinės
2020 02 28
Daininikė
Gerai žinoma dainininkė, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ komisijos narė Monika Pundziūtė-Monique rytais skuba ne į įrašų studiją, bet į sporto salę.
Fechtuotojas L. Kalininas Europoje - 12-as
2020 02 27
Fechtavimas
Kroatijoje vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate Leonardas Kalininas užėmė 12-ąją vietą.
O. Bareikio tikslas - paralimpinis medalis
2020 02 27
Osvaldas Bareikis (27 m.) šiuo metu deda pamatus lemiamam sezonui kovoje dėl bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.
 
S. Krupeckaitė pasaulio čempionate – aštunta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų sprinto rungtyje ketvirtadienį Simona Krupeckaitė užėmė aštuntą vietą.
O. Baleišytė pasaulio čempionate - šešta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų skrečo rungtyje trečiadienį Olivija Baleišytė užėmė šeštą vietą.
Dvi dviratininkės - olimpinėse žaidynėse
2020 02 26
Trekas
Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užsitikrino kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.
Rankininkai susigrums dėl LRF taurės
2020 02 26
Rankinis
Jau ateinantį savaitgalį po 4 stipriausias vyrų ir moterų rankinio komandas rinksis Alytuje, kur kausis dėl LRF taurės.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
Šveicarijoje - A. Drukarovo rekordas
2020 02 28
Kalnų slidinėjimas
Šveicarijoje vykstančiose FIS kalnų slidinėjimo varžybose A. Drukarovas pasiekė asmeninį rekordą.
Biatlono viltys žlugo ištižusiame sniege
2020 02 27
Biatlonas
Lietuvių viltis sustabdė „košė“ – taip galima pavadinti ištižusią trasą Raubičiuose (Baltarusija) vykstančiame Europos biatlono čempionate.
N. Kočergina pateko į supersprinto finalą
2020 02 26
Biatlonas
Šalia Minsko esančiuose Raubičiuose (Baltarusija) prasidėjo Europos biatlono čempionatas.
Briliantas žolės riedulio karūnoje
2020 02 27
Žolės riedulys
Buvusios rankininkės Donatos Martinkienės dėka Kaune įsižiebė žolės riedulio židinys, jos auklėtiniai sėkmingai žaidžia šalies čempionatuose.
Šaulė G. Rankelytė užėmė 12-ą vietą
2020 02 27
Šaudymas
Europos jaunimo šaudymo čempionate Lenkijoje lietuviai į pajėgiausių dešimtukus neprasibrovė.
Į finalą pateko tik G. Venčkauskaitė
2020 02 26
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės sezonas Lietuvos sportininkėms prasidėjo skirtingai.
 
Olimpinių žaidynių atšaukimo nesvarsto
2020 02 27
Olimpinės žaidynės
Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas nesvarstė atšaukimo galimybės dėl koronaviruso grėsmės.
„Dviratininkų treneriai į laikrodį nežiūri“
2020 02 27
Jubiliejus
Vasario 27 d. 80 m. jubiliejų švenčiantis Alytaus dviračių sporto treneris Napoleonas Buinauskas: „Man ramybės dar nesinorėjo.“
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas