imtynes.lt 2011 m. gegužės 3 d. 21:19 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Daugiausia aukso medalių - šeimininkams

Net 194 imtynininkai iš šešių šalių dalyvavo „Jaunalietuvių sporto organizacijos“ mokyklos 60–mečio proga surengtose graikų-romenų imtynių varžybose

Artūro Ševelkovo nuotr.
   

Kauno policijos mokymo centro sporto salėje  vykusiame turnyre dalyvavo sportininkai Ukrainos, Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos ir, aišku, iš visos Lietuvos miestų ir rajonų.
 

Vienas turnyro organizatorių Saulius Liaugminas pasakojo, kad varžybų dalyvius sveikino Kauno miesto vicemeras Stanislovas Buškevičius, sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas, Kauno „Jaunalietuvių sporto organizacijos“ mokyklos direktorius Evaldas Skyrius.
 
Sporto veteranai, treneriai, žinomi sportininkai ir rėmėjai, prisidėję prie turnyro organizavimo, buvo pagerbti ministro pirmininko kanclerio, Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento, Kauno miesto kūno kultūros ir sporto skyriaus, bei „Jaunalietuvių sporto organizacijos“ mokyklos padėkomis. 

Populiari vieta varžybose buvo imtynių istorijos nuotraukų stendai.  Savo programą parodė „Centro“ sporto mokyklos meninės gimnastikos auklėtinės.  Imtynininkų kovas stebėjo Pekino olimpinių žaidynių prizininkas Mindaugas Mizgaitis, kuris savo imtynių meistriškumą Kaune tobulino keturis metus.
 

S.Liaugminas paminėjo, kad imtynininkų kovos pasižymėjo didžiuliu atkaklumu. Penkiolikoje svorių kategorijų daugiausiai aukso medalių, net septynis, iškovojo lietuviai. Penki nugalėtojų apdovanojimai iškeliavo į Rusijos miestus Karaliaučių (Kaliningradą), Raušius (Svetlogorskas), Ragainę (Nemanas) ir Tilžę (Sovietskas). Trys čempionai tapo sportininkai iš Kauno, du iš Visagino,  po vieną iš Marijampolės, Vilniaus, Ukrainos (Kostopolis), Latvijos (Daugpilis) ir Baltarusijos (Gardinas).
 

„Žinoma, neišvengta smulkių traumų. Tačiau, tai vis dėlto dvikovinis sportas, todėl situacijos nedramatizuojame. O kai kuriuos nesklandumus su kaupu užpildė aukšto lygio dvikovos. Pamenu, prieš kelis metus atvykė ukrainiečiai vartė mūsiškius kaip škvalas sausašakes nuo medžių. Na, o šįmet svečiai iš Ukrainos liko su nosimi – jie iškovojo tik vieną „auksą“. Apie ukrainiečius daug pasakoti nereikia – vien Kostopolio sporto internate mokosi ir pratybas lanko virš dviejų šimtų atletų. Todėl nuoširdžiai didžiuojuosi lietuvių pažanga“, – negailėjo pagyrimo žodžių Saulius Liaugminas.
 

„Na, tiesiog negaliu nepagirti vilniečio Andriaus Jurevičiaus. Sostinės imtynininkas Kaune darė stebuklus. Išklibinti ir nurident varžovą, ypač trečiam kėlinyje ir, ypač, jei varžovas Ukrainos čempionas – tikrai prilygsta mažam stebuklui“, – pridūrė S.Liaugminas. 

                                           
Vaikų amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 27 kilogramų (12 dalyvių) finale susitiko visaginietis Sergejus Kolodinas (treneris Vitalijus Nagovicinas)  ir kaunietis Elvijus Jonaitis (treneris Gintaras Bukauskas). Mano nuomone tai buvo viena iš gražiausių turnyro finalinių kovų.  Imtynininkai savo meistriškumą rodė efektingais metimais, kurie buvo palydimi žiūrovų plojimais. Iki pat kovos pabaigos nebuvo aišku, kas laimės. Šį kartą savo pranašumą įrodė Visagino atletas.
 

Svoryje iki 34 kilogramų (13 dalyvių) finale kovojo marijampolietis Vilius Savickas (treneris Vitas Adomavičius) ir Kauno atstovas Ignas Bukauskas (treneris ir tėtis Gintaras Bukauskas). Ir vėl kova pasižymėjo atkaklumu, ir vėl namų sienos ir sirgalių palaikymas nepadėjo. Pergalę pasiekė marijampolietis.
 

Svorio kategorijoje iki 39 kilogramų (9 dalyviai)  čempionu nesunkiai tapo kaunietis  Arminas Lygnugaris (treneris Algimantas Raupelis) kuris finale susitiko su Šiaulių rajono imtynininku Vilium Kaubre (treneris Alvydas Tylenis).
 

Ukrainos atstovas Vasilijus Zachožijus triumfavo svorio kategorijoje iki 42 kilogramų ( 7 dalyviai). Ukrainietis finale įveikė Tadą Dragūną (treneris Vaidotas Dovydaitis) iš Tauragės.
 

Jaunučių amžiaus grupėje svorio kategorijos iki 35 kilogramų (18 dalyvių) finale susitiko du Rusijos atletai. Čempionu tapo Aleksandras Šeglovas, kuris finale nugalėjo Damirą Počajevą.
 

Svorio kategorijoje iki 38 kilogramų ( 13 dalyvių) pirmąją vietą iškovojo Dmitrijus Perechelašvilis  iš Visagino (treneris Vitalijus Nagovicinas). Dmitrijus nesunkiai pasiekė finalą, tačiau lemiamoje kovoje teko gerokai paplušėti dvikovoje su Jevgenijumi Grigenča iš Baltarusijos.
 

Svorio kategorijoje iki 45 kilogramų (20 dalyvių) finale susitiko rusas Arslanas Zubairovas ir joniškietis Donatas Gudmonas (treneris Rytis Keršys).  Čempionu tapo Rusijos pirmenybių penktos vietos laimėtojas  Arslanas Zubairovas.
 

Svorio kategorijoje iki 49 kilogramų (10 dalyvių)  nugalėtoju tapo kaunietis Titas Kerševičius (treneris Saulius Liaugminas), finale nugalėjęs Joniškio atstovą Darių Gudmoną (treneris Rytis Keršys).
 Jaunių amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 50 kilogramų ( 5 dalyviai)  nesunkai pergales iškovojo ir čempionu tapo Colokas Chačetrianas iš Rusijos.
 

Svorio kategorijoje iki 54 kilogramų ( 17 dalyvių)  finale susitiko vilnietis Andrius Jurevičius (treneris Eduardas Fainšteinas)  ir praeitų metų Ukrainos jaunių čempionas, sporto meistras Romanas Pacurkovskis. Nugalėtojui išaiškinti prireikė trijų kėlinių. Po atkaklios kovos pergalę iškovojo Andrius Jurevičius.
 

Kaunietis Paulius Ivanauskas (treneris Gintaras Bukauskas)  ir latvis Aleksandras Jurkjanas iš Daugpilio susitiko svorio kategorijos iki 58 kilogramų (16 dalyvių) finale. Kova buvo labai atkakli, tačiau  pergalės labiau norėjo kaimynas iš Latvijos, kuris ir tapo šios svorio kategorijos nugalėtoju.

Rusijos imtynininkai Sergejus Maksimenko ir Aleksejus Totolajevas grūmėsi svorio kategorijos iki 69 kilogramų (14 dalyvių)  finale. Pajėgesnis buvo S.Maksimenko.
 

 Lemiamoje svorio kategorijos iki 76 kilogramų (12 dalyvių) finale susitiko marijampolietis Edvinas Venteraitis (treneris Karolis Čiupkevičius)  ir Baltarusijos atletas Antonas Dmitričenko. Po atkaklios imties išryškėjo nežymi sportininko iš Gardino persvara.
 

 Jaunimo amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 63 kilogramų (15 dalyvių)  finalinėje imtyje susitiko kaunietis Tomas Proškus (treneris Saulius Liaugminas) ir Tigranas Petrosianas iš Karaliaučiaus. Nors Tomas laimėjo pirmąjį kėlinį, tačiau po apmaudžios klaidos vis dėlto pralaimėjo sportininkui iš Rusijos.
 

 Svorio kategorijoje iki 84 kilogramų (13 dalyvių) finalinėje imtyje susitiko kaunietis Denas Markūnas (treneris Vidas Paleckis) ir latvis Sergejus  Mironovas.  Nors Latvijos imtynininkas buvo šiek tiek lengvesnis, tačiau daugiau ragavęs aukšto rango tarptautinių varžybų. Todėl buvo labai malonu, kad Denas pasiekė pergalę ir iškovojo aukso medalį.
 

Nepaisant sunkmečio, šalies imtynių treneriai dirba sukandę dantis ir atranda vis naujų gabių atletų. Jiems tenka konkuruoti su kolegomis iš komandinių sporto šakų, kurie, tiesiogine prasme, „iššluoja“ mokyklas. Toli gražu ne kiekvienas mokinys nori arti ant kilimo, kuomet jų bendraamžiai bumsi kamuoliu ant žaliosios vejos arba krepšinio aikštynuose.   
 

Dar vieną perliuką atrado Vitalijus Nagovicinas. Šįkart ant kilimo puikiai kovojo visaginietis Sergejus Kolodinas (27 kg). Vitalijaus auklėtinis nugalėjo varžybų favoritą Aistį Liaugminą. Kitus priešininkus įveikė be didesnio vargo. 
 

Sparčiai progresuoja Vilius Savickas (34 kg). Trenerio Vyto Adomavičiaus auklėtiniui tik 10 metų, ant kilimo neišsiskiria ypatingais duomenimis, net nepanašus į superatletą. Tačiau puikiai skaito situaciją ant kilimo, gerai paruoštas techniškai, įvaldęs sudėtingų veiksmų arsenalą – atlieka metimus per save, skraidina varžovus per dubenį ir per petį, vienu žodžiu, nugalėtoju tapo pelnytai.
 

Jaunučių amžiaus grupėje pergalę po pergalės skina Titas Kerševičius (49 kg). Trenerio Sauliaus Liaugmino auklėtinis kovoja užtikrintai. Ateityje, manau, bus vienas Lietuvos jaunių rinktinės lyderių. Titas kruopštus treniruotėse, fiziškai stiprus ir greitas, puikiai ginasi parteryje.  Kaunietis noriai einą į „kryžių“. Iš šios padėties meta per save ir atlieka „dubenį“. Titas neatsitiktinai šalies jaunučių pirmenybėse pakilo ant nugalėtojų pakylos. Manau, kad Titas neleis broliams Galkinams ir Airidui Danusevičiui užmigti ant laurų.
 

Joniškio garbę gynė septyni sporto centro imtynininkai. Geriausiai sekėsi kovoti broliams dvyniams Donatui ir Dariui Gudmonams, kurie varžėsi tarp jaunučių. Donatas Gudmonas (45 kg) lengvai įveikė tauragiškį, lenką ir latvį. Lemiamą kovą dėl pirmos vietos Donatas pralaimėjo labai stipriam rusui ir iškovojo antrąją vietą.
 

Puikiai sekėsi ir Dariui Gudmonui (49 kg). Darius laimėjo tris kovas, įveikdamas du latvius ir rusą. Imtį dėl pirmos vietos joniškietis pralaimėjo sunkesniam , fiziškai stipresniam kauniečiui ir iškovojo sidabro medalį.
 

Gerai kovojo Karolis Pociūnas (35 kg). Jis nugalėjo baltarusį ir lenką. Kovoje dėl patekimo į finalą Karolis truputį nusileido rusui, o kovoje dėl trečios vietos teko pripažinti latvio pranašumą. Tad, iškovota penktoji vieta. Tarp vaikų kovojęs Antanas Janušas (39 kg) įveikė vilnietį, bet pralaimėjo kuršėniškiui bei rusui ir liko penktas.
 

Buvęs Joniškio sporto centro auklėtinis Denas Markūnas (84 kg) sėkmingai kovojo tarp jaunimo. Denas įtikinamai įveikęs marijampolietį Aivarą Ruočkų ir latvį Sergejų Mironovą iškovojo pirmąją vietą.
 Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas