Marytė Marcinkevičiūtė 2010 m. kovo 27 d. 21:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos slidinėjimo perspektyvos: jų nėra?

Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos generalinis sekretorius Jakovas Gimbickis teigia, jog rinktinei pirmiausia trūksta profesionalių trenerių.

Jakovas Gimbickis
Sportas.info nuotr.
Jakovas Gimbickis
Vankuverio olimpinės žiemos žaidynės vis labiau tolsta, tačiau jos dar ilgai bus analizuojamos, kadangi jau galvojama apie Sočio olimpines žaidynes.

Kaip Vanuverio olimpines žaidynes vertina Lietuvos nacionalinės slidinėjimo asociacijos generalinis sekretorius, kelerius metus dirbęs su geriausiais Lenkijos slidininkais, praeityje neblogo lygio slidininkas Jakovas Gimbickis?

"Labai didelių perspektyvų nematau. Niekas nieko nežino, kokio meistriškumo slidininku gali tapti Modestas Vaičiulis – sportininkas tiktai dabar pasiekė aukštesnį lygį,  pradėjo dalyvauti tarptautinėje arenoje ir sunku pasakyti, koks jo meistriškumas bus po poros metų. Šiai dienai žingsnis po žingsnio ignalinietis eina pirmyn, tačiau kas gali garantuoti, kad Modestas ir toliau tobulės. Su jaunesniais sportininkais būna taip: kai kurie jų tobulėja iki 18-19 metų, o po to ima ir sustoja. Ryškus pavyzdys – visaginietė Irina Terentjeva, kuri ankstesniais metais buvo laikoma perspektyvia slidininke, džiugino rezultatais, o nuo 20 metų ji buvo tame pačiame lygyje arba rezultatai pradėjo blogėti“, – sako J. Gimbickis.

Ką reikėtų daryti, kad šis gabus sportininkas toliau tobulėtų, kad jo neištiktų I. Terentjevos likimas?

Reikėtų jam parinkti idealią, tiktai jam būdingų treniruočių metodiką ir palinkėti kokybiško darbo bei gerų sąlygų. Daug priklausys ir nuo trenerės. Dabar Modestą rinktinėje treniruoja Kazimiera Strolienė, kuri irgi mokosi ir jos negalima vadinti aukščiausios kvalifikacijos trenere.

Tačiau džiugina tai, kad ši slidinėjimo specialistė siekia žinių, yra imli, viską ką mato, logiškai supranta ir analizuoja. Tikiuosi ji iš to darys išvadas ir, kaip trenerė, tobulės. Tačiau Kazimiera yra perdaug emocinga ir tai – jos nemažas trūkumas, reikėtų būti ramesnei. Bet vėl gi – net ir tada, kai jinai taps gero lygio profesionalia trenere, K. Strolienė viena nieko nepadarys.

Viena dirbdama, ji gali pasiekti, kad sportininkas per aukšto lygio varžybas pateks į 30-uką, o toliau žengti – jau reikalinga komanda. Privalo būti ir gydytojas, ir masažuotojas, tepėjai, padėjėjai. Būtų geriausia, kad pats treneris teptų slides. Per ne itin aukšto lygio tarptautines varžybas nereikalaujama idealaus patepimo, nes slidininkų konkurencija yra žemesnė. Tačiau per olimpines žaidynes ar pasaulio čempionatus jau kitokie reikalavimai, ir K. Strolienė tinkamai slidžių tikrai nepateps.Lietuvos slidinėjimo rinktinė neturi savo vyriausiojo trenerio, Vankuverio olimpinės žaidynės parodė, kad jis vis dėl to labai reikalingas. Kaip bus ateityje?

Pats pavadinimas nieko nereiškia. Iki Vankuverio olimpinių žiemos žaidynių nebuvo galimybių rinktinės vyr. treneriu paskirti nei Igorio Terentjevo, nei K. Strolienės. Praeitis rodė, jog jie tarpusavyje dar labiau nesutars. Kai ignalinietė buvo rinktinės vyr. trenere, o I. Terentjevas dirbo antruoju – nebuvo bendro darbo.

Vankuveryje jie abu buvo olimpinės rinktinės treneriai, bet nė vienas jų nebuvo paskirtas vyriausiauoju. Abu buvo atsakingi už savo auklėtinius. Iki pačių žaidynių tarp jų nebuvo jokio konflikto, ginčų, nesusipratimų. Kaip jie padėjo vienas kitam – nežinau, bet kitokio kelio nebuvo. Kokia situacija dabar? Nežinau, kaip mes susitarsime su pačiais treneriais ir asociacijos valdybos nariais, kada bus formuojama komanda naujam olimpiniam ciklui ir kas jai vadovaus. Bendrauju su visais ir prašau būti aktyviais šito svarstymo dalyviais, siūlyti ir aptarinėti rinktinės vyr. trenerio kandidatūras. Kada bendrausime, tikiuosi, priimsime gerą sprendimą. 

LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas dideles viltis sieja su tavimi...

Dabar aš esu LNSA generalinis sekretorius, o iki tol dirbau treneriu 25-erius metus. Iš Lenkijos į Lietuvą sugrįžau todėl, kad panorau išbandyti save vadovaujančiame darbe. Žinojau, kad po Vilmanto Gineito mirties nėra kam atlikti šitą darbą. Šiandieną galiu teigti, kad nesu labai prisirišęs prie šitos kėdės, padirbėjęs supratau, koks tai nedėkingas darbas.

Visi laukia, kad sprendimai būtų tiktai jų naudai, visi galvoja, kad tiktai jie yra svarbiausi. Jeigu kažkam geriau sekasi, ne visi būna laimingi ir patenkinti. Už tą darbą, kurį darau,  kad gaunu simbolinį atlyginimą ir esu patenkintas. Ne dėl pinigų čia atėjau, paprasčiausiai norėjau save išbandyti. Jeigu susidarytų tokia situacija, kad sportininkai norėtų, jog dirbčiau su jais, ir asociacijos valdyba to norėtų, – nežinau, gal ir rizikuočiau vėl grįžti dirbti treneriu.

Tačiau kas tada ateis į asociacijos sekretoriaus vietą? Man suderinti du darbus praktiškai būtų neįmanoma. Asociacijoje yra pakankamai daug organizacinių klausimų, vidiniai reikalai psichologiškai išvargina, nenori galvoti apie nieką. Jeigu žmogus sėdi kabinete, tai nereiškia, kad jis nieko nedirba. Visą laiką turi analizuoti, svarstyti. Lietuvos nacionalinėje slidinėjimo asociacijoje esu vienintelis apmokamas darbuotojas, todėl privalau daryti viską.

Pavyzdžiui, kiek būna vargo dėl nemokamaų treniruočių stovyklų, kurias apmoka Tarptautinė slidinėjimo federacija. Reikia dešimtis kartų skambinti ar rašyi laiškus, siekiant viską suderinti, jog nuvykę sportininkai neturėtų jokių problemų.

Pats buvai prasitaręs, kad po Vankuverio olimpinių žiemos žaidynių, atsižvelgiant į rezultatus, slidinėjimo sporte gali įvykti permainų. Pasiekimai per olimpines žaidynes nei geri, nei blogi. Tad ar bus tų permainų?

Taip, permainų noriu, bet vienas nieko nepadarysiu, nesu tas, kuris visiems būtų  didelis autoritetas. Aš tiktai patarinėju, o nuomones noriu išgirsti iš visų, kurias aptarinėsime. Daugumos nuomonė –  mūsų pagrindinis tikslas.

Kaip vertini "šeimyninę rangą“: Igoris Terentjevas treniruoja Iriną Terentjevą, Kazimiera Strolienė – Mantą Strolią?.. 

Nei blogai, nei gerai, viskas priklauso nuo jų santykių. Yra pavyzdžių, kad toks darbas duoda teigiamų rezultatų. Štai Anatolijus Šmigunas nuo pačios vaikystės iki dabar treniruoja savo dukrą, dukart olimpinę čempionę ir prizininkę Kristiną Šmigun. Su triskart olimpine čempione Julija Čepalova irgi dirba jos tėtis. Yra ir daugiau pavyzdžių.

Ta šeimyninė ranga gali būti, tačiau reikia žiūrėti, koks bus galutinis rezultatas. Jeigu šiandien I. Terentjevos darbas su tėčiu nėra geras, tai apie ką galima kalbėti. Teko daug pabendrauti su Mantu Strolia,  kuris pasakė, jog pasitiki savo mama, žino, kaip reika siekti auštų rezultatų ir toliau nori dirbti su ja. 

Mūsų slidininkų pasirodymu per Vankuverio olimpines žaidynes tikriausiai nesi nusivylęs?

Iki sportininkų išvykimo į žaidynes iš jų nieko ir nesitikėjau, bet galvojau, kad kartais būna, jog sportininkas ima ir „iššauna“. Jeigu, tarkime, M. Strolia būtų patekęs į 30-uką, sakyčiau – labai gerai. O dabar jo pasirodymą  vertinu nei gerai, nei blogai.  Jokių pretenzijų neturiu M. Vaičiuliui. Bandžiau įtikinti Jurijų Novoselskį, jog jam reikia keisti treniruočių metodiką, skirti daugiau dėmesio kitoms fizinėms savybėms lavinti.

Sportininkas tai suprato ir ta linkme pradėjo dirbti, tačiau per vienerius metus nieko nepadarysi. Organizmas, raumenynas, fizinės galios formuojasi per kelerius metus. Tą visaginiečiui reikėjo daryti jau anksčiau, gal būt šiandien jis būtų kito lygio sportininkas. 

Per  žaidynes gerai pasirodė lenkė Justina Kovalzcyk, su kuria ir tau teko truputį padirbėti...

To buvo galima tikėtis. Jos Vankuveryje pelnyti aukso, sidabro ir bronzos medaliai nieko nenustebino. Jau anksčiau sakiau, kad per Lenkijos 90 metų slidinėjimo sporto istoriją, tai pirma tokia talentinga moterų slidininkė, kuri realizavo savo sugebėjimus. Jai Lenkijoje sudarytos išskirtinės sąlygos. O štai pats didžiausias Lietuvos talentas Vida Vencienė iki galo savęs taip ir nerealizavo, nors ir turėjo didelių potencinių galimybių. 

Ji sublizgėjo tiktai per Kalgario olimpines žaidynes, o po to niekas jai nepadėjo, jog dar kartą būtų pakartotas tas rezultatas. Tokie talentai, jeigu jie neserga, nėra traumuoti, privalo vienokiu ar kitokiu atveju pakartoti save.                  
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
 
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Europos čempionate – galingas startas
2020 01 23
Dailusis čiuožimas
Lietuvos šokėjų ant ledo pora Alison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą karjeroje įsiveržė į Europos čempionato dešimtuką.
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Lozanoje jėgas išbandė Lietuvos slidininkai
2020 01 21
Jaunimo olimpiada
Antradienį jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse prie starto linijos stojo trys Lietuvos sportininkai.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 23
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Treneris skleidžia žolės riedulio virusą
2020 01 22
Žvilgsnis
Vilniaus rajono žolės riedulininkų treneris Vytautas Vilipas – apie šokius „Šviesos“ ansamblyje, golfo ir riedulio lazdas mašinoje, laiškus vokiečiams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas