rankiniolyga.lt 2011 m. balandžio 29 d. 14:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rankinio lygoje prasideda lemiami mūšiai

Lietuvos vyrų rankinio čempionate startuojančios kovos dėl aukso ir bronzos žada kvapą gniaužiančią intrigą.

Pernai dėl aukso irgi kovojo "Žemaitijos dragūnas"ir "Lūšis"
LRL nuotr.
Pernai dėl aukso irgi kovojo "Žemaitijos dragūnas"ir "Lūšis"

Šeštadienį prasidės Lietuvos vyrų rankinio lygos (LRL) finalo aistros tarp praėjusio sezono čempionų ir LRT Didžiosios taurės laimėtojų Klaipėdos "Žemaitijos dragūno" ir pernykščių vicečempionų Kauno "Lūšies" rankininkų.

Pirmosios serijos iki trijų pergalių rungtynės įvyks 14 val. Klaipėdoje, "Neptūno" sporto salėje. Antrosios šių ekipų rungtynės numatomos gegužės 7 dieną, 17 val., Kaune. Trečiosios - gegužės 11 dieną, 19 val., Klaipėdoje.
 

Jei prireiks ketvirtųjų rungtynių, jos bus žaidžiamos gegužės 14 dieną, 17 val., Kaune. Jei ir šių rungtynių nepakaks išaiškinti čempionų, tuomet Klaipėdoje gegužės 18 dieną, 19 val., įvyktų lemtinga dvikova.
 

Reguliariajame LRL čempionate "Lūšis" su "Žemaitijos dragūnu" buvo susitikę du kartus ir abu kartus pergalę šventė klaipėdiečiai - 2011 metų sausio 8 dieną Kaune - 28:24 (13:12) ir 2011 metų vasario 26 dieną Klaipėdoje - 28:25 (15:14).

 
Abiems šioms ekipos reguliariajame LRL čempionate sekėsi skirtingai: "Žemaitijos dragūnas" po reguliariojo čempionato dvikovų įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje (14 pergalų, 1 lygiosios ir 3 pralaimėjimai; 29 taškai), o Kauno "Lūšis" - liko vos septintoje vietoje (7 pergalės, 3 lygiosios, 8 pralaimėjimai; 17 taškų).
 

Bet "Lūšis" tvirtai kovėsi atkrintamosiose varžybose: ketvirtfinalyje serijoje iki dviejų pergalių 2:1 įveikė reguliarajame čempionate antroje vietoje įsitvirtinusius Vilniaus "VHC Šviesa" rankininkus.

Pusfinalyje "Lūšis" žaidė dar stabiliau - serijoje iki dvejų pergalių 2:0 nugalėjo kitą sostinės ekipą - "HC Vilnius". Pirmajame susitikime svečiuose laimėjo 30:23 (16:12), o namuose varžovus įveikė 35:33 (14:17).
 

"Žemaitijos dragūno" kelias į finalą buvo kiek lengvesnis - be suklupimų. Ketvirtfinalyje dragūniečiai 2:0 palaužė Panevėžio HC "Grifas"-KKSC ekipą (klaipėdiečiai namuose šventė pergalę 28:22 (13:11), o išvykoje jau sutriuškino varžovus - 35:20 (16:11)).
 

Pajūrio rankininkai didesnio vargo neturėjo ir pusfinalio susitikimuose - 2:0 įveikė Alytaus "Almeidos-Stronglaso" rankininkus. Pirmasis susitikimas Klaipėdoje baigėsi - 34:22 (19:10), antrasis Alytuje - 23:28 (8:13).
 

Artūras Juškėnas, "Žemaitijos dragūno" treneris: "Lūšis" - patyrusi, gerai sukomplektuota komanda, jau daugelį metų esanti tarp lyderių, tačiau vis pritrūkstanti sėkmės tapti čempionais. Šiemet prieš sezono pabaigą jie pasipildė labai pajėgiais žaidėjais iš Šiaulių "Universiteto-Diringos" komandos: Petru Očiku ir Egidijum Morkūnu. Tai labai sutvirtino jų pozicijas. Tačiau mūsų stiprioji pusė - ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis, jaunystė ir noras bei ryžtas nugalėti. Prieš finalo pradžią esame geros nuotaikos, gana ramūs, nusiteikę kautis. Buvo gana ilga pertrauka, tad esame išsiilgę rankinio. Svarbiausia, kad nė vienas žaidėjas nėra patyręs rimtos traumos, žaisti gali visi. Žinoma, daugelis turi mikrotraumų, tačiau jos nėra rimtos.

Kauno "Lūšis" tikriausiai sieks mums atkeršyti už kelių pastarųjų sezonų nesėkmes: pernai mes paskutinėse rungtynėse juos įveikėme rezultatu 31:26 (11:14) ir atėmėme čempiono titulą (pernai nebuvo atkrintamųjų rungtynių, bet taip jau susiklostė, kad paskutinės čempionato rungtynės buvo lemtingos, - aut. past.).
 

Prieš dvejus metus kauniečiai tapo reguliariojo čempionato nugalėtojais, o mes buvome vos aštuntoje pozicijoje, tačiau tuomet juos nugalėjome du kartus ir eliminavome tolesnės iš kovos dėl medalių. Prieš trejus metus "Lūšis" vyko į atkrintamąsias rungtynes su mumis ir pateko į avariją, tai mums atvėrė kelią į kitą etapą. Manau, kad kauniečiai sieks mums atsirevanšuoti, degs noru nugalėti, tačiau ir mes pergalės norime ne ką mažiau. Pažadu, kad iš paskutiniųjų sieksime apginti čempionų titulus".
 

Remigijus Vaičikauskas, "Žemaitijos dragūno" komandos kapitonas: "Esame pasiruošę finalui ir nekantriai jo laukiame. Suprantame, kad bus įtempta dvikova, tačiau kol kas viskas einasi pagal planą - treniruotėse atidirbom derinius, esame puikiai susižaidę, suprantame vieni kitus iš žvilgsnio. Tikiuosi, kad varžybų metu neiškils jokių netikėtumų. Labiausiai norėtųsi iškovoti pirmąją pergalę namuose, tai ne tik jauniems žaidėjams, bet ir man pačiam suteiktų psichologinio tvirtumo, pasitikėjimo savo jėgomis. Jei man reikėtų prognozuoti serijos baigtį, sakyčiau, kad nugalėsime  3:1. Tačiau tai tik mano asmeninė nuomonė. Žinoma, norėtųsi finalo seriją baigti kuo greičiau, bet nieko negali žinoti, gali prireikti ir visų penkerių rungtynių. Bet to tikrai nenorėčiau. Suprantu, kad žaisti su "Lūšimi" bus ne ką lengviau nei pernai. Komanda pasistiprino patyrusiais žaidėjais, o kaip žinia: "seni arkliai vagos negadina".
 

Vaidas Drevinskas, rezultatyviausias"Lūšies" žaidėjas: "Šiemet rungtyniauti bus kiek lengviau, neslėgs psichologinė įtampa. Pernai visi iš mūsų tikėjosi tik aukso medalių, tai mums ir pakišo koją. Šįmet reguliariajame čempionate buvome septinti, tačiau sugebėjome iškopti į finalą ir jau užsitikrinome sidabro medalius. Žaisime atsipalaidavę, nebūsime susikaustę, tad tai, manau, bus tik į naudą. Prieš finalą nuotaikos kovingos, nesame pamiršę pernai metų sezono ir kitų skaudžių atsiminimų su Klaipėdos "Žemaitijos dragūno" ekipa. Manau, kad tai tiks paskatins atsikeršyti. Neslėpsiu, verda sportinis pyktis".

Vilius Rašimas, "Lūšies" komandos vartininkas: "Iš finalo tikimės pačio geriausio - tikrai nevažiuosime į Klaipėdą tik sužaisti rungtynių ar atiduoti pergalės. Nors pasakysiu gana drąsiai, tačiau mes šiemet galime laimėti čempionatą. Abi komandos - apylygės, visko gali būti, tačiau, manau, kad mes esame pajėgūs tapti čempionais. Suprantu, kad vartininkui svarbiose, atkakliose ir įtemptose rungtynėse tenka itin didelė atsakomybė, tačiau jaučiuosi ramus, gerai nusiteikęs. Mūsų komandoje atmosfera gera, belieka tik rungtyniauti ir išsiaiškinti lyderius".


 

Šeštadienį LRL prasideda ir kova dėl bronzos medalių. Serijoje iki dvejų pergalių susigrums Alytaus "Almeidos-Stronglaso" rankininkai su "HC Vilnius" ekipa. Šioje dvikovoje aikštės pranašumą turi alytiškiai - būtent pirmosios rungtynės šeštadienį 14 val. vyks pastarosios ekipos arenoje.
 

Antroji dvikova numatyta gegužės 4 dieną, 19 val., Vilniuje. Jei prireiks trečiųjų rungtynių, jos vyks gegužės 8 dieną, 17 val., Alytuje.
 

Reguliariajame LRL čempionate "Almeidos-Stronglaso" rankininkai įsitvirtino ketvirtoje pozicijoje (alytiškiai iškovojo 11 pergalių, vienerias rungtynes sužaidė lygiosiomis ir patyrė 6 pralaimėjimus. Po reguliariojo čempionato jų sąskaitoje buvo 23 taškai).
 

"HC Vilnius" po reguliariojo čempionato buvo dviem laipteliais žemiau - šeštoje pozicijoje (9 pergalės, 1 lygiosios ir 8 pralaimėjimai; 19 taškų).
 

Ketvirtfinalio dvikovoje alytiškiai 2:0 nugalėjo Šiaulių "Universitetą-Diringą". "HC Vilnius" ketvirtfinalyje 2:1 iš tolesnės kovos eliminavo praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojus Kauno „Granito-Gaja-Kario“ rankininkus.

Eugenijus Gimbutas, "Almeida-Stronglasas" ekipos treneris: "Į geriausiųjų ekipų ketveriukę patekome po maždaug 15-16 metų pertraukos - mums tai itin džiugus pasiekimas. Visi dirbame su entuziazmu. Stengsimės iškovoti medalius, darysime viską, kad tai įvyktų. Tikimės žiūrovų pagalbos. Vilniaus komandai žaisti mažajame finale - jokia naujiena, tad jie turi psichologinį pranašumą. Bijau, kad tvyranti įtampa ir atsakomybė neigiamai nepaveiktų žaidėjų. Svarbiausia nepasiduoti emocijoms ir parodyti tą žaidimą, kurį galime".
 

Gintautas Adamkevičius, "Almeida-Stronglasas" ekipos kapitonas: "Komanda nusiteikusi itin kovingai. Daugeliui žaidėjų tai neeilinis įvykis - galimybė pirmą kartą pasipuošti bronzos medaliais. Galutinį serijos rezultatą prognozuoti sunku, bet tikiu, kad salės pranašumas turės lemiamą reikšmę. Daug kas priklauso ir nuo pirmųjų rungtynių, manau, pergalė pirmosiose rungtynėse - daugiau nei pusė darbo. Privalome iškovoti pergalę namuose, tuomet jau bus kur kas lengviau".
 

Andžejus Lysionokas, "HC Vilnius" treneris: "Ruošiames dvikovai, peržvelgėme vaizdo įrašus, išstudijavome varžovų žaidimą, įsigilinome į jų silpnąsias vietas, tad sieksime pergalės. Esame nusiteikę rimtai kovai. Mes jaunesni ir mūsų atsarginių suolelis - kiek ilgesnis, bandysime varžovus išvarginti ir priblokšti greitomis atakomis. Neapsėjome be praradimų - pusfinalio dvikovoje kelio raiščių traumą patyrė ir iš rikiuotės likusiam sezonui iškrito vienas iš pagrindinių žaidėjų Povilas Žarnauskas. Teks verstis be šio komandos nario".

 Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Pokyčiai Vilniaus „Perlo“ trenerių štabe
2019 12 05
Treneriai
Vilniaus „Perlas“ abipusiu sutarimu nutraukė sutartį su vyriausiuoju komandos treneriu Gintautu Vileita.
N.Čanakas: „Viskas yra mūsų rankose“
2019 12 05
Žvilgsnis
Nenadas Čanakas: apie „Lietkabelio“ komandos pasirodymą pirmajame Čempionų rate ir Željko Šakičiaus svarbą.
M.Grigoniui atlikta sudėtinga operacija
2019 12 04
Situacija
Skausmus kentusiam Kauno „Žalgirio“ gynėjui Mariui Grigoniui Kaune atlikta sudėtinga operacija. Atsigauti po jos reikės apie trijų mėnesių.
 
Sukčiams – negailestinga bausmių lavina
2019 12 05
Sankcijos
Manipuliavimu rungtynių rezultatais kaltinamiems Klaipėdos „Atlanto“ ir „Palangos“ klubams LFF užtrenkė ne tik A lygos, bet ir I lygos duris.
„Mėtymasis – ne mūsų klubo vizija“
2019 12 04
Žvilgsnis
Vilniaus „Riterių“ klubo direktorius Virmantas Lemežis: „Komandos branduolys išliks, bet Teremą Moffi išlaikyti lengva nebus.“
„Laikas raitotis rankoves ir pradėti dirbti“
2019 12 04
Treneris
Prieš tapdamas treneriu Rokas Garastas ir pats rungtyniavo Lietuvos futbolo A lygoje, kai vilkėjo Kauno „Atleto“ marškinėlius.
Ėjimo šimtmetį įamžino ir knyga
2019 11 25
Jubiliejus
Į Lietuvos sportinio ėjimo 100-mečio paminėjimą Alytaus teatre susirinko visas mūsų šalies ėjimo elitas, pristatyta knyga „Šimtmečio žingsniai“
Po finišo – pagalba išsekusiam varžovui
2019 11 25
Bekelė
Istorinius Lietuvos bekelės bėgimo čempionų titulus iškovojo Vaidas Žlabys ir Gitana Akmanavičiūtė.
Startavo geriausių lengvaatlečių rinkimai
2019 11 19
Rinkimai
Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto padangę sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.
 
Vilniuje triumfavo Prancūzijos talentai
2019 11 29
Turnyras
Vilniuje, SEB arenoje, baigėsi Europos teniso federacijos („Tennis Europe“) pirmos kategorijos 12-mečių teniso turnyras „Vilnius tennis academy cup 2019“.
Teniso 100-mečio šventėje – apdovanojimai
2019 11 27
Jubiliejus
Lietuvos tenisą pasveikino ypatingas svečias – tiesiai iš Daviso taurės finalo atvykęs Tarptautinės teniso federacijos prezidentas Davidas Haggerty.
R.Berankis siekia dar vieno olimpinio šanso
2019 11 26
Žvilgsnis
R.Berankis džiaugėsi, kad praėjęs sezonas jam buvo geriausias karjeroje, bet apgailestavo, jog pasaulyje tenisininkai yra savotiškai išnaudojami.
Lietuvos kovotoja – greta garbės pakylos
2019 11 30
Tekvondo
Dubline (Airija) vykusiame Europos tekvondo olimpinio svorio kategorijų čempionate Klaudijai Tvaronavičiūtei pristigo vieno žingsnio iki medalio.
Lietuvos kovotojai parodė jėgą
2019 11 29
Graplingo imtynės
Lietuvos graplingo imtynininkai Pasaulio graplingo taurės turnyre Kaune laimėjo net tris iš keturių absoliučių svorio kategorijų finalų.
Lietuvio veikla padarė įspūdį UWW
2019 11 26
Karjera
Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis išrinktas į Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) sportininkų komisiją
 
Vilniuje – LDSF mokymai
2019 12 04
Mokymai
Lietuvos dviračių sporto federacija Vilniuje, viešbutyje „Panorama Hotel“ gruodžio 7-8 d. organizuoja dviračių sporto teisėjų ir administracijos mokymus.
Kelią į pirmą ketvertą užkirto kinės
2019 11 29
Trekas
Pasaulio dviračių treko taurės trečiojo etapo Honkonge moterų komandų sprinto varžybose Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė septintąją vietą.
Dviratininkams – du kelialapiai į Tokiją
2019 11 20
Olimpinės žaidynės
Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) patvirtino vietų, kurias šalys gaus 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento lenktynėse, skaičių.
Rinktinės strategas rikiuoja gretas
2019 12 03
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinės treneris Mindaugas Andriuška paskelbė žaidėjų sąrašą pasaulio čempionato atrankos varžyboms Liuksemburge.
Lietuvos arbitrai – Europos varžybose
2019 11 15
Teisėjai
Ateinančius du savaitgalius dvi Lietuvos rankinio teisėjų poros bei inspektorius darbuosis aukščiausio lygio rankinio varžybose – EHF Čemionų lygose.
Rankinio lygoje ima ryškėti lyderiai
2019 11 14
Lietuvos lyga
Šiuo metu tvirčiausiai Lietuvos rankinio čempionate žingsniuoja Vilniaus VHC „Šviesa“, kuri šešis mačus laimėjo ir vieną baigė lygiosiomis.
 
Lietuviai – Prancūzijos ir Vokietijos elite
2019 12 05
Legionieriai
Daugiau nei 15 Lietuvos tinklininkų savo karjerą tęsia įvairiose Europos lygose. Keletas iš jų varžosi vienuose iš stipriausių čempionatų.
Tinklinio aikštėse – intriguojančios kovos
2019 12 02
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate pergales šventė Klaipėdos ir Marijampolės klubai, moterų – Vilniaus ir Kauno komandos.
Vilniuje – tinklinio jubiliejaus šventė
2019 11 30
Jubiliejus
Penktadienį Vilniuje, „Pirklių klube“, vyko tinklinio šventė. Čia buvo paminėtas Lietuvos tinklinio 90-metis.
Ralyje – briedžiai, fėjos, nykštukai
2019 12 03
Ralis
„Kalėdinis ralis“ surinko gausų būrį šeimų, draugų ir giminaičių. Ralyje startavo daugiau kaip 60 ekipažų, virš 200 dalyvių.
Rado gelbėtojus: į Dakarą – su nauju vardu
2019 11 28
Situacija
Naują rėmėją radusi Benediktas Vanago komanda Dakaro ralyje lenktyniaus turėdama naują pavadinimą – „Inbank team Pitlane“.
Aukoja ir žmonės, ir organizacijos
2019 11 26
Situacija
Nežinomybės dėl dalyvavimo Dakaro ralyje slegiamas Benediktas Vanagas: “Yra teigiamų ženklų, tačiau situacija išlieka įtempta”.
 
Lietuvės giedojo pergalės himną
2019 12 04
Ledo ritulys
Lietuvos moterų rinktinė iškovojo pirmą istorijoje pergalę pasaulio čempionate. Po jos komanda pati sugiedojo himną, nes organizatoriai nerado jo muzikos.
Po repeticijų – į pasaulio čempionatą
2019 12 02
Ledo ritulys
Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės pasiruošimas istoriniam debiutiniam pasaulio ledo ritulio čempionatui – baigtas.
Į Lozaną – rekordinė rinktinė
2019 12 02
Jaunimo olimpiada
Iki 3-iųjų jaunimo žiemos olimpinių žaidynių likus 38 dienoms ima ryškėti dalyvių sąrašai. Lietuvai Lozanoje gali atstovauti rekordinis atletų skaičius.
D.Rapšiui – antras auksas per dvi dienas
2019 12 05
Plaukimas
Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį per dvi dienas.
D.Rapšio triumfą paženklino rekordas
2019 12 04
Plaukimas
Triuškinama persvara konkurentus įveikęs Danas Rapšys 400 m distancijos laisvuoju stiliumi Europos auksą iškovojo pasiekdamas čempionato rekordą.
Festivalyje – unikalių varžybų debiutas
2019 12 04
Festivalis
Septintą kartą rengiamas LTeam žiemos festivalis šią žiemą vėl vyks Druskininkuose, o šventės dalyvių lauks tiek jau pamėgtos, tiek dar nematytos veiklos.
 
Paralimpiečiams – didesnės stipendijos
2019 12 05
Sprendimai
Lietuvos paralimpinis komitetas 2020 m. sportininkų stipendijoms skirs 38 tūkst. eurų – ketvirtadaliu daugiau nei šiais metais.
Už kilnų elgesį – prizas ir estų žvaigždei
2019 12 05
Kilnus elgesys
Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti „Lietuvos Fair Play apdovanojimų 2019“ laureatai.
Iki sutarimo dėl stadiono – žingsnis
2019 12 04
Bazės
Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas