rankiniolyga.lt 2011 m. balandžio 29 d. 14:30 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rankinio lygoje prasideda lemiami mūšiai

Lietuvos vyrų rankinio čempionate startuojančios kovos dėl aukso ir bronzos žada kvapą gniaužiančią intrigą.

Pernai dėl aukso irgi kovojo "Žemaitijos dragūnas"ir "Lūšis"
LRL nuotr.
Pernai dėl aukso irgi kovojo "Žemaitijos dragūnas"ir "Lūšis"

Šeštadienį prasidės Lietuvos vyrų rankinio lygos (LRL) finalo aistros tarp praėjusio sezono čempionų ir LRT Didžiosios taurės laimėtojų Klaipėdos "Žemaitijos dragūno" ir pernykščių vicečempionų Kauno "Lūšies" rankininkų.

Pirmosios serijos iki trijų pergalių rungtynės įvyks 14 val. Klaipėdoje, "Neptūno" sporto salėje. Antrosios šių ekipų rungtynės numatomos gegužės 7 dieną, 17 val., Kaune. Trečiosios - gegužės 11 dieną, 19 val., Klaipėdoje.
 

Jei prireiks ketvirtųjų rungtynių, jos bus žaidžiamos gegužės 14 dieną, 17 val., Kaune. Jei ir šių rungtynių nepakaks išaiškinti čempionų, tuomet Klaipėdoje gegužės 18 dieną, 19 val., įvyktų lemtinga dvikova.
 

Reguliariajame LRL čempionate "Lūšis" su "Žemaitijos dragūnu" buvo susitikę du kartus ir abu kartus pergalę šventė klaipėdiečiai - 2011 metų sausio 8 dieną Kaune - 28:24 (13:12) ir 2011 metų vasario 26 dieną Klaipėdoje - 28:25 (15:14).

 
Abiems šioms ekipos reguliariajame LRL čempionate sekėsi skirtingai: "Žemaitijos dragūnas" po reguliariojo čempionato dvikovų įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje (14 pergalų, 1 lygiosios ir 3 pralaimėjimai; 29 taškai), o Kauno "Lūšis" - liko vos septintoje vietoje (7 pergalės, 3 lygiosios, 8 pralaimėjimai; 17 taškų).
 

Bet "Lūšis" tvirtai kovėsi atkrintamosiose varžybose: ketvirtfinalyje serijoje iki dviejų pergalių 2:1 įveikė reguliarajame čempionate antroje vietoje įsitvirtinusius Vilniaus "VHC Šviesa" rankininkus.

Pusfinalyje "Lūšis" žaidė dar stabiliau - serijoje iki dvejų pergalių 2:0 nugalėjo kitą sostinės ekipą - "HC Vilnius". Pirmajame susitikime svečiuose laimėjo 30:23 (16:12), o namuose varžovus įveikė 35:33 (14:17).
 

"Žemaitijos dragūno" kelias į finalą buvo kiek lengvesnis - be suklupimų. Ketvirtfinalyje dragūniečiai 2:0 palaužė Panevėžio HC "Grifas"-KKSC ekipą (klaipėdiečiai namuose šventė pergalę 28:22 (13:11), o išvykoje jau sutriuškino varžovus - 35:20 (16:11)).
 

Pajūrio rankininkai didesnio vargo neturėjo ir pusfinalio susitikimuose - 2:0 įveikė Alytaus "Almeidos-Stronglaso" rankininkus. Pirmasis susitikimas Klaipėdoje baigėsi - 34:22 (19:10), antrasis Alytuje - 23:28 (8:13).
 

Artūras Juškėnas, "Žemaitijos dragūno" treneris: "Lūšis" - patyrusi, gerai sukomplektuota komanda, jau daugelį metų esanti tarp lyderių, tačiau vis pritrūkstanti sėkmės tapti čempionais. Šiemet prieš sezono pabaigą jie pasipildė labai pajėgiais žaidėjais iš Šiaulių "Universiteto-Diringos" komandos: Petru Očiku ir Egidijum Morkūnu. Tai labai sutvirtino jų pozicijas. Tačiau mūsų stiprioji pusė - ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis, jaunystė ir noras bei ryžtas nugalėti. Prieš finalo pradžią esame geros nuotaikos, gana ramūs, nusiteikę kautis. Buvo gana ilga pertrauka, tad esame išsiilgę rankinio. Svarbiausia, kad nė vienas žaidėjas nėra patyręs rimtos traumos, žaisti gali visi. Žinoma, daugelis turi mikrotraumų, tačiau jos nėra rimtos.

Kauno "Lūšis" tikriausiai sieks mums atkeršyti už kelių pastarųjų sezonų nesėkmes: pernai mes paskutinėse rungtynėse juos įveikėme rezultatu 31:26 (11:14) ir atėmėme čempiono titulą (pernai nebuvo atkrintamųjų rungtynių, bet taip jau susiklostė, kad paskutinės čempionato rungtynės buvo lemtingos, - aut. past.).
 

Prieš dvejus metus kauniečiai tapo reguliariojo čempionato nugalėtojais, o mes buvome vos aštuntoje pozicijoje, tačiau tuomet juos nugalėjome du kartus ir eliminavome tolesnės iš kovos dėl medalių. Prieš trejus metus "Lūšis" vyko į atkrintamąsias rungtynes su mumis ir pateko į avariją, tai mums atvėrė kelią į kitą etapą. Manau, kad kauniečiai sieks mums atsirevanšuoti, degs noru nugalėti, tačiau ir mes pergalės norime ne ką mažiau. Pažadu, kad iš paskutiniųjų sieksime apginti čempionų titulus".
 

Remigijus Vaičikauskas, "Žemaitijos dragūno" komandos kapitonas: "Esame pasiruošę finalui ir nekantriai jo laukiame. Suprantame, kad bus įtempta dvikova, tačiau kol kas viskas einasi pagal planą - treniruotėse atidirbom derinius, esame puikiai susižaidę, suprantame vieni kitus iš žvilgsnio. Tikiuosi, kad varžybų metu neiškils jokių netikėtumų. Labiausiai norėtųsi iškovoti pirmąją pergalę namuose, tai ne tik jauniems žaidėjams, bet ir man pačiam suteiktų psichologinio tvirtumo, pasitikėjimo savo jėgomis. Jei man reikėtų prognozuoti serijos baigtį, sakyčiau, kad nugalėsime  3:1. Tačiau tai tik mano asmeninė nuomonė. Žinoma, norėtųsi finalo seriją baigti kuo greičiau, bet nieko negali žinoti, gali prireikti ir visų penkerių rungtynių. Bet to tikrai nenorėčiau. Suprantu, kad žaisti su "Lūšimi" bus ne ką lengviau nei pernai. Komanda pasistiprino patyrusiais žaidėjais, o kaip žinia: "seni arkliai vagos negadina".
 

Vaidas Drevinskas, rezultatyviausias"Lūšies" žaidėjas: "Šiemet rungtyniauti bus kiek lengviau, neslėgs psichologinė įtampa. Pernai visi iš mūsų tikėjosi tik aukso medalių, tai mums ir pakišo koją. Šįmet reguliariajame čempionate buvome septinti, tačiau sugebėjome iškopti į finalą ir jau užsitikrinome sidabro medalius. Žaisime atsipalaidavę, nebūsime susikaustę, tad tai, manau, bus tik į naudą. Prieš finalą nuotaikos kovingos, nesame pamiršę pernai metų sezono ir kitų skaudžių atsiminimų su Klaipėdos "Žemaitijos dragūno" ekipa. Manau, kad tai tiks paskatins atsikeršyti. Neslėpsiu, verda sportinis pyktis".

Vilius Rašimas, "Lūšies" komandos vartininkas: "Iš finalo tikimės pačio geriausio - tikrai nevažiuosime į Klaipėdą tik sužaisti rungtynių ar atiduoti pergalės. Nors pasakysiu gana drąsiai, tačiau mes šiemet galime laimėti čempionatą. Abi komandos - apylygės, visko gali būti, tačiau, manau, kad mes esame pajėgūs tapti čempionais. Suprantu, kad vartininkui svarbiose, atkakliose ir įtemptose rungtynėse tenka itin didelė atsakomybė, tačiau jaučiuosi ramus, gerai nusiteikęs. Mūsų komandoje atmosfera gera, belieka tik rungtyniauti ir išsiaiškinti lyderius".


 

Šeštadienį LRL prasideda ir kova dėl bronzos medalių. Serijoje iki dvejų pergalių susigrums Alytaus "Almeidos-Stronglaso" rankininkai su "HC Vilnius" ekipa. Šioje dvikovoje aikštės pranašumą turi alytiškiai - būtent pirmosios rungtynės šeštadienį 14 val. vyks pastarosios ekipos arenoje.
 

Antroji dvikova numatyta gegužės 4 dieną, 19 val., Vilniuje. Jei prireiks trečiųjų rungtynių, jos vyks gegužės 8 dieną, 17 val., Alytuje.
 

Reguliariajame LRL čempionate "Almeidos-Stronglaso" rankininkai įsitvirtino ketvirtoje pozicijoje (alytiškiai iškovojo 11 pergalių, vienerias rungtynes sužaidė lygiosiomis ir patyrė 6 pralaimėjimus. Po reguliariojo čempionato jų sąskaitoje buvo 23 taškai).
 

"HC Vilnius" po reguliariojo čempionato buvo dviem laipteliais žemiau - šeštoje pozicijoje (9 pergalės, 1 lygiosios ir 8 pralaimėjimai; 19 taškų).
 

Ketvirtfinalio dvikovoje alytiškiai 2:0 nugalėjo Šiaulių "Universitetą-Diringą". "HC Vilnius" ketvirtfinalyje 2:1 iš tolesnės kovos eliminavo praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojus Kauno „Granito-Gaja-Kario“ rankininkus.

Eugenijus Gimbutas, "Almeida-Stronglasas" ekipos treneris: "Į geriausiųjų ekipų ketveriukę patekome po maždaug 15-16 metų pertraukos - mums tai itin džiugus pasiekimas. Visi dirbame su entuziazmu. Stengsimės iškovoti medalius, darysime viską, kad tai įvyktų. Tikimės žiūrovų pagalbos. Vilniaus komandai žaisti mažajame finale - jokia naujiena, tad jie turi psichologinį pranašumą. Bijau, kad tvyranti įtampa ir atsakomybė neigiamai nepaveiktų žaidėjų. Svarbiausia nepasiduoti emocijoms ir parodyti tą žaidimą, kurį galime".
 

Gintautas Adamkevičius, "Almeida-Stronglasas" ekipos kapitonas: "Komanda nusiteikusi itin kovingai. Daugeliui žaidėjų tai neeilinis įvykis - galimybė pirmą kartą pasipuošti bronzos medaliais. Galutinį serijos rezultatą prognozuoti sunku, bet tikiu, kad salės pranašumas turės lemiamą reikšmę. Daug kas priklauso ir nuo pirmųjų rungtynių, manau, pergalė pirmosiose rungtynėse - daugiau nei pusė darbo. Privalome iškovoti pergalę namuose, tuomet jau bus kur kas lengviau".
 

Andžejus Lysionokas, "HC Vilnius" treneris: "Ruošiames dvikovai, peržvelgėme vaizdo įrašus, išstudijavome varžovų žaidimą, įsigilinome į jų silpnąsias vietas, tad sieksime pergalės. Esame nusiteikę rimtai kovai. Mes jaunesni ir mūsų atsarginių suolelis - kiek ilgesnis, bandysime varžovus išvarginti ir priblokšti greitomis atakomis. Neapsėjome be praradimų - pusfinalio dvikovoje kelio raiščių traumą patyrė ir iš rikiuotės likusiam sezonui iškrito vienas iš pagrindinių žaidėjų Povilas Žarnauskas. Teks verstis be šio komandos nario".

 Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas