Marius Grinbergas 2011 m. balandžio 28 d. 15:59 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Didelė pergalių ringe kaina

Lietuvos čempionato finalo kovas pralaimėjusiems boksininkams bus sunku patekti į olimpinį traukinį

Kaune vyko ir moterų čempionatas.
Alfredo Pliadžio nuotr.
Kaune vyko ir moterų čempionatas.
Lietuvos bokso federacijos vyriausiasis treneris Stanislavas Mižigurskis Kaune vykusį šalies vyrų čempionatą pavadino itin aukšto lygio. O paklaustas, kokios buvo pirmąkart surengtos moterų pirmenybės, šyptelėjo: „Linksmos.“

Po čempionato linksma buvo ne visiems. Nes buvo nuspręsta, kad auksą iškovoję sportininkai važiuos į Azerbaidžano sostinėje Baku rugsėjo 22 – spalio 10 d. vyksiančias planetos pirmenybes, kur bus išdalyta daugiausia kelialapių į 2012 m. Londono olimpines žaidynes. O šalies vicečempionais Kaune tapusiems boksininkams teko bilietai į birželio 16–26 d. Turkijoje rengiamą Europos čempionatą.

Kuo išskirtinis buvo Lietuvos čempionatas? – paklausėme S. Mižigurskio.
Gal sensacija ir negalima pavadinti, bet 12 kartų Lietuvos čempionas Vitalijus Subačius finale pralaimėjo perspektyviam boksininkui Eugenijui Tutkui. Tai anksčiau ar vėliau turėjo atsitikti – juk V. Subačiui jau 32 metai, jis jau veteranas.

Čempionato lygis buvo labai aukštas. Iš dešimties finalų septyniuose nieko nebuvo galima prognozuoti iš anksto. Štai Tadas Tamašauskas su Daugirdu Šemiotu kovojo tikrai lygiai. Pergalę D. Šemiotui teisėjai skyrė gal tik dėl didesnės patirties.

Labai gerai kovojo Egidijus Kavaliauskas. Beveik be kovos finalą pasiekė praėjusių metų jaunimo olimpiados nugalėtojas Evaldas Petrauskas. Finale jis turėjo susitikti su Ričardu Kuncaičiu – kitu jaunimo olimpiniu čempionu. Bet nutarta nesiboksuoti, nes R. Kuncaitis metais jaunesnis, dar sezoną gali dalyvauti jaunimo varžybose.

Kokią įtaką šalies čempionato rezultatai turės nacionalinės rinktinės formavimui?
Čempionai važiuos į pasaulio čempionatą, o vicečempionai – į Europos, kuris vyks jau birželį.

Stipriausi mūsų boksininkai Europos čempionate nedalyvaus, kad galėtų kryptingai rengtis pasaulio pirmenybėms.

Į Europos pirmenybes keliaus penki arba šeši sportininkai. Galutinė komandos sudėtis paaiškės po treniruočių stovyklų. Be to, gegužės pabaigoje dar vyks Algirdo Šociko taurės turnyras.

Kaip boksininkams bus skirstomi olimpiniai kelialapiai?
Daugiausia kelialapių bus išdalyta pasaulio čempionate. Ten pirmi aštuoni kiekvienos kategorijos boksininkai gaus olimpinius kelialapius. Todėl Baku kovos stipriausieji.

Mūsų rinktinė tikrai gera. Žinoma, viską lems burtai, bet tikimės, kad bent keli lyderiai pateks į olimpiadą.

Kur dar bus galima įšokti į olimpinį traukinį?
Europai kiekvienoje svorio kategorijoje tenka apie 7–8 vietas. Jei pasaulio čempionate tarp aštuonių stipriausiųjų pateks, sakykime, penki europiečiai, bus dar likę du arba trys laisvi kelialapiai. Papildomas atrankos turnyras bus surengtas kitais metais.



Tad Lietuvos čempionate pralaimėjęs V. Subačius dar galės kovoti dėl vietos Londone?
Taip. Žinau, kad jis tikisi laimėti olimpinį kelialapį, nors jam kaskart vis sunkiau. Tačiau viltis dar neužgeso.

Ir kiti dar nepalaidojo galimybės važiuoti į olimpiadą. Jei Europos čempionate pasirodys labai gerai, galės pamėginti patekti ir į pasaulio čempionatą. Į Baku vešime stipriausius, kurie bus geriausiai pasirengę.

Kaip pirmąkart vyko Lietuvos moterų čempionatas?
Linksmai. Su moterų boksu pavėlavome apie dešimt metų, anksčiau jį ignoravome. Yra po kelias boksininkes skirtingo svorio kategorijose. Trys merginos gegužės pabaigoje važiuos į Europos Sąjungos čempionatą, pažiūrėsime, kaip jos atrodo tarptautinėje arenoje.

Moterų kovos Kaune buvo lygios, nė viena nebuvo stipriai sumušta. Gal dėl to, kad merginos dar pagaili varžovių.

Ar niekas iš Lietuvos mėgėjų bokso lyderių nepasuko į profesionalus?
Ne, nors pasiūlymų buvo. Dabar atsirado nauja profesionalų lyga, kurioje gali dalyvauti ir profesionalai, ir mėgėjai. Siūlė E. Kavaliauskui, kitiems. Bet vaikinai neskuba, nebent po olimpiados. Tada gal ir jų reitingas bus aukštesnis, ir sumos didesnės. Kol kas jie nepasirengę.

* * *

Lietuvos čempionato finalai
Vyrai
. Svorio kategorija iki 52 kg: Erikas Gumbrevičius (Panevėžys) ir Aurimas Salatka (Marijampolė) – 6:2. Iki 56 kg: Vaidas Zubrikovas (Jonava) ir Ruslanas Jefremovas (Kaunas) – 4:0. Iki 60 kg: Aurimas Naudžius (Kaunas) ir Gytis Vaitkus (Klaipėda) – 5:0. Iki 64 kg: Evaldas Petrauskas (Šilutė) ir Ričardas Kuncaitis (Marijampolė) – be kovos. Iki 69 kg: Egidijus Kavaliauskas (Kaunas) ir Paulius Petronis (Šilutė) – 1:0. Iki 75 kg: Vladimiras Milevskis ir Eduardas Špakovas (abu – Vilnius) – 2:0. Iki 81 kg: Daugirdas Šemiotas (Kaunas) ir Tadas Tamašauskas (Vilnius) – 2:2 (D. Šemiotas laimėjo mažaisiais taškais). Iki 91 kg: Eugenijus Tutkus (Vilnius) ir Vitalijus Subačius (Kaunas) – 5:1. Per 91 kg: Paulius Kasiulevičius ir Aidas Petruškevičius (abu – Kaunas) – 6:2.
Moterys. Iki 51 kg: Deimantė Sipavičiūtė (Panevėžys) ir Evelina Adomulytė (Kaunas) – 8:2. Iki 60 kg: Vaida Valskytė ir Ina Orlova (abi – Vilnius) – 2:0. Iki 75 kg: Ernesta Beliūnaitė (Panevėžys) ir Samanta Barauskaitė (Kaunas) – 9:0.



Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
H.Vikšraitis: „Jau išmokau nedaryti klaidų“
2019 10 17
Bušido
Vilniuje su olandu kovosiantis KOK čempionas Henrikas Vikšraitis: „Norėčiau būti dar geresnis. Reikia sau įskiepyti valios ir disciplinos injekciją.“
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas