Lina Motužytė 2011 m. balandžio 24 d. 08:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Imtynininkė – apsisprendimo kryžkelėje

Nors Ieva Klimašauskienė šiemet vėl tapo Lietuvos sambo imtynių čempione, ji dar svarsto, ar kovoti planetos pirmenybėse

I. Klimašauskienė nebeskaičiuoja imtynių varžybose iškovotų titulų.
Nuotr. iš asmeninio albumo
I. Klimašauskienė nebeskaičiuoja imtynių varžybose iškovotų titulų.
„Nesakau nei taip, nei ne. Dar daug laiko iki to. Negaliu laikyti savęs profesionalia sportininke, nes profesionaliai nebesportuoju. Žinoma, vienaip ar kitaip judu, mano profesionalumas išlikęs, bet nepasakyčiau, kad esu sportininkė ir tęsiu karjerą.

 Pasaulio čempionatas – toks dalykas, kuriam reikia rengtis. Negali ateiti nuo bliūdų ir sakyti, kad dalyvausi. Jaučiu atsakomybę prieš tuos žmones, kurie organizuoja, ir prieš save, negaliu neapdairiai su savo organizmu elgtis“, – sakė I. Klimašauskienė.

Šių metų planetos pirmenybės vyks lapkritį Vilniuje.

2004-ųjų Europos savigynos imtynių, geriau žinomų kaip sambo, aukso medalio laimėtoja, daugkartinė Lietuvos čempionė I. Klimašauskienė per daugiau nei du dešimtmečius trukusią karjerą iškovotų apdovanojimų nebeskaičiuoja. Todėl paklausta, kelintas jos kolekcijoje buvo balandį iškovotas Lietuvos čempionato auksas svorio kategorijoje iki 64 kg, sportininkė sutrinka: „Tikrai nepasakysiu. Kažkada baigėsi laurų skaičiavimas. Turbūt kai baigėsi karjera.“

Aktyviai nebesportuojanti 38 metų dziudo ir sambo imtynininkė ir dabar neatsisako sudalyvauti savigynos imtynių varžybose, tiesa, ne dėl praeityje buvusio entuziazmo. Kovoti I. Klimašauskienę skatina noras neprarasti profesionalumo. Šiuo metu trenere dirbanti moteris pastebi, kad imtynių populiarumas auga, tačiau gerokai lėčiau, nei galėtų.

Visuomenėje vis dar egzistuoja stereotipas, esą dvikovos – vyriškas sportas. Ar esate per savo karjerą tiesiogiai susidūrusi su tokia nuomone?
Tokie vertinimai priklauso nuo žmogaus išsilavinimo. Tie, kurie mažai žino, skeptiškai žiūri, kritikuoja, o tie, kurie domisi ir gilinasi į sportą, niekada vienareikšmiškai nevertins. Manau, kad nėra vyriškų ir moteriškų sporto šakų, sportas yra vienas. Tai laisvalaikio praleidimo forma, pomėgis, atsidavimas, geros ir blogos emocijos, tiesiog – gyvenimas.

Ar dziudo imtynių įgūdžiai padeda sambo imtynėse? O gal atvirkščiai?
Čia beveik ta pati sporto šaka, tik dziudo prioritetas tas, kad ji – olimpinė, o sambo imtynės sukurtos Sovietų Sąjungos laikais kaip dvikova ir tais laikais buvo daugiau susietos su armija. Esmė – olimpinės šakos vardas, o olimpiada – aukščiausias kiekvieno sportininko siekis.

Ar neapmaudu, kad pačiai neteko dalyvauti olimpinėse žaidynėse?
Dabar jau ne. Kažkada draskė širdį, bet viskas praeityje. Jei negauni vieno, gauni ką nors kitą. Man tai kompensavo sambo imtynių laimėjimai.

Lietuvos dziudo federacijos vadovai uždraudė savo atletams dalyvauti sambo imtynių varžybose, motyvuodami tuo, kad jos finansiškai neprisideda prie sportininkų ugdymo. Kaip vertinate federacijų konfliktą ? Vis dėlto šios abi sporto šakos jums labai artimos.
Labai skeptiškai vertinu, nepritariu tam. Nuo to kenčia sportininkai, treneriai. Visur sportas turi išlošti, o ne pralošti. Tačiau kai vyksta konfliktas, kas nors vis tiek turi pralošti. O pralaimi sportininkai, nes negauna progos startuoti. Tų progų ir taip nėra daug, nes abiejų federacijų biudžetai labai maži. Manau, kad susijungus bendras darbas duotų daugiau vaisių. Bet kaip biedni – taip durni, kaip durni – taip biedni.Per ilgą karjerą, ko gero, teko patirti ne vieną traumą?
Tikrai nemažai to fizinio skausmo buvo. Aš buvau fanatikė, per daug visur skubėjau. Ir po gimdymo stačia galva nėriau į aktyvų sportą, per mažai savęs žiūrėjau ir gailėjau. Man buvo abu kelio raiščiai operuoti, raktikaulis, pirštas.

Kiek dar planuojate dalyvauti varžybose?
Ketinimo dalyvauti varžybose nebeturiu. Kai pasitaiko galimybė – sudalyvauju. Per daug entuziazmo nėra, tai labiau dėl profesionalumo. Dabar didžiausias mano, kaip trenerės, noras – į abi šias sporto šakas pritraukti kuo daugiau jaunimo. Dvikovos sporto šakos – be galo gražios, bet nelengvos, joms reikia daug atsidavimo, darbo, meilės, jos ugdo ištvermę, dvasinį žmogaus brandumą. Mano entuziazmas dabar nukreiptas šia linkme.

Ar jūsų vaikai taip pat užsiima imtynėmis?
Abu mano vaikai – 17-metis Mantas ir 15-metė Justina – sportuoja. Nepasakyčiau, kad profesionaliai, labiau kaip mėgėjai, bet sūnus kasdien lanko treniruotes, o duktė sistemingai lanko tris kartus per savaitę. Aš labai patenkinta tuo, nes jie auga fiziškai stipresni, ir žinau, kad laisvalaikį renkasi produktyvesnį. Jiems tai patinka, bet jie tikrai nebus profesionalai. Tiesiog matau, kad ne tas entuziazmas, ne tas noras ir ne ta meilė. Daug sportininkų ateina ir išeina, o jei pasiseka surasti tą vieną kūrinėlį, kuris sutvertas sportui, džiaugiamės ir labai daug iš jo tikimės.

Ar pati savo vaikus treniruojate?
Iš dalies taip. Su humoru pasakysiu – entuziazmu netrykštame to daryti, nes savame kieme pranašas nebūsi. Sunku treniruoti savo vaikus ir perteikti jiems sporto filosofiją. Jie vis tiek pasipriešinimą rodo ir savo nuomonę reiškia ten, kur reikėtų patylėti.

Ką veikiate laisvalaikiu? Ar jo lieka?
Mūsų visas laisvalaikis susijęs taip pat su sportu. Stovyklos, varžybos – daug savaitgalių iškrinta. Labai mėgstu gamtą, turiu kaimą, todėl kai labai pervargstu, stengiuosi išbėgti į tą vienatvę, atsigauti nuo ritmo.

Didžiausias mano pomėgis – gamta. Dar mėgstu skaityti, bendrauti su draugais. Muziką mėgstu, retkarčiais į spektaklį, koncertą nueinu. Kai laisvo laiko atsiranda.

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas