rankinis.lt 2010 m. kovo 27 d. 15:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rinktinės lyderės nusiteikę kovai

Artėjant rungtynėms su Olandija, pažintis su dviem Lietuvos moterų rankinio rinktinės žaidėjomis Laima Bernatavičiūte ir Birute Stellbrink.

Birutė Stellbrink ir Laima Bernatavičiūtė
Birutė Stellbrink ir Laima Bernatavičiūtė

Artėjant Europos čempionato atrankos rungtynėms su Olandija - pažintis su dviem Lietuvos moterų rankinio rinktinės žaidėjomis. Geriausia 2009 m. Lietuvos rankininke išrinkta, Vengrijos klube „ALCOA FKC Szekesfehervar“ rungtyniaujančia Laima Bernatavičiūte ir Vokietijos „Frisch auf Göppingen“ komandą atstovaujančia Birute Stellbrink. Rankinį jau pradinėse klasėse pasirinkę žaidėjos dabar yra vienos mūsų šalies rinktinės lyderių.
 

Kokia buvo jūsų pažintis su rankiniu, pirmosios treniruotės įspūdžiai?

Laima Bernatavičiūtė (L.B.): Rankinį pradėjau lankyti 4 klasėje pas trenerę Ritą Urnikienę, į pirmą treniruotę pasikvietė klasės draugė. Nuo mažens buvau judrus vaikas – domino viskas, kur buvo judesys, iššūkiai ir, aišku, kur galėjai įrodyti, kad esi už kitus stipresnis. Į pirmąją treniruotę nuėjau net neįsivaizduodama, kas yra rankinis. Patekau i vyresnių mergaičių grupę, todėl nelabai sekėsi įrodinėti savo tiesas – buvau mažiausia, net nesupratau į kurią aikštelės pusę bėgti.
 
Birutė Stellbrink (B.S.): Buvau trečioje klasėje, kai po pamokų su drauge nuėjom į pirmą treniruotę. Trenerė mus nužvelgusi nusišypsojo, kadangi buvom apkūnios merginos. Nors draugė greitai metė treniruotes, aš nutariau likti. Po to patekau į merginų komandą pas trenerę R.Urnikienę, kuri mane treniravo iki dešimtos klasės. Rankinis man davė tai, kas aš šiuo metu esu.
 
Kodėl būtent rankinis, o ne kuri nors kita sporto šaka?
 
L.B.: Lankiau ir domėjausi visomis sporto šakomis, būreliais, kurie buvo mokykloje. Mamos paskatinta išsirinkti vieną užsiėmimą nutariau rinktis rankinį. Tai mano sporto šaka, nes ji atspindi mano charakterį – visada turi kovoti iš visų jėgų, kol pasieki užsibrėžtą tikslą, be to, galima pasistumdyti (šypsosi – aut.past.). Sunkiausiai sekėsi suprasti, kad tai komandinė sporto šaka, reikia kamuoliu dalintis ir su komandos draugėmis, kad pergalė ar pralaimėjimas nepriklauso vien tik nuo tavęs.
 

B.S.: Domiuosi visomis sporto šakomis, tačiau rankinis yra mano sporto šaka, kurią aš pasirinkau vaikystėje. Mano tėtis yra krepšininkas, mama žaidė rankinį. Garliavoje, manau, nebuvo kitos sporto šakos mergaitėms, todėl išbandžiau rankinį. Tai komandinis žaidimas, reikalaujantis ištvermės, jėgos, greičio, todėl jis dinamiškas ir patrauklus.
 
Koks įsimintiniausias laimėjimas ir ką pasiekti labiausiai norėtumėt ateityje?
 
L.B.: Pirmą kartą Lietuvos moterų rankinio aukščiausios lygos čempione tapau pradėjus žaisti už Vilniaus „Eglės - Šviesos“ komandą. Už savo didžiausią dalį laimėjimų ir apdovanojimų turėčiau padėkoti treneriams Juozui Žalai ir Laimai Kavaliauskienei, kurie padėjo tobulėti, nuolat skatino kopti aukštyn rankinio karjeros laiptais.

Didžiausia mano svajonė, tikriausiai kaip ir visų sportininkų, yra sudalyvauti olimpiadoje. Jei ir netekų joje apsilankyti kaip žaidėjai, tai bent jau pasimėgauti vaizdais kaip žiūrovei.
 

B.S.: Šiuo metu žaidžiu „Frisch auf Göppingen“ klube, dalyvaujame Iššūkio taurėje (Challenge Cup). Jau antrą  sezoną iš eilės patenku į Bundeslygos rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką. Tačiau pats didžiausias ir maloniausias pasiekimas buvo, kai man paskambino Jolanta Jankevičienė ir pakvietė atstovauti Lietuvos rinktinei – niekada nepamiršiu, kaip tuo metu jaučiausi. Neapsakomas jausmas prieš rungtynes, kai groja Lietuvos himnas, kai kūną nulieja šiurpuliai. Tai yra kažkas ypatingo, kitoks jausmas negu žaidžiant už klubą. Dėl to manau, kad kiekviena žaidėja, kuri yra pakviesta žaisti už Lietuvos rinktinę, turi tai priimti kaip didžiausią garbę.

Per savo karjerą labiausiai norėčiau su Lietuvos rinktine sudalyvauti Europos arba Pasaulio čempionate – tikiu, kad pavyks tai pasiekti.


 
Jau greitai susitikimas su Olandijos rinktine. Kaip, jūsų nuomone, klostysis rungtynės?
 

L.B.: Su olandėmis jau buvome susitikę, todėl gerai žinau, kad jos – rimtos  varžovės. Bet, kaip sakoma, – kamuolys apvalus. Motyvacija laimėti tikrai yra, tai bus gera proga atsirevanšuoti už pralaimėjimą. Pasiekti pergalę gali sutrukdyti per didelis noras laimėti, per didelis užsivedimas ir drebančios rankos, nes bus labai sunku rungtyniauti be susižaidimo tarpusavyje. 
 
B.S.: Daug rankininkių iš Olandijos rinktinės žaidžia Vokietijos klubuose, todėl teko jau ne kartą vienai prieš kitą rungtyniauti. Kai kurias žaidėjas pažįstu tikrai gerai, su vartininke vieną sezoną žaidžiau tame pačiame klube. Olandijos rinktinė demonstruoja greitą rankinį, kiekvieną varžovų padarytą klaidą puolime išnaudoja kontratakai. Poziciniame žaidime olandės kiekvienoje pusėje ieško kontakto ir bando veržtis iki galo. Todėl mūsų komandai reikalinga kantrybė, ilgas puolimas iki įvarčio, jei tai pavyks, tada galėsime su jomis kovoti ir gynyboje.
Kaip žaidėja niekada nespėlioju ir nesidalinu savo nuojauta. Tačiau, jeigu kovosime visos kartu, manau, kad turime tikrai gerus šansus.
 
Rungtynes žaisite namuose, Kauno sporto halėje. Ką perduotumėte sirgaliams, kurie ateis į rungtynes?
 
L.B.: Sirgaliai yra kaip aštuntas žaidėjas aikštelėje, todėl jų palaikymas visada yra labai svarbus ir didelis indėlis į pergalę, ypač kai rungtyniauja rinktinės. Esame maža šalis, todėl turime vienas kitą palaikyt ir visi kovot už rankinio gyvavimą, jo populiarinimą ir Lietuvos garbę.
 

B.S.: Žiūrovai, sirgaliai visada labai svarbūs. Visi, kurie ateis į Kauno sporto halę, prisidės, nors ir maža dalelyte, prie mūsų. Esate mums labai reikalingi, todėl palaikykite mus ir toliau – mes pasistengsime jums atsilyginti gražiu žaidimu.

 Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
 
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Europos čempionate – galingas startas
2020 01 23
Dailusis čiuožimas
Lietuvos šokėjų ant ledo pora Alison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą karjeroje įsiveržė į Europos čempionato dešimtuką.
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Lozanoje jėgas išbandė Lietuvos slidininkai
2020 01 21
Jaunimo olimpiada
Antradienį jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse prie starto linijos stojo trys Lietuvos sportininkai.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 23
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Treneris skleidžia žolės riedulio virusą
2020 01 22
Žvilgsnis
Vilniaus rajono žolės riedulininkų treneris Vytautas Vilipas – apie šokius „Šviesos“ ansamblyje, golfo ir riedulio lazdas mašinoje, laiškus vokiečiams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas