Ingvaras Butautas 2011 m. balandžio 17 d. 12:16 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kai svarbus net gurkšnis vandens

Nesiblaškyti, galvoti tik apie tikslą, bet mokėti ir atsipalaiduoti – tai taisyklės, kurių laikosi stipriausi Lietuvos karatė kovotojai.

Donatas Imbras
Alfredo Pliadžio nuotr.
Donatas Imbras
   
Lietuvos rinktinė – Europos kiokušin karatė lyderė. Iki šiol tituluočiausia žemyno komanda ir per praėjusį savaitgalį Vilniuje vykusias Europos pirmenybes susižėrė gausybę medalių.

Europos karatė organizacijos (European Karate Organisation, EKO) viceprezidentas ir Pasaulio karatė organizacijos (World Karate Organization, WKO) prezidiumo narys Romas Vitkauskas prieš pirmenybes džiaugėsi, kad karatė nors ir ne olimpinė, bet labai populiari sporto šaka Lietuvoje, o šalies rinktinė dar stipresnė nei ta, kuri prieš metus kovojo Europos čempionate Ispanijoje. Ir kad visi jos nariai užsidirba iš sporto, savo klubuose dirbdami treneriais instruktoriais.

Vykstant Europos čempionatui Lietuvos karatė rinktinė gyveno užmiestyje. Gamtoje. Užsidariusi nuo pašalinių ir susitelkusi į vieną tikslą – pergales.

Su artimaisiais ir žurnalistais karatistai prieš čempionatą galėjo pabendrauti tik pirmą savaitės pusę, o antrą – tik tarpusavyje arba su treneriais.

Pateikiame kai kurias komandos trenerio Pauliaus Klapatausko bei Europos čempionato dalyvių Donato Imbro, Margaritos Čiuplytės ir Ritos Pivoriūnaitės mintis apie karatė kovotojų gyvenimo užkulisius.

Apie karantiną

Margarita Čiuplytė: „Ne dėl drausmės tie užsidarymai. Dėl pašalinių, kurie blaško dėmesį. Juk kai kovoji Lietuvoje, visada susirenka mamos, tėtės. Reikia būti mandagiai, kreipti į juos dėmesį, papasakoti jiems apie gyvenimą, apie studijas. Dėl išsiblaškymo esu nukentėjusi. Tiesiog pramiegojau kartą savo kovą...“

Paulius Klapatauskas: „Egzistuoja pašaliniai dirgikliai, trukdantys susikaupti: tėvai, draugai, giminės. Vienam bilieto reikia, kitam – paklausti, kaip gyveni. O prieš tokias varžybas reikia maksimaliai susikoncentruoti, galvoti apie jas, ne apie draugus ar savo klubo narių reikalus.

Gamtoje galima pailsėti nuo greito mūsų gyvenimo. Kiekvienas žmogus ilsisi kitaip. Vienam reikia pasivaikščioti miške, kitam – pamąstyti prie ežero, trečiam – tiesiog ramiai išsimiegoti.“

Donatas Imbras: „Nesam tokie nedrausmingi. Nedrausmingas galbūt mūsų jaunimas. O mes, veteranai, juk turim jiems pavyzdys būti, juos auklėti. O kaip auklėsi savo pavyzdžiu, jei pats nedalyvausi toje stovykloje?“

Apie svorį

Rita Pivoriūnaitė: „Dabar nevalgau nieko. Blogiausia, kad negalima net gerti vandens. Per kelias dienas turiu patekti į kategoriją iki 55 kilogramų.“

Margarita Čiuplytė: „Teko svorį mesti ir man, kai bandžiau patekti į vidutinę kategoriją. Taip, tai vienas sportavimo nemalonumų – apsunkina mūsų sportinį gyvenimą. Psichologiškai nėra lengva, kai negali valgyti, ko nori ir kada nori.

Žinoma, priklauso nuo to, kiek svorio reikia numesti ir per kiek laiko. Jei kelis kilogramus – normalu. Jei aštuonis, dešimt ar vienuolika – daug. Jeigu pakanka atsakomybės, kad galėtum tęsti tai du ar tris mėnesius, nebūni labai apsiribojęs. Negali valgyti saldumynų, negali valgyti naktimis, ir tiek. Kur kas blogiau, jei meti paskutiniu momentu per kelias dienas.

Gal ir jautiesi silpniau per varžybas. Bet vėl – viskas priklauso nuo to, kaip suplanuosi tą svorio metimą. Jei pradėsi anksčiau, silpnumo nejusi. Jei kelias paskutines dienas visai nevalgai ir net negeri, tada tikrai jautiesi silpnesnis.“Apie maistą

Margarita Čiuplytė: „Paprastai valgai, ką nori. Ypač aš. Nes aš nemėgstu mūsų lietuviško maisto: didžkukulių, riebios mėsos. Tad man labai susilaikyti nereikia. Aišku, jei esi sportininkas, turėtum vengti daug saldumynų, ledų ar „McDonald’s“. Įprasta maitintis ryžiais ar makaronais.“

Paulius Klapatauskas: „Ko tikrai sportininkui negalima, tai vartoti maisto papildų, neišsiaiškinus jų sudėties. O šiaip niekas nėra uždrausta, tik reikia skirti, kas galima prieš varžybas, kas – po jų. Ir pačiam tai suvokti.

Gerdamas alkoholį aukštų rezultatų nepasieksi. Bet nesakau, kad esame visiški abstinentai. Po varžybų ar laimėję, ar pralaimėję leisim sau išgerti bokalą alaus. Tai nekenkia.“

Donatas Imbras: „Nemanau, kad saikingas alkoholio vartojimas gali pakenkti sportui. Kaip picą suvalgyti kartą ar du per mėnesį nėra blogai, taip nėra blogai ir taurę vyno išgerti. Aš visiškai nevartoju alkoholio jau 15 metų. Nuo savo 18-ojo gimtadienio, kai pabandžiau ir supratau, kad tai – ne man.“

Apie profesionalumą

Margarita Čiuplytė: „Šiuo metu gyvenu iš sporto. Tiesa, iš paties mūsų sportavimo labai daug neuždirbsi. Labiau iš to, kad dirbi treneriu, instruktoriumi, treniruoji grupes.

Treniruoju ir mergaites, ir berniukus. Nėra taip, kad berniukai nepasitikėtų vien dėl to, jog nesu vyras. Ypač vaikai. Žmonės vis dėlto labiau vertina titulą, o ne lytį.“

Donatas Imbras: „Galbūt mes profesionalai ne dėl to, kad gaunam už sportą daug pinigų, o dėl to, kad mes tuo sportu gyvename. Iš ryto dviejų valandų treniruotė, vakare pats treniruoji.

Treneris turi būti pavyzdys. Ne tik pasakyti, ką reikia daryti, bet ir pačiam tai parodyti. Kitaip – koks tu treneris? Profesionaliai sportuodamas turi būti pasiruošęs dešimčiai balų, o būdamas treneriu – bent septyniems.“

Apie populiarumą

Margarita Čiuplytė: „Vilniuje – didelė karatė klubų konkurencija, kitur tikrai ne tokia. Bet ir Vilniuje darbo pakanka visiems. Nes šis sportas labai populiarus ir labai patinka vaikams. Jis leidžia jiems išsilakstyt, išsišėlti – daugeliui būtent to labiausiai ir norisi.“

Donatas Imbras: „Labai aktyviai žmonių neieškome. Patys treniruotis ateina. Manau, yra geras mūsų Federacijos įdirbis, karatė laikoma rimta, drausminga sporto šaka.“

Paulius Klapatauskas: „Sakoma, kad žuvis genda nuo galvos. O mūsų galva sveika. Manau, kad daug priklauso nuo federacijos, nuo jos vadovų iniciatyvos, laisvalaikio aukojimo karatė sportui. Visi karatistai – darbštūs žmonės.
Džiugina tai, kad karatė išpopuliarėjo natūraliai, o ne kaip nors dirbtinai. Taip, klubų daug, konkurencija didelė, bet tarp karatistų nėra egoistinio požiūrio, visi sutariame.“
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Mačui su čekais – rekordinis dėmesys
2020 02 25
Žvilgsnis
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus.
LSKL finale - KU ir VDU krepšininkai
2020 02 25
LSKL
Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate kartojasi 2018 metų scenarijus. O praėjusio sezono vicečempionai liko už borto.
Pergalingas rinktinės šuolis – 18:0
2020 02 24
Atranka
Pirmoji D.Maskoliūno komandos pergalė: įspūdingą spurtą mače su Čekija surengusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi po antausio Belgijoje.
 
Austras sugrįžo į „Sūduvą“
2020 02 25
Legionierius
Į Marijampolės „Sūduvą“ sugrįžo saugas iš Austrijos Danielis Offenbacheris, su marijampoliečiais tapęs Lietuvos čempionu 2018-aisiais.
Kauno ekipos gretose – patyręs gynėjas
2020 02 25
Naujokas
Kauno FC „Hegelmann Litauen“ ekipą papildė patyręs gynėjas Mantas Fridrikas, sugrįžtantis į gimtąjį miestą po ketverių metų pertraukos.
Karjeros posūkis: iš Latvijos – į Kroatiją
2020 02 24
Treneris
Lietuvos futbolo specialistas Valdas Dambrauskas paliko Rygos RFS komandą ir turėtų tapti "Gorica" vyriausiuoju treneriu.
Meksikos aukštikalnėse – alinančios pratybos
2020 02 25
Žvilgsnis
Trijų savaičių treniruočių stovykloje Meksijoje plušėjusi D.Lobačevskė olimpinių pažadų nedalina: „Viską norisi įrodyti rezultatais, o ne kalbomis.“
Teisėjų klaida neleido tapti planetos lydere
2020 02 22
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionate – sėkmingas trišuolininkės Dovilės Kilty pasirodymas ir apmaudi klaida ėjimo rungtyje (VIDEO).
Į Tokijo taupyklę – vertingi taškai
2020 02 21
Lietuvos čempionatas
Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas: Simas Bertašius artėja prie Tokijo žaidynių, karjeros pergalę iškovojo Urtė Baikštytė (VIDEO).
 
Lietuvis prarado svarbius taškus
2020 02 25
Turnyras
Ričardas Berankis Dubajuje nesugebėjo iškovoti pergalės ir neteks daugybės taškų, kuriuos pelnė praėjusiais metais šiame ATP 500 serijos turnyre.
Sugrįžimas į kortus – su rinktinės apranga
2020 02 19
Sugrįžimas
Lukas Mugevičius Šiauliuose vyksiančiame Daviso taurės susitikime tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių planuoja grįžti į teniso kortus.
Tenisininkams – dešimtys tūkstančių eurų
2020 02 18
Tenisas
Tęstinis finansinės paramos projektas „Teniso talentai“ toliau siekia paskatinti geriausius ir perspektyviausius šalies tenisininkus.
T.Pakutinskas: „Dabar būsiu dar stipresnis“
2020 02 25
Bušido
Po traumos į ringą sugrįžtantis Tomas Pakutinskas: „Visos kalbos apie mano karjeros pabaigą tapo didele motyvacija.“
Tėvu tapęs E.Kavaliauskas vėl sieks pergalių
2020 02 18
Boksas
Boksininkas Egidijus Kavaliauskas gyvena tėvystės nuotaikomis. Žmona Vitalija pagimdė sūnų, todėl treniruočių rutiną jam pakeitė nauja ir maloni pareiga.
Etapo laimėtojai – Ažukaitė ir Kinderis
2020 02 18
Fechtavimas
Šeštadienį Kaune vyko trečiasis ir paskutinysis 2019-2020 metų fechtavimo sezono suaugusiųjų Lietuvos taurės etapas.
 
Berlyne – olimpinės atrankos finišo tiesioji
2020 02 24
Trekas
Vasario 26 – kovo 1 dienomis Berlyne (Vokietija) vyksiančiame 117-ajame pasaulio dviračių treko čempionate Lietuvai atstovaus keturi dviratininkai.
Dviratininkė R.Leleivytė atsidūrė ligoninėje
2020 02 22
Trauma
Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė 2020 metų sezono pradžią norės kuo greičiau pamiršti.
Dviračių sporto federacijoje – permainos
2020 02 20
Situacija
Dagiau nei 10 metų Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento pareigas ėjęs verslininkas Romualdas Bakutis palieka organizacijos vadovo postą.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
Čempionato lyderiai tolsta
2020 02 20
Lietuvos čempionatas
Vilniuje VHC “Šviesa” išplėšė pergalę iš Kauno “Granito-Kario”, o Garliavoje “Kauno Ąžuolo-KTU” rankininkai nusileido Klaipėdos “Dragūnui”.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
Tikslas Tailande – trečia iš eilės pergalė
2020 02 22
Žvilgsnis
Azijos Le Mano serijoje sekmadienį Tailande, Buriramo trasoje startuoja paskutinis, ketvirtasis etapas. Jame pergalės sieks ir Gustas Grinbergas.
Ar Le Manas išjudins Lietuvos sirgalius?
2020 02 20
Žvilgsnis
Le Mano piramidės viršūnėje – legendinės 24 valandų lenktynės Prancūzijoje. Vilnietis Gustas Grinbergas su komanda jau užsitikrino kelialapį į jas.
 
J.Traubaitei - pasaulio čempionato bronza
2020 02 25
Orientavimasis
Švedijoje vykstančiame pasaulio jaunimo orientavimosi sporto slidėmis čempionate lietuvė Judita Traubaitė antradienį iškovojo bronzos medalį.
Ant Švedijos ledo - lietuvio sidabras
2020 02 21
Ledo jachtos
Penktadienį Švedijoje vyko ledrogių varžybos „Etno Ice Cup“, kuriose du lietuviai užėmė prizines vietas.
Druskininkuose - lietuvių medaliai
2020 02 20
Snieglentės
Lietuvos sportininkai FIS snieglenčių sporto varžybose varžybose Druskininkuose iškovojo šešis medalius.
Karūnuoti Lietuvos diskgolfo čempionai
2020 02 25
Diskgolfas
Survilų kaimo turizmo sodyboje įsikūrusiame diskgolfo aikštyne vyko šeštasis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas.
Lietuvos šauliai - per žingsnį nuo medalių
2020 02 25
Šaudymas
Vroclave (Lenkija) prasidėjusiame Europos šaudymo čempionate Lietuvos duetas liko per žingsnį nuo medalių.
Ką daryti, kad sportas nepakenktų?
2020 02 25
Specialistas
Tam, kad sportas netaptų kančia, gydytojas Nerijus Linkus dalinasi patarimais, kaip apsaugoti save nuo traumų ir chirurginių intervencijų.
 
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Padaryta daugiau nei planuota
2020 02 22
LOA
Per Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) suvažiavimo eilinę sesiją aptarta 2019-ųjų veikla ir numatytos 2020 m. gairės.
Treneris fizinę formą palaiko parduotuvėje
2020 02 21
Žvilgsnis
Buvęs krepšinio treneris Antanas Raščius – vienas iš devynių naujos fotomenininkės Neringos Rekašiūtės parodos #AmžiusNesvarbu herojų.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas