Ingvaras Butautas 2011 m. balandžio 17 d. 12:16 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Kai svarbus net gurkšnis vandens

Nesiblaškyti, galvoti tik apie tikslą, bet mokėti ir atsipalaiduoti – tai taisyklės, kurių laikosi stipriausi Lietuvos karatė kovotojai.

Donatas Imbras
Alfredo Pliadžio nuotr.
Donatas Imbras
   
Lietuvos rinktinė – Europos kiokušin karatė lyderė. Iki šiol tituluočiausia žemyno komanda ir per praėjusį savaitgalį Vilniuje vykusias Europos pirmenybes susižėrė gausybę medalių.

Europos karatė organizacijos (European Karate Organisation, EKO) viceprezidentas ir Pasaulio karatė organizacijos (World Karate Organization, WKO) prezidiumo narys Romas Vitkauskas prieš pirmenybes džiaugėsi, kad karatė nors ir ne olimpinė, bet labai populiari sporto šaka Lietuvoje, o šalies rinktinė dar stipresnė nei ta, kuri prieš metus kovojo Europos čempionate Ispanijoje. Ir kad visi jos nariai užsidirba iš sporto, savo klubuose dirbdami treneriais instruktoriais.

Vykstant Europos čempionatui Lietuvos karatė rinktinė gyveno užmiestyje. Gamtoje. Užsidariusi nuo pašalinių ir susitelkusi į vieną tikslą – pergales.

Su artimaisiais ir žurnalistais karatistai prieš čempionatą galėjo pabendrauti tik pirmą savaitės pusę, o antrą – tik tarpusavyje arba su treneriais.

Pateikiame kai kurias komandos trenerio Pauliaus Klapatausko bei Europos čempionato dalyvių Donato Imbro, Margaritos Čiuplytės ir Ritos Pivoriūnaitės mintis apie karatė kovotojų gyvenimo užkulisius.

Apie karantiną

Margarita Čiuplytė: „Ne dėl drausmės tie užsidarymai. Dėl pašalinių, kurie blaško dėmesį. Juk kai kovoji Lietuvoje, visada susirenka mamos, tėtės. Reikia būti mandagiai, kreipti į juos dėmesį, papasakoti jiems apie gyvenimą, apie studijas. Dėl išsiblaškymo esu nukentėjusi. Tiesiog pramiegojau kartą savo kovą...“

Paulius Klapatauskas: „Egzistuoja pašaliniai dirgikliai, trukdantys susikaupti: tėvai, draugai, giminės. Vienam bilieto reikia, kitam – paklausti, kaip gyveni. O prieš tokias varžybas reikia maksimaliai susikoncentruoti, galvoti apie jas, ne apie draugus ar savo klubo narių reikalus.

Gamtoje galima pailsėti nuo greito mūsų gyvenimo. Kiekvienas žmogus ilsisi kitaip. Vienam reikia pasivaikščioti miške, kitam – pamąstyti prie ežero, trečiam – tiesiog ramiai išsimiegoti.“

Donatas Imbras: „Nesam tokie nedrausmingi. Nedrausmingas galbūt mūsų jaunimas. O mes, veteranai, juk turim jiems pavyzdys būti, juos auklėti. O kaip auklėsi savo pavyzdžiu, jei pats nedalyvausi toje stovykloje?“

Apie svorį

Rita Pivoriūnaitė: „Dabar nevalgau nieko. Blogiausia, kad negalima net gerti vandens. Per kelias dienas turiu patekti į kategoriją iki 55 kilogramų.“

Margarita Čiuplytė: „Teko svorį mesti ir man, kai bandžiau patekti į vidutinę kategoriją. Taip, tai vienas sportavimo nemalonumų – apsunkina mūsų sportinį gyvenimą. Psichologiškai nėra lengva, kai negali valgyti, ko nori ir kada nori.

Žinoma, priklauso nuo to, kiek svorio reikia numesti ir per kiek laiko. Jei kelis kilogramus – normalu. Jei aštuonis, dešimt ar vienuolika – daug. Jeigu pakanka atsakomybės, kad galėtum tęsti tai du ar tris mėnesius, nebūni labai apsiribojęs. Negali valgyti saldumynų, negali valgyti naktimis, ir tiek. Kur kas blogiau, jei meti paskutiniu momentu per kelias dienas.

Gal ir jautiesi silpniau per varžybas. Bet vėl – viskas priklauso nuo to, kaip suplanuosi tą svorio metimą. Jei pradėsi anksčiau, silpnumo nejusi. Jei kelias paskutines dienas visai nevalgai ir net negeri, tada tikrai jautiesi silpnesnis.“Apie maistą

Margarita Čiuplytė: „Paprastai valgai, ką nori. Ypač aš. Nes aš nemėgstu mūsų lietuviško maisto: didžkukulių, riebios mėsos. Tad man labai susilaikyti nereikia. Aišku, jei esi sportininkas, turėtum vengti daug saldumynų, ledų ar „McDonald’s“. Įprasta maitintis ryžiais ar makaronais.“

Paulius Klapatauskas: „Ko tikrai sportininkui negalima, tai vartoti maisto papildų, neišsiaiškinus jų sudėties. O šiaip niekas nėra uždrausta, tik reikia skirti, kas galima prieš varžybas, kas – po jų. Ir pačiam tai suvokti.

Gerdamas alkoholį aukštų rezultatų nepasieksi. Bet nesakau, kad esame visiški abstinentai. Po varžybų ar laimėję, ar pralaimėję leisim sau išgerti bokalą alaus. Tai nekenkia.“

Donatas Imbras: „Nemanau, kad saikingas alkoholio vartojimas gali pakenkti sportui. Kaip picą suvalgyti kartą ar du per mėnesį nėra blogai, taip nėra blogai ir taurę vyno išgerti. Aš visiškai nevartoju alkoholio jau 15 metų. Nuo savo 18-ojo gimtadienio, kai pabandžiau ir supratau, kad tai – ne man.“

Apie profesionalumą

Margarita Čiuplytė: „Šiuo metu gyvenu iš sporto. Tiesa, iš paties mūsų sportavimo labai daug neuždirbsi. Labiau iš to, kad dirbi treneriu, instruktoriumi, treniruoji grupes.

Treniruoju ir mergaites, ir berniukus. Nėra taip, kad berniukai nepasitikėtų vien dėl to, jog nesu vyras. Ypač vaikai. Žmonės vis dėlto labiau vertina titulą, o ne lytį.“

Donatas Imbras: „Galbūt mes profesionalai ne dėl to, kad gaunam už sportą daug pinigų, o dėl to, kad mes tuo sportu gyvename. Iš ryto dviejų valandų treniruotė, vakare pats treniruoji.

Treneris turi būti pavyzdys. Ne tik pasakyti, ką reikia daryti, bet ir pačiam tai parodyti. Kitaip – koks tu treneris? Profesionaliai sportuodamas turi būti pasiruošęs dešimčiai balų, o būdamas treneriu – bent septyniems.“

Apie populiarumą

Margarita Čiuplytė: „Vilniuje – didelė karatė klubų konkurencija, kitur tikrai ne tokia. Bet ir Vilniuje darbo pakanka visiems. Nes šis sportas labai populiarus ir labai patinka vaikams. Jis leidžia jiems išsilakstyt, išsišėlti – daugeliui būtent to labiausiai ir norisi.“

Donatas Imbras: „Labai aktyviai žmonių neieškome. Patys treniruotis ateina. Manau, yra geras mūsų Federacijos įdirbis, karatė laikoma rimta, drausminga sporto šaka.“

Paulius Klapatauskas: „Sakoma, kad žuvis genda nuo galvos. O mūsų galva sveika. Manau, kad daug priklauso nuo federacijos, nuo jos vadovų iniciatyvos, laisvalaikio aukojimo karatė sportui. Visi karatistai – darbštūs žmonės.
Džiugina tai, kad karatė išpopuliarėjo natūraliai, o ne kaip nors dirbtinai. Taip, klubų daug, konkurencija didelė, bet tarp karatistų nėra egoistinio požiūrio, visi sutariame.“
 


Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelės“ laimikis – 20 tūkst. dolerių
2019 10 13
3x3
Sekmadienį Nandzinge (Kinija) pasibaigusiame dešimtajame pasaulio trijulių (3x3) krepšinio turo etape Šakių „Gulbelės“ klubas užėmė antrąją vietą.
„Žalgiris“ pralaužė Klaipėdos užkeikimą
2019 10 13
LKL
Sekmadienį LKL čempionate pergales šventė Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Šiauliai“.
LKL čempionate – svečių pergalės
2019 10 12
LKL
Vilniaus „Rytas“ Alytuje sutriuškino „Sintek-Dzūkijos“ komandą, o Prienų „CBet“ Utenoje palaužė „Juventus“ krepšininkus.
 
V.Urbonas: „Serbų pokyčiai – šansas mums“
2019 10 13
Rinktinė
„Norime pakovoti dėl taškų, pasiekti pergalę. Tokią ambiciją visada turime", - prieš kovą su serbais kalbėjo Lietuvos futbolo rinktinės strategas.
Trampliną į Lietuvos rinktinę rado Serbijoje
2019 10 13
Rinktinė
Dukart atsigavęs Serbijoje: Justas Lasickas – apie karčias pamokas, pergalę prieš milžiną, neelinį gimtadienį (VIDEO).
Pasaulio čempionate – įspūdingas startas
2019 10 12
Mažasis futbolas
Mažojo futbolo pasaulio čempionato pirmose rungtynėse varžybų debiutantė Lietuvos rinktinė C grupėje 3:0 parklupdė Belgijos futbolininkus.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
Čempionatas lietuviams baigėsi nusivylimu
2019 10 05
Pasaulio čempionatas
Paskutinis iš Lietuvos sportininkų pasaulio lengvosios atletikos čempionate startavęs ieties metikas Edis Matusevičius pasaulio čempionate liko 22-as.
 
Lietuva pirmąsyk triumfavo talentų turnyre
2019 10 07
Turnyras
Vilniuje vykusiame tradiciniame jaunių SEB „Futures Cup“ teniso turnyre pirmą kartą pergalę šventė Lietuvos rinktinė.
Naujovės – po pasitarimų su dalyviais
2019 10 04
Turnyras
Pernai pirmąsyk vykęs SEB arenos taurės teniso turnyras vyks ir šįmet. Jau spalio 15-ąją turnyras startuos patobulintu formatu ir patogesniu laiku.
Burtai lėmė akistatą namie su portugalais
2019 10 03
Daviso taurė
Lietuvos teniso rinktinės kitų metų pavasarį lauks Portugalijos rinktinės iššūkis. Tai paaiškėjo Londone ištraukus 2020 m. sezono Daviso taurės burtus.
Pergalingas debiutas „Glory“ ringe
2019 10 12
Debiutas
Lietuvos kovotojas Sergejus Maslobojevas pergalingai debiutavo stipriausioje pasaulyje kikbokso organizacijoje „Glory“.
Daugiausia titulų – Šakių moksleiviams
2019 10 12
Graplingo imtynės
Švenčionyse vykęs tradicinis moksleivių graplingo čempionatas šiemet dosnus buvo Šakių atstovams.
Lemiamas barjeras – per aukštas
2019 10 10
Boksas
Lietuvos boksininkėms nepavyko iškovoti medalių pasaulio moterų čempionate. Per žingsnį nuo apdovanojimo liko Iveta Lešinskytė.
 
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Lietuvių laimikis – reitingo taškai
2019 10 10
Lenktynės
Lietuvos dviratininkai kovojo dėl aukštų vietų Prancūzijoje surengtose 69-osiose vyrų dviračių lenktynėse Paryžius - Buržas (UCI I kategorija).
Tailande 3 kartus skambėjo Lietuvos himnas
2019 10 08
Trekas
UCI pirmos kategorijos dviračių treko varžybų „Asia Cup 2019“ paskutinę dieną Lietuvos dviratininkai iškovojo net 5 medalius – 3 aukso ir 2 sidabro.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
Svarbiuose mačuose – Lietuvos atstovai
2019 10 09
Europos turnyrai
Artėjantį savaitgalį Lietuvos rankinio teisėjai ir inspektoriai darbuosis moterų bei vyrų Europos taurės varžybose.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Lietuvos čiuožėjai – penkti Suomijoje
2019 10 13
Dailusis čiuožimas
ISU dailiojo čiuožimo „Challenger Series“ trečiasi etape - "Finlandia Trophy 2019" varžybos – buvo sėkmingos Lietuvos porai.
Debiutantų įvarčiai padėjo įveikti naujokus
2019 10 11
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio pirmenybes pergalingai pradėjo praėjusio sezono šalies vicečempionė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.
Prieš sezoną – svarus papildymas
2019 10 10
Ledo ritulys
Praėjusių šalies ledo ritulio pirmenybių finalininkė „Hockey Punks“ vasarą pasipildė daugiau nei dešimčia naujų žaidėjų.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
Permainingame sezone – „Raganosio“ pergalė
2019 10 14
Buriavimas
Kauno mariose įvykusios Medalių lenktynės sudėliojo galutinius taškus „RS-280“ jachtų klasės sezono įskaitoje (VIDEO).
Sezono uždaryme – 800 orientacininkų
2019 10 14
Orientavimasis
Nors pagrindinės sezono varžybos Lietuvoje baigtos, stipriausi šalies orientacininkų dar laukia keli svarbūs startai.
 
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Lyčių lygybė šalies sporte įgauna pagreitį
2019 10 10
Situacija
Itin skaudi tema – smurtas lyties pagrindu. Dar skaudesnė yra statistika – vos 12 federacijų turi rašytines taisykles ir veiksmų planus, kaip to išvengti.
„LSU sunaikinimas padarytų milžinišką žalą“
2019 10 10
Žvilgsnis
Legendinis LSU alumnas Modestas Paulauskas: „Studijos Kūno kultūros institute – vienas gražiausių gyvenimo tarpsnių“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas