Marytė Marcinkevičiūtė 2011 m. balandžio 16 d. 14:55 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Trenerio arsenale – net kosmonautų metodai

Žinomam Lietuvos tinklininkui ir treneriui Jonui Adomaičiui balandžio 10 d. atšvęstas 60 metų jubiliejus įkvėpė naujų jėgų

Jonas Adomaitis.
Marytės Marcinkevičiūtės nuotr.
Jonas Adomaitis.
   
Vilniaus Gedimino technikos universiteto treneriui gražią dovaną padovanojo jo mokiniai – VGT-MRU tinklininkai, kurie tapo Lietuvos vicečempionais. Tai buvo viena didžiausių šių metų čempionato staigmenų.

Tačiau reiklusis treneris norėjo dar daugiau, vylėsi, kad jo komanda gali tapti net šalies čempione.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūno kultūros katedros vedėjas profesorius Povilas Tamošauskas apie jubiliatą pasakė, kad nors jo charakteris ir sudėtingas, tai tikrai neeilinių sugebėjimų turintis treneris, kuris universitete iš mažai žinomų žaidėjų sugebėjo išugdyti Lietuvos čempionato sidabro medalininkus.

Lietuvoje yra nedaug gerų tinklinio trenerių, kurie jaunystėje išsiskyrė ir aikštelėje. J. Adomaitis – viena išimčių. Jis buvo ne tik gero lygio žaidėjas, daugkartinis šalies čempionas ir prizininkas, bet ir puikus treneris, kelerius metus vadovavęs Lietuvos rinktinei.

ŽAIDĖJAS. Vaikystėje J. Adomaitis turėjo dvi sporto aistras – tinklinį ir futbolą. Kamuolį per tinklą pirmą kartą smūgiavo 1965 m., kai jį, devintoką, tinklinio pratybas pakvietė lankyti šviesaus atminimo treneris Romualdas Magelinskas. Kalbino ir futbolininkai.

1969 m. Jonas debiutavo Lietuvos vyrų tinklinio rinktinėje ir joje išbuvo dešimt metų. 1980 m. pavasarį gavo kvietimą žaisti Talino „Kalevo“ komandoje.

„Taline atsidūriau todėl, kad nesutapo mano ir trenerio Vasilijaus Matuševo nuomonės – buvau komandos kapitonas, nepaklusau jo principams. Į Estiją nenorėjau važiuoti, dar bandžiau susitarti su treneriu, bet nepavyko“, – prisimena jubiliatas.

Estijoje jis rungtyniavo vienus metus. Tuos metus J. Adomaitis įvardija kaip pačius geriausius savo sportinėje biografijoje. Jo sportinis meistriškumas buvo pats didžiausias, komandoje jis irgi buvo pripažintas. „Tinklinio skonį labiausiai pajutau būtent „Kalevo“ komandoje, kuri žaidė techniškai, apgalvotai ir racionaliai. Tai buvo pats brandžiausias tinklinis, kokį man teko žaisti“, – pripažįsta J. Adomaitis.

Savo sportinę karjerą jis pradėjo kaip puolėjas, šioje pozicijoje žaidė ilgokai. Tačiau didesnį malonumą jautė rungtyniaudamas kaip jungiantysis žaidėjas. Estams neištesėjus žodžio ir nedavus buto, Jonas sugrįžo į Vilnių. Pradėjo dirbti universitete – treniravo moterų komandą ir žaidė „Aušros“ ekipoje.

1982 m. J. Adomaitis buvo pakviestas į Donecko „Šachtior“ komandą. Rungtyniavo įvairiose komandose, bet didžiausią džiaugsmą teikė žaidimas Lietuvos rinktinėje.

TRENERIS. Vis dėlto J. Adomaitis neabejoja – būdamas treneris jis gali tobulėti tol, kol yra gyvas.

„Suradau savo laimę treniruodamas vyrų komandą. Žaidėjus galiu mokyti to, ko pats anksčiau nepadarydavau. Bandžiau laimę ir moterų tinklinyje – tris mėnesius dirbau Kauno dinamiečių meistrių ekipoje antruoju treneriu, tačiau pajutau, kad pirmajam treneriui Vladimirui Maizeliui mano pagalba buvo nereikalinga“, – sako jubiliatas.

1986 m. jis dirbo Vilniaus internatinėje mokykloje, subūrė gerą vaikinų komandą. Labai pravertė žaidimo kitose komandose patirtis, trenerių darbo metodika. Pirmaisiais metais nemažai padėjo pažintys, pokalbiai su didelio meistriškumo tinklininkais. Jonas skaitė daug specialios literatūros, domėjosi joga, Rytų medicina, bendruoju ištvermės ugdymu, netgi studijavo rusų kosmonautų bendrojo fizinio parengimo paslaptis.RINKTINĖ. 1994 m. J. Adomaitis tapo Lietuvos vyrų rinktinės vyr. treneriu. Dabar prisimena, kad viskas buvo labai netikėta, sezono vidury. Savo nuožiūra teko suburti naują Lietuvos rinktinę, kurios pagrindą sudarė jo vadovaujamas tų metų šalies čempionas Vilniaus „Lamaringas“.

Aiškiai buvo matyti: Lietuvos tinklinis smuko, gerai dirbo tik du klubai – „Lamaringas“ ir „Morena“, o kitos komandos tebuvo mėgėjų, žaidėjai iš tinklinio duonos nevalgė. Tais pačiais 1994 m. mūsų šalies tinklininkai, kuriems buvo vos 19–20 metų, dalyvavo Europos čempionato atrankos varžybose.

„Debiutas buvo nesėkmingas ir daugiau laimės atrankos turnyre nebandėme. Man rūpi tinklinis, jo veikla – esu pasirengęs daryti viską, kad mano mėgstamai sporto šakai būtų gerai. Nejučiomis tapau organizatoriumi. 1997 m. buvau išrinktas Lietuvos tinklinio federacijos generaliniu sekretoriumi, vienas mano uždavinių buvo atgaivinti Lietuvos vyrų tinklinio rinktinę. 1998 m. dalyvavome Europos 16 nacionalinių rinktinių turnyre „Spring Cup“, – prisimena jubiliatas.

NUOSKAUDA. Norėdamas savo komandai surasti nuolatinį finansavimą, jėgų kupinas šalies rinktinės vyr. treneris Palangoje įrengė paplūdimio tinklinio aikštelę, tačiau apgaule buvo iš ten išgrūstas.

„Devynis dešimt mėnesių per metus dirbame salėse, rengiame žaidėjus, todėl labai keista, kad paplūdimio tinklinis turi nusiskinti visus laurus.

Žaidėjai išauga salėse, treneriai juos išmoko tinklinio pagrindų, į paplūdimį tinklininkai ateina jau parengti. Paplūdimio tinklinis – tai salių tinklinio vaisius, juo gardžiuotis turi visas Lietuvos tinklinis“, – tokia J. Adomaičio nuomonė.

PERGALĖ. Visą savo gyvenimą praleidęs tinklinyje, J. Adomaitis su juo nesiskiria ir dabar. Vėl turi mėgstamą darbą ir treniruoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto vyrų tinklinio komandą. Turi labai geras pratybų sąlygas, bet kada gali naudotis puikia universiteto sporto sale ir joje rungtyniauti

Ar jubiliatas patenkintas tuo, ką daro? Jonas tik šypteli ir atsako: „Gyvenime niekada nebūna gerai. Yra problemų, bėdų, kliūčių, kurias reikia įveikti.

Sportininkai tuo ir skiriasi nuo paprastų žmonių, kad jie siekia pergalės“, – sako jubiliatas ir pabrėžia, kad tinklinis jam geriausias poilsis ir dabar. Kai į duris pasibeldė gražus jubiliejus, plūstelėjo naujų jėgų – Jonas viliasi, kad jį turėtų aplankyti ir pati gražiausia pergalė tinklinio aikštelėje.

 


Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paskandino „Neptūną“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės turnyro pusfinalyje Vilniaus „Rytas“ įpusėjus mačui prieš Klaipėdos „Neptūną“ pirmavo 57:33 ir tik pabaigoje svečiai priartėjo.
„Žalgiris“ sudorojo „Lietkabelį“
2019 02 16
Karaliaus Mindaugo taurė
Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ 89:58 (25:18, 21:12, 21:13, 22:15) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“.
Nugalėtojų karūna – „Aistės-LSMU“ ekipai
2019 02 16
Moterų krepšinis
Vilniuje prieš „Kibirkštį“ didžiąją rungtynių dalį pirmavusios Kauno „Aistės-LSMU“ triumfavo Karalienės taurės finale.
 
Aikštėje – net 28 „Trakų“ žaidėjai
2019 02 16
Draugiškos rungtynės
Gardine kontrolines rungtynes žaidę „Trakai“ 0:2 nusileido „Neman“ ekipai, kuri abu įvarčius pelnė per paskutines dešimt minučių.
Pirmas tikslas – mūšis dėl Supertaurės
2019 02 16
Žvilgsnis
„Mano futbolo idėjos yra kitokios nei ankstesnio trenerio, tai visiškai normalu“, - teigia prie „Žalgirio“ vairo sugrįžęs Marekas Zubas (VIDEO).
V.Urbonas pristatė idėjas trenerių tarybai
2019 02 16
Treneriai
Kaune įvyko LFF trenerių tarybos posėdis, kuriame dalyvavo naujai paskirtas Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas (VIDEO).
Svetur – sėkmingi lengvaatlečių startai
2019 02 17
Varžybos
Ėjikė Kristina Saltanovič finišavo antra varžybose Portugalijoje, bėgikė Agnė Šerkšnienė Šveicarijoje pasiekė vieną geriausių savo karjeros rezultatų.
Ėjikių kova baigėsi drama
2019 02 15
Lietuvos čempionatas
Lietuvos čempionatas Šiauliuose: trišuolininkė Diana Zagainova įvykdė Europos pirmenybių normatyvą, ėjimo rungtis baigėsi teisėjų verdiktu (VIDEO).
Per plauką nuo sensacijos
2019 02 14
Lietuvos čempionatas
Lietuvos uždarų patalpų čempionatas: 18-metę sprinterę nuo bilieto į Europos pirmenybes skyrė 0,01 sekundės.
 
Titulas tikrai atiteks lietuviui
2019 02 15
Turnyras
„Tennis Europe“ antros kategorijos jaunių (iki 16 metų) teniso turnyre „Toyota Cup“ dėl vaikinų vienetų varžybų trofėjaus kausis du Lietuvos atstovai.
Šiauliuose – vilniečių sėkmė
2019 02 14
Turnyras
Du Vilniaus teniso akademijos auklėtiniai žengė į „Tennis Europe“ antros kategorijos 16-mečių teniso turnyro „Toyota Cup“ vienetų varžybų pusfinalį.
Po gero starto – nesėkmingas finišas
2019 02 12
Turnyras
L.Grigelis pralaimėjo Izraelio atstovui Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Jobtopgun Bangkok Open“ antrojo rato mače.
Lietuvei – Europos taurės sidabras
2019 02 16
Dziudo
Šeštadienį Austrijoje vykusiame atvirosios Europos moterų dziudo taurės varžybų etape Lietuvos atstovė Santa Pakenytė suklupo tik finale.
Geriausio boksininko tikslas - Tokijas
2019 02 15
Boksas
„Dabar mano tikslai darosi vis didesni ir tikiuosi, kad juos pasieksiu“, - teigia geriausiu Lietuvos boksininku išrinktas 20-metis V .Balsys.
Jaunimo čempionate – 158 imtynininkai
2019 02 13
Imtynės
Šiauliuose praūžusiame Lietuvos imtynių jaunimo čempionate labiusiai pasižymėjo tų miestų, kuriuose įsikūrusios sporto gimnazijos, atstovai (VIDEO).
 
Planetos čempionate – keturi lietuviai
2019 02 14
Trekas
Lenkijoje vyksiantis pasaulio dviračių treko čempionatas bus jau 15-tas Lietuvos rinktinės lyderei Simonai Krupeckaitei. Jos sąskaitoje – net 13 medalių.
Lietuviui - 3 reitingo taškai
2019 02 10
Dviračiai
Prancūzijioje vykusiose dviračių lenktynėse „Etoile de Besseges“ Evaldas Šiškevičius užėmė 24-ą, o R. Navardauskas - 116-ą vietas.
Lietuviai finišavo su pagrindine grupe
2019 02 09
Dviračiai
Dviračių lenktynių „Etoile de Besseges“ antrajame etape E. Šiškevičius atvažiavo 16-as, RE. Navardauskas - 24-as.
„Šviesos“ žygis Europoje baigtas
2019 02 16
Europos turnyrai
Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir išvykoje neatsilaikė prieš Bosnijos ir Hercegovinos klubą EHF Iššūkio taurės aštuntfinalyje.
Lentelės viršūnėje darosi ankšta
2019 02 16
Lietuvos lyga
Vasario 16-ąją Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Dvejas laimėjo svečiai.
Lyderių dvikovą laimėjo kaunietės
2019 02 16
Lietuvos čempionatas
Lietuvos moterų rankinio lygos mače Kauno sporto halėje susitiko dvi sezono lyderės - Kauno „ACME–Žalgiris“ ir Vilniaus „Eglė– SM Tauras“ ekipos.
 
„Amber Queen“ tikslas – čempionų sostas
2019 02 16
Žvilgsnis
Norvegijos piliečio treniruojama Lietuvos vyrų tinklinio čempionato lyderė Klaipėdos ekipa vilioja į tribūnas klaipėdiečius ir įkvepia vaikus.
Tarp Šiaurės Europos čempionų – ir lietuvis
2019 02 14
Legionierius
Šiaurės Europos zoninės tinklinio asociacijos (NEVZA) klubų čempionate triumfavo Londono "IBB Polonia" (Didžioji Britanija) su Remigijumi Riteriu.
"Etovis" mina ant kulnų lyderiams
2019 02 11
Lietuvos čempionatas
Lietuvos vyrų tinklinio čempionate dvi pergales iš eilės iškovojęs Kelmės "Etovis" iki taško sumažino atsilikimą nuo lyderio Klaipėdos "Amber Queen".
Karelijos miškuose – istorinė sėkmė
2019 02 17
Auto
Benediktas Vanagas iškovojo trečiąją vietą Pasaulio taurės varžybų pirmajame etape. Tai – geriausias rezultatas Lietuvos istorijoje.
B. Vanagas laikosi tarp lyderių
2019 02 16
Auto
Ramiai, bet užtikrintai – tokios strategijos laikosi „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas Rusijoje.
B.Vanagas: „Buvo karščiau nei Dakare“
2019 02 15
Auto
Karelijoje startavo pirmasis „World Cup for Cross Country Bajas“ etapas – lenktynės „Baja Russia Northern Forest“.
 
Netaiklūs šūviai nustūmė žemyn
2019 02 17
Biatlonas
Pasaulio biatlono taurės aštuntojo etapo varžybų vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 51-ąją vietą.
Švedijoje – kova slalomo trasose
2019 02 16
Kalnų slidinėjimas
Švedijoje vykstančio pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato moterų slalomo varžybose Ieva Januškevičiūtė užėmė 42-ąją vietą.
M.Morauskas: „Laimės buvo pilnos kelnės“
2019 02 16
Sugrįžimas
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną - vasario 16-ąją - į Lietuvą buvo parvežtas Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) sidabro medalis.
Lietuvės laimėjo kovą dėl išlikimo
2019 02 17
Žolės riedulys
Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“ išsaugojo vietą Europos žolės riedulio uždarosiose patalpose klubų taurės II divizione.
Vasario 16-ąją sutiko žaizdotomis rankomis
2019 02 16
Irklavimas
Lietuvos olimpiečių suaugusiųjų ir jaunių rinktinės Vasario 16-ąją šventė ir šalies himną giedojo Graikijoje.
Pergalę garantavo asmeninis rekordas
2019 02 14
Plaukimas
Dzūkijos sostinėje Alytuje ketvirtadienį baigėsi Lietuvos plaukimo federacijos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybos.
 
Vilnius – dar žingsniu arčiau stadiono
2019 02 13
Stadionas
Vilnius uždegė žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – šiandien taryba pritarė jos pateikimui.
Savivaldybė išgirdo irkluotojų balsą
2019 02 13
Situacija
Sostinės savivaldybė šiandien kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti.
Savivaldybė prašo prokurorų pagalbos
2019 02 11
Situacija
Dėl galimai nusikalstamos „Vilniaus nacionalinio stadiono“ veikos Vilniaus savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas