Julius Bliūdžius (15min.lt) 2011 m. balandžio 14 d. 09:12 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Atėjo laikas bulgarui pralaimėti

„Valerijus yra viena didžiausių kiokušin karatė mįslių", - tituluotą bulgarą Valerijų Dimitrovą apibūdino Darius Gudauskas.

Valerijus Dimitrovas vs. Darius Gudauskas
Stasio Petkaus nuotr.
Valerijus Dimitrovas vs. Darius Gudauskas
Šeštadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiančiame Europos kiokušin karatė čempionate bene didžiausia intriga laukia vyrų svorio kategorijos iki 90 kg varžybose.
 
Lietuvos rinktinė šioje kategorijoje turi tris lygiaverčius kovotojus, iš kurių kiekvienas pretenduos į aukso medalį. Tai Darius Gudauskas, Mindaugas Pavilionis ir Dmitrijus Aleksandrovas.

Maža to, būtent šioje svorio kategorijoje varžosi ir bene ryškiausia į Vilnių atvyksianti Europos kiokušin karatė žvaigždė – bulgaras Valerijus Dimitrovas. Šis karatė meistras žeriasi visus svorio kategorijos iki 90 kg trofėjus, ir pasaulyje neatsiranda niekas, kas galėtų jį įveikti. Triskart pasaulio čempionas jau ne kartą ir lietuviams užkirto kelią link tauriausių trofėjų.

Neįmenama mįslė

Vien D.Gudauskas bulgarui jau dukart pralaimėjo Europos čempionatų finaluose, pastarąjį kartą – praėjusių metų pirmenybėse Ispanijoje. D.Gudauskas V.Dimitrovą yra pavadinęs neįmenama kiokušin karatė mįsle.
 
„Valerijus yra viena didžiausių kiokušin karatė mįslių. Jis labai ramaus būdo, visąlaik kovoja taip pat, bet niekas negali perprasti jo fizinių gebėjimų, jo gudrumo, smūgių tikslumo ir greičio. Jis nesistengia smūgiuoti intensyviai, bet smūgiuoja labai tiksliai ir stipriai. Tai jo pranašumas“, – tituluotą varžovą apibūdino D.Gudauskas, kuriam iš viso yra pralaimėjęs tris kartus.

Beje, būtent kovojant su bulgaru D.Gudauskui buvo trūkę kelio raisčiai, ir šios traumos pasėkmės, kurias jaučia iki šiol, vieną Lietuvos rinktinės lyderių skatina galvoti apie karjeros pabaigą. Tiesa, prieš tai – dar vienas bandymas suvesti sąskaitas su V.Dimitrovu, jei, žinoma, D.Gudausko ir bulgaro keliai susikirstų jau šį šeštadienį.

„Manau, esu pasiruošęs ir galiu įveikti V.Dimitrovą“, – čempionato Vilniuje išvakarėse netuščiažodžiavo D.Gudauskas. D.Aleksandrovas antrino rinktinės draugui ir tuo pačiu varžovui, taip pat sakydamas, jog atėjo laikas V.Dimitrovui pralaimėti.Visi lygūs

„Jau daug metų jis yra pagrindinis mūsų, Lietuvos kovotojų, konkurentas. Tai labai patyręs sportininkas, bet, manau, atėjo laikas, kai galime įrodyti, kad nesame prastesni. Manau, šiandien visi keturi esame visiškai lygūs“, – kalbėjo D.Aleksandrovas.

„Aš pats su juo kovojau ganėtinai seniai, prieš 6-7 metus. Tuomet buvau visai kitas kovotojas. Vėliau daug patirties perėmiau būtent iš paties V.Dimitrovo. Stebėjau, kaip jis kovoja, kaip elgiasi ant tatamio, netgi – kur žiūri. Dabar tai būtų visai kitokia kova“, – pridūrė D.Aleksandrovas.

Sportininkas teigė, kad kovą su tokiu varžovu kaip V.Dimitrovas apsunkina ir subjektyvūs dalykai. „Su tokiais varžovais labai sunku kovoti, nes jie turi teisėjų palaikymą. Reikia nugalėti ne tik žmogų, bet ir vardą. Dėl to spaudimas yra milžiniškas. Eini kovoti ir žinai, kad reikės dirbti dvigubai – dvigubai stipriau, dvigubai aktyviau.

Vis dėl to esu įsitikinęs, kad V.Dimitrovas yra įveikiamas. Daug metų jis rodo tą pačią techniką. Jo atliekamos kombinacijos ir veiksmai mums puikiai žinomi. Be abejo, jis labai gudrus kovotojas, kurį pergudrauti nėra lengva, tačiau žinant visus jo kozirius – tai įmanoma padaryti“, – kalbėjo D.Aleksandrovas.

Tiesa, jis pripažino jog nuspėti, kas kovos šios svorio kategorijos finale, yra beveik neįmanoma, o sėkmę prognozavo tam lietuviui, kuris geriausiai susitvarkys su psichologiniais dalykais.

„Išties, kategorijoje iki 90 kg yra labai stipri konkurencija. Mes – aš, Darius ir Mindaugas – esame labai panašaus lygio kovotojai, todėl, manau, sėkmė lydės tą, kuris bus geriausiai pasiruošęs ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Namų sienos, bus didelis palaikymas, todėl reikės labai gerai susikaupti, jei norėsi padaryti tai, ką esi suplanavęs“, – sakė D.Aleksandrovas.

Nors daugelis rinktinės lyderių svarbiausiu sezono startu laiko spalį Japonijoje vyksiantį pasaulio čempionatą, D.Aleksandrovas nenuvetina ir žemyno pirmenybių. „Man tai nėra tarpinė stotelė. Tai yra laikas, kai reikia parodyti tai, ką galiu. Namų sienos spaudžia, todėl norisi padaryti tai, dėl ko daug metų dirbau. Pasiruošimas 100 proc. atliktas, beliko pataupyti jėgas ir nusiteikti, kad būtų nuotaika, ryžtas. Kaip sakoma, galva laisva, o smūgiai stirpūs“.
  
  


 
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Prie „Žalgirio“ arenos – viruso medžioklė
2020 02 28
Situacija
Prieš Eurolygos rungtynes su Milano komanda prie pagrindinių „Žalgirio“ arenos įėjimų aistruolių kūno temperatūra bus patikrinta termovizoriais.
Treneriams - papildomas darbo įrankis
2020 02 27
Treneriai
LKF kartu su Kauno technologijos universitetu krepšinio bendruomenei pristatė vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Žalgiris“ leis susigrąžinti pinigus
2020 02 27
Eurolyga
Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ dar kartą patvirtino, kad per Eurolygos rungtynes laikysis rekomendacijų, skirtų užtikrinti žiūrovų saugumą.
 
M. Vainikaitis tapo „Sūduvos“ nariu
2020 02 28
Naujokai
Marijampolės „Sūduva“ pasirašė ilgalaikę sutartį su dešiniojo krašto gynėju Modestu Vainikaičiu.
Geriausias futbolininkas - E. Šetkus
2020 02 28
Apdovanojimai
Ketvirtadienį Vilniuje vyko iškilminga 2019 metų Lietuvos futbolo geriausiųjų apdovanojimų ceremonija.
17-mečiai pralaimėjo Alžyrui
2020 02 27
Lietuvos jaunių (iki 17 metų) futbolo rinktinė UEFA „Development“ turnyre nusileido Alžyro komandai.
Justinas Kinderis taip pat pateko į finalą
2020 02 28
Pasaulio taurė
Kaire (Egiptas) vykstančiame šiuolaikinės penkiakovės Pasaulio taurės I etape vyrų varžybų atrankos barjerą įveikė J. Kinderis.
S. Bertašius pagerino Lietuvos rekordą
2020 02 27
Bėgimas
Lietuvos bėgikas Simas Bertašius Serbijoje iškovojo pergalę ir pagerino Lietuvos rekordą.
Lietuvos bėgikai metus pradėjo rekordais
2020 02 27
Bėgimas
Geriausiems Lietuvos maratonininkams Remigijui Kančiui ir Ignui Brasevičiui startai praėjusių metų Kauno maratone tapo atsispyrimo tašku.
 
Italijoje - L. Grigelio nesėkmė
2020 02 27
Tenisas
Italijoje vykstančiame ITF turnyre lietuvis Laurynas Grigelis neįveikė aštuntfinalio barjero.
Lietuvos teniso kelias – knygos puslapiuose
2020 02 27
Leidinys
Lietuvos sporto muziejuje pažymint šalies teniso 100-metį pristatyta Vinco Korkučio knyga „Lietuvos teniso sąjungai – 100 metų“.
L. Grigelis Italijoje iškovojo pergalę
2020 02 26
Tenisas
Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis antradienį Italijoje pergale pradėjo naują sezoną.
Monique: vietoj mikrofono – bokso pirštinės
2020 02 28
Daininikė
Gerai žinoma dainininkė, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ komisijos narė Monika Pundziūtė-Monique rytais skuba ne į įrašų studiją, bet į sporto salę.
Fechtuotojas L. Kalininas Europoje - 12-as
2020 02 27
Fechtavimas
Kroatijoje vykstančiame Europos jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate Leonardas Kalininas užėmė 12-ąją vietą.
O. Bareikio tikslas - paralimpinis medalis
2020 02 27
Osvaldas Bareikis (27 m.) šiuo metu deda pamatus lemiamam sezonui kovoje dėl bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes.
 
S. Krupeckaitė pasaulio čempionate – aštunta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų sprinto rungtyje ketvirtadienį Simona Krupeckaitė užėmė aštuntą vietą.
O. Baleišytė pasaulio čempionate - šešta
2020 02 27
Trekas
Berlyne (Vokietija) vykstančio 117-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų skrečo rungtyje trečiadienį Olivija Baleišytė užėmė šeštą vietą.
Dvi dviratininkės - olimpinėse žaidynėse
2020 02 26
Trekas
Lietuvos treko dviratininkės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užsitikrino kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes.
Rankininkai susigrums dėl LRF taurės
2020 02 26
Rankinis
Jau ateinantį savaitgalį po 4 stipriausias vyrų ir moterų rankinio komandas rinksis Alytuje, kur kausis dėl LRF taurės.
Į ketvirtfinalį – du Lietuvos klubai
2020 02 23
Baltijos lyga
Finišavus Baltijos rankinio lygos reguliariajam sezonui paaiškėjo, kad kovą dėl trofėjaus toliau tęs du Lietuvos klubai – „Dragūnas“ ir VHC „Šviesa“.
Profesoriui – gavosūkiai dėl žaidėjų
2020 02 21
Taurė
Lietuvos rankinio federacijos moterų taurė: Antano Skarbaliaus galvosūkis, „Eglės“ potencialas ir kas gali pakišti koją Garliavai.
 
Viruso grėsmė pakeitė planus
2020 02 25
Sniego tinklinis
Vilniuje pirmą kartą rinkosi EEVZA tinklinio vadovai, o LTF viceprezidentas M. Vasiliauskas atskleidė, kad dėl viruso grėsmės lietuviai nevyks į Italiją.
"Kaunas-VDU" - Baltijos finalo ketverte
2020 02 23
Tinklinis
Kauno „Kauno-VDU“ tinklininkės pademonstravo savo charakterį ir įspūdingai išplėšė kelialapį į Baltijos tinklinio čempionato finalo ketverto turnyrą.
Slovakijoje - bronzinis lietuvių finišas
2020 02 23
Sniego tinklinis
Slovakijos kalnuose vykusiame Europos sniego tinklinio turo etape Lietuvos komandoms skirtingai susiklostė mažieji finalai.
Lietuviui - metų naujoko titulas Azijoje
2020 02 26
Le Manas
Lietuvos lenktynininkas Gustas Grinbergas sulaukė dar vieno įvertinimo Azijoje.
Taisyklės – savotiškas varžybų scenarijus
2020 02 26
1000 km lenktynės
Paskelbus registraciją į „Aurum 1006 km lenktynes“, jas organizuojanti VšĮ „Promo Events" iškart sulaukė paraiškų.
Po košmaro trasoje – saldus triumfo jausmas
2020 02 24
Žiedinės lenktynės
Triumfas Azijoje – pirmas G.Grinbergo titulas profesionaliame autosporte ir vienas didžiausių laimėjimų Lietuvos žiedinių lenktynių istorijoje.
 
Šveicarijoje - A. Drukarovo rekordas
2020 02 28
Kalnų slidinėjimas
Šveicarijoje vykstančiose FIS kalnų slidinėjimo varžybose A. Drukarovas pasiekė asmeninį rekordą.
Biatlono viltys žlugo ištižusiame sniege
2020 02 27
Biatlonas
Lietuvių viltis sustabdė „košė“ – taip galima pavadinti ištižusią trasą Raubičiuose (Baltarusija) vykstančiame Europos biatlono čempionate.
N. Kočergina pateko į supersprinto finalą
2020 02 26
Biatlonas
Šalia Minsko esančiuose Raubičiuose (Baltarusija) prasidėjo Europos biatlono čempionatas.
Briliantas žolės riedulio karūnoje
2020 02 27
Žolės riedulys
Buvusios rankininkės Donatos Martinkienės dėka Kaune įsižiebė žolės riedulio židinys, jos auklėtiniai sėkmingai žaidžia šalies čempionatuose.
Šaulė G. Rankelytė užėmė 12-ą vietą
2020 02 27
Šaudymas
Europos jaunimo šaudymo čempionate Lenkijoje lietuviai į pajėgiausių dešimtukus neprasibrovė.
Į finalą pateko tik G. Venčkauskaitė
2020 02 26
Šiuolaikinė penkiakovė
Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės sezonas Lietuvos sportininkėms prasidėjo skirtingai.
 
Olimpinių žaidynių atšaukimo nesvarsto
2020 02 27
Olimpinės žaidynės
Tokijo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas nesvarstė atšaukimo galimybės dėl koronaviruso grėsmės.
„Dviratininkų treneriai į laikrodį nežiūri“
2020 02 27
Jubiliejus
Vasario 27 d. 80 m. jubiliejų švenčiantis Alytaus dviračių sporto treneris Napoleonas Buinauskas: „Man ramybės dar nesinorėjo.“
Sporto fondui skubiai ieško ekspertų
2020 02 25
Fondas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, esant papildomam poreikiui, pakartotinai kviečia teikti kandidatūras Sporto rėmimo fondo paraiškoms vertinti
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas