Lina Daugėlaitė 2010 m. kovo 25 d. 15:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Bandys reanimuoti Lietuvos žiemos sportą

Sporto departamente susirinko pagrindinių sporto organizacijų atstovai ir žiemos sporto federacijų vadovai aptarti žiemos sporto perspektyvų Lietuvoje

Susitikime federacijų vadovai atkreipė dėmesį ir į jiems kylančius sunkumus
avgi.lt nuotr.
Susitikime federacijų vadovai atkreipė dėmesį ir į jiems kylančius sunkumus

Ketvirtadienį Kūno kultūros ir sporto departamente susirinko pagrindinių sporto organizacijų atstovai ir žiemos sporto federacijų vadovai aptarti žiemos sporto perspektyvų Lietuvoje. „Įvardykime, ko reikia, kad turėtume žiemos sporto rezultatus“, - į federacijų vadovus kreipėsi KKSD generalinis direktorius Ritas Vaiginas.
 
Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis pažymėjo, jog rengiantis Vankuverio olimpinėms žaidynėms palyginti su Turinu mokomajam sportiniam darbui finansavimas buvo skirtas keturiskart didesnis, t. y. atitinkamai 2 mln. ir 0,5 mln. Lt. Kętutis Bartkus, atsakingas LOSC už žiemos sporto šakas, apibendrindamas pasirengimą Vankuveriui, pabrėžė, jog darbas vyko sklandžiai ir planingai: varžybų kiekis buvo pakankamas, pinigų užteko, sportininkai vyko į stovyklas, buvo nuolat stebimi medikų ir mokslininkų. „Jeigu būtų buvę skirta daugiau lėšų, ar būtų rezultatai geresni? - klausė K.Bartkus ir pats atsakė. - Manau, kad ne“. 
 


Su tokia nuomone sutiko ir KKSD vadovas, anot kurio, priežasčių dėl žemo Lietuvos žiemos sporto lygio reikia ieškoti giliau. „Labiausiai neramina sporto šakų situacija: jų masiškumas, savivaldybių požiūris į žiemos sporto šakas, sporto bazės ir  t. t.“, - sakė jis.
 
Todėl R.Vaiginas paprašė visų federacijų vadovų pateikti išsamias ketverių metų olimpinio ciklo ataskaitas – koks buvo skirtas finansavimas, kokie pasiekti rezultatai, kiek veikia tos sporto šakos sporto klubų ir t. t. Kitas įpareigojimas federacijoms – pateikti sporto šakos plėtojimo programas: „Programa turi būti reali, tai yra, su konkrečiais paskaičiavimais, įvertinant gamtines sąlygas, turimą sporto bazę, potencialias sportininkų galimybes, konkretizuojant tikslus. Turime Dianą Rasimovičiūtę, bet ar turime dar ką nors po jos? Matėme, kaip šliuožė Vankuveryje Irina Terentjeva, bet Lietuvoje ji – geriausia...“ - atsakingai įvertinti potencialias galimybes plėtoti savo sporto šakas Lietuvoje ir siekti rezultatų prašė sporto vadovas.
 
Ataskaitas ir programas federacijos KKSD sudarytai darbo grupei turės pateikti iki balandžio 28 dienos. Po to darbo grupė aptarti programų susitiks su kiekviena federacija atskirai. Įvertinus kiekvienos sporto šakos galimybes ir perspektyvas, bus sprendžiama, į kurias sporto šakas būtų tikslingiausia investuoti, tikintis, kad jų atstovai pasieks geresnių rezultatų nei iki šiol, o kurioms sporto šakoms galbūt reikėtų apsiriboti mėgėjiško sporto plėtra. R.Vaiginas taip pat pabrėžė, jog sporto šakos plėtra yra ne kieno nors kito, bet pirmiausia federacijos ir federacijos vadovo rūpestis ir atsakomybė. „Federacijų vadovai negali tikėtis, kad sporto šaką galima išlaikyti tik iš biudžeto – ateidamas vadovauti, jis turi atnešti ir savo lėšų, t. y. surasti rėmėjų“, - R.Vaiginas akcentavo būtinybę pačioms federacijoms imtis iniciatyvos ieškant paramos.
 
KKSD gen. direktorius informavo, kad šiuo metų finansavimą iš kūno kultūros ir sporto biudžeto gauna 90 šalies federacijų. „Tai nėra gerai. Pateiksime projektą Nacionalinei sporto tarybai ir, jeigu ji pritars, kitais metais iš biudžeto finansuosime tik 40, daugiausia – 50 sporto šakų federacijų“, - pažymėjo būtinybė diferencijuoti sporto šakas, pagal jų potencialą ir rezultatus sporto vadovas.
 
Pirmajame susitikime, aptariant žiemos sporto šakų perspektyvas, sporto federacijų vadovai atkreipė dėmesį ir į jiems kylančius sunkumus, tačiau apie konkrečias federacijų problemas plačiau bus diskutuojama atskiruose susitikimuose su jomis. 

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Krepšininkai festivalį pradėjo pergale
2019 07 22
Olimpinis festivalis
Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos krepšininkai startavo pergale 77:71 prieš graikus.
Į rinktinę veržiasi net po traumos
2019 07 22
Rinktinė
Į Palangą susirinko vyrų krepšinio rinktinės kandidatai, kurie pradės pasiruošimą rugpjūčio 31 - rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui.
Paaiškėjo Lietuvos krepšininkų varžovai
2019 07 22
Burtai
Europos krepšinio čempionato atrankos burtai lėmė, kad lietuviai žais su čekais, belgais ir Albanijos, Baltarusijos bei Danijos turnyro nugalėtotojais.
 
Trečiajame etape - rumunai arba žydai
2019 07 22
Burtai
Rytoj su San Marino čempionais "Tre Penne" dviejų mačų seriją pradėsianti "Sūduva" pergalės atveju susitiks su "Cluj" arba Tel Avivo "Maccabi" ekipa.
Lietuvos komanda - tarp 16 geriausiųjų
2019 07 22
Paplūdimio futbolas
Lietuvos paplūdimio futbolininkai sukūrė kone stebuklą.Jie pasaulio čempionato atrankos turnyre 2:0 įveikė galingą Turkijos koamndą.
Iš "Riterių" - į žemesniąją Belgijos lygą
2019 07 22
Karjera
Belgijos pirmenybių antrojo ešelono klubas "Lommel" išpirko iš Vilnisaus "Riterių" vartininko Tomo Švedkausko sutartį.
Lietuvos lengvaatlečiui - Europos sidabras
2019 07 22
Kurčiųjų sportas
Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionate Mažvydas Paurys nusviedė diską 47 m 96 cm, pagerino asmeninį rekordą ir užėmė antrąją vietą.
Bėgikai demonstravo įspūdingus rezultatus
2019 07 22
Bėgimas
Įlgų nuotolių bėgimo šventėje Vilniuje bėgikai varžėsi ne tik dėl varžybų trofėjaus, bet ir Lietuvos čempionato apdovanojimų.
Europos čempionate - keturi Lietuvos atletai
2019 07 21
Kurčiųjų sportas
M. Paurys, M.Juška, V. Ivaškevičius ir Š. Zdanavičius išvyko į Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatą Vokietijoje.
 
L. Grigelis sutriuškintas per 56 minutes
2019 07 22
Tenisas
Turnyro Čekijoje pirmajame etape vietos tenisininkas Adamas Pavlasekas 6:2, 6:0 įveikė lietuvį :Lauryną Grigelį.
Lietuvių reitingai smuktelėjo
2019 07 22
Reitingas
ATP tenisininkų reitingų lentelėje Ričardas Berankis prarado vieną poziciją, Laurynas Grigelis - dvi.
Kelią turnyre baigė ketvirtfinalyje
2019 07 19
Tenisas
Belgas Z. Bergso pirmavęs prieš J. Tverijoną turnyre Estijoje susižeidė ir nebetęsė rungtynių. Ketvirtfinalyje lietuvos nusileido rusui B. Bobrovui.
Skirtingos dvynės imtynes myli vienodai
2019 07 22
Imtynės
„Pakovojam tikrai, dar ir kaip pakovojam – dažniausiai treniruotėse, bet ir namuose būna“, – juokėsi 15-metė imtynininkė Gabija Dilytė.
Trispalvė lietuvių garbei kilo Londone
2019 07 05
Svetur
Anglijos sostinėje dvi dienas vykusiame tarptautiniame braziliškojo džiu-džitsu turnyre „British Open 2019“ penkis medalius iškovojo Lietuvos atletai.
Lietuvei - bilietas į pasaulio čempionatą
2019 07 01
Karatė
A. Meškauskienė kiokušin karatė pasaulio pirmenybių atrankoje nukeliavo iki pusfinalio ir pelnė kelialapį į finalinį turnyrą Japonijoje.
 
Aukso medaliai - jau penktą kartą
2019 07 21
MTB
Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso čempionato nugalėtojaisw tapo K. Sosna ir Š. Pacevičius. Abiem jiems - tai jau penktas Lietuvos pirmenybių auksas.
MTB dviračių lenktynės vėl vyks Žagarėje
2019 07 18
MTB
„MTB dviračių maratonų taurės“ varžybos, kaip ir pernai, taps Žagarės vyšnių festivalio dalimi.
Lietuviai kibo į atlapus lyderiams
2019 07 14
Trekas
Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato penkoji diena buvo sėkminga lietuviams.
Pirmam etape - tarp stipriausių
2019 07 22
Rankinis
Lietuvos rankinio rinktinė laukia antradienio burtų, kurie paskirstys komandas į pirmojo atrankos etapo grupes.
Mažajame finale nusileido turkėms
2019 07 21
U-19
Lietuvos 19-mečių merginų rankinio rinktinė p-ralaimėjo rungynes Europos čempionato B diviziono trečiosios vietos.
Pusfinalyje nusileido čekėms
2019 07 20
U-19
Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė Klaipėdoje pralaimėjo Europos čempionato B diviziono pusfinalį 22:37.
 
Į ketvirtfinalį neprasibrovė
2019 07 20
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai A. Rumševičius ir L. Každailis FIVB trijų žvaigždučių turnyre Kanadoje nusileido norvegams H. Molui ir M. Berntsenui.
Europos čempionate - dešimti
2019 07 19
Neįgaliųjų sportas
Lietuvos vyrų tinklinio sėdint rinktinė Europos čempionate Budapešte iškovojo vieną pergalę ir užėmė 10-ąją vietą.
Lietuviai Kanadoje žengia be pralaimėjimų
2019 07 19
Paplūdimio tinklinis
FIVB trijų žvaigždučių serijos paplūdimio tinklinio turnyro grupės varžybose A. Rumševičius ir L. Každailis finišavo pirmi ir pateko į aštuntfinalį.
Lietuvos bekelės čempionate startuos bagis
2019 07 22
Auto
Pirmasis Lietuvos bekelės lenktynių čempionate šiemet bagis – „CFMoto Z1000“. Jo ekipažą sudaro Antanas Kanopkinas ir Adomas Gančierius.
Lietuvis - Nyderlandų motokroso čempionas
2019 07 22
Moto
Viso Nyderlandų čempionato metu pirmavęs Arminas Jasikonis tapo šių pirmenybių nugalėtoju.
Debiutas tapo triumfu
2019 07 22
Auto
1006 km lenktynėse R.Baciuška pasistiprinusi „Noker Racing Team“ be vargo laimėjo savo klasę ir nuo dvigubai galingesnių "Lamborghini" atsiliko 10 min.
 
"Sutikau, vos gavęs šį pasiūlymą"
2019 07 20
Ledo ritulys
Pernai su Lietuvos 18-mečiais ledo ritulininkais dirbęs kanadietis Dougas Boulangeris stos prie abiejų - jaunimų ir jaunių rinktinių vairo.
B. Haakė vėl imasi lietuviško iššūkio
2019 07 16
Sugrįžimas
Debiuto pasaulio čempionate laukiančios Lietuvos moterų rinktinės vyriausiuoju treneriu dirbs puikiai mūsų šalies ledo ritulininkams pažįstamas B.Haakė.
Lietuvis lieka stipriausioje Europos lygoje
2019 07 01
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės gynėjas Nerijus Ališauskas pratęsė sutartį su Rygos "Dinamo" klubu ir toliau atstovaus jam KHL pirmenybėse.
Devyniolikmečių finalas - be lietuvių
2019 07 22
Šiuolaikinė penkiakovė
Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio jaunių čempionate L.Gaudiešius 17-mečių grupės finale užėmė 25-ąją vietą. Du vyresni Lietuvos atletai į finalą nepateko.
Iš Baltarusijos - su bronzos medaliu
2019 07 22
Šaudymas
Vos vienas taškas skyrė vilnietį V. Grybę nuo antrosios vietos šaudymo į skriejančius taikinius pasaulio taurės etape.
Pergalė prieš graikus, rekordai ir finalas
2019 07 22
Plaukimas
Pirmadienio EFOF aožvalga: Lietuvos sportininkai antrąją festivalio dieną varžėsi krepšinio, plaukimo, imtynių ir lengvosios atletikos arenose.
 
Vėliavnešio pareigos pridėjo pasitikėjimo
2019 07 20
Olimpinis festivalis
„Atvažiavau siekti kuo aukštesnio rezultato ir nenuvilti žmonių, kurie tiki manim", - apie jaunimo olimpinį festivalį kalba lengvaatletis K. Gelažius.
Fanams - "Žalgirio" spalvų ledai
2019 07 19
Kuluaruose
„Dadu“ prekės ženklo žalios ir baltos spalvų ledai jau pasiekė Lietuvos parduotuvių lentynas.
Į Baku palydėjo ir prezidentas
2019 07 18
Olimpinis festivalis
"Padarykite viską ir dar truputį“, – išvykstantiems į jaunimo olimpinį festivalį sportininkams kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas