Jolanta Mockevičienė 2011 m. kovo 13 d. 14:54 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Valstybinę šventę paminėjo bėgdami

Jonavoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti vyko tradicinis, jau 22-asis bėgimas nuo A. Kulviečio paminklinio akmens iki Jonavos (12,5 km).

Tradicinis bėgimas Jonavoje.
Jolantos Mockevičienės nuotr.
Tradicinis bėgimas Jonavoje.
   
Jonavoje vyko daug renginių, skirtų Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti. Tarp jų – ir tradicinis, jau 22-asis bėgimas nuo A. Kulviečio paminklinio akmens iki Jonavos (12,5 km), kuris gražiai įsiliejo į miesto bendruomenės šventę.

Kartu vyko ir Lietuvos bėgimo asociacijos pirmosios įskaitinės varžybos, kurių iš viso bus dešimt. Pagrindinė šio tradicinio bėgimo organizatorė – Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorė Regina Stupurienė šypsodamasi sako, kad jinai netgi visus Lietuvos, tarp jų, žinoma, ir Jonavos, orus žino pagal kovo 11-ąją.

„Tačiau per šiemetinį bėgimą buvo pats prasčiausias oras, kuris išbaidė daugumą bėgikų. Varžybų  rytą grįžau iš Žemaitijos, vyras vairavo mašiną, o aš sėdėjau užsimerkusi ir bijojau pasižiūrėti, kad darosi aplinkui – ir šlapdriba, ir kruša, ir sniegas. Buvau labai nusiminusi, galvojau, kad į mūsų bėgimą mažai kas ir atvažiuos.

Tačiau apsirikau. Vien pagrindinėje, 12.5 km distancijoje, sportininkų buvo užsiregistravę 865, kuriems nereikėjo mokėti starto mokesčio. O tie, kurie atvažiavo tiesiai į varžybas, jie buvo nubausti ir turėjo užsimokėti už suteiktą galimybę rungtyniauti ir gauti medalį. Surinkti  pinigai buvo panaudoti, paskatinant gausiausiai varžybose miesto gatvėmis dalyvavusius kolektyvus“, - sako R. Stupurienė.

Sportininkų laukė daug grupių: devynios - suaugusiems ir aštuonios – vaikams. Vyko akcija, išaiškinant jauniausią ir gausiausiai varžybose dalyvavusį kolektyvą – 2 km nuotolį bėgo klubų atstovai, klasės, kurioms atstovavo ir vienas kitas mokinio tėvelis. Jaunimas miesto gatvėmis bėgo skanduodamas ir su vėliavomis, jų laikas nebuvo fiksuojamas. Neįgalieji važiavo vežimėliuose. Kiekvienas sportininkas, baigęs distanciją, buvo apdovanotas specialiai pagamintu medaliu. 

Po varžybų bėgimo dalyviams koncertavo Janinos Miščiukaitės meno mokyklos pučiamųjų orkestras ir Kultūros centro pop choras „Šuldum buldum“. Gražus buvo nugalėtojų pagerbimas Kūno kultūros ir sporto centre. Kiekvienos amžiaus grupės prizininkai buvo apdovanojami asmeninėmis dovanomis ir nedaliais. Pagrindinio bėgimo pajėgiausiųjų šešetukų (moterų ir vyrų) laukė piniginiai prizai. Nugalėtojams buvo įteikti po 700 Lt. čekiai, antriesiems prizininkams – po 300 ir tretiesiems - po 250 Lt bei t. t.

Visi bėgikai buvo apdrausti. Pirmos ir antros vietų laimėtojams vyramas buvo įsteigtos premijos ir iš rajono mero fondo, o iš administracijos direktoriaus fondo – greičiausioms dviems bėgikėms. Buvo įteikta ir daugybė įvairiausių prizų: vyriausiems ir jauniausiems bėgikams, greičiausiai pagrindinį nuotolį įveikusiam neįgaliam sportininkui, geriausiai pasirodžiusiems jonaviečiams bei  kraštiečiams ir t. t.

Šis prasmingas bėgimas turi nuolatinius rėmėjus, ir varžybų organizatoriams vargti nereikia, varstant jų vadovaujamų įmonių ar bendrovių duris. Varžybas padėjo surengti 17 rėmėjų. „Su jais niekada nebūna problemų, nereikia aiškinti, ko atvažiavome. Atiduodame raštus, kad vadovai  turėtų pagrindą, kam skirti prizus, ir skubam toliau“, - sako Jonavos KKSC direktorė R. Stupurienė.

NUGALĖTOJAI. Pagrindinio bėgimo nugalėtoja trečius metus iš eilės tapo šiaulietė Rasa Drazdauskaitė (49:00). 2 min. aplenkusi klaipėdietę Gytę Norgilienę, o trečia buvo kaunietė Monika Juodeškaitė (46;46). Vyrų grupėje greičiausias buvo pakruojiškis Marius Diliūnas (38:54). Antras buvo „Šviesos kariai“ bėgimo klubo atstovas Aurimas Skinulis (39:09), o trečias – panevėžietis Kęstutis Jankūnas (39:29).

Po finišo R. Drazdauskaitė teigė, kad šioje gražioje bėgikų šventėje buvo labai smagu dalyvauti.  Jai patiko netgi drėgnokas oras, svarbiausia, kad nelijo, tačiau galėjo nebūti stiproko vėjelio. Lauke tai buvo pirmosios šiaulietės varžybos šį sezoną. „Šis bėgimas man buvo gera treniruotė, nereikėjo siekti gero rezultato ar tikėtis kokio stebuklo. Treneris kėlė užduotį laimėti, bet distancijoje kažkiek pasikankinti, jog nebūtų lengva. Kovo 20 d. Seule rengiuosi bėgti maratoną, dabar jam kruopščiai rengiuosi“, - mintimis pasidalijo R. Drazdauskaitė.

Šiaulietė negalėjo pasakyti, kiek jinai šį sezoną yra numačiusi bėgti maratonų. Žiūrės, kokia bus jos sveikata ir nuotaika. Pagrindinis šio sezono Rasos tikslas – įvykdyti Londono olimpinių žaidynių normatyvą. Tai jinai norėtų padaryti jau per pirmąsias varžybas. „Maratonas – tai ne 10 km nuotolis, jis nuo daug ko priklauso“, - teigia šiaulietė.

R. Drazdauskaitė antrus metus dirba kariuomenėje, karaliaus Mindaugo batalione fizinio rengimo instruktore. Kiekvieną dieną eina į darbą, tačiau geranoriški kariuomenės vadai jai sudaro neblogas sąlygas.

Vyrų grupės varžybų laimėtoju ketvirtą kartą tapęs Marius Diliūnas iš Pakruojo sakė, kad jis šiam bėgimui buvo vidutiniškai pasirengęs, jis visą savaitę be poilsio intensyviai  treniravosi. „Po žiemos esu pasiilgęs varžybų. Labai rimtas konkurentas buvo Aurimas Skinulis, su kurio ilgai bėgau kartu.  Šis sezonas man kol kas klostosi sėkmingai: Klaipėdoje tapau Lietuvos čempionu 3000 m distancijoje, o dabar vėl visus aplenkiau“, - sakė M. Diliūnas.

Jis balandžio 10 d. Lenkijoje sportininkas rengiasi bėgti maratoną, kuriame susirinks gera kompanija bėgikų, nes vyks atviras Lenkijos maratono čempionatas.  Pakruojiškis tenai tikisi pagerinti savo asmeninį rezultatą, nuotolį stengsis įveikti per 2:20 ar dar greičiau. Į varžybas Jonavoje jis atvažiavo kartu su savo jaunaisiais auklėtiniais, kurie bėgo 2 km nuotolį. 

Kitose amžiaus grupėse nugalėtojais tapo molėtiškė Gailutė Keliuotienė, kaunietė olimpietė Sada Bukšnienė, Violeta Godlevska iš Paberžės, kaunietis Alfonsas Kazlauskas, vilnietis Petras Pranckūnas. 2 km distancijoje pergalėmis džiaugėsi Agnieška Kolesnik iš Paberžės, vilnietė Jelena Nosareva, „Vėjo“ bėgimo klubo atstovės Rugilė Jonaitytė ir Ieva Čirkaitė, kaunietis Tomas Mankus, sporto klubo „Lukas“ bėgikai Mantas Šarauskas ir Tomas Rezgis, bėgimo klubo „Stadija“ atstovas Matias Danielius.DALYVIAI. 12,5 km distancijoje užsiregistravo bėgti 865 sportininkai, 2 m nuotolyje – 397. Tarp dalyvių buvo ir 9 Panevėžio triatlonininkai, kurių gretose buvo ir gana neblogai pasirodę Titas Pumputis (2 km distancijoje buvo trečias), Tomas Šalna, Justinas Narkūnas, antrąja prizininke tapusi Viktorija Šakytė, kuri praėjusiai metais jau dalyvavo ir Europos jaunių triatlono čempionate ir užėmė 10-ą vietą. T. Šalna 12,5 km nuotolį dabar įveikė net 3 min. greičiau nei praėjusiais metais.

Jų treneris Vidmantas Urbonas, liepos 24 d. besirengiantis plaukti per Baikalą, šiose varžybose nedalyvavo, dabar pagrindinį dėmesį skiria plaukimui. „Pavasarį mano mokiniai visuomet dalyvauja trijuose bėgimuose, artėjant vasarai jie pradeda įgyti gerą sportinę formą. Bėgimas triatlone dabar jau vaidina irgi labai didelį vaidmenį – po plaukimo ir dviračių varžybų viską lemia  bėgimas, kuris tampa viena iš pagrindinių rungčių“,- sako V. Urbonas, kurio grupėje iš viso treniruojasi keturiolika 14-19 metų sportininkų.

12,5 km distanciją bėgo ir kelių pasaulio rekordų autorius kretingiškis Piotras Silkinas, kuris savo gyvenime yra įveikęs 85 maratonus. Po varžybų jis išvyko į Lenkiją, kur vieną po kito bėgs du maratonus. Jonavoje rungtyniavo ir kaunietis Gediminas Kinderis, vien praėjusiais metais bėgęs 19 maratonų.

Puikiai varžybas komentavo du bėgimo specialistai – Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas vilnietis Romas Bernotas ir kūno kultūros mokytojas iš Kaišiadorių Žygimantas Lakavičius, kuris per Turino olimpines žiemos žaidynes nešė olimpinę ugnį. Pastarasis turėjo ir už ką sirgti - 12,5 km distanciją bėgo ir jo sūnus Žygimantas, kuris iš kitų išsiskyrė savo ūgiu (1.96) bei svoriu (110 kg ).

Šis 29-erių metų Jonavos „Achemos“ komercijos skyriaus darbuotojas jau yra įveikęs du klaikinius maratonus ir gyvena labai sveikai bei sportiškai. Jo tėvelis S. Lakavičius anksčiau svajojo, jog užaugęs sūnus būtų profesionalus bėgikas, bet šią lengvosios atletikos rungtį užgožė studijos Kauno technologijos universitete.

Kartu su savo dukra Monika rungtyniavo ir dviejų olimpinių žaidynių dalyvė kaunietė Inga Juodeškienė, kuri savo grupėje buvo trečia.    

Daugiau naujienų iš kategorijos Lengvoji atletika
KOMENTARAI
 
 
 
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
Latvija liks be olimpinio krepšinio
2019 09 19
Situacija
Paaiškėjo visos 24 ekipos, žaisiančios 2020 m. Tokijo olimpinių žaidynių atrankos varžybose. Europai skirtus papildomus kvietimus gavo slovėnai ir kroatai.
Pasiruošęs ir pakilimams, ir nuosmūkiams
2019 09 19
Legionierius
Prie Kauno ekipos prisijungęs „Žalgirio“ naujokas iš Australijos Jockas Landale‘as: „Nesitikėjau, kad taip greitai įvyks toks karjeros šuolis“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Trenerei – aukščiausio lygio licencija
2019 09 09
Trenerė
Lietuvos rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė Tarptautinės teniso federacijos (ITF) kursuose ir gavo trečiojo – aukščiausiojo – lygio licenciją.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
„Kūnas grįžo, o dvasia dar pakeliui“
2019 09 02
Trekas
Lietuvos treko karalienė Simona Krupeckaitė tarptautinėse varžybose Panevėžyje laimėjo visas tris rungtis, kuriose dalyvavo.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
Išskirtinio sezono finiše – atkakli kova
2019 09 16
Motokrosas
Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 m. Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
Lietuvis neprisitaikė prie pokyčių
2019 09 18
Golfas
Lenkijoje pasibaigusiame profesionalų golfo turnyre „Alior Bank PGA Polska Tour“ lietuvis Juozapas Budrikis užėmė 17-ąją vietą.
 
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
„Jei reiktų pakartoti, eičiau tuo pačiu keliu“
2019 09 14
Jubiliejus
Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas: „Nesigailiu, kad gyvenimą susiejau su studentų sportu“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas