Lina Daugėlaitė 2010 m. kovo 24 d. 19:57 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Ledo ritulininkai vejasi traukinį

Naujasis Lietuvos ledo ritulio rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Sidaravičius teigia, kad rinktinė turėtų žaisti šiuolaikišką ledo ritulį.

Lietuvos ledo rinktinės žaidėjai darbą Elektrėnuose pradės kovo 31 dieną
Avgi.lt nuotr.
Lietuvos ledo rinktinės žaidėjai darbą Elektrėnuose pradės kovo 31 dieną

Ramybę Lietuvos ledo ritulio federacijoje sudrumstę permainų vėjai neaplenkė ir Lietuvos vyrų ledo rinktinės – likusi be "Iššūkio taurės" turnyro Lietuvos rinktinė į pasaulio čempionatą važiuos, galima sakyti, be pasirengimo, o jai diriguos naujas vyriausiasis treneris klubo "Energija" strategas Rimantas Sidaravičius.

Naujai suformuota Lietuvos ledo federacijos taryba vyriausiuoju treneriu R.Sidaravičių paskyrė praėjusią savaitę, o pasaulio čempionato I diviziono A grupės varžybos prasidės mažiau kaip mėnesio -  balandžio 19-ąją. Vyriausiojo stratego postas 56-erių R.Sidaravičiui nebuvo netikėtas: "Šiemet gavau pasiūlymą dirbti su "Energija" - stipriausia Lietuvos komanda ir dažniausiai jos treneris tampa ir rinktinės treneriu. Buvo tam tikrų trinčių, ankstesnis federacijos prezidentas Rolandas Bučys vyriausiuoju treneriu gal norėjo matyti kažką kitą, bet man šis pasiūlymas nebuvo netikėtas", - prisipažįsta R.Sidaravičius, stojęs prie rinktinės vairo, kai pasirengimo traukinys jau benuvažiuojąs.

Svarbiausias uždavinys dabar - susitarti dėl kontrolinių varžybų. Nors taškai ant "i" dar galutinai nesudėti, atrodo, pavyko susitarti su kaimynais, tad Lietuvos vyrai prieš pasaulio čempionatą jėgas turėtų pasitikrinti su viena stipriausių Baltarusijos komandų - čempionais arba vicečempionais ir  Rygos "Dinamo". "Viskas pavėluota. Šiemet rinktinė nežaidė nė vieno "Iššūkio taurės" turnyro, o šios varžybos labai svarbios - suvažiuoja rinktinės žaidėjai, modeliuoji žaidimą, pamatai, kas pavyko ir kas - nelabai. Šiemet to nebuvo - sužaisime porą kontrolinių varžybų ir pirmyn į čempionatą. Bet vienas iš mūsų posakių - kuo sunkiau - tuo geriau", - lengvai nežada pasiduoti treneris. 

Kalbina prezidentą

Lietuvos ledo rinktinės žaidėjai darbą Elektrėnuose pradės kovo 31 dieną. Pasak R.Sidaravičiaus, į  rinktinę žada atvykti visi ritulininkai. "Net Darius Pliskauskas, kuris jau daug metų nežaidė, bus. Dar kalbiname žaisti federacijos prezidentą Petrą Nausėdą, kuris dėl naujų pareigų žada palikti rinktinę. Tai vienas geresnių gynėjų ir jam išėjus, turėtume į rinktinę paimti kažką iš jaunimo ar veteranų - žaidėją, kuris šiaip į ją nebūtų papuolęs. P.Nausėda bando sakyti griežtą "ne", bet kol kas mes jo negirdime, vis tiek lenkiam prie savo. O kaip bus, matysim - paskutinis žodis jo. Dar deramės su Tomu Vyšniausku, kuris taip pat norėtų baigti karjerą, bet gal dar įkalbinsime šiemet žaisti", - rinktinės sudėtį modeliuoja treneris.

Į rinktinę jis žada kviesti 22 žaidėjus ir 3 vartininkus, taip pat akiratyje turės porą atsarginių jaunių rinktinės žaidėjų ir keletą "Energijos" vyrų. Visi jie treniruosis kartu, kad iškilus būtinybei galėtų pakeisti kažką iš pagrindinių ritulininkų. 

R.Sidaravičius apgailestauja, kad Lietuvos rinktinėje nebus vartininko Artūro Aleinikovo, kuris, priėmęs Baltarusijos pilietybę, Lietuvos - prarado: "Kai jis darėsi Baltarusijos pilietybę, dar buvo galima turėti dvigubą pilietybę, o po to įstatymus pakeitė. Tai vartininkas su didžiule patirtimi, o mūsų jaunimas - dar žalokas". Vartininkai,  vyriausiojo stratego nuomone, silpnoji rinktinės vieta. Rinktinės stiprybė - neblogi puolėjai ir keletas gynėjų. "Jeigu subalansuosime penketukus  ir jeigu žaidimas pavyks, turėtume atrodyti neblogai. Tikiuosi, komanda bus su veidu", - sako treneris.Žaidimo braižas

Vyrų rinktinės žaidimo braižą treneris R.Sidaravičius norėtų pakeisti, tačiau, ar tai per tokį trumpą laiką pavyks - nežinia. "Vyrai yra vyrai - jie jau yra susiformavę. Teko su "Energija" dirbti, siūliau vienaip žaisti, bet jie iš senų laikų įpratę kitaip - kitą kartą nelabai išeina kažką akivaizdžiai pakeisti. Jaunimas turėtų žaisti kitokį ledo ritulį, negu žaidė vyrai. O kaip žais vyrai, nedrįstu dar pasakyti - ar šiek tiek naujoviškiau, ar prisilaikydami seno braižo - susirinksime, šnekėsime, dėliosime taktikas", - svarstė treneris, kurio vadovaujamoje rinktinėje turėtų būti 8-9 jaunimo rinktinės žaidėjai.

Kalbėdamas apie svarbiausius pokyčius, kuriuos norėtų padaryti rinktinėje, treneris sako, kad  komandą turėtų sudaryti keturi penketai ir ji turėtų žaisti šiuolaikiniu tempiu: "Bet išmokyti žaidėjus  per dvi savaites išsikrauti per 20-25 sek., kai jie visą laiką tai darydavo per minutę, sudėtinga. Bandysim tai padaryti, bet..."

Nemažas galvos skausmas R.Sidaravičiui - varžovų taktika. Daugumos komandų žaidimą ji yra matęs  tik per televiziją. "Taigi  galiu tik įsivaizduoti, kokios tai komandos, bet jas reikia pažinti, žinoti kiekvieno žaidėjo stipriąsias ir silpnąsias puses. Susigaudyti per dieną - labai sudėtinga. Bet mes nusiteikę padaryti tuos darbus, kaip galima geriau, ir pasirodyti kuo geriau".

Lietuvos vyrų rinktinei jau yra tekę jėgas išbandyti su Japonijos, Austrijos, Ukrainos vyrų komandomis, tarpusavy teko susitikti ir jaunimui: "Tad šiek tiek žinome apie jas, bet kiekviena komanda kaskart atvažiuoja kitokia: pasikeičia treneris, reikalavimai, stilius,  taktika, nežinia, kokio pajėgumo susirinks žaidėjai". Su olandais lietuviai taip pat yra ne kartą susitikę, tačiau olandai lietuviams - labai neparankūs varžovai: "Vyrai dešimt metų nėra prieš juos laimėję - varžybos baigdavosi arba lygiosiomis, arba mūsų pralaimėjimais. Olandų komanda pajėgesnė", - įsitikinęs treneris.

Dar vieni būsimieji varžovai - serbai. Pasak R.Sidaravičiaus šios šalies ledo rituly jaučiamas didelis pagyvėjimas - skiriamas finansavimas, kviečiami specialistai iš Kanados, jaunimas patobulėjęs. "Ko galima iš jų laukti šiemet, nežinau, bet, manau, Lietuva neturi jiems nusileisti", - svarsto strategas.
 
Kovos dėl medalių

Paklaustas apie tikslus, R.Sidaravičius žino - visi jau ne vienerius metus laukia medalių: "Jau pernai, kai rinktinė žaidė namuose, tikėjosi laimėti medalius, bet nepavyko - liko ketvirti. Šiemet, manau, tikslas turėtų būti toks pats - kovoti dėl medalių. Kaip pavyks? Pernai japonams namuose pralaimėta 5 įvarčių skirtumu, ar sugebėsime laimėti svetur - parodys ateitis. Bet komanda, manau, važiuos turėdama tikslą kovoti dėl medalių".
 

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
„Dabar reikės pateisinti lūkesčius“
2020 01 23
Treneris
Lietuvos 16-mečių rinktinės strategu tapęs Laimonas Eglinskas: „Tokiame amžiuje dar labai anksti nuspręsti, kurie žaidėjai bus geriausi.“
Europos arenose – Lietuvos klubų pergalės
2020 01 22
Europos turnyrai
Vilniaus „Rytas“ iškovojo antrą iš eilės pergalę Europos taurės „Top 16“ etape. FIBA Čempionų lygoje laimėjo abu turnyre žaidžiantys Lietuvos klubai.
„Rytas“ buria sirgalių kariauną
2020 01 21
Europos taurė
Vilniaus „Rytas“ buria sirgalius: rungtynėse su Monako „Basket“ bus atidarytas ir ketvirtasis „Siemens“ arenos aukštas.
 
A.Baga: „Man patinka tai, ką pamačiau“
2020 01 21
Žvilgsnis
Aliaksejus Baga sekmadienį gyvai stebėjo Vilniaus „Žalgirio“ kontrolinį mačą su „Valmiera“, o pirmadienį susipažino su komanda ir vedė pirmąją treniruotę.
Džiaugėsi nusiteikimu, bet ne žaidimu
2020 01 20
Žvilgsnis
„Rungtynės buvo naudingos pasirengimo procesui, fiziniam pasirengimui", - po kontrolinio mačo su „Kauno Žalgiriu“ sakė „Sūduvos“ strategas.
„Neptūno“ futbolo komandos tikslas – A lyga
2020 01 20
Sprendimas
Klaipėdos „Neptūnas“ nesustoja augti. Švęsdamas savo 55-tąsias metines, klubas miestui dovanoja naują „Neptūno“ futbolo komandą.
„Atstovauti Lietuvai – garbė ir atsakomybė“
2020 01 22
Žvilgsnis
Bilietą į Tokijo paralimpiadą iškovojusi A.Garunkšnytė: „Ilgai teko pratintis prie minties, kad pagaliau mes Tokijuje, kad dabar dirbsime dar daugiau.“
Turtingiausi – A.Gudžius ir A.Palšytė
2020 01 21
Žvilgsnis
Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Airinė Palšytė ir Andrius Gudžius
Bėgimo sezonas startavo Kėdainiuose
2020 01 13
Lietuvos bėgimo taurės sezono starte - Egidijaus Adomkaičio ir Viktorijos Varnagirytės pergalės.
 
Lietuvis buvo kietas riešutas amerikiečiui
2020 01 22
Turnyras
Ričardas Berankis po atkaklaus mūšio buvo priverstas atsisveikinti su „Australian Open“ vienetų turnyru, ber dar gaudys sėkmę dvejetų varžybose.
Futbolininko posūkis – į tenisą
2020 01 20
Posūkis
Pernai futbolininko karjerą baigęs 37 m. Arūnas Klimavičius prisijungė prie Balžeko teniso akademijos, kurioje tapo fizinio rengimo treneriu.
R.Berankis: „Esu labai laimingas“
2020 01 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pergalingai pradėjo Didžiojo kirčio serijos turnyrą „Australian Open“.
Vilniuje kovos 380 atletų iš 18 šalių
2020 01 22
Muay Thai
Atvirajame Baltijos muaythai čempionate Vilniuje – rekordinis užsiregistravusių sportininkų skaičius.
Metų geriausieji – iš Vilniaus ir Šakių
2020 01 20
Graplingo imtynės
2019 m. naują discipliną „su kimono“ turnyruose pradėjusi naudoti Lietuvos graplingo federacija išrinko geriausius šios rungties metų sportininkus.
Lietuvė triumfavo prestižiniame turnyre
2020 01 20
Imtynės
Švedijoje vykusiame prestižiniame „Klippan Lady Open 2020“ moterų imtynių turnyre Danuté Domikaityté (72 kg) iškovojo aukso medalį.
 
R.Navardauskas – tarp lyderių
2020 01 21
Lenktynės
Gabone vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa Bongo“ (UCI I kategorija) antrajame etape R.Navardauskas finišavo penktas.
R. Navardauskas sezoną pradės Afrikoje
2020 01 15
Sezonas
Lietuvos čempionas R.Navardauskas, atstovaujantis Prancūzijos klubui „Nippo Delko One Provence“, dalyvaus sausio 20-26 d. Gabone vyksiančiose lenktynėse.
Lietuvė tikisi sužibėti Tokijo karštyje
2019 12 27
Žvilgsnis
Lietuvos dviratininkė Rasa Leleivytė: „Jei neturėčiau šansų, tai į žaidynes net nevažiuočiau“.
Garliavoje – Kauno ir Vilniaus kova
2020 01 19
Lietuvos lyga
Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Jose pergales iškovojo „Dragūnas“, „Varsa-Stronglasas“ ir "Kauno Ąžuolas-KTU“.
Rankinio lygoje startavo antrasis ratas
2020 01 16
Lietuvos lyga
HC “Utena” namuose pralaimėjo VHC “Šviesai” 25:49 (11:26), o Šiauliuose “SC Dubysa” neatlaikė Kauno “Granito-Kario” tempo – 21:37 (9:17).
Lietuvos rinktinė peržengė pirmą barjerą
2020 01 12
Atranka
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo trečią pergalę pasaulio čempionato atrankos varžybose ir laimėjo vienintelį kelialapį į kitą etapą.
 
Dramatiškame mūšyje – „Sūduvos“ pergalė
2020 01 21
Lietuvos čempionatas
TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionate Marijampolės „Sūduva“ namie 3:2 (25:20, 14:25, 26:24, 18:25, 15:12) palaužė Kauno „Rio-Starto“ ekipą.
Čempionės siekia grįžti pergalių kelią
2020 01 20
Moterų tinklinis
Savaitgalį tęsėsi kovos TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate ir Baltijos moterų pirmenybėse.
Čempionams – bilietai į žemyno pirmenybes
2020 01 16
Sniego tinklinis
Vasario 1-2 d. Druskininkuose vyks atviras Lietuvos sniego tinklinio čempionatas – „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyras
B.Vanagas išpildė didžiausią portugalo norą
2020 01 20
Žvilgsnis
„Niekas iš mūsų nenori būti tuo, kuris sėdi namuose. Būtų buvę nelengva žiūrėti, kaip sekasi kitiems, o pačiam nieko nedaryti“, – sakė F.Palmeiro.
Po Dakaro – į medikų rankas
2020 01 18
Dakaras
Į Lietuvą grįžęs Benediktas Vanagas gerbėjams priminė, kas Dakaro ralyje svarbiausia siekiant rezultato.
Drama Dakare: rezultatas dužo į akmenis
2020 01 18
Dakaras
Išlaužę ratą V.Žala ir S.Jurgelėnas daugiau nei 5 valandas trasoje remontavo automobilį ir finišą pasiekė likus vos 2 min. iki laiko limito pabaigos.
 
Europos čempionate – galingas startas
2020 01 23
Dailusis čiuožimas
Lietuvos šokėjų ant ledo pora Alison Reed ir Saulius Ambrulevičius pirmą kartą karjeroje įsiveržė į Europos čempionato dešimtuką.
Sportininką teko išgabenti sraigtasparniu
2020 01 22
Jaunimo olimpiada
Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui.
Lozanoje jėgas išbandė Lietuvos slidininkai
2020 01 21
Jaunimo olimpiada
Antradienį jaunimo olimpinėse žiemos žaidynėse prie starto linijos stojo trys Lietuvos sportininkai.
Baltijos čempionate – Lietuvos rekordai
2020 01 20
Šaudymas iš lanko
Ventspilyje (Latvija) vykusiame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate užfiksuoti net trys Lietuvos rekordai.
Žaidynės jaunėja, konkurencija auga
2020 01 20
Žaidynės
„Žalgirio“ draugijos žiemos žaidynės startavo Alytuje šachmatų, šaškių ir stalo teniso varžybomis, eilės laukia kalnų slidininkai ir salės futbolininkai.
Olimpinį sezoną pradeda Majamyje
2020 01 20
Buriavimas
Kelialapius į Tokijo olimpines žaidynes iškovoję buriuotojai Juozas Bernotas ir Viktorija Andrulytė pradeda varžybų sezoną.
 
Kauno sporto salių nuoma keliasi į internetą
2020 01 23
Naujovė
Krepšinis, rankinis, tinklinis ar šokių pamokos. Visas šias veiklas kauniečiai nuo šiol gali organizuoti greičiau ir patogiau.
„Sporto“ žurnalistės šeimoje – netektis
2020 01 23
Netektis
Užjaučiame ilgametę kolegę ir bendražygę Marytę Marcinkevičiūtę dėl mylimos sesers mirties.
Treneris skleidžia žolės riedulio virusą
2020 01 22
Žvilgsnis
Vilniaus rajono žolės riedulininkų treneris Vytautas Vilipas – apie šokius „Šviesos“ ansamblyje, golfo ir riedulio lazdas mašinoje, laiškus vokiečiams.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas