2010 m. kovo 24 d. 10:56 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Koks komandos palaikymas yra geriausias?

Pasaulis nestovi vietoje – daugelyje gyvenimo sričių neišvengiame naujovių ir permainų. Šis reiškinys neaplenkė ir Kauno "Žalgirio" fanų E tribūnos".

"Žalgirio" sirgaliai
Alfredo Pliadžio nuotr.
"Žalgirio" sirgaliai

Pasaulis nestovi vietoje – daugelyje gyvenimo sričių šiandien neišvengiame naujovių ir permainų. Tačiau ar jos visada naudingos? Dažniausiai į naujoves žiūrime skeptiškai, bet pamažu prie jų priprantame.
 

Šis reiškinys neaplenkė ir Kauno „Žalgirio“ fanų E tribūnos. Dar prieš porą metų žaliai baltų tribūna buvo žinoma kaip viena gausiausia fanų organizacija Lietuvoje, tačiau originalumu pasigirti negalėjo. Reikalai pasikeitė iš esmės – dėl mylimos komandos galvas pametę jaunuoliai, kurių gyvenimo būdas yra „Žalgiris“, milžiniškais šuoliais keliauja palaikymo tobulumo link.
 

Žvilgsnis į praeitį

Kas domisi E tribūnos reikalais, turėtų žinoti, jog ją ne per seniausiai aplankė nauji vėjai. 2007 metais tribūnos jaunimas susivienijo į grupelę žmonių, nedrąsiai pasivadinusių "Green White Boys“ (GWB) pavadinimu. To priežastis buvo iškreiptas tribūnos senbuvių požiūris į aktyvų palaikymą. Būtent – aktyvų. Jaunimas norėjo keisti tribūnos veidą, prikelti ją naujam gyvenimui, kurti choreografijas (vaizdinį palaikymą), ko seniau praktiškai nebūdavo. Norėta atnaujinti skurdų skanduočių bei dainų repertuarą. Galima sakyti, jog E tribūną buvo apėmusi stagnacija. Buvo tiesiog stovima vietoje. Tokia padėtis netenkino tos grupelės jaunuolių – jie ėmėsi darbo su mintimi, jog legendinis ir tituluočiausias Lietuvos sporto klubas, vienas iš šalies nepriklausomybės simbolių, turi turėti geriausią palaikymą.
 

Pasisiūta vėliava, sukurtas internetinis GWB forumas, kuriamos pirmosios dainos – pradėta E tribūnos jaunimo mobilizacija permainų darbams. Žaliai baltiems vyrukams teko susidurti su kritikos lavina ir patyčiomis. Senieji tribūnos nariai nenorėjo keistis kartu – jiems tiko buvusi stagnacinė būsena. Spaudimo neatlaikę, keletas entuziastų į E tribūną numojo ranka, o likę laukė geresnių laikų.
 

Įtampa tribūnoje vis dar tvyrojo. Nuspręsta siekti savo tikslų nepaisant aplinkybių. Likę nariai užsiemė naujų narių agitacija. Tai buvo antrasis gryno oro “gurkšnis“ trumpoje GWB istorijoje, galima sakyti – atgimimas. „Green White Boys“ viduje įvyko permainos, kurių rezultatus matome šiandien. Dideliais žingsniais buvo pradėta kurti stiprios grupuotės sistema – nariai skirstėsi darbus, tad pavyko sukurti nuolatinį pajamų šaltinį, agitacijos modelį. Jaunimas, įrodęs savo vertę, užsitarnavo pagarbą ir rado bendrą kalbą su dar išlikusiais nekonservatyviais tribūnos senbuviais.

 
 

Šviesus rytojus

GWB neabejotinai pasiekė savo tikslus – E tribūnos repertuarą papildė per 15 naujų dainų, kurias jau moka didžioji dauguma aktyvių fanų, sukurtas nuolat aktyvus „Žalgirį“ išvykose ir namuose palaikantis fanų branduolys (pritraukta per 50 naujų žmonių), naujos vėliavos, kuriamas pasididžiavimo klubu ir jo miestu kultas, pasirodymai žiniasklaidoje skleidžiant aktyvaus palaikymo idėjas, o vaizdinio palaikymo prasme E tribūna tapo viena iš pirmaujančių Lietuvos fanų scenoje. Ir tai tik per 2,5 metų.
 

„Green White Boys“ vizitine kortele tapo choreografijos. Pirmoji choreografija (2008 m. pavasaris) buvo itin paprasta – „Žalgirio“ treniruočių centre iškeltas užrašas, o virš jo mojuojamos žaliai baltos vėliavos. Sparčiai kito choreografijų kokybė. Dabar bandoma pasiekti kuo didesnį efektą. Idėjų buvo ir yra tiek daug, jog atrodo jų neišsemsi – vieną darbą ruošdami, “boysai“ ateities choreografijas jau braižo ir planuoja ant popieriaus lapo. Paskutinė choreografija – du gigantiški piešiniai, dengiantys visą E tribūną (neoficialiais duomenimis – Lietuvos rekordas fanų pasaulyje). Iki šiol buvo surengta per 15 choreografijų. „Žalgiriui“ atsidavusių jaunuolių valandos ir dienos, praleistos sandėliuose, net ir esant minusinei temperatūrai, sugadinti džinsai nenuėjo perniek. Įgyvendinant pasirodymus tribūnoje, žiūrovai šaukia ir klykia iš nuostabos, kai kurie ploja atsistoję, o žaidėjai atsidėkoja žodžiais bei gestais.
 

Šiuo metu situacija E tribūnoje stabilizavosi. Nesutarimų pavyksta išvengti, imta geranoriškai bendradarbiauti ir siekti bendro tikslo. Kovo mėnesį „Žalgirio“ fanams vieningai pavyko surengti masinę išvyką į Marijampolę (nuvyko virš 110 žmonių). Dalis senbuvių pakeitė požiūrį ir pritarė naujovėms. Dabar E tribūnoje egzistuoja trys grupuotės: „Green White Boys“, „Green Death“ ir „Žalgirio“ fanų iš sostinės grupelė „Green Death Vilnius“. Žaliai baltai tribūnai gresia dar vieni permainų metai - "Žalgirio" fanai su nerimu laukia naujos arenos Nemuno saloje atidarymo. 14 tūkst. žmonių talpinančioje erdvėje bus itin sunku sukurti gerą palaikymą, todėl dabar svarbiausia – pritraukti naujus žmones ir tobulėti palaikymo srityje. Tam reikia laiko. Jis ir parodys, kaip susiklostys palaikymo reikalai, tačiau aišku yra viena – permainos E tribūnoje buvo reikalingos ir atnešė daug naudos.
 

Komandos palaikymo skirtumai
 

Yra dviejų rūšių žmonės, lankantys sporto varžybas: vieniems svarbu stebėti varžybas, gilintis į žaidimą, o kitiems rūpi komandos palaikymas. Visame pasaulyje aktyvus palaikymas propaguojamas jau daugelį dešimtmečių. Tai kartais įvardijama net kaip atskira kultūra. Aukščiausią palaikymo lygį sukuria ultros. Svetur ultrizmas ir tarptautinis terminas "ultras" yra suprantamas ir populiarus reiškinys, tačiau Lietuvoje kol kas – tamsus miškas. Žiniasklaida apie ultras sukūrė neigiamą požiūrį – neva tai chuliganai, kuriems rūpi tik ką nors sudeginti ar primušti. Toks požiūris yra visiškai klaidingas. Tikros ultros niekada be reikalo nepanaudos jėgos ar kitų brutalių veiksmų. Kol neįžeidei ultrų spalvų ar garbės, t.y. nepažeidei žaidimo taisyklių, gali būti ramus.
 

Dauguma Lietuvos sporto gerbėjų mano, jog trumpos skanduotės yra geriausias palaikymas. Neretai jie „apsiginkluoja“ dūdomis ir pučia jas be perstojo, manydami, jog sukuria gerą palaikymą. Priešingai, iš šono toks „sirgalius“ atrodo mažų mažiausiai juokingai. Dainos, kurias atlieka minia žmonių, skamba žymiai išdidžiau ir įspūdingiau, negu 1-2 žodžių skanduotės, bet ne visi tai supranta – naujovės jiems svetimos. Komandos palaikymas yra organizuotas darbas, kuomet grupė tuo suinteresuotų žmonių be perstojo dainuoja dainas, rūpinasi vaizdiniu palaikymu ir t.t. Kokybiškas visa to atlikimas užveda komandą kovai.
 

Neretai eiliniai žiūrovai nurodinėja aktyviems sirgaliams, kaip reikia palaikyti komandą. Bet ar tribūnoje šokinėjantys, dainuojantys, visą save atiduodantys fanai nurodinėja eiliniams žiūrovams, kaip sedėti, kaip gerti alų ir valgyti užkandžius? Toli gražu – ne. Būna, jog tarp žiūrovų atsiranda tokių, kuriems atrodo, jog aktyvūs fanai egocentriški. Tai yra, siekia ne palaikyti komandą, o parodyti save. Tai vienas iš keisčiausių pastebėjimų. Pagrindinis organizuotų fanų tikslas yra padėti komandai iškovoti pergalę, atstovauti miestui, ginti viso to garbę. Jiems nereikėtų nurodinėti kaip elgtis tribūnoje, jie tą patys puikiai žino.

 

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
„Gulbelė“ – jau šešta pasaulyje
2019 10 17
Reitingas
Geriausia Lietuvos 3x3 krepšinio komanda Šakių „Gulbelė“ naujai paskelbtame pasauliniame 3x3 komandų reitinge užkopė į jai rekordinę poziciją.
„Moterų krepšinyje reikia labiau galvoti“
2019 10 17
Veidas
Rekordinį debiutą moterų lygoje užfiksavusi 16-metė Audronė Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę.
Iki pergalės trūko vieno taiklaus metimo
2019 10 17
Čempionų lyga
Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Čempionų lygos starte patyrė dramatišką nesėkmę dvikovoje su Italijos vicečempionais.
 
Serbų pažadas lietuviams - pusė milijono
2019 10 17
Europos čempionatas
Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu šie nepralaimės Portugalijoje.
Aikštėje – istorinė pergalė ir piršlybos
2019 10 16
Mažasis futbolas
Dar viena Lietuvos pergalė Pasaulio čempionate pažymėta dviguba švente – patekimu į atkrintamąsias varžybas ir ištartu „Taip“ (VIDEO).
Pasaulio čempionatas – trijuose miestuose
2019 10 16
Salės futbolas
FIFA šiandien oficialiai patvirtino, kad kitąmet salės futbolo pasaulio čempionatas bus rengiamas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
Partizanų takais – pliaupiant lietui
2019 10 14
Bėgimas
Tradiciniame pagarbos bėgime „Algimanto apygardos partizanų takais“ Svėdasuose prisiminti kovotojai už laisvę.
Olimpinis rekordininkas grįžo į gimtinę
2019 10 13
Tokijo olimpinių žaidynių 3000 m kliūtinio bėgimo rekordininkas Adolfas Aleksejūnas po 66 metų pertraukos grįžo ten, kur pradėjo bėgiko kelią.
Bėgdami surinko rekordinę sumą
2019 10 09
Bėgimas
Plaukus ir barzdas išsidažę arba kitaip rožine simbolika pasidabinę bėgikai dalyvavo kilnų tikslą turinčiame „Pink Run su BENU“ bėgime.
 
Po studijų JAV – į profesionalės kelią
2019 10 16
Veidas
Justina Mikulskytė - nauja Lietuvos moterų teniso lyderė. Pabaigusi studijas JAV, ji grįžo į Europą ir sėkmingai pasinėrė į profesionalės karjerą.
Vilniuje kovos 28 šalių teniso rinktinės
2019 10 16
Fed Cup
Tarptautinė teniso federacija (ITF) paskelbė, kad kitų metų Federacijos taurės (FedCup) trečios grupės Europos-Afrikos zonos varžybos vyks Lietuvoje.
Maskvoje – lietuvio nesėkmė
2019 10 15
Turnyras
Ričardas Berankis Maskvoje vykstančio ATP 250 serijos turnyro pirmame rate nusileido reitinge žemiau esančiam ir kartą jau įveiktam ispanui.
Karatė turnyre kovota ir dėl kilnių tikslų
2019 10 17
Karatė
Garliavoje vyko pilno kontakto (kiokušin) karatė turnyre „Vienykimės bendrai kovai“ („Let's Join the Fight Together“).
Prieš kovą ringe – išbandymas šeimoje
2019 10 15
Žvilgsnis
Sėkmingai prestižinės organizacijos „Glory“ ringe debiutavęs kovotojas Sergejus Maslobojevas: „Noriu, kad vaikai galėtų didžiuotis savo tėčiu.“
Prieš akis – svarbiausia karjeros kova
2019 10 15
Boksas
Oficialu: gruodį Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas kovos su Terence'u Crawfordu dėl pasaulio čempiono diržo.
 
Iki medalio trūko akimirksnio
2019 10 17
Trekas
Europos žaidynių komandų sprinto vicečempionės Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė Europos dviraių treko čempionate liko ketvitos.
Europos čempionate – šeši lietuviai
2019 10 15
Trekas
Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 16 medalių – šešis aukso, tris sidabro ir septynis bronzos.
Lietuvos dviratininkė triumfavo Prancūzijoje
2019 10 11
Kalnų dviračiai
Kalnų dviračių kroso maratono lenktynėse „Roc d’Azur“ Katažina Sosna aplenkė pasaulio ir Europos vicečempionę.
Čempionų lygos mače – trys lietuviai
2019 10 17
Teisėjai
Geriausia Lietuvos rankinio teisėjų pora – Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis – paskirti teisėjauti itin svarbiame Čempionų lygos mače.
Kauniečiai žengė tolyn, vilniečiai iškrito
2019 10 13
Europos turnyrai
„Kauno Ąžuolas“-KTU – kitame EHF Iššūkio taurės etape, „Šviesai“ atsivežtos į Bosniją persvaros nepakako.
Kauno derbyje – šiurkšti kova
2019 10 09
Lietuvos lyga
Trečiadienio vakarą Lietuvos rankinio lygoje vyko dvejos rungtynės. Jose pergales šventė „Granitas-Karys“ ir „Šviesa“.
 
Dramatiškame starte – čempionių pergalė
2019 10 14
Lietuvos čempionatas
Savaitgalį startavo TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionatas, kuriame jau įvyko pirmasis penkių setų trileris.
Prie starto linijos – septynios komandos
2019 10 09
Lietuvos čempionatas
Praūžus visiems svarbiausiems Europos ir pasaulio tinklinio turnyrams, startuoja klubinis sezonas.
Tinklininko karjerą pristabdė operacija
2019 09 27
Situacija
Vienam geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų A.Rumševičiui mažiausiai pusę metų teks praleisti be sporto. Jam Vilniuje buvo atlikta peties operacija.
Nematoma ralio pusė: po finišo užvirė darbai
2019 10 11
Ralis
Praūžus „Rally classic 2019“, organizatorius pasiekė dzūkų skundai dėl apgadintų bei uždarytų kelių.
Ralio duetui Lietuvoje per ankšta
2019 10 10
Ralis
Sėkmingai ralio sezoną pabaigęs „RR Team“ duetas prabilo apie planus startuoti tik užsienyje.
V.Žala dar prieš finišą iškovojo titulą
2019 10 05
Ralis
Nokautuojančia persvara „Rally Classic 2019“ laimėjęs Vaidotas Žala su šturmanu iš Latvijos Andriu Malnieku pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.
 
Favoritų kovą Vilniuje laimėjo kauniečiai
2019 10 17
Ledo ritulys
Atkakliame ir gražiame mūšyje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ žiūrovai išvydo kovą dėl pergalės iki pat paskutinių mačo akimirkų.
„Energiją“ bandys gaivinti su D.Kasparaičiu
2019 10 16
Ledo ritulys
Asociacija „Hockey Lietuva“ sukvietė abi konflikto dalyvių pusės, siekdama, kad Elektrėnuose nemirtų ledo ritulys.
Vilniuje – favoritų akistata
2019 10 16
Ledo ritulys
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ susitinka praėjusio sezono pusfinalio poros dalyvės Vilniaus „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ komandos.
Žinomi žmonės prisiminė mokyklą
2019 10 15
LMŽ
Žinomų žmonių komanda „Kažkur matyti“ išbandė jėgas su praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių (LMŽ) kvadrato varžybų čempionais.
Lietuvos šokėjai – penkti Europoje
2019 10 15
Sportiniai šokiai
Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko jaunimo amžiaus grupės (16 -18 metų) standartinių šokių Europos čempionatas.
Po arenos stogu – įspūdingi žirgų šuoliai
2019 10 14
Žirginis sportas
Šiaulių arenoje praūžė pinas tribūnas sutraukusios tarptautinės žirgų konkūrų varžybos. Jose dėl trofėjų susigrūmė Vidurio ir Rytų Europos raiteliai.
 
„Karštis veikia ir atletų smegenis“
2019 10 17
Žvilgsnis
LSU mokslininkas Marius Brazaitis apie karščio įtaką atletams: Tokijo olimpinėse žaidynėse lengviau nei Dohoje nebus.
Vietoj Tokijo gali tekti varžytis Sapore
2019 10 16
Situacija
Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą.
R.Meilutytės karjeroje – netikėtas posūkis
2019 10 14
Karjera
Prie Kauno mero patarėjų komandos prisijungė sportininkės karjerą baigusi plaukimo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas