sportas.info 2011 m. vasario 23 d. 14:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Politiniai žaidimai pribloškė futbolo aistruolius

Su bendraminčiais legendinam Vilniaus "Žalgiriui" prisikelti padėjęs ištikimiausias klubo gerbėjas nustėro išvydęs vienos partijos rinkimų agitaciją.

Straipsnis iš rinkimų agitacijai skirto leidinio.
Straipsnis iš rinkimų agitacijai skirto leidinio.
Vienos partijos, pretenduojančios į savivaldybių tarybas,  rinkimų laikraštyje pasirodė "trenerio Andrejaus Sorokino pamąstymai, užrašyti vieno iš "žalgiriukų" tėčio". Ten buvusio žalgiriečio lūpomis kalbama apie tai, koks geras buvo šiuo metu už grotų Rusijoje sėdintis "Žalgirio" prezidentas Vadimas Kastujevas ir kokie niekšai yra tie, kurie sugebėjo išsaugoti iš futbolo žemėlapio beveik išnykusį legendinio "Žalgirio" vardą ir suburti komandą, iškovojusią Lietuvos čempionato bronzą.

Agitacinį laikraštį savo pašto dėžutėję radęs vienas ištikimiausių "Žalgirio" aistruolių nutarė netylėti:

Kartais nerašyti tiesiog negali… Kad ir suprastum, kad tikėti kiekvienu žodžiu, priešrinkimininėje partijų agitacijoje neverta, kad purvo pylimas ant konkurentų, nepatinkančių žmonių maišymas su žeme yra šios kovos tradicija, kad tai, kas kiauliška, pretendentams į valdžią – gražu.

Bet aš nesu Jūsų konkurentas. Aš nepretenduoju į darbą Vilniaus savivaldybėje. Esu tiesiog futbolo gerbėjas. Galbūt negalintis pasigirti, kad visą gyvenimą jam atidaviau, kaip Tamsta, Andrejau, bet lyjant, sningant ar kepinant saulei kone visada atsirasdavęs to stadiono, kur žaidė “Žalgiris” ar Lietuvos rinktinė, tribūnoje. Ir tada, kai buvau mažas bamblys ir dabar, kai žili plaukai puošia mano šukuoseną.

Pamenu šaunų “Žalgirio” gynėją Andrejų Sorokiną. Pamenu, kaip griebdavausi už galvos, kai jis suklysdavo, kaip džiaugdavausi, kai jis nutraukdavo pavojingą varžovo ataką. Ir to džiaugsmo būdavo daugiau negu tų klaidų.

Kaip ir Jūs, Andrejau, aš irgi stebėjausi žalgirietiška dvasia ir užsidegimu. Kaip ir Jūs, aš irgi turiu sentimentų “Žalgirio” namams – bazei Žolyno gatvėje. Kaip ir Jums, man dabar irgi labai skaudu matyti, kas iš jos liko. Taip, Andrejau, Jūs teisus, nugalėjo žmonių godumas. Įvardinti kieno?

Ar ne to žmogaus, kuris sėdi kaimyninės šalies kalėjime už reketą? Ar ne to žmogaus, kuris atsitikus šiai “nelaimei”, kaip yra teigiama straipsnyje, rūpinosi savo ferariais, žemės plotais Antakalnyje, visu kitu turtu, “Žalgirį” palikęs jo fanų rupesčiui? Kas jei, ne  Kastujevas sugriovė "Žalgirį", profesionalų futbolą? Kas jei ne Vadimas svajojo apie “vipinį kvartalą Antakalnyje”?

Ir kas “Žalgiriui” padėjo išgyventi? Atkūrė jį nuo nulio? Tada, kai nei Kastujevas Maskvos kalėjime, nei jo vietininkai Vilniuje nė negalvojo apie profesionalų ar net megėjišką klubą. Kai Kastujevas ir jo žmonės netgi į kalbas nesileido apie galimybę atsistatydinti iš "Žalgirio" vadovo posto. Reikalaudami už "Žalgirį" milijonų. Daug. Kaip teroristai su įkaitu: arba sumokat, arba nužudau.Nepavyko. Futbolininkai sutiko žaisti nemokamai, tapti neprofesionalais. Fanai, žiūrovai, tie, kuriems buvo svarbus “Žalgiris” – liaudis, Jūsų partijos terminologija, iš savo varganai uždirbtų pinigų išlaikė Žalgirį. Išlaikė, kad jis neišnyktų iš Lietuvos futbolo dabarties, sugebėjo padaryti tai, kad po dviejų sezonų po Kastujevo bandymo “Žalgirį” sunaikinti, jis ne tik atsikūrė, kaip profesionalus klubas, bet ir tapo šalies čempionato prizininku. Ko nebuvo per visą tą laiką, kol klubą valdė Vadimas.

Todėl nedrįskit meluoti taip žiauriai, Andrejau. Apie “buterbrodus su lašiša”, apie “peilius nugaron”, apie įvairias draugijas, griovusias "Žalgirį". Tai jau peržengia bet kokios politinės demagogijos ribas. Šlovinga “Žalgirio” istorija nepriklauso Vadimui Kastujevui. Ji priklauso mums: futbolininkui, sutikusiam atstovauti “Žalgiriui” be atlygio, statybininkui, pardavėjui, valstybės tarnautojui, smulkiam verslininkui, netgi kuklias santaupas aukojusiam bedarbiui, įvairaus išslavinimo, socialinės padėties, politinių pažiūrų žmonėms – liaudžiai. Tiems, kurie išgelbėjo Žalgirį, verslo ryklių pasmerktą mirti. Tiems, kurie susibūrė į Vilniaus miesto futbolo draugiją, tiems, kurie ir yra "Žalgiris", tiems, kurių dvasios nepalauš nei ekonominiai sunkumai, nei priešų melas.Matyt dėl to, kad ta dvasia – žalgirietiška.

Jūs juos įžeidėte, Andrejau. Nuvylėte. Tuos, kurie galbūt galėjo būti Jūsų rinkėjais. Parodėte, kad nepaisant visos pagarbos Jums, kaip futbolininkui, Jūs žadate atstovauti ne liaudies, o kastujevų interesus, jeigu tapsite Vilniaus tarybos nariu.

Ir vis dėl to aš nesu įsitikinęs, kad tai iš tiesų yra Jūsų atsiminimai, Andrejau. Dėl ko? Dėl tos istorijos Brazilijoje. Nebuvau aš Terezinos stadiono aikštėje, nebuvau netgi jo tribūnose. Žiūrėjau televizorių, pergyvenau už Jus ir kitus Lietuvos rinktinės vyrus, džiaugiausi Oresto Buitkaus įvarčiu ir didžiavausi lietuviais, net pralaimėjus 1:3. Būtent 1:3, o ne 1:2, kaip rašoma rinkiminiame laikraštuke. Ir dėl to man sunku patikėti, Andrejau, kad žmogus vienintelį kartą gyvenime žaidęs prieš brazilus, neatsimintų rungtynių rezultato...

Todėl ir nepykstu ant Jūsu. Galbūt partijos „grinčai“ tiesiog pavogė Jūsų vardą?..

Vis dar su pagarba
Ingvaras Butautas 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
„Rytas“ paruošė postą J.Kazlauskui
2019 09 19
Situacija
Skolų slegiamas Vilniaus „Rytas“ sieks išsaugoti turimas pozicijas, prezidento postas paruoštas Jonui Kazlauskui.
„Tokioje situacijoje dar nesu buvęs“
2019 09 19
Žvilgsnis
„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis mano, kad pakartoti praėjusio sezono pasiekimus bus iššūkis
Nuvylė 16-mečiai, džiugino 16-metės
2019 09 19
Žvilgsnis
Rolandas Radvila: „Kalbėdami apie šią jaunimo rinktinių vasarą negalėtume sakyti, kad viskas labai blogai ar viskas labai gerai“ (VIDEO).
 
Rinktinė – žemyn, klubai – aukštyn
2019 09 19
Žvilgsnis
FIFA reitinge Lietuvos rinktinė jau tik 131-oje vietoje, o UEFA klasifikacijoje, kur vertinami klubų pasiekimai, mūsų šalis šovė į 34-ąją poziciją.
„Banga“ pusfinalyje palaužė A lygos ekipą
2019 09 18
Taurė
Antruoju Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finalo dalyviu tapo I lygos klubas Gargždų „Banga“.
J.Martinsas: „Sėkmę reikia užsitarnauti“
2019 09 18
Taurė
Po pralaimėjimo Marijampolės „Sūduvai“ LFF taurės pusfinalyje Vilniaus „Žalgirio“ treneris Joao Martinsas nebuvo linkęs ieškoti kaltų.
Trasoje – ir darželinukai, ir 86 metų bėgikas
2019 09 19
Bėgimas
Kupiškyje, rekonstruotoje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, įvyko varžybos olimpiečio Aleksandro Antipovo ir Kupiškio r. savivaldybės taurei laimėti.
Žemaitijos sostinėje – unikalus bėgimas
2019 09 18
Bėgimas
Telšiuose rugsėjo 21 d. vyks priešpaskutinis šiais metais Lietuvos bėgimo taurės etapas – estafetinis ir asmeninis bėgimas „Judėkime kartu 2019“.
Lengvaatlečius į Dohą lydės psichologė
2019 09 17
Pasaulio čempionatas
Paskelbta Lietuvos komandos sudėtis, kuris dalyvaus rugsėjo 27 – spalio 6 d. Dohoje (Kataras) vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.
 
Lietuvį sustabdė Rusijos tenisininkas
2019 09 20
Turnyras
Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis „World Tour 250“ turnyre Sankt Peterburge pralaimėjo 38-ajai pasaulio raketei.
R.Berankis be vargo įveikė pirmą barjerą
2019 09 17
Turnyras
Pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-63) „St.Petersburg Open“ turnyro vienetų varžybas pradėjo įtikinama pergale.
Finale Latvijoje – lietuvių akistata
2019 09 14
Turnyras
Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.
Po pergalės – pralaimėjimas
2019 09 18
Imtynės
Nur Sultane (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate lietuvė Kamilė Gaučaitė iškovojo vieną pergalę, bet į ketvirtfinalį neprasibrovė.
Lietuviai baigė kovos pasaulio čempionate
2019 09 17
Boksas
Tadas Tamašauskas po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulio bokso čempionato aštuntfinalyje.
„Kovos baigtį gali nulemti vienas smūgis“
2019 09 17
Bušido
Kauno ringe kovosiantis Arnoldas Misiūnas: „Pagaliau visi pamatys, kad esu tikras kovotojas“.
 
Pasaulio čempionate – septyni lietuviai
2019 09 20
Pasaulio čempionatas
Rasa Leleivytė pasaulio dviračių pirmenybėse dalyvaus 12-tą, o Ramūnas Navardauskas – 10-tą kartą.
Lietuvė kopė ant garbės pakylos
2019 09 16
Lenktynės
Daugiadienių lenktynių „Watersley Ladies Challenge“ trečiajame etape Lietuvos dviratininkė Akvilė Gedraitytė iškovojo antrą vietą.
Lietuvę Italijoje aplenkė tik dvi varžovės
2019 09 07
Lenktynės
Lenktynių „Premondiale Giro Toscana“ pirmajame etape Rasa Leleivytė („Aromitalia-Vaiano“) užėmė trečiąją vietą ir pelnė tris pasaulio reitingo taškus.
Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų
2019 09 15
Supertaurė
Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaipėdos vyrų komandos.
Sezonas Europoje baigėsi vos prasidėjęs
2019 09 09
Europos taurė
Klaipėdos „Dragūnas“ svečiuose du kartus pralaimėjo Rišono „Maccabi“ (Izraelis) komandai ir nepateko į kitą EHF taurės turnyro etapą.
Teisėjai mokėsi, šventė ir rinko valdžią
2019 09 08
Teisėjai
Lietuvos rankinio teisėjų asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį, ruošėsi naujam sezonui ir išsirinko naują valdžią.
 
Latvijoje jautėsi kaip namuose
2019 08 24
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis sezoną baigė FIVB turnyre Jūrmaloje užimdami 9-ąją vietą.
Istoriniame turnyre – dvi Lietuvos poros
2019 08 22
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius istoriniame turnyre Jūrmaloje iškopė į pagrindines varžybas.
Auksinis sugrįžimas po motinystės atostogų
2019 08 19
Paplūdimio tinklinis
Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai - A. Rumševičius ir L. Každailis bei M. Paulikienė ir E. Kliokmanaitė.
G.Grinbergas: „Greičio yra, reikia sėkmės“
2019 09 20
Žiedinės lenktynės
Legendinėje trasoje startuosiantis šešiolikmetis lietuvis Gustas Grinbergas ir jo komandos draugai tikisi sėkmės, bet rezultatą prognozuoti vengia.
(Ne)išvengiamos lenktynininkų pamokos
2019 09 19
Žvilgsnis
Didesnės ar mažesnės avarijos, kai ekipažas netelpa greičio ruožo posūkiuose ar padaręs keletą kūlversčių baigia pasirodymą greta trasos, yra ralio dalis.
Į Dakaro smėlynus –  „Mini“ automobiliu
2019 09 17
Dakaras
„Agrorodeo“ komanda pristatė automobilį, kuriuo važiuos 2020-ųjų metų Dakaro ralio maratone. Tai – vienintelis Lietuvoje „Mini John Cooper Works Rally“.
 
Varomoji jėga – konkurencija
2019 09 16
Ledo ritulys
Ledo ritulio mokyklos „Griunvaldas“ vadovas apie susijungimą su „Kaunas Hockey“: „Jau ilgai Kaune laukėme ledo ritulio permainų“
Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas
2019 09 15
Dailusis čiuožimas
Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia Trophy 2019“ dalyvavo ir Lietuvos sportininkai.
Lietuvos čempionate – Latvijos sistema
2019 09 11
Ledo ritulys
2019-2020 metų Lietuvos ledo ritulio čempionatas startuos spalio 2 dieną, o pirmenybėse varžysis penkios komandos.
Plaukimo guru patirtimi dalinsis Vilniuje
2019 09 20
Specialistas
Tarp elitinių Lietuvos specialisto Genadijaus Sokolovo klientų – ir net 23 olimpinius aukso medalius laimėjęs legendinis amerikietis Michaelas Phelpsas.
Vilniuje – zumbos fiesta ir sporto dirbtuvės
2019 09 19
Anonsas
Vienas laukiamiausių sporto renginių vyks rugsėjo 28 dieną Vilniuje, „Delfi“ sporto centre. Be zumbos maratono, bus pristatomos ir kitos sporto šakos.
Netradicinėje distancijoje – lietuvio pergalė
2019 09 18
Baidarių ir kanojų irklavimas
Kinijoje vykstančiose pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo sprinto supertaurės varžybose triumfavo Lietuvos kanojininkas Vadimas Korobovas.
 
Prezidentūroje įvertintos mokinių pergalės
2019 09 19
Mokyklų žaidynės
Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo praėjusio sezono Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojus bei paskelbė naujojo, jau 15-ojo sezono pradžią.
Idėjų maratone ieškojo naujų sprendimų
2019 09 18
Žvilgsnis
Kauno „Žalgirio“ hakatone sukurtas išmanus žaidėjų analizės įrankis padės efektyviau siekti pergalių.
Antra karjera padeda išvengti duobių
2019 09 17
Žvilgsnis
Lengvaatletė Brigita Virbalytė-Dimšienė „Aš žinau, kad esu du asmenys – Brigita sportininkė ir Brigita sporto žurnalistė.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas