krepsinionamai.lt 2020 m. kovo 26 d. 17:01 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Krepšinio treneriams - nemokama programa

Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.

Mantas Šernius
LKF nuotr.
Mantas Šernius
LKF investavo į programinės įrangos sukūrimą ir bendradarbiaudama su KTU išleido funkcionalumu nenusileidžiančią alternatyvą brangioms vaizdo įrašų analizės programoms, kuri bus prieinama visiems treneriams.

 

Vienas iš šios idėjos iniciatorių yra Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius, kuris taip pat ne vienerius metus dirbo ir vyrų rinktinėje bei atliko skauto pareigas – analizuodavo didžiulius kiekius vaizdo medžiagos ir pateikdavo ją rinktinės treneriams ir žaidėjams.

 

„Pati mintis ir idėja kilo tada, kai aš jau pradėjau dirbti su profesionalia programa, kurią Lietuvos krepšinio federacija buvo nupirkusi Lietuvos vyrų rinktinei, bet atsivežti ją į klubą kainavo tikrai nemažai. Kaina buvo apie 15 tūkstančių dolerių ir ji buvo įperkama ne kiekvienam klubui tuo metu. Buvo sunku ir įtikinti klubą, kad tai atsipirks.

 

Tad ta idėja buvo jau seniai, pagrindiniai pokalbiai prasidėjo prieš 6-7 metus, su Kauno technologijos universitetu, Tomu, kuris ir buvo pagrindinis kontaktas, kuris davė ir idėjų, ir savo studentus. Taigi, vienas pabandymas, antras, trečias pabandymas… Galų gale šitą idėją išgirdo ir Rolandas Radvila. Labai ačiū krepšinio federacijai, kad parėmė šitą projektą, tikėjo juo“, – pasakojo Mantas Šernius.

Pasak stratego, toks darbo įrankis ne tik puikus pagalbininkas gerinti savo komandos žaidimą, bet ir galimybė pačiam treneriui siekti savo darbo aukštumų.

 

„Tai pagrindinis, ir pats didžiausias įrankis, mano manymu, mano, kaip trenerio, karjeroje. Žiūrint ir istoriją – visos programos, visos naujovės ateina iš Amerikos. Istorija rodo, kad kai tik pradėjo kurtis krepšinio analizės, komandos pradėjo analizuoti, ne vienas skautas, buvęs pačioje žemiausioje grandyje, dirbdamas su analize, pasiekė net ir vyr. trenerio kėdę. Tai įrodymas, kad treneriui reikia analizuoti krepšinį, krepšinio situacijas, ir manau, kad šita programa yra vienas iš įrankių treneriui greičiau tobulėti.

 

Aš analizuoju savo žaidimą, kiekvienų rungtynių. Prieš sezoną analizuojam savo treniruotes: nebūtina jas rodyti žaidėjams, bet tu turi matyti, kaip veikia vienas derinys, kitas derinys, kokiu kampu statyti užtvarą, kas būna, kai pastatai tokiu kampu užtvarą, matyti kiekvieno derinio pranašumus prieš tam tikrus žaidėjus. Programa ypač gerai veikia, pagreitina procesą komandai tobulėjant kaip komandai“, – sakė Lietuvos moterų rinktinės vyr. treneris Mantas Šernius.

 

Šią programą jau išbandė ir Prienų „Cbet“ trenerio pareigas einantis ir Mantui Šerniui talkinantis Dainius Šalenga.

 

„Aš jau turiu pavyzdžių: su šia programa dirba ne vienas treneris, kuris atstovauja vaikų krepšinio rinktinėms, asistentai. Vienas iš mano asistentų, Dainius Šalenga, šitą programą perprato per dvi valandas. Manau, kad turint paprastą kompiuterinį raštingumą, šita programa problemų nesukelia nei vienam. Ši programa yra dar labiau skirta sporto mokyklų treneriams. Tai buvo pirma, pagrindinė idėja – sukurti įrankį vaikų treneriams, kur būtų paprasta: jie turi vienas, dvejas rungtynes, ir galėtų išskirti tam tikrus momentus.

 

Kas svarbu kaip treneriui, kas žaidėjams svarbu, ką jie turėtų pamatyti. Galbūt treneris nenori rodyti, bet jis nori sau išsisaugoti kažką – video analizei, momentų karpymui, o prireikus, juos galima labai greitai išsitraukti ir dar kartą parodyti. Su šita programa galima atlikti praktiškai visus dalykus, kuriuos galima padaryti ir su pačiomis didžiausiomis, elitinėmis programomis. Nemanau, kad ji atsilieka nuo bet kurios kitos programos, su kuriomis dirba patys didžiausi NBA ar Eurolygos klubai, tiesiog ji yra labai supaprastinta ir kiekvienam treneriui prieinama“, – sakė M.Šernius.

 

„BasketMap“ – vaizdo įrašų redagavimo programa, kuri skirtą krepšinio rungtynių bei treniruočių vaizdo įrašų analizei, tačiau gali būti naudojama ir kitų sporto šakų vaizdo įrašams redaguoti. Tai puiki priemonė treneriams tobulėti patiems, o kartu tobulinti pačius pasiruošimo rungtynėms procesus, padėti detaliau ugdyti žaidėjų įgūdžius.

„BasketMap“ nuolatos atnaujinama papildomomis funkcijomis. Kurį laiką jaunimo rinktinių treneriai turėjo galimybę naudotis šios programos BETA versija. Šiuo metu ruošiami atnaujinimai, kurie leis treneriams žymėti įvairiais žymekliais ar tekstu pasirinktą vaizdo įrašo dalį. Ši funkcija treneriams leis tiksliau savo žaidėjams perteikti įvairius taktinius ir techninius žaidimo sprendimus, derinius, žaidėjų judėjimo kryptis ir pan.

 

Susiklosčius tokiai situacijai, kad krepšinio ir kitų sporto šakų treniruočių procesai sustojo, Lietuvos krepšinio federacija krepšinio treneriams suteiks galimybę visą balandžio mėnesį „BasketMap“ naudotis nemokamai ir paskirti tą laiką išsamiau susipažinti su programos teikiamomis galimybėmis.

 

Licenciją platina ir programinės įrangos priežiūros paslaugas teikia licencijuotas Lietuvos krepšinio federacijos partneris UAB „Optitecha“. Programinė įranga „BasketMap“ veikia tik „Windows“ operacinės sistemos aplinkoje.

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Olimpinis atrankos turnyras vyks 2021 m
2020 04 09
Rinktinė
FIBA nusprendė, jog birželį Kaune turėjęs vykti olimpinės atrankos krepšinio turnyras vyks 2021 metų birželio 22 – liepos 4 dienomis.
Lietuvis vadovaus legendiniam NBA klubui
2020 04 09
NBA
Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Artūras Karnišovas gavo svarbias pareigas legendiniame NBA klube „Chicago Bulls“.
FIBA nutarė: Europos vasara – be krepšinio
2020 04 08
Sprendimas
FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
 
Labiausiai slegia nežinomybė
2020 04 07
Situacija
Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valentinas Jeriomenko: „Vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą.“
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka
2020 04 08
Sprendimas
Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Sunkiasvoriui sportinis karantinas baigėsi
2020 04 09
Imtynės
Dėl olimpinio kelialapio kovoti nusiteikęs imtynininkas Mantas Knystautas džiaugiasi, kad turės laiko atsigauti po traumos.
Karatė treniruotės keliasi į internetą
2020 04 07
Karatė
Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.
Imtynininkų olimpinė atranka – 2021 metais
2020 04 07
Imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas priėmė pirmuosius sprendimus dėl atnaujinto 2020–2021 m. kalendoriaus.
 
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Šalį apvažiavo per mažiau nei 15 valandų
2020 04 09
Ketvirtąją karantino savaitę žinomas keliautojas ir žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyr. redaktorius Vitoldas Milius nusprendė pažymėti dar viena išvyka.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Reklama sporto šakai – vagystė
2020 04 09
Kuriozai
Iš laikraščio „Sportas“ archyvų: kaip Suomijos vandensvydininkai atsidūrė Lietuvos žiniasklaidos ir humoristų dėmesio centre.
Vandensvydininkas – kovos su virusu fronte
2020 04 07
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos vandensvydžio čempionas, gydytojas rezidentas Michailas Lapida: „ Kartais atrodo, kad lengva forma persirgau koronavirusą“.
D. Neverauskas Floridoje tęsia treniruotes
2020 04 06
Beisbolas
Ikisezoninėse rungtynėse žibėjusį beisbolininką Dovydą Neverauską sustabdė atidėtas MLB čempionatas.
 
Olimpinė diena birželį neįvyks
2020 04 09
Olimpinė diena
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nusprendė koreguoti didelės sporto šventės planus – „Olimpinė diena 2020“ birželio 13 dieną Vilniuje neįvyks.
Patvirtinta: olimpinių kelialapių nepraras
2020 04 09
Olimpinės žaidynės
TOK ekspertų grupė antradienį atsakė į sportininkams itin aktualų klausimą – buvo pakoreguoti olimpinių žaidynių atrankos sistemos principai.
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas