dancesport.lt 2020 m. kovo 26 d. 08:36 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Šokti galima ir namuose

Sportinių šokių pasaulis karantino sąlygomis: nuo nuotolinių šokių pamokų iki apsaugos medikams gamybos prestižiniuose kostiumų dizainerių salonuose.

Dizainerė Eglė Modzeliauskienė ir jos sportinių šokių kostiumų salone
LSŠF nuotr.
Dizainerė Eglė Modzeliauskienė ir jos sportinių šokių kostiumų salone
Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) atstovai žiniasklaidai teigia, kad turbūt viena iš pagrindinių federacijos užduočių šiuo metu yra palaikyti ir įkvėpti savo sportininkus, trenerius bei, suvienijus jėgas, išlikti sveikiems, apsaugoti kitus.

 

Visos varžybos yra atšauktos: todėl nėra aišku, kokiems startams ruoštis, kaip ir kiek sportuoti namuose – pasitelkus įvairių specialistų pagalbą, ieškoma atsakymų, kokius sprendimus šiuo metu būtų protingiausia pasirinkti profesionalams bei sportuojantiems vaikams. Ir nors neseniai trisdešimtmetį atšventusi LSŠF pirmą kartą susiduria su tokia situacija, federacijos atstovai sako, kad bendromis pastangomis tuos atsakymus rasti pavyks ir dar kartą pabrėžia, kad svarbiausia – likti sveikiems.

 

Nuotolinės šokių pamokos profesionalams ir mėgėjams

 

Jau dabar LSŠF treneriai pradėjo ruošti ir keistis nuotolinėmis vaizdo pamokomis federacijos platformose. „Iššūkiai kyla ne tik sportininkams, bet ir treneriams – mūsų sritis tokia, kad treniruotėse daug fizinio kontakto ir tarp sportininkų, ir su treneriu. Tad kaip dirbti nuotoliniu būdu, po vieną – dar tik mokomės: rengiame nuotolines pamokas, kuriomis dalinamės, o taip pat beveik kiekvienas klubas rengia tokias pamokas tik savo nariams pagal pavasario treniruočių planus.“ – pasakojo LSŠF Akademijos direktorius Martynas Kūra. Prie šio dalinimosi ir pagalbos vieni kitiems projekto žada prisidėti ir sportinių šokių specialistai iš užsienio, užsienyje gyvenantys, bet Lietuvoje išugdyti šokėjai, sportinių šokių pasaulio žvaigždės. Tikimasi, kad sportininkai projekto metu suras technikos, fizinio pasirengimo, psichologijos pamokų bei treniruočių, atitinkančių jų individualius poreikius bei meistriškumo lygį.

 

Šokėjai nepamiršta ne tik sportininkų, bet ir tiesiog judėti mėgstančių žmonių. LSŠF YouTube platformoje bei Facebook paskyroje šokių treniruočių ir aktyvaus judėjimo užduočių jau dabar gali rasti ir anksčiau niekada šios sporto šakos nebandę žmonės – yra parengta informacija ir kiekvieną dieną 14.30 val. pasiūloma išbandyti standartinius šokius, Lotynų Amerikos šokius, breiką, solo šokius damoms arba linksmus šokius vaikams. „Prisidedame kuo galime – jau turime ištikimų mūsų pamokų gerbėjų ratą ir jie įkvepia mus tęsti projektą bei ieškoti vis naudingesnės informacijos.“ – pasakojo LSŠF vadybininkė Diana Gornatkevičienė.


 

Sportinių šokių kostiumų dizainerės gamina apsaugas medikams

 

Sportinių šokių pasaulio atstovai yra pasiruošę padėti ne tik pamokomis, bet ir kitais šiuo metu gyvybiškai reikalingais dalykais. Kauno centre daug metų veikiantis prestižinis prabangių sportinių šokių kostiumų salonas pradėjo siūti apsauginius kostiumus Kauno medikams su stiprybės linkinčia raudona juostele. Čia daug įspūdingų, kristalais žėrinčių suknelių buvo nustumtos į šoną – visas „EM Couture“ kolektyvas parodė iniciatyvą ir šiuo metu siuva tik apsauginius kostiumus medikams. Pakalbinta salono įkūrėja ir dizainerė Eglė Modzeliauskienė nedaugžodžiavo: „Tiesiog aš labai dėkinga geriausioms mūsų meistrėms už supratimą ir atjautą“.

 

E. Modzeliauskienė ir jos vadovaujamos siuvimo meistrės net ir tokiomis sudėtingomis sąlygomis lieka ištikimos aukštajai madai – kiekvieną Kauno medikams skirtą kostiumą papuošia raudona juostele, taip palinkėdamos stiprybės ir sveikatos.

 

Klaipėdoje dirbanti sportinių šokių kostiumų ir prabangių vakarinių apdarų kūrėja, visą legendinę „Žuvėdrą“ rengusi Aina Zinčiukaitė kartu su savo meistrėmis taip pat neliko abejinga pavojaus žinutėms iš medikų. Jos įkurtos „Ainos studijos“ darbuotojos šiuo metu siuva taip reikalingas apsaugines kaukes Klaipėdos medikams.

 

Kaune ir Klaipėdoje intensyviai dirbančioms moterims atokvėpio minutes nuskaidrina klienčių palaikančios žinutės, skriejančios iš viso pasaulio.

 

Pasaulinė akcija #DontStopDancing

 

O kol treneriai ruošiasi bei dizaineriai pluša, jaunieji Lietuvos sportininkai prisidėjo prie Pasaulio sportinių šokių federacijos akcijos #DontStopDancing, raginančios šokti namuose ir gera nuotaika stiprinti imunitetą.

@jakublipowski

 

♬ Lucky Lips - Ruth Brown
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Olimpinis atrankos turnyras vyks 2021 m
2020 04 09
Rinktinė
FIBA nusprendė, jog birželį Kaune turėjęs vykti olimpinės atrankos krepšinio turnyras vyks 2021 metų birželio 22 – liepos 4 dienomis.
Lietuvis vadovaus legendiniam NBA klubui
2020 04 09
NBA
Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Artūras Karnišovas gavo svarbias pareigas legendiniame NBA klube „Chicago Bulls“.
FIBA nutarė: Europos vasara – be krepšinio
2020 04 08
Sprendimas
FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
 
Labiausiai slegia nežinomybė
2020 04 07
Situacija
Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valentinas Jeriomenko: „Vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą.“
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka
2020 04 08
Sprendimas
Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Sunkiasvoriui sportinis karantinas baigėsi
2020 04 09
Imtynės
Dėl olimpinio kelialapio kovoti nusiteikęs imtynininkas Mantas Knystautas džiaugiasi, kad turės laiko atsigauti po traumos.
Karatė treniruotės keliasi į internetą
2020 04 07
Karatė
Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.
Imtynininkų olimpinė atranka – 2021 metais
2020 04 07
Imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas priėmė pirmuosius sprendimus dėl atnaujinto 2020–2021 m. kalendoriaus.
 
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Šalį apvažiavo per mažiau nei 15 valandų
2020 04 09
Ketvirtąją karantino savaitę žinomas keliautojas ir žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyr. redaktorius Vitoldas Milius nusprendė pažymėti dar viena išvyka.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Reklama sporto šakai – vagystė
2020 04 09
Kuriozai
Iš laikraščio „Sportas“ archyvų: kaip Suomijos vandensvydininkai atsidūrė Lietuvos žiniasklaidos ir humoristų dėmesio centre.
Vandensvydininkas – kovos su virusu fronte
2020 04 07
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos vandensvydžio čempionas, gydytojas rezidentas Michailas Lapida: „ Kartais atrodo, kad lengva forma persirgau koronavirusą“.
D. Neverauskas Floridoje tęsia treniruotes
2020 04 06
Beisbolas
Ikisezoninėse rungtynėse žibėjusį beisbolininką Dovydą Neverauską sustabdė atidėtas MLB čempionatas.
 
Olimpinė diena birželį neįvyks
2020 04 09
Olimpinė diena
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nusprendė koreguoti didelės sporto šventės planus – „Olimpinė diena 2020“ birželio 13 dieną Vilniuje neįvyks.
Patvirtinta: olimpinių kelialapių nepraras
2020 04 09
Olimpinės žaidynės
TOK ekspertų grupė antradienį atsakė į sportininkams itin aktualų klausimą – buvo pakoreguoti olimpinių žaidynių atrankos sistemos principai.
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas