Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. kovo 25 d. 16:26 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Per metus – 84 renginiai

Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis: „Valandų mes neskaičiuojame“.

K.Levickis.
K.Levickis.
   
Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“ kitąmet minės savo 30-metį.  Sovietmečiu ši draugija buvo sujungta su „Žalgiriu“, o 1991-aisiais atsiskyrė – buvo įkurta sporto kubų sąjunga „Nemunas“.
 
„Turėjome vos tris sporto klubus – Smalininkuose, Joniškėlyje ir Vilniaus žemės ūkio buhalterinės apskaitos technikumo „Viltį“. Šių trijų sporto klubų pagrindu Žemės ūkio ministerijos iniciatyva įkūrėme naują „Nemuno“ sporto draugiją, kuri pasivadino Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“.

Įstojome į Tarptautinę kaimo sporto ir kultūros organizaciją ISCA, aktyviai dalyvaujame jos veikloje“, - sako Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininkas Kęstutis Levickis. 

„Nemunas" – kaimiškoji sporto asociacija. Kokia pagrindinė jos veikla?
Sovietmečiu buvo rengiamos nemuniečių spartakiados, didelis dėmesys buvo skiriamas didžiajam sportui, o dabar mūsų darbo profilis iš pagrindų pasikeitė: visas dėmesys sutelktas kaimo žmonių laisvalaikio paįvairinimui  per sporto ir kultūros renginius. 
 
Mūsų asociacijos nariai yra ne vien sporto, bet ir kultūros kolektyvai. Turėjome 132 juridinius ir 23 000 fizinių narių, o dabar jų skaičius sumažėjo – atitinkamai iki 82 ir 10 300. 

Priežastys įvairios: vieni nemokėjo nario mokesčio, kiti nedalyvavo mūsų renginiuose. Kaimas išsivažinėjo, mažėja jaunimo. 

Silpnoki mūsų kaimo sporto klubai, jie yra ne visų valdžių palaikomi ir  gyvena blogiau nei kaimo bendruomenės, kurios rašo įvairius projektus. 

Anksčiau, kai žemės ūkio mokyklos priklausė Žemės ūkio ministerijai, jose įkūrėme sporto klubus. 

Tačiau kai tos mokyklos prieš kokius 10 metų perėjo tuometės Švietimo ir mokslo ministerijos žinion, ji panaikino visus sporto klubus, kūno kultūros kabinetų vedėjų etatus, kaip ir visose vidurinėse mokyklose per savaitę teliko dvi kūno kultūros pamokos vietoje keturių, užklasinei kūno kultūros  veiklai nebeliko fakultatyvų.   

Dabar gyvenimas taip susiklostė, kad vėl tenka bendrauti su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Didelio jos dėmesio nejaučiame. 

Tačiau labai džiaugiamės, kad turime puikią rėmėją – Žemės ūkio ministeriją, kuri mums daug padeda, rūpinasi. 

O darbo mums netrūksta, užimti visi savaitgaliai, per metus organizuojame daugybę renginių.    

Suaugote su Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunu“, jam vadovaujate nuo 1991-ųjų. Ar esate kaimo žmogus?
Taip, esu kaimo žmogus. Gimiau Kelmėje, o dabar irgi gyvenu kaimiškoje vietoje - Vilniaus rajone, Zujūnuose.
 
1967-1968–aisiais dirbau Kelmės rajono Paprūdžių aštuonmetėje mokykloje anglų kalbos ir kūno kultūros mokytoju. 1974-1991 m. Žemės ūkio ministerijoje buvau metodininkas, vyresnysis ir vyriausiasis inspektorius, atsakingas už sportą, karinį parengimą. 1991-aisiais buvau išrinktas sporto kubų sąjungos „Nemunas“ pirmininku, vėliau tapau Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ valdybos pirmininku. 
 
Visą gyvenimą esu kaimiškajame sporte, mano santykiai su kaimu puikūs,  žmonės žinomi. Tačiau ateina nauja karta, darosi vis sunkiau.       

Jaunystėje sportavote?
Taip. Gimiau ir augau Kelmėje, buvau universalus sportininkas: bėgiojau 400 m nuotolį, žaidžiau futbolą, stalo tenisą, šachmatais.  
 
Kelmėje sporto mokyklos tada dar nebuvo, pagrindinis mano mokytojas buvo pusbrolis, gerai žinomas teniso entuziastas Romanas Paulauskas, su kuriuo gyvenome viename name. 

Studijuodamas Vilniaus pedagoginiame institute toliau lankiau lengvosios atletikos pratybas, 400 m distancijoje pelniau Lietuvos čempionato sidabro ir bronzos medalius. 

Mano sportininko karjera buvo trumpa, žaisdamas futbolą patempiau Achilo sausgyslę ir negalėjau bėgioti. 

Ar daug kuo skyrėsi ankstesnysis „Nemunas“ nuo dabartinio?
Sovietmečiu „Nemuno“ draugija buvo turtinga, išlaikoma valstybės. Tada  buvo tokia sistema: kovojama dėl įvairių statistinių duomenų,  pereinamųjų vėliavų, stengiamasi kuo pasirodyti per sąjungines „Urožajaus“ kaimo draugijos pirmenybes. 
 
Dabar pas mus viskas vyksta savanoriškais pagrindais, didžiausias dėmesys skiriamas kaimo žmonių užimtumui, jų sveikai gyvensenai. 

1995-aisiais Smalininkuose pirmieji Lietuvoje surengėme tarptautinį dviejų dienų sporto visiems festivalį, kuris turėjo didžiulį pasisekimą.  Nuo tų metų pas mus nebėra jokios komandinės įskaitos. 

Po to tarptautiniai festivaliai vyko Marijampolėje (2000 m.), kuriame dalyvavo 19 pasaulio šalių sportininkai, ir Anykščiuose (2005 m.). Jiems surengti pinigų gavome iš tarptautinės organizacijos ISCA ir Europos komisijos. 

2010-aisiais festivalis turėjo būti surengtas  Zarasuose, tačiau negavome finansavimo. 

Kilo diskusija, ar visus pinigus mums skirti vienam grandioziniam festivaliui, ar vietoje jo rengti daugiau mažesnių, kurie būtų labiau naudingi mūsų kaimo bendruomenėms. Nugalėjo pastarasis siūlymas. 

Daug kas jums pavydi, kad kaimo sportą remia Žemės ūkio ministerija ir asociacijai nereikia ieškoti pinigų kaip išgyventi. Netgi jūsų būstinė yra Žemės ūkio ministerijos patalpose.
ŽŪM yra mūsų asociacijos steigėja, mūsų prezidentai – arba Žemės ūkio ministrai, arba viceministrai. 
 
Žemės ūkio ministerija „Nemuną“ ir atkūrė tam, kad rūpintumės kaimo žmonių užimtumu, jų sveikata. Jau 20 metų ministerijai rašome projektus gauti finansavimą. 

Labai džiaugiamės, turėdami tokią puikų rėmėją, be ministerijos pagalbos nebūtume išgyvenę, nes niekas tiek daug neorganizuoja renginių kiek Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“.  

Lietuvos valstybės 100-mečio proga organizavome 100 renginių, o šiemet mūsų planuose – 84 renginiai. Šiemet gal jų tiek ir nepavyks surengti, korektyvas padarys koronaviruso pandemija, bet stengsimės įgyvendinti  savo užsibrėžtą tikslą. 

Esame patenkinti, kad Vyriausybės nutarimu pagal panaudą gavome patalpas Žemės ūkio ministerijoje. Į ministeriją atvažiuoja ūkininkai, rajono merai, jie žino, kur yra „Nemunas“ ir mus aplanko, su jais visada pabendraujame.     

Ankstesniais metais, kai dar nebuvo panaikintas Kūno kultūros ir sporto departamentas, iš jo gaudavome 30 proc. lėšų, o iš ŽŪM – 70 proc.

Kūno kultūros ir sporto departamentas buvo mūsų globėjas, mes visais klausimais galėjome ten kreiptis. Dabar sportą kuruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kuri, kaip minėjau, nelabai gilinasi į mūsų reikalus.


Tačiau praėjusiais metais iš Sporto rėmimo fondo savo veiklai ketveriems metams gavote 325 tūkst. eurų, dabar galite būti ramūs dėl tolesnės asociacijos veiklos.
Kitaip ir negalėjo būti, neįsivaizduoju, jeigu mes nebūtume gavę pinigų. Vertinti mūsų veiklą, su ja gerai nesusipažinus, yra sunku. 
 
Jeigu mums reikėtų gyventi vien iš Sporto rėmimo fondo skirtų pinigų, tai ilgai neišgyventume. Laimei, kad mūsų likimo valiai nepalieka ŽŪM. 

Mūsų asociacija, skirtingai nuo visų kitų, neturi teisės gauti kitų pajamų iš komercinės veiklos. Jeigu ja užsiimtume, turėtume užleisti savo patalpas.  

Priklausote Tarptautinei kaimo sporto ir kultūros organizacijai, ar iš jos gaunate finansinę paramą?
Esu šios organizacijos Baltijos šalių ambasadorius, mes pirmieji įstojome į šią organizaciją. Nuo 2000-ųjų aštuonerius metus buvau ISCA Vykdomojo komiteto narys. 
 
Nėra tų metų, kad iš šios neprofesionalaus sporto organizacijos ISCA, kurios ofisas yra Kopenhagoje, negautume paramos. Kaip partnerius, ši organizacija mus įtraukia į įvairius projektus. 
 
Pirmieji Lietuvoje pradėjome Judėjimo savaitės („Move Week“) renginius.  Per kitas programas atsirado kita europinė programa „BeActive“, kurioje irgi aktyviai dalyvaujame. 
 
ISCA parama mūsų projektams įgyvendinti nėra didelė – 3-5 tūkst. eurų kasmet. Dalyvaujame jų organizuojamuose seminaruose, konferencijose.  
 
Kasmet mūsų kaimo jaunimą, mūsų renginių savanorius siunčiame keturis mėnesius nemokamai mokytis į Daniją ir dalyvauti  jaunųjų lyderių mokymų programoje. 

Jau turime 48 jaunuolius ir merginas, kurie baigė tą mokyklą. Tarp jų – ir „Sveikas miestas“ vadovas Mantas Paulauskas, mano sūnus Mindaugas Levickis. 

Ankstesniais metais netgi rengdavome savo kursus, atrinkdavome 4-5 geriausius vykti mokytis į Daniją. 

Tačiau per pastaruosius penkerius metus neatsiranda norinčiųjų pasimokyti, praėjusiais metais į Daniją teišvyko vos du mūsų nemuniečiai.
 
Kokius pagrindinius nemuniečių vasaros ir žiemos renginius norėtumėte išskirti? 
Mūsų pagrindiniai renginiai prasideda nuo Sartų žirgų lenktynių, kurias organizuojame kartu su ŽŪM. Mes būname atsakingi už pačias varžybas. 
 
Mūsų pagrindiniai tradiciniai renginiai – kaimo mokymo įstaigų darbuotojų šventė, žiemos šventė Molėtų rajone Mindūnuose, kurią šiemet suspėjome surengti kovo 7 d., bet be sniego.. 

Labai populiarios tradicinės „Nemuno“ tinklinio taurės varžybos, kurios vyksta dvi dienas ir jose dalyvauja 8 moterų ir 8 vyrų komandos. 

Šiemet jos turėjo vykti kovo 27-28 d. Anykščiuose, tačiau nukeltos į gegužės mėnesį.

Tinklinis tarp kaimo jaunimo tapo viena populiariausių sporto šakų, nes krepšinio varžybų praktiškai nerengiame, 3x3 turnyras vyksta tik per festivalius. 

Rietave kasmet organizuojame jaunųjų tinklinio talentų varžybas, kur dažniausiai varžosi Žemaitijos komandos. 

Tradiciškai Palangoje balandžio mėnesį vyksta šachmatų varžybos, kuriose dalyvauja visų regionų atstovai. 

Mūsų jaunimas pamėgo festivalį sportas visiems Palangoje, kur nuolat  apgyvendiname 200 žmonių.
 
Populiarios ir tradicinės motokroso varžybos, kurios vyksta jau  daugiau kaip 20 metų. 

Daug emocijų sukelia  didžiausiais mūsų renginys - kaimo seniūnijų žaidynės Naisiuose. 

Tradicinėmis tampa ūkininkų šeimų varžybos pagal regionus, o baigiamosios kovos dvi dienas vyksta Palangoje. Kartu varžytis gali ir kaimo gyventojai.

Kasmet rengiame asociacijos metų konferencija, apdovanojame geriausią kaimo sporto klubą, bendruomenę, seniūniją, mokymo įstaigą. Šiemet nominacijos lapkričio mėnesį turėtų būti įteiktos Ukmergėje.             

Asociacijoje dirba vos porą žmonių, kaip pavyksta pakelti tokį didelį  krūvį?
Dirba buhalterė ir aš, o antraeilininku dirbantis mano sūnus Mindaugas padeda tvarkyti asociacijos svetainę. 
 
Dirbti padeda asociacijos taryba, kurioje – 11 žmonių. Kai vyksta mūsų kasmetinė konferencija, su jais aptariame kitų metų renginius.  

Didelis krūvis tenka mūsų buhalterei, kita jos vietoje būtų jau seniai pabėgusi. 

Visiems darbų per akis, tačiau darbo valandų niekas neskaičiuojame. Kiek reikia, tiek ir dirbame. 

Kuriose jūsų kaimo vietovėse labiausiai verda sportinis gyvenimas?
Aukštaitijos ir Žemaitijos regionuose: Anykščiuose, Zarasuose, Švenčionyse, Telšiuose, Rietave, Kelmėje, Šiaulių rajone. Aktyvus ir Dzūkijos regionas. 
 
Savo sporto bazių neturime, mūsų varžybos dažnai vyksta puikioje Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos bazėje, mus mielai priima kaimo turizmo sodybų šeimininkai.        

Dabar, kai per pasaulį ritasi koronaviruso pandemijos banga, kaip ji paveikė nemuniečių asociaciją?
Susijaukė visas mūsų varžybų tvarkaraštis, sustabdėme visus renginius. Su savo narėmis palaikome ryšį telefonu, internetu. 
 
Kai reikės pradėti startuoti, bus tikrai  sunku. Tačiau koronaviruso pandemija visą gyvenimą nesitęs, ateis toks metais, kai ji bus sustabdyta ir mūsų kaimo sportinis gyvenimas, įveikęs visus iššūkius, vėl atgys.

Viliamės, kad gegužės 8-9 d. Anykščiuose jau įvyks mūsų tinklinio turnyras, kuriame žais apie 160 tinklininkų.   

Šiemet vasario 27 d. jums sukako 70 metų, nesunku dirbti?
Šiemet galvoju baigti savo valdybos pirmininko karjerą, nes kai užsisėdi vienoje vietoje - nebūna labai gerai. 
 
Aktyviai ieškau žmogaus, kuris galėtų mane pakeisti, tęstų mano pradėtą darbą, ateitų su naujomis idėjomis. Tačiau asociacijos veikloje aš ir toliau dalyvausiu. 

Džiaugiuosi, kad tuometė ŽŪM valdžia palaikė kaimo sportą ir kartu su ja 1991-aisiais įkūrėme „Nemuną“, kuris gyvuoja ir šiandien, rengiasi švęsti   savo  30-metį. Kartu tą sukaktį dar paminėsiu, bet būsiu jau kaip pagalbininkas. 
  
   
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Olimpinis atrankos turnyras vyks 2021 m
2020 04 09
Rinktinė
FIBA nusprendė, jog birželį Kaune turėjęs vykti olimpinės atrankos krepšinio turnyras vyks 2021 metų birželio 22 – liepos 4 dienomis.
Lietuvis vadovaus legendiniam NBA klubui
2020 04 09
NBA
Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Artūras Karnišovas gavo svarbias pareigas legendiniame NBA klube „Chicago Bulls“.
FIBA nutarė: Europos vasara – be krepšinio
2020 04 08
Sprendimas
FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
 
Labiausiai slegia nežinomybė
2020 04 07
Situacija
Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valentinas Jeriomenko: „Vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą.“
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka
2020 04 08
Sprendimas
Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Sunkiasvoriui sportinis karantinas baigėsi
2020 04 09
Imtynės
Dėl olimpinio kelialapio kovoti nusiteikęs imtynininkas Mantas Knystautas džiaugiasi, kad turės laiko atsigauti po traumos.
Karatė treniruotės keliasi į internetą
2020 04 07
Karatė
Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.
Imtynininkų olimpinė atranka – 2021 metais
2020 04 07
Imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas priėmė pirmuosius sprendimus dėl atnaujinto 2020–2021 m. kalendoriaus.
 
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Šalį apvažiavo per mažiau nei 15 valandų
2020 04 09
Ketvirtąją karantino savaitę žinomas keliautojas ir žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyr. redaktorius Vitoldas Milius nusprendė pažymėti dar viena išvyka.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Reklama sporto šakai – vagystė
2020 04 09
Kuriozai
Iš laikraščio „Sportas“ archyvų: kaip Suomijos vandensvydininkai atsidūrė Lietuvos žiniasklaidos ir humoristų dėmesio centre.
Vandensvydininkas – kovos su virusu fronte
2020 04 07
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos vandensvydžio čempionas, gydytojas rezidentas Michailas Lapida: „ Kartais atrodo, kad lengva forma persirgau koronavirusą“.
D. Neverauskas Floridoje tęsia treniruotes
2020 04 06
Beisbolas
Ikisezoninėse rungtynėse žibėjusį beisbolininką Dovydą Neverauską sustabdė atidėtas MLB čempionatas.
 
Olimpinė diena birželį neįvyks
2020 04 09
Olimpinė diena
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nusprendė koreguoti didelės sporto šventės planus – „Olimpinė diena 2020“ birželio 13 dieną Vilniuje neįvyks.
Patvirtinta: olimpinių kelialapių nepraras
2020 04 09
Olimpinės žaidynės
TOK ekspertų grupė antradienį atsakė į sportininkams itin aktualų klausimą – buvo pakoreguoti olimpinių žaidynių atrankos sistemos principai.
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas