Dominykas Genevičius 2020 m. kovo 25 d. 12:10 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

„Impuls“ treniruotes perkėlė į virtualią erdvę

Karantinas – ne kliūtis fiziniam aktyvumui ir sportui. Tai įrodė sveikatingumo klubas „Impuls“, sujungęs trenerius ir sportuojančiuosius virtualiu ryšiu.

„Impuls“ treneriai.
Asmeninio albumo nuotr.
„Impuls“ treneriai.
   
„Impuls“ ėmė organizuoti ir transliuoti treniruotes nuotoliniu būdu. Socialiniame tinkle „Facebook“ profesionalūs treneriai gyvų transliacijų metu demonstruoja ir paaiškina įvairius pratimus.

Pratimai – tarsi iš grupinių treniruočių salės

„Impuls“ klubuose labai sparčiai populiarėja grupinės treniruotės. Pagal kiekvieno poreikius galima rinktis įvairiausius užsiėmimus - nuo pilateso ir jogos iki zumbos bei „Cross training“. Nors namuose sąlygos sudėtingesnės, „Impuls“ dauguma šių treniruočių perkėlė į interneto erdvę.
 
„Pirmas mūsų noras buvo suorganizuoti kuo įvairesnes treniruotes. Mūsų klientų ratas yra labai didelis, žmonės lanko skirtingas grupines treniruotes, o visiems norisi suteikti galimybes sportuoti namie. Iš kitos pusės - tai puiki proga žmonėms išbandyti kažką naujo. Kartais žmonės neateina išbandyti tam tikrų grupinių treniruočių pavyzdžiui dėl to, kad netinka laikas. Todėl e-treniruotės yra puiki galimybė išbandyti dominančius užsiėmimus“, - pasakojo „Impuls“ trenerė, užsiėmimų parinkime aktyviai dalyvaujanti Vilma Brinec.

Anot trenerės V.Brinec, labai svarbus yra socialinis ryšys su klientais.

„Žmonės, pamatę savo trenerius kitoje ekrano pusėje, susigrąžina motyvaciją sportuoti. Yra išlaikomas emocinis ryšys, kuris yra labai svarbus. Saviizoliacijos metu būtent sportas yra labai gera priemonė socialiniam ryšiui palaikyti“, - pridūrė trenerė.

Namuose esantiems žmonėms skirtos treniruotės yra kiek trumpesnės nei vykdavo salėse. Jokios ypatingos įrangos nereikia turėti, o jei norima pasisunkinti pratimus, tam tinkamų daiktų galima rasti kiekvieno iš mūsų namuose. Bet kokiu atveju, vien su savo kūno svoriu galima atlikti labai daug naudingų pratimų. 

„Turime lengvesnių arba greitesnių treniruočių, aktyvesnių arba lėtesnių. Šioje vietoje labai svarbu yra tai, kad visi, kurie visą laiką sportuodavo su treneriu, jie gali tiesiog tradiciškai atlikti savo treniruotę. Tiems, kurie nėra iki šiol sportavę, būtų labai gerai pradėti nuo lengvesnių treniruočių, tokių kaip joga, „Slow&Strong“, „Movement“, kurios šiek tiek paruoš kūną. Sportas stiprina imunitetą, bet per stiprus sportas jį silpnina. Svarbu nepasidaryti sau meškos paslaugos. Žinoma, yra kai kurių niuansų, kurių negalime perkelti į namų sąlygas, tačiau kartais mėginsime apeiti sistemą. Pavyzdžiui, turėsime bokso treniruotę be bokso pirštinių“, - šypsojosi „Impuls“ trenerė V. Brinec.

Treniruotėms – puodai ir kuprinės

Filmuodami treniruotes namuose, „Impuls“ treneriai sugalvoja įvairiausių priemonių, padedančių paįvairinti sporto procesą. Štai didžiulę treniravimo patirtį sukaupusi Agnė Buta sugalvojo pratimus panaudojant puodus. 
 
„Kadangi dabar dauguma esame namuose ir neturime ką veikti, tai e-treniruotės yra puikus būdas pradėti rūpintis savimi. Sportas gerina medžiagų apykaitą, nuotaiką, o to mums šiuo metu labai trūksta. Namai yra tikra sporto salė, nes bet kurį buities įrankį galima panaudoti treniruotėje. Esu dariusi treniruotę su šaukštais, su šluota ir pan. Bet kuris saugus įrankis gali būti naudojamas", - paaiškino trenerė.

Pasak trenerės A. Butos, žmonės teigiamai reaguoja į įvykusias treniruotes, reiškia labai didelį susidomėjimą bei nekantrauja kitų išbandymų.
 
„Impuls“ trenerė Jekaterina Komisarova pademonstravo, kaip galima dirbti su svoriais naudojant kuprinę su knygomis. Treniruotėse galima vietoj svarmenų naudoti ir vandens buteliukus. „Impuls“ pažada, kad įdomių treniruočių laukia dar ne viena.


Trenerė A. Buta pataria atkreipti dėmesį į tai, kad mažiau patyrę ar visai sportu nesidomėję žmonės namuose gali daryti klaidas.
 
„Namuose, kaip ir salėje, labai svarbus yra apšilimas. To, tikiuosi, žmonės neužmiršta. Taip pat labai svarbu prasitempti po treniruotės. Dėl viso kito, tai treneriai, dirbantys „online“, sudaro protingas ir saugias treniruotes. Sukontroliuoti žmones kitoje ekrano pusėje yra sudėtinga, bet mes stengiamės nuolat aiškinti, kokia turi būti taisyklinga padėtis, kaip viską tiksliai atlikti“, - pridūrė „Impuls“ trenerė A. Buta.
 
A. Butos treniruotė naudojant natūralius gyvūnų judesius:


 
Treniruotė – namo kieme

Vilniuje, šalia „Impuls“ klubo esančiame Trinapolio gatvės namo vidiniame kieme, praėjusią savaitę įvyko unikali treniruotė. Treneris Tomas Kizelis kvietė visus namo gyventojus išeiti į balkonus ir atlikti treniruotę neišeinant iš savo namų.
 
Nors buvo baiminamasi, kad ši idėja gali nepasiteisinti ir treneris liks sportuoti vienas, balkonuose vienas po kito atsirado žmonės, greitai įsijautę į treniruotės procesą.

„Iš karto sutikau tokiai idėjai, nes tai daryti man yra labai smagu. Mankštinti, skleisti judėjimo idėją yra mano darbas, kuris man labai patinka. Bijojau, kad visi tik filmuos ir sportuosiu vienas (juokiasi, - red. past.). Nors ir būtų buvęs vienas žmogus - sportininkas, vis tiek jam būčiau pravedęs visą treniruotę. Akcentavau pratimus visam kūnui, nes šiuo metu žmogus labai sustingęs ir gali būti nejudrus. Dėl to, mano manymu, treniruoti mažas raumenų grupes nebūtų naudinga. Orientavausi į nugaros, krūtinės, šlaunų, sėdmenų ir pilvo preso raumenis. Tokios treniruotės skirtos visiems, kas turi valios ateiti ir pasportuoti. Visada yra pratimų palengvintų variacijų, todėl jos tinka įvairaus fizinio pasiruošimo žmonėms“. - pasakojo treneris T. Kizelis.


Treneris  taip pat pabrėžė judėjimo ir sporto svarbą karantino metu. Tai ne tik naudinga kūnui, bet ir padeda išvengti streso.
 
„Matosi, kad žmonėms trūksta mankštos, judesio, pramogų ir yra labai daug streso. Taisyklingas judesys padeda kontroliuoti svorį, o fizinis aktyvumas yra viena iš veiksmingiausių strategijų stresui įveikti. Taip pat mankšta turi labai daug pliusų mūsų kūnui, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemos suaktyvinimui“, - pabrėžė „Impuls“ treneris.

„Impuls“ e-treniruočių tvarkaraštį galima rasti impuls.lt arba Facebook paskyroje. Planuojama, kad užsitęsus karantinui, treniruotės taip pat bus pratęstos ir ateityje.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Olimpinis atrankos turnyras vyks 2021 m
2020 04 09
Rinktinė
FIBA nusprendė, jog birželį Kaune turėjęs vykti olimpinės atrankos krepšinio turnyras vyks 2021 metų birželio 22 – liepos 4 dienomis.
Lietuvis vadovaus legendiniam NBA klubui
2020 04 09
NBA
Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Artūras Karnišovas gavo svarbias pareigas legendiniame NBA klube „Chicago Bulls“.
FIBA nutarė: Europos vasara – be krepšinio
2020 04 08
Sprendimas
FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
 
Labiausiai slegia nežinomybė
2020 04 07
Situacija
Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valentinas Jeriomenko: „Vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą.“
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka
2020 04 08
Sprendimas
Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Sunkiasvoriui sportinis karantinas baigėsi
2020 04 09
Imtynės
Dėl olimpinio kelialapio kovoti nusiteikęs imtynininkas Mantas Knystautas džiaugiasi, kad turės laiko atsigauti po traumos.
Karatė treniruotės keliasi į internetą
2020 04 07
Karatė
Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.
Imtynininkų olimpinė atranka – 2021 metais
2020 04 07
Imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas priėmė pirmuosius sprendimus dėl atnaujinto 2020–2021 m. kalendoriaus.
 
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Šalį apvažiavo per mažiau nei 15 valandų
2020 04 09
Ketvirtąją karantino savaitę žinomas keliautojas ir žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyr. redaktorius Vitoldas Milius nusprendė pažymėti dar viena išvyka.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Reklama sporto šakai – vagystė
2020 04 09
Kuriozai
Iš laikraščio „Sportas“ archyvų: kaip Suomijos vandensvydininkai atsidūrė Lietuvos žiniasklaidos ir humoristų dėmesio centre.
Vandensvydininkas – kovos su virusu fronte
2020 04 07
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos vandensvydžio čempionas, gydytojas rezidentas Michailas Lapida: „ Kartais atrodo, kad lengva forma persirgau koronavirusą“.
D. Neverauskas Floridoje tęsia treniruotes
2020 04 06
Beisbolas
Ikisezoninėse rungtynėse žibėjusį beisbolininką Dovydą Neverauską sustabdė atidėtas MLB čempionatas.
 
Olimpinė diena birželį neįvyks
2020 04 09
Olimpinė diena
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nusprendė koreguoti didelės sporto šventės planus – „Olimpinė diena 2020“ birželio 13 dieną Vilniuje neįvyks.
Patvirtinta: olimpinių kelialapių nepraras
2020 04 09
Olimpinės žaidynės
TOK ekspertų grupė antradienį atsakė į sportininkams itin aktualų klausimą – buvo pakoreguoti olimpinių žaidynių atrankos sistemos principai.
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas