kaunashockey.lt 2020 m. kovo 24 d. 11:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

P.Nausėda nematė „Hockey Punks“ finale

Į finalą patekusios, bet galimybės iškovoti auksą negavusios „Kaunas Hockey“ ekipos vadovas Petras Nausėda: „Mes ruošėmės kovoti prieš „Geležinį vilką“.“

P.Nausėda.
kaunashockey.lt nuotr.
P.Nausėda.
Ledo ritulio sezonas Lietuvoje oficialiai baigėsi – kovo 20 d. asociacija „Hockey Lietuva“ priėmė sprendimą nebetęsti šių metų čempionato ir neskelbti jo nugalėtojų. Vietą finale užsitikrinusi reprezentacinė Kauno miesto komanda „Kaunas Hockey“ turėjo šansą savo medalių kolekciją papildyti auksu, bet čempioniški jausmai nukelti ateitin. Apie šiuos metus ir situaciją sporte pasakoja reguliarųjį sezoną pirmoje turnyrinės lentelės vietoje baigusios komandos vadovas Petras Nausėda.
 
Kaip vertinate jau pasibaigusį ledo ritulio sezoną? Kurias rungtynes buvo galima žaisti kitaip, kokių sprendimų buvo galima priimti tam tikru laiku?
Mano nuomone, tai geriausias „Kaunas Hockey“ sezonas per trejus metus, t.y. nuo įkūrimo pradžios. Paaugome kaip klubas (struktūra), komanda buvo puikiai suformuota. Žaidėjai viso sezono metu buvo labai pozityvūs, darbingi per treniruotes ir be galo atsidavę rungtynėse, daug dėmesio skyrė bendravimui su fanais. Nėra sprendimų, dėl kurių gailimės sezono metu. Gal buvo momentų kur galėjome padaryti šiek tiek geriau ar kiek kitaip, bet tie sprendimai mus padarė tik stipresniais galutinėje stadijoje.
 
Dvi komandos Kaune – tai privalumas miestui, visai lygai?
Miestas turi vieną klubą. Antras klubas, debiutavęs šiame sezone, buvo bendras Kauno ir Klaipėdos mokyklų junginys, kad ir kaip keistai tai skambėtų šalies aukščiausioje lygoje. Žinoma, iniciatoriai ir rėmėjai yra šaunuoliai, kad stengiasi suburti ir judėti kažkuria linkme į priekį. Jei krepšinio šalyje miestai turi po vieną reprezentacinį klubą ir daugelis jų susiduria su biudžeto formavimo iššūkiais, rungtynių lankomumu, tai ką jau kalbėti apie ledo ritulį. Ledo ritulio klubams reikia nuoseklaus organinio augimo. To siekia mūsų klubas.
 
Nors vietą finale užsitikrino tik „Kaunas Hockey“, įdomi nuomonė – su kuo būtų buvę smagiausia susikauti dėl aukso medalio? Kuri Vilniaus komanda šį sezoną, o ir pusfinalio kovoje, darė geresnį įspūdį?
Atvirai pasakius mes ruošėmės kovoti prieš „Geležinį vilką“. Nors „Hockey Punks“ save matė finale, tačiau pusfinalyje jie žaidė gana išsigandusį žaidimą, susidarė vaizdas, kad jie labiau bijojo pralaimėti, nei buvo pasiruošę laimėti. Vilkai atrodė kur kas gyviau, agresyviau. Bet kokiu atveju galiu atsakyti tik už „Kaunas Hockey“ – mes būtume bet kurią komandą įveikę per pirmas tris rungtynes.
 
Kaip vertinate asociacijos sprendimą neskelbti lygos čempionų, kitaip nei, tarkime, LKL, kur karūnuoti reguliariojo sezono lyderiai? Ar tai sporto šakos specifika, ar kiti dalykai?
Kiekviena organizacija visų pirma yra žmonės, kurie už jos stovi ir priima sprendimus. Ne vienam buvo keista, kai Lietuvos sporto top lygos LKL, NKL priėmė vienus sprendimus, o mes pavyzdžių ieškojome užsienyje. Žinoma, klubui labai apmaudu. Būtų skaudėję tik tiems, kas liko mums už nugaros dėl teorinių galimybių bus aplenkti, o dabar sopa tik mums.
 
Ar pasiteisino šiemet komandos atnaujinimas jaunais perspektyviais legionieriais, taip pat Lietuvos jaunimu? 
Komanda tikrai buvo puiki. Legionieriai pateisino lūkesčius šimtu procentų – buvo lyderiai ir aikštėje, ir už aikštės ribų pasirodė kaip tikrai šaunūs vyrukai. Senbūviai aitidirbo šimtu procentų, prisijungė sezono pradžioje keletas naujų Lietuvos žaidėjų, treneris darė darbą, kurį reikėjo daryti, turėjome gana ilgą suolelį. Džiugu, kaip jaunimas pasitempė sezono metu. Tai natūralūs dalykai, kai aplink buriasi geri žmonės su geru požiūriu, pozityvumu ir darbštumu.

 
Ledo ritulio sezonas baigėsi netikėtai anksti, kaip ir kitų sporto šakų, o kur dar atšaukti ar nukelti tarptautiniai turnyrai. Kaip manote, kokį tiesioginį poveikį ledo rituliui Lietuvoje turės viruso plėtra, karantinas ir iš to išplaukiančios pasekmės? Galbūt situacija ne tokia sudėtinga, kaip krepšinio ar futbolo pasaulyje?
Manau, visi be išimties pajusime pasekmes, tik kokio dydžio jos bus, priklauso nuo esamos situacijos trukmės. Verslas jau dabar susiduria su sunkumais, savivaldybės patiria išlaidas, kurių tikrai neplanavo, taip pat prastėjant ekonominei situacijai trauksis ir jų biudžetai. Sportininkams gyvenant be įprastos infrastruktūros (salės uždarytos), namų sąlygomis, natūralu, kad fizinės galimybės prastės. Bet svarbiausia šiandien visiems būti atidiems, saugoti save ir artimuosius, o kai viskas praeis grįšime I savo vėžes.
 
Ledo ritulio bendruomenę auginate nuo mažiausių. Kaip sekasi „Kaunas Hockey“ akademijai? Kokį ledo ritulio stilių, kokius principus diegiate Kaune? Iš ko įkvėpimo semiasi vaikų treneriai? Ar noriai berniukus ir mergaites atveda tėvai?
Žinoma, džiaugiamės, kad mažais žingsneliais akademijos veikla juda į priekį. Miestas. kaip bebūtų, dar tik susipažįsta su tikresniu ledo rituliu, o dėl vaikų konkuruoti reikia tradiciškai su stipriausiomis kitomis sporto šakomis. Mes akcentuojame ir savo veiklą kreipiame tik remiantis šiuolaikinėmis pripažintomis ledo ritulio metodikomis, daug dėmesio skiriame bendravimui su treneriais, vaikais ir jų tėveliais.
 
Apskritai noriu pasidžiaugti, kad iniciatyvos dygsta pačioje bendruomenėje. Nuo sausio ledo arenoje treniruojasi moterų komanda, miesto aikštėse renkasi inline ledo ritulio aistruoliai su riedučiais. Norisi tikėti, kad bent jau netiesioginės įtakos ar motyvacijos tam turi „Kaunas Hockey“ veikla ir pasiekimai. 
 
Vyksta naujos ledo arenos statybos. Ar palaikote dėl to kontaktą su Kauno savivaldybe? Kokį jaučiate miesto požiūrį į šią sporto šaką, jos ateitį?
Kauno miesto savivaldybė finansuoja „Kaunas Hockey“ reprezentacinę komandą bei akademijos veiklą, tad abipusis ryšys vyksta nuolatos. Asmeniškai kaip klubo vadovas džiaugiuosi skirtingų savivaldybės atstovų požiūriu į sportą apskritai. Visada stengiuosi neperžengti ribos, bet labai džiaugiuosi, kad miestas priima kartais ir ne geriausias žinias, įsiklauso į siūlymus, pastabas, ką bendrai galime gerinti, kuria linkme kreipti situaciją vaikų, jaunimo sporte. O dėl arenos – tai geriausia tema ir laukiamas objektas. Visai Kauno bendruomenei.
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Treniruotės su rinktinių treneriais
2020 04 06
Krepšinis
Lietuvos krepšinio federacija, šalies rinktinių treneriai bei žaidėjai kviečia visus elgtis atsakingai ir jungtis prie iniciatyvos #LikNamie.
Virtualiame NBA žaidime liko be pergalių
2020 04 06
E-Sportas
NBA organizuojamame virtualaus krepšinio turnyre savo jėgas išbandė ir lietuvis Domantas Sabonis.
„Ryto“ dovana – 1000 litrų vandens
2020 04 04
Dovana
Prie pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ prisidedantis Vilniaus „Rytas“ skyrė vieną toną litrų vandens Lietuvos medikams.
 
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Bokso varžybos stabdomos iki rugpjūčio
2020 04 06
Boksas
Europos bokso konfederacija (EUBC) paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos visos tarptautinės bokso varžybos Europoje stabdomos iki rugpjūčio mėnesio.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas