ltok.lt 2020 m. kovo 22 d. 22:08 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

IOC prabilo apie Tokijo žaidynių atidėjimą

Tarptautinis olimpinis komitetas per 4 savaites priims Tokijo olimpinių žaidynių likimą: bus svarstomas ir datos pakeitimas.

Neaišku, ar olimpinės žaidynės prasidės laiku.
pliadisfoto.com nuotr.
Neaišku, ar olimpinės žaidynės prasidės laiku.
   
Siekdamas apsaugoti visų susijusių asmenų sveikatą ir prisidėti prie pastangų suvaldyti viruso COVID-19 plitimą, Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) Vykdomasis komitetas (VK) šiandien paskelbė, kad TOK paspartins Tokijo 2020 olimpinių žaidynių scenarijų planavimą. 
 
Šie scenarijai susiję su žaidynių esamų veiksmų planų pradėti žaidynės 2020 m. liepos 24 d. modifikavimu, o taip pat su žaidynių pradžios datos pakeitimais. Šis žingsnis padės tiksliau įvertinti itin greit besikeičiančią sveikatos situaciją visame pasaulyje ir Japonijoje. Taip pat juo bus grindžiami visi sprendimai, geriausiai atitinkantys sportininkų ir visų kitų susijusių asmenų interesus. 
 
Viena vertus, situacija Japonijoje reikšmingai gerėja, o žmonės jaučiasi pasiruošę svetingai priimti olimpinį deglą. Tai gali sustiprinti IOC pasitikėjimą Japonija kaip žaidynių rengėja, tad IOC galėtų, laikydamasis tam tikrų saugumo apribojimų, surengti žaidynes šalyje ir tuo pat metu nepažeisti savo nuostatos apsaugoti visų susijusių asmenų sveikatą. 
 
Kita vertus, įvairiuose žemynuose ir šalyse itin sparčiai daugėja naujų viruso COVID-19 atvejų ir protrūkių. Dėl šios priežasties Vykdomasis komitetas nusprendė, kad IOC privalo žengti kitą su scenarijų planavimu susijusį žingsnį. 
 
Tikėtina, kad dalies žaidynėms būtinų arenų nebebus įmanoma naudoti. Kadangi viešbučiuose jau rezervuoti milijonai nakvynių, situaciją suvaldyti itin sudėtinga ir gali tekti atitinkamai pritaikyti mažiausiai 33 olimpinių sporto šakų tarptautinius varžybų kalendorius. Tai vos keli iš daugybės iškilusių iššūkių.

 
Todėl skirtingų scenarijų analizei būtinas visiškas Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto, Japonijos valdžios institucijų ir visų tarptautinių federacijų (TF) ir nacionalinių olimpinių komitetų (NOK) pasišventimas ir bendradarbiavimas. Maža to, būtina užtikrinti aktyvų bendradarbiavimą su oficialiais transliuotojais ir mūsų IOC partneriais-rėmėjais kaip dalį jų nuolatinės ir itin vertinamos paramos olimpiniam judėjimui, o taip pat su visais žaidynių partneriais, tiekėjais ir rangovais. Įkvėptas olimpinių suinteresuotųjų šalių bendro pasišventimo olimpinėms žaidynėms ir atsižvelgdamas į blogėjančią pasaulinę situaciją, IOC VK šiandien inicijavo tolesnį IOC scenarijų planavimo žingsnį. 
 
IOC, itin glaudžiai bendradarbiaudamas su Tokijo olimpinių žaidynių organizaciniu komitetu, Japonijos valdžios institucijomis ir Tokijo valdžia, pradės išsamų svarstymą, kad galutinai įvertintų itin sparčius pasaulinės sveikatos situacijos pokyčius ir jų poveikį olimpinėms žaidynėms, įskaitant žaidynių atidėjimo scenarijų. IOC tvirtai tiki, kad šie svarstymai bus baigti per ateinančias keturias savaites ir yra itin dėkingas už Nacionalinių olimpinių komitetų ir tarptautinių federacijų solidarumą, partnerystę palaikant sportininkus ir adaptuojant žaidynių planavimą.
 
IOC VK primygtinai pabrėžia, kad Tokijo olimpinių žaidynių atšaukimas neišspręstų jokių problemų ir niekam neatneštų jokios naudos. Dėl šios priežasties atšaukimo galimybė darbotvarkėje nenumatyta.
 
Po VK posėdžio IOC prezidentas Thomas Bachas raštu kreipėsi į pasaulinę sportininkų bendruomenę, kad išsamiai paaiškintų IOC poziciją. 
 
Savo laiške T. Bachas dar kartą pabrėžė, kad svarbiausia – apsaugoti visų su viruso plitimo suvaldymu susijusių ir prie jo prisidedančių asmenų sveikatą, ir teigė: „Žmonių gyvybės yra svarbesnės už bet kokius kitus dalykus, įskaitant žaidynių rengimą. IOC nori būti sprendimo dalimi. Dėl šios priežasties pabrėžtinai laikomės esminės nuostatos apsaugoti visų susijusių asmenų sveikatą ir prisidėti prie viruso plitimo suvaldymo. Tikiuosi, jog viltis, kurią išreiškė tiek daug viso pasaulio sportininkų, nacionalinių olimpinių komitetų ir tarptautinių federacijų ir dėl kurios dedame visas pastangas, bus įgyvendinta, ir kad šio tamsaus tunelio, kuriuo keliaujame visi kartu net nematydami jo pabaigos, gale švies olimpinė liepsna.“
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Treniruotės su rinktinių treneriais
2020 04 06
Krepšinis
Lietuvos krepšinio federacija, šalies rinktinių treneriai bei žaidėjai kviečia visus elgtis atsakingai ir jungtis prie iniciatyvos #LikNamie.
Virtualiame NBA žaidime liko be pergalių
2020 04 06
E-Sportas
NBA organizuojamame virtualaus krepšinio turnyre savo jėgas išbandė ir lietuvis Domantas Sabonis.
„Ryto“ dovana – 1000 litrų vandens
2020 04 04
Dovana
Prie pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ prisidedantis Vilniaus „Rytas“ skyrė vieną toną litrų vandens Lietuvos medikams.
 
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Bokso varžybos stabdomos iki rugpjūčio
2020 04 06
Boksas
Europos bokso konfederacija (EUBC) paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos visos tarptautinės bokso varžybos Europoje stabdomos iki rugpjūčio mėnesio.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas