bckibirkstis.lt 2020 m. kovo 19 d. 17:17 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Titulas džiaugsmo neteikia

Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandai šis sezonas lyg sūpynės.

Moterų krepšinis
Augusto Didžgalvio nuotr.
Moterų krepšinis

Sėkmingą žaidimą keitė pralaimėjimai, geras atkarpas – blogos, vyko trenerių pasikeitimas ir, galiausiai, Lietuvos čempionato titulas, kuris, tiesa, buvo laimėtas ne aikštėje, o ant popieriaus.


Dėl koronaviruso šalies pirmenybės buvo stabdomos, o geriausią rezultatą turėjusi „Kibirkšties-MRU“ komanda pripažinta nugalėtoja. Vilniaus klubas Lietuvos čempionate buvo iškovojęs 11 pergalių, nepatyręs pralaimėjimų ir užtikrintai žygiavo pirmoje vietoje.


Kiek sunkiau sekėsi kituose frontuose. Karalienės taurės finale Klaipėdoje vilnietės nusileido Kauno „Aisčių“ komandai. Joms buvo patirtas pralaimėjimas ir Baltijos lygos pusfinalyje, kur nebeatsigavusi „Kibirkšties-MRU“ komanda užėmė vos 4-ą vietą.


Europos moterų krepšinio lygos Lietuvos klubas, B grupėje, pasiekė 2 pergales, patyrė 5 nesėkmes ir nepateko į atkrintamas kovas.


Apie keisčiausią sezoną karjeroje, „Kibirkšties-MRU“ komandą, dublerių žaidimą aukščiausioje lygoje ir ateitį, bckibirkstis.lt interviu su ekipos vadovu Dainiumi Virbicku.


– Dainiau, nelauktai pasibaigė 2019-2020 metų sezonas. Kaip jį įvertintumėte?, – bckibirkstis.lt paklausė „Kibirkšties-MRU“ direktoriaus.


– Ko gero, vertinčiau patenkinamai. Sezono pradžioje lūkesčiai buvo didesni tiek Europos lygoje, tiek Baltijos čempionate, tiek Karalienės taurėje. Sakyčiau, labai keistas sezonas. Dešimtbalėje sistemoje galėčiau įverti šešiais ar septyniais.


– Lietuvos čempionato nugalėtojų titulas iškovotas „ant popieriaus“. Ar jis teikia džiaugsmo?


– Čempionių titulas neteikia džiaugsmo nei krepšininkėms, nei treneriams, nei man vadovui. Visi tai puikiai suprantame, daug maloniau ir daugiau emocijų, kai titulas iškovojamas aikštėje.


– Kaip iki šiol akimirkos įvertintumėte pasirodymą Lietuvos čempionate?


– 11 pergalių iš eilės yra labai geras rezultatas. Aš net neabejoju, kad būtume iškovoję aukso medalius ir aikštėje. Manau, tą patį galvojo ir Kauno komanda. Kitos ekipos irgi norėjo pateikti siurprizus.


– Kodėl nepasisekė Karalienės taurės finale?


– Sunku pasakyti kas nutiko. Komanda atrodė nepanaši į save, rungtyniavo gerokai žemiau savo galimybių. Jau du sezonus komandą persekioja kažkoks užkeikimas, ypač rungtynėse, kur viskas sprendžiasi viename susitikime.


– Antrus metus iš eilės Karalienės titulas pareikalauja „trenerio galvos“. Bandymas išsaugoti sezoną?


– Taip susiklostė aplinkybės, abiem atvejais, kai kas pasiteisino, kai kas ne. Nesinori ieškoti kaltų, tiesiog, reikia įvertinti situaciją, įsivertinti save. Tiek treneriai, tiek žaidėjos, tiek aš, turime pažiūrėti kas padarė ne viską ar priėmė blogus sprendimus. Dar negimė neklystantis žmogus. Koją mums kišo ir to pačio branduolio kelis metus nebūvimas. Komanda pasikeitė labai daug ir krepšininkėms tikrai reikėjo nemažai laiko suprasti viena kitą.


– Jeigu prisimintume Baltijos lygos pusfinalį. Kas lėmė pralaimėjimą ten?


– Pusfinalyje komanda žaidė jau daug geriau nei Karalienės taurės finale. Šis pusfinalis mums buvo kaip finalas. Abi komandos buvo vertos pergalės, mes ją jau beveik turėjome rankose, tačiau viena taktinė klaida lėmė tai, kad rezultatas buvo išlygintas, o paskui vyko trys pratęsimai, kur sėkmė labiau lydėjo Kauno komandą. Dėl tos klaidos labai išgyveno treneris, bet sporte visko būna, o treneriui bus pamoka tobulėjimui. Rungtynėse dėl trečios vietos pristigo fizinių ir psichologinių jėgų. Prie nesėkmės prisidėjo ir latvių finalinio ketverto sudarytas grafikas, kuris buvo savų komandų naudai, teisėjavimas irgi neblizgėjo, ypač tada, kai įvyko rungtynių lūžis.


– Jeigu pakalbėtume pasirodymą Europos lygoje?


– Mūsų pogrupis buvo stipresnis, tačiau pasirodymas buvo blankus. Turėjome traumų, ligų. Trūko ir dar vienos aukštos krepšininkėms, kad galėtume sėkmingai varžytis su galingomis ekipomis.


– Šį sezoną aukščiausioje lygoje debiutavo ir „Kibirkšties-VKM“ komanda. Per 11 rungtynių pergalių nebuvo pasiekta. Kaip vertinate dublerių pasirodymą?


– Vertinu tikrai gerai. Esu labai dėkingas jaunoms merginoms, kad jos nepabūgo rungtyniauti A divizione. Dėl to jos vertos daug pagyrimų ar net medalių už drąsą, kaip ir trenerė, kuri su jomis dirbo. Buvo tikrai sunku joms tiek psichologiškai, tiek fiziškai, bet tik taip gali tobulėti jaunimas, norintis siekti aukštesnės karjeros.


– Kaip komanda progresavo?


– Nelabai žinojome kaip viskas klostysis, kas laukia šios komandos čempionate. Pradžioje buvo labai sunku, bet visi specialistai atkreipė dėmesį, jaunos žaidėjos tobulėjo tiek individualiai, tiek komandiniame žaidime. Čia stebuklų nebūna, proceso nepaspartinsi, kad ir kaip labai norėtum – reikia daugiau laiko.


– Kas laukia „Kibirkšties“ komandų toliau?


– Visi stebime situaciją pasaulyje ir Lietuvoje. Kol situacija neaiški, apie ateitį sunku kalbėti. Paskelbus apie čempionato nutraukimą, buvome susitikę su merginomis, pasikalbėjome, aptarėme situaciją. Visoms rekomenduojama sportuoti kiek įmanoma individualiai ir saugiai. Fizinio paruošimo treneris veda joms suplanuotas treniruotes internetu.


– Ar bus lygos apdovanojimai?


– Buvo planuojama lygos uždarymo šventė ir medalių įteikimai. Kaip bus dabar, ir jei bus, neaišku, reikia palaukti Lietuvos krepšinio federacijos sprendimo, kurį padiktuos viruso stabdymas.

Daugiau naujienų iš kategorijos Krepšinis
KOMENTARAI
 
 
 
Olimpinis atrankos turnyras vyks 2021 m
2020 04 09
Rinktinė
FIBA nusprendė, jog birželį Kaune turėjęs vykti olimpinės atrankos krepšinio turnyras vyks 2021 metų birželio 22 – liepos 4 dienomis.
Lietuvis vadovaus legendiniam NBA klubui
2020 04 09
NBA
Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Artūras Karnišovas gavo svarbias pareigas legendiniame NBA klube „Chicago Bulls“.
FIBA nutarė: Europos vasara – be krepšinio
2020 04 08
Sprendimas
FIBA Europe valdybos posėdyje buvo patvirtinta, kad šią vasarą turėję vykti Europos jaunimo krepšinio čempionatai yra atšaukiami ir nevyks.
 
Labiausiai slegia nežinomybė
2020 04 07
Situacija
Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valentinas Jeriomenko: „Vis dar tikiu, kad spėsime sužaisti visą čempionatą.“
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
Sustabdyta lengvaatlečių olimpinė atranka
2020 04 08
Sprendimas
Lietuvos lengvaatlečių reakcija į sprendimą skirtinga: vieni nebemato prasmės ruoštis sezonui, kiti kalba apie papildomą progą atsigauti ir rekordus.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Sunkiasvoriui sportinis karantinas baigėsi
2020 04 09
Imtynės
Dėl olimpinio kelialapio kovoti nusiteikęs imtynininkas Mantas Knystautas džiaugiasi, kad turės laiko atsigauti po traumos.
Karatė treniruotės keliasi į internetą
2020 04 07
Karatė
Beveik visa Lietuvos pilno kontakto karatė bendruomenė karantino sąlygomis savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę. Planuose ir nuotolinės varžybos.
Imtynininkų olimpinė atranka – 2021 metais
2020 04 07
Imtynės
Tarptautinės imtynių federacijos (UWW) Vykdomasis komitetas priėmė pirmuosius sprendimus dėl atnaujinto 2020–2021 m. kalendoriaus.
 
Leidžiasi į kulinarinius atradimus
2020 04 09
Dviračiai
Ignatas Konovalovas, kuriam varžybų sezonas sustojo vasario pabaigoje Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šiuo metu laiką leidžia Lietuvoje.
Olimpinių žaidynių nukėlimas tikslo nepakeitė
2020 04 08
Trekas
„Koronavirusas ypač pavojingas ir kelia kur kas daugiau nerimo nei olimpinės žaidynės“, - sako Lietuvos treko rinktinės treneris D.Leopoldas.
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Šalį apvažiavo per mažiau nei 15 valandų
2020 04 09
Ketvirtąją karantino savaitę žinomas keliautojas ir žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyr. redaktorius Vitoldas Milius nusprendė pažymėti dar viena išvyka.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Reklama sporto šakai – vagystė
2020 04 09
Kuriozai
Iš laikraščio „Sportas“ archyvų: kaip Suomijos vandensvydininkai atsidūrė Lietuvos žiniasklaidos ir humoristų dėmesio centre.
Vandensvydininkas – kovos su virusu fronte
2020 04 07
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos vandensvydžio čempionas, gydytojas rezidentas Michailas Lapida: „ Kartais atrodo, kad lengva forma persirgau koronavirusą“.
D. Neverauskas Floridoje tęsia treniruotes
2020 04 06
Beisbolas
Ikisezoninėse rungtynėse žibėjusį beisbolininką Dovydą Neverauską sustabdė atidėtas MLB čempionatas.
 
Olimpinė diena birželį neįvyks
2020 04 09
Olimpinė diena
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) nusprendė koreguoti didelės sporto šventės planus – „Olimpinė diena 2020“ birželio 13 dieną Vilniuje neįvyks.
Patvirtinta: olimpinių kelialapių nepraras
2020 04 09
Olimpinės žaidynės
TOK ekspertų grupė antradienį atsakė į sportininkams itin aktualų klausimą – buvo pakoreguoti olimpinių žaidynių atrankos sistemos principai.
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas