Jolanta Mockevičienė 2020 m. kovo 19 d. 15:37 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Namie treniruojasi net su futbolo kamuoliu

Per dieną – net 11 užsiėmimų, kurių bendra trukmė – 700 minučių. Taip startavo „Utenos Utenio“ klubo ir futbolo akademijos auklėtinių nuotolinės pratybos.

Pirmieji pratybas namuose išbandė treneriai.
utenosutenis.lt nuotr.
Pirmieji pratybas namuose išbandė treneriai.
   
„Utenos Utenis“ vienas pirmųjų iš sporto klubų Lietuvoje sureagavo į sportą sukausčiusį karantiną. Pasaulyje siaučiant koronavirusui, uteniškiai savo auklėtiniams nuo kovo 18 d. rengia tiesiogines nuotolines treniruotes.
 
„Labai svarbu užimti jaunimą, priverstą sėdėti namuose. Sumanėme pasirūpinti savo auklėtinių užimtumu pasinaudodami šiuolaikinėmis technologijomis. Tai ne tik fiziniai užsiėmimai ar futbolo technikos lavinimas. Tai ir psichologinė parama, nes sėdėti nuolat tarp keturių sienų vaikams, jaunimui yra didžiulis iššūkis. Todėl pasistengėme kuo greičiau surasti priemonių, kaip galėtume nuolat bendrauti tarpusavyje ir išlikti maksimaliai arti buvusios tvarkos“, - paaiškino „Utenos Utenio“ valdybos pirmininkas Vaidotas Rastenis.
 
Šiuo metu nuotolinės individualios treniruotės rengiamos beveik visoms „Utenio“ komandoms ir akademijos grupėms. Pirmą dieną jose dalyvavo net 170 jaunųjų futbolininkų. Pratyboms tinka visi įrenginiai, turintys vaizdo kamerą ir galimybę prisijungti prie interneto – kompiuteriai, planšetės, mobilieji telefonai.

Kaip prasidėjo „Utenos Utenio“ nuotolinių individualių treniruočių projektas, - sportas.info paklausė V.Rastenio.
Bendros treniruotės ir varžybos nevyko jau nuo kovo 13 d. O kovo 16 d. buvo surengtas administracijos susirinkimas, kuriame aptarėme, ką ir kaip galima padaryti, kad treniruočių procesas nenutrūktų.

Jau antradienį pristatėme idėją ir jos įgyvendinimo įrankius treneriams. Maloniai nustebino, kad jie, nors ir kiek nerimavo, naujus iššūkius priėmė pozityviai ir entuziastingai.
 
Trečiadienį ryte jau surengėme bandomąsias pratybas su treneriais ir administracijos atstovais, pasimokėme, kaip vykdyti treniruotes, bendrauti. Ir popiet jau prasidėjo treniruotės, iš viso surengėme net 11 užsiėmimų.  

Trenerius apmokė mūsų analitikas Marius Babravičius, nes toks reagavimas į karantiną yra bendras „Utenos Utenio“ ir „Stats4sport“ platformos projektas, o Marius yra vienas jos kūrėjų. 
 
Beje, planuojame savo patirtimi pasidalinti su visais. „Stats4sport“ ir „Utenos Utenis“ šeštadienį 10 val. organizuos nuotolinį seminarą, kurį ves Marius Babravičius.Kaip vyksta treniruotės?
Kai kurios grupės rengia po vieną, kitos – po dvi treniruotes per dieną. Vienos skirtos fiziniam pasirengimui, kitos – futbolo technikai. Pratybos vyksta tiesiogiai – treneris dirba su savo grupe ir rodo pratimus, kuriuos jo auklėtiniai atlieka. Marius Babravičius visada pasirengęs padėti, jei kyla kažkokių klausimų ar nesklandumų. Iš pradžių jų tikrai yra ir bus. Jau turėjome problemų. Bet jos greitai išsprendžiamos. Štai moterų komandos pirmoje treniruotėje kilo nesklandumų dėl technologijų. Merginos kantriai palaukė keliasdešimt minučių ir pratybos įvyko.
 
Futbolininkai mato trenerį ekrane, treneris mato auklėtinius. Jis gali pakoreguoti, jei sportininkas kažką daro ne taip, pagirti, padrąsinti. Mūsų tikslas ir buvo toks, kad ne tik užduoti namų darbus, bet ir išlaikyti kontaktą su auklėtiniais ir maksimaliai priartinti prie normalių treniruočių. Kontakto išlaikymas realiu laiku yra viso  sprendimo ašis.

Be abejo, auklėtiniai gauna ir individualias užduotis, kurias turi atlikti ne per tiesiogines treniruotes. Ruošiame ir teorinius užsiėmimus apie taktiką, fizinį pasirengimą. Bus savotiški testai, naudosimės apklausų ir viktorinų platformomis. 

Dirba beveik visos komandos. Šiandien tikimės startuoti ir su mažiausiųjų grupėmis. Nes čia daugiausia iššūkių – 6-7 metų vaikai ne visi turi kompiuterius, mobilius įrenginius. Todėl labai reikia tėvų pagalbos ir supratimo. Kai darbą pradės beveik visi mūsų auklėtiniai, prie jau besitreniruojančiųjų 170-ties prisidės dar 50 jaunųjų futbolininkų.
 
Treniruočių valandas kiekviena grupė nusistato pati. Paprastai rytinės treniruotės prasideda 10-11 valandą, vakarinės – 16-17 ar dar vėliau. Svarbiausia – lankstumas, kad treneriai su auklėtiniais ir tėvais, ypač mažesniųjų, rastų bendrą laiką.
 
Fizinio parengimo treniruotė vyksta apie 35 minutes, technikos – kiek ilgiau. Iki valandos. Reikia jausti ir matyti vaikų reakcijas ir emocijas, pagal tai koreguoti pratybų laiką. Tai darbo nuotoliniu būdu vienas mokymosi etapų. 

Kaip namuose vyksta pratybos su kamuoliu? Nebasisu, kad vaikai išdaužys indus?
Kai treniruotės vyksta mažame plote, smūgių nėra, kamuolys dažniausiai būna ant žemės, todėl nėra ir pavojaus indams. Mokomės kamuolio valdymo technikos. Ir per nuotolines tiesiogines, ir per individualias treniruotes.
 
Kai kurie vaikai turi galimybę išeiti į lauką ir treniruotis uždarame kieme prie namų. Tik būtina užsitikrinti, kad nebūtų jokių kontaktų su pašaliniais. Tai pabrėžiame kiekvieną treniruotę, kiekviename įraše. 
 
Daugiau naujienų iš kategorijos Futbolas
KOMENTARAI
 
 
 
Treniruotės su rinktinių treneriais
2020 04 06
Krepšinis
Lietuvos krepšinio federacija, šalies rinktinių treneriai bei žaidėjai kviečia visus elgtis atsakingai ir jungtis prie iniciatyvos #LikNamie.
Virtualiame NBA žaidime liko be pergalių
2020 04 06
E-Sportas
NBA organizuojamame virtualaus krepšinio turnyre savo jėgas išbandė ir lietuvis Domantas Sabonis.
„Ryto“ dovana – 1000 litrų vandens
2020 04 04
Dovana
Prie pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ prisidedantis Vilniaus „Rytas“ skyrė vieną toną litrų vandens Lietuvos medikams.
 
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Bokso varžybos stabdomos iki rugpjūčio
2020 04 06
Boksas
Europos bokso konfederacija (EUBC) paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos visos tarptautinės bokso varžybos Europoje stabdomos iki rugpjūčio mėnesio.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas