Dominykas Genevičius/LTF 2020 m. kovo 19 d. 11:50 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo

Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.

Tomas Vilimas ir Andžejus Savostenokas
Asmeninio archyvo nuotr.
Tomas Vilimas ir Andžejus Savostenokas
Prie „Orkelljunga“ ekipos, kurioje rungtyniauja ilgą laiką šioje šalyje gyvenantis Tomas Vilimas, prisijungė Andžejus Savostenokas.


Nors ir neturėjusi išsikėlusi didelių tikslų prieš sezoną, „Orkelljunga“ ekipa žaidė puikiai. „Grand Prix“ turnyre ji užėmė antrąją vietą, o čempionato reguliariajame sezone rikiavosi ketvirtoje pozicijoje. Visgi čempionatas šiemet neturės nugalėtojo.


Kaip teigė T. Vilimas, dėl koronaviruso grėsmės Švedijos čempionatas buvo sustabdytas, o nugalėtojai nebus paskelbti. Paskutines dvi vietas užėmusios komandos, jei norės, išsaugos vietas elite.


„Mano mieste gyvenimas vyksta kaip ir prieš virusą, gal tiesiog labiau sumažėjo žmonių judėjimas mieste. Draudimų daug neturime, gal tik labiau rekomendacijos, kaip apsisaugoti nuo viruso. Bet darbe tvyro įtampa, nes nežinome, kiek ilgai turėsime darbus, todėl jausmai tokie dvejopi“, - ltf.lt pasakojo Lietuvos tinklininkas.


T. Vilimas jau tradiciškai yra vienas rezultatyviausių Švedijos čempionato žaidėjų. Jis pagal pelnytus taškus tarp visų žaidėjų užėmė trečiąją vietą (369 tšk.).


„Šį sezoną galėčiau įvertinti kaip vieną geriausių mano karjeroje. Švedijoje mes buvome lygos išsišokeliai. Atsimenu, kai prieš sezoną Andžejui sakiau, kad būtų gerai, jei užimtume 6-7 vietas, o mes po pirmo rato buvome ketvirti, o „Grand Prix“ turnyre užėmėme antrą vietą, nugalėję favorite laikytą „Hylte-Halmstad“ komandą, kurios sudėtyje buvo bene geriausias paskutinio 20-mečio Švedijos tinklininkas Marcusas Nilssonas, - kalbėjo T. Vilimas. - Reguliarųjį sezoną taip pat baigėme ketvirtoje vietoje. Sunku pasakyti, kaip būtų susiklosčiusios atkrintamosios varžybos, bet buvome pasirengę vėl nustebinti. Kadangi šiemet komanda buvo nauja, realių tikslų neturėjome, bet ekipos viduje buvome sutarę, kad sieksime žaisti akiai patrauklų tinklinį ir niekada nepasiduosime, rodysime kovotojų charakterį bei visada padėsime vieni kitiems aikštelėje. Mano nuomone, šiuos tikslus įgyvendinome“.


T. Vilimas džiaugėsi, kad šį sezoną galėjo rungtyniauti su A. Savostenoku.


„Taip, tai buvo labai smagus sezonas. Visada labai smagu žaisti komandoje su tautiečiu. Jau vien kalbėtis gimtąja kalba yra be galo smagu. Dažniausiai išvykose gyvendavome tame pačiame kambaryje, tuo pačiu automobiliu vykdavome į rungtynes. Manau, kad tiek aš, tiek jis, turėjome labai smagų sezoną“, - sakė T. Vilimas.


Sportininkas prisipažino, kad Švedijos tinklinio lygis yra nusistovėjęs, bet tai yra gera terpė prieš kylant į aukštesnį lygį.


„Sakyčiau, kad Švedijos tinklinio lygos jau kurį laiką stovi vienoje. Jis yra pakankamai aukšto lygio. Daug Švedijos tinklininkų žaidžia aukštesnio pajėgumo klubuose užsienyje, o tai reiškia, kad Švedijos lyga yra pakankamai pajėgi išugdyti žaidėjus stipresnėms užsienio komandoms. Manau, kad Švedijos lyga, būtų ideali pirma stotelė profesionalo karjeroje Lietuvos tinklininkams“, - mintimis dalinosi T. Vilimas.

Daugiau naujienų iš kategorijos Tinklinis
KOMENTARAI
 
 
 
Treniruotės su rinktinių treneriais
2020 04 06
Krepšinis
Lietuvos krepšinio federacija, šalies rinktinių treneriai bei žaidėjai kviečia visus elgtis atsakingai ir jungtis prie iniciatyvos #LikNamie.
Virtualiame NBA žaidime liko be pergalių
2020 04 06
E-Sportas
NBA organizuojamame virtualaus krepšinio turnyre savo jėgas išbandė ir lietuvis Domantas Sabonis.
„Ryto“ dovana – 1000 litrų vandens
2020 04 04
Dovana
Prie pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ prisidedantis Vilniaus „Rytas“ skyrė vieną toną litrų vandens Lietuvos medikams.
 
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Bokso varžybos stabdomos iki rugpjūčio
2020 04 06
Boksas
Europos bokso konfederacija (EUBC) paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos visos tarptautinės bokso varžybos Europoje stabdomos iki rugpjūčio mėnesio.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas