rankinis.lt 2020 m. kovo 17 d. 12:18 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Rankininkai Prancūzijoje izoliuoti namuose

Čempionato pratęsimo Prancūzijoje laukiantis rankininkas Gerdas Babarskas buvo labai arti pavojingo kontakto su užsikrėtusiuoju koronavirusu.

G.Babarskas.
rankinis.lt nuotr.
G.Babarskas.
Beveik visoje Europoje sustabdyti tiek nacionaliniai čempionatai, tiek ir visos Europos rankinio federacijos (EHF) organizuojamos varžybos.
 
Prancūzijos čempionatas, kuriame rungtyniauja trys lietuviai (Gerdas Babarskas, Jonas Truchanovičius ir Vaidotas Grosas“), sustabdytas likus 8 turams iki sezono pabaigos ir prieš pat taurės varžybų finalus.
 
G.Babarskas, kuris gina „Chambery“ klubo garbę, tikino, kad Prancūzijoje situacija šiuo metu yra panaši kaip ir Lietuvoje: „Šalyje paskelbtas karantinas, sustabdyti visi renginiai, daugelis žmonių dirba iš namų, o veikia tik būtiniausios parduotuvės. Kiek seku situaciją, panašu, kad viskas vyksta, kaip ir Lietuvoje. Manau, kad visoje Europoje šiuo metu padėtis yra daugmaž vienoda“.
 
Nepaisant šalyje gana stipriai jau paplitusio koronaviruso (Prancūzijoje diagnozuota jau daugiau nei 5 tūkstančiai atvejų), čempionatas kol kas yra sustabdytas laikinai ir klubai tikisi, jog anksčiau ar vėliau jį pavyks pratęsti.
 
„Kol kas pirmenybės sustabdytos iki balandžio 22 dienos. Tuomet bus žiūrima, kokia situacija ir kokį sprendimą priimti. Žaidėjai iš klubų dar nėra paleidžiami, tačiau esame izoliuoti namuose ir galime sportuoti tik kiekvienas individualiai. Gavome rekomendacijas iš trenerių, ką daryti, kaip ruoštis. Klubo medikai taip pat pravedė mini paskaitą, kaip saugotis“, – pasakojo G.Babarskas.
 
Sprendimą sustabdyti čempionatą galutinai pastūmėjo ir koronaviruso užfiksavimas Prancūzijos I-osios lygos kovose. Arti pavojingo kontakto su užsikrėtusiu buvo ir pats G.Babarskas.
 
„Aukščiausioje lygoje kol kas užsikrėtusių nėra, tačiau buvo atvejis antrojoje lygoje. Su šiuo žaidėju ryšį palaikė ir du mano komandos draugai, kurie lankėsi pastarojo rungtynėse. Kuomet buvo nustatytas virusas jam, mano bendraklubiams buvo atlikti tyrimai, tačiau jie buvo neigiami ir mūsų visai komandai karantinuotis nereikėjo“, – apie grėsmingą situaciją kalbėjo lietuvis.

 
Nors klubai kontraktų nenutraukė, tačiau pats G.Babarskas pripažįsta, kad minčių išvykti bent kelioms dienoms į Lietuvą buvo. Vis dėlto situacija to padaryti neleido.
 
„Buvo minčių ir į Lietuvą grįžti, ir brolį aplankyti, bet sugrįžęs turėčiau karantinuotis 14 dienų ir tuomet grįžti vėl būtų keblu. Taip pat noro būti oro uostuose šiuo metu yra mažiausiai. Tikrai nesinori sugrįžti ir apkrėsti artimuosius ar kitus asmenis“ – teigė rankininkas.
 
Situacija paralyžavusi daugelį sporto šakų Europoje jau dabar milžiniškus nuostolius privertė patirti tiek klubus, tiek pačius sportininkus. Vis dėlto situacija Prancūzijoje, anot šios šalies taurę praėjusiais metais iškovojusio lietuvio, yra gana saugi: „Čia turime gana stiprią žaidėjų asociaciją, kuri yra iškovojusi mums tikrai gana neblogas sąlygas. Turime kontraktus ir klubai jų laikosi. Tokiomis situacijomis yra numatyta, kad klubas gali mokėti ne 100 procentų kontrakto sumos, tačiau kuo skųstis tikrai kol kas neturime. Puikiai suprantame, kad ir klubai patiria nuostolius, neparduodami bilietų ir t.t. Visiems norisi tiesiog, kad ši situacija, kuo greičiau būtų išspręsta“.

Kol kas yra visiškai neaiški situacija ir su Lietuvos vyrų rankinio rinktinės kovomis pasaulio čempionato atrankos varžybose. Į trečiąjį atrankos etapą patekusių lietuvių balandžio 16–19 dienomis lauktų mačai su Lenkijos rinktinė, tačiau šiuo metu prognozuoti ar susitikimai įvyks – sudėtinga.
 
„Visi žaidėjai palaikome ryšį tiek su federacijos atstovais, tiek su vyriausiuoju treneriu. Visi suprantame, kokia yra situacija. Kol kas neaišku, kaip vyks nacionaliniai čempionatai, jeigu jie bus pratęsti, bet jau kalbėjau su savo komandos treneriais Prancūzijoje, kad jeigu tik bus galimybė – aš rinktinėje žaisti noriu. Tad jeigu rungtynės su Lenkija įvyks – padarysiu viską, kad rungtyniauti galėčiau“, – užtikrintas buvo G.Babarskas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Rankinis
KOMENTARAI
 
 
 
Treniruotės su rinktinių treneriais
2020 04 06
Krepšinis
Lietuvos krepšinio federacija, šalies rinktinių treneriai bei žaidėjai kviečia visus elgtis atsakingai ir jungtis prie iniciatyvos #LikNamie.
Virtualiame NBA žaidime liko be pergalių
2020 04 06
E-Sportas
NBA organizuojamame virtualaus krepšinio turnyre savo jėgas išbandė ir lietuvis Domantas Sabonis.
„Ryto“ dovana – 1000 litrų vandens
2020 04 04
Dovana
Prie pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ prisidedantis Vilniaus „Rytas“ skyrė vieną toną litrų vandens Lietuvos medikams.
 
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Bokso varžybos stabdomos iki rugpjūčio
2020 04 06
Boksas
Europos bokso konfederacija (EUBC) paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos visos tarptautinės bokso varžybos Europoje stabdomos iki rugpjūčio mėnesio.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas