Marytė Marcinkevičiūtė 2020 m. kovo 10 d. 10:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Iš Lietuvos – į tarptautinius vandenis

Lietuvos žolės riedulio ir dviračių sporto federacijų darbuotojų M.Ivanauskaitės ir G.Zuozaitės kompetenciją įvertino tarptautinės organizacijos.

G.Zuozaitė ir M.Ivanauskaitė (dešinėje).
G.Zuozaitė ir M.Ivanauskaitė (dešinėje).
   
Gintarė Zuozaitė jau porą savaičių dirba Eglyje (Šveicarija) įsikūrusios Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) būstinės Plento departamente asistente, o Monika nuo kovo 18-osios dirbs Europos žolės riedulio federacijos administracijos vadove Briuselyje. 
 
Jos abi - buvusios sportininkės, M. Ivanauskaitė dar ir dabar aktyviai treniruojasi ir atstovauja Vilniaus „Žuvėdros“ sporto klubui.

„Išsiunčiau savo CV, galvodama, jog verta pabandyti. Nebuvau tikra, kad federacijos vadovai mane pasirinks“- sako 27-erių Monika.  

Savo laimėjimu konkurse džiaugiasi ir 24-erių G.Zuozaitė: „Perskaičiau, kad UCI yra laisvos pozicijos ir, neturėdama kažkokių rimtų ketinimų, bet norėdama išbandyti savo laimę ir galimybes tarptautinėje erdvėje, nutariau dalyvauti. Vykau į Šveicariją, laikiau testą, turėjau tris pokalbius. Norinčiųjų ten dirbti buvo nemažai. Kol vyko atranka, buvo pakankamai ilgas laiko tarpas. Kai sulaukiau teigiamo atsakymo, man tai buvo pakankamai didelis įvertinimas“.   

Karjerą pradėjo Širvintose

M. Ivanauskaitė – širvintiškė, o ten kone visas jaunimas žaidžia žolės riedulį. Sportininkės karjerą Monika pradėjo nuo 14-os, ją iš pradžių treniravo Aušra Janutaitė, vėliau - Rasa Buzienė, o Vilniuje – Maksimas Tarasovas. Per Lietuvos čempionatus ji laimėjo sidabro ir bronzos medalių.

Lietuvos edukologijos universitete M.Ivanauskaitė baigė bakalauro studijas. 

„Dar mokydamasi Širvintose, mane, 16-metę, per vaikų varžybas kviesdavo būti sekretore. Studijuojant antrame kurse, 2014-aisiais buvo pakviesta porą savaičių padirbėti Lietuvos žolės riedulio federacijoje (LŽRF) prie dokumentų. Federacijoje ir pasilikau. Per įvairias varžybas pradėjau dirbti sekretoriate komisare, o tarptautinių varžybų komisarės krikštą gavau 2014-aisiais per pasaulio žolės riedulio atrankos turnyrą Šiauliuose“, - prisiminė M. Ivanauskaitė.
 
2015-aisiais ji dalyvavo tarptautiniame komisarų seminare Olandijoje, o 2016-aisiais buvo pakviesta per Europos klubų moterų čempionatą dirbti neutraliąja komisare.

Pakvietimų vis gausėjo. 2019-aisiais vasario mėnesį Europos žolės riedulio federacija, atsižvelgiant į aukštus reitingus, Moniką pakvietė į vyriausiųjų varžybų komisarų seminarą. 

LŽRF prezidentas Leonardas Čaikauskas džiaugiasi, kad federacijai per šešerius metus pavyko išsiugdyti puikią komisarę. 

„Mums didelė garbė, kad mūsų žmogus taip aukštai iškilo ir sieks dar didesnių aukštumų.  Matydamas didelį darbščiosios Monikos talentą, tikiuosi, kad ji pasieks savo tikslą ir pelnys teisę dirbti komisare per olimpines žaidynes. Neabejoju, Monika vyks ir į Tokijo olimpines žaidynes kaip Europos žolės riedulio federacijos administracijos vadovė, o gal netgi bus pakviesti dirbti sekretoriate“, - sako LŽRF prezidentas. 
 
M. Ivanauskaitė dalyvavo atvirame Europos žolės riedulio federacijos konkurse administracijos vadovo pareigoms užimti.

Išsiuntus savo CV, po poros mėnesių ji teisėjavo tarptautinėse varžybose Minske ir ten Europos žolės riedulio federacijos vadovai jai pasiūlė darbą.


„Džiaugiuosi savo naujomis pareigomis ir Europos žolės riedulio federacijos pasitikėjimu manimi. Norėčiau padėkoti savo šeimai, kuri ugdė mane kaip dorą, atsakingą ir pasitikinčia savimi pilietę. Savo draugėms Sandrai ir Žydrūnei Meilūnaitėms, kurios pirmos man parodė žolės riedulio sporto šaką, kuri šiai dienais susijusi su kiekvienu mano gyvenimo žingsniu. Treneriams Aušrai Janutaitei, Rasai Buzienei ir Romualdui Chmeliauskui, kurie buvo pirmieji mano komandiškumo ugdymo mokymuose ir įžvelgė manyje potencialą dirbti organizacinį darbą, kas vėlgi neatsiejama nuo šiandieninio gyvenimo. Treneriui Maksimui Tarasovui, kuris buvo ir išliks ne tik treneris, bet geras draugas bei kolega. Žolės riedulio bendruomenei, kuri bendradarbiavo ir visada palaikydavo mane tiek asmeniškai, tiek darbo klausimais. Vilniaus miesto SŽK „Žuvėdra“ merginų ir vaikinų komandoms, su kuriomis turėjome begalę nuostabių ir nepamirštamų akimirkų. Lietuvos žolės riedulio rinktinių žaidėjams, su kuriais dirbome pastaruosius šešerius metus, už nuoširdumą ir palaikymą, bei atsidavimą aikštelėje ir už jos ribų.

Tačiau didžiausia padėka LŽRF prezidentui Leonardui Čaikauskui su kuriuo per pastaruosius šešis metus išvystėme žolės riedulio viziją Lietuvoje, kartu tobulėjome ir matėme perspektyvas ateityje, kuris davė daug naudingų patarimų ir praktikos, be kurios tikriausiai nebūčiau pakilusi šiuo karjeros laipteliu.Buvome puikus tandemas, įgijau daug patirties – dalyvavau įvairiuose projektuose, seminaruose, į mane buvo įdėta daug investicijų.  Per savo išleistuves LŽRF prezidentui už viską padėkojau, manau, kad  jis su kolektyvu mane gerai parengė būsimiems išbandymams", - kalbėjo M.Ivanauskaitė.

Jaučiasi sava tarp savų 

G.Zuozaitė džiaugiasi, kad, atvykus į Šveicariją, UCI šiuo pereinamuoju laikotarpiu jai suteikė sąlygas gyventi. UCI ji jaučiasi kaip sava tarp savų, nes pažįsta apie 50 proc. čia dirbančiųjų žmonių, su kuriais teko anksčiau bendrauti. 

„Smagu, kad su jais anksčiau turėjome daug bendrų reikalų, derinome įvairius dalykus ir dabar randame bendrą kalbą. Tie žmonės žino mane, o jas juos“, - džiaugiasi Gintarė.       

G. Zuozaitė – panevėžietė. lankė dviračių pratybas, ją treniravo Stasys Paštuolis. Didelio meistriškumo dviratininke netapo, buvo mėgėjiško lygio. 

Vilniaus kolegijoje Gintarė baigė ekonomiką ir 2018-aisiais pradėjo dirbti LDSF.  

Buvo atsakinga už varžybų organizavimą, rėmėjų paiešką, vietinę ir tarptautinę komunikaciją, ataskaitų parengimą, naujų idėjų įgyvendinimą. 

Buvusi LDSF generalinė sekretorė Rasa Ališauskienė (ji kovo 8 d. atsistatydino iš šių pareigų) teigia, kad ji, kaip vadovė, ypač vertina darbščius, mylinčius tai, ką daro, kruopščius žmones.    

„Dirbdama LDSF, turėjau tokių patirčių, kurie daugiau kalba nei daro. O Gintarė išimtis – darbšti, žingeidi, ramaus būdo, moka bendrauti.  Jai teko nemažai patarti ir džiaugiuosi, kad Gintarė greitai įsisavino tas žinias. Ko ji nežinojo, - nebijojo klausti arba pati ieškojo atsakymo.  Dviese radome bendrą kompromisą, suderinamumą. UCI federacijoje Gintarė dar labiau subręs, įgys patyrimo ir tikrai bus vertinama“, - neabejoja R. Ališauskienė.    

Kaip UCI atstovė, Gintarė nesitiki vykti į Tokijo olimpines žaidynes.  „Yra kiti departamentai, kurie susiję su tarptautiniais santykiais. Bus pakankamai žmonių, kurie vyks į Tokiją. Dabar man – trijų mėnesių bandomasis laikotarpis, tačiau UCI jaučiuosi sava tarp savų. Yra daug atvykusių iš kitų šalių, visa bendruomenė pakankamai draugiška“, - sako Gintarė. 
 
Paklausta, ar ji nenorėtų užimti šiuo metu laisvą LDSF generalinės sekretorės postą, G.Zuozaitė atsakė, kad jai kol kas niekas tų pareigų nesiūlė ir nemano, kad sulauks tokio pasiūlymo.  
  
Daugiau naujienų iš kategorijos Kuluaruose
KOMENTARAI
 
 
 
Treniruotės su rinktinių treneriais
2020 04 06
Krepšinis
Lietuvos krepšinio federacija, šalies rinktinių treneriai bei žaidėjai kviečia visus elgtis atsakingai ir jungtis prie iniciatyvos #LikNamie.
Virtualiame NBA žaidime liko be pergalių
2020 04 06
E-Sportas
NBA organizuojamame virtualaus krepšinio turnyre savo jėgas išbandė ir lietuvis Domantas Sabonis.
„Ryto“ dovana – 1000 litrų vandens
2020 04 04
Dovana
Prie pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ prisidedantis Vilniaus „Rytas“ skyrė vieną toną litrų vandens Lietuvos medikams.
 
Dėl pasaulio čempionato apsispręs balandį
2020 04 06
Salės futbolas
FIFA konfederacijų darbo grupė, kurią neseniai įsteigė FIFA taryba, po pirmo FIFA posėdžio pasidalino savo rekomendacijomis artėjančioms FIFA rungtynėms
Virtualios treniruotės viršijo lūkesčius
2020 04 03
Žvilgsnis
Organizuojant nuotolines treniruotes realiu laiku labai svarbus yra bendras klubo, trenerių, tėvų ir vaikų darbas.
„Gintros“ lietuvės: „Laukite sugrįžimo“
2020 04 02
Moterų futbolas
Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės ir toliau sportuodamos individualiai lieja prakaitą palaikydamos sportinę formą.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
Iki liepos vidurio teniso turnyrai nevyks
2020 04 03
Tenisas
Koronaviruso pandemija ženkliai koreguoja šiemet Lietuvoje turėjusių vykti teniso turnyrų grafikus.
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
Bokso varžybos stabdomos iki rugpjūčio
2020 04 06
Boksas
Europos bokso konfederacija (EUBC) paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos visos tarptautinės bokso varžybos Europoje stabdomos iki rugpjūčio mėnesio.
Boksininkai – nusivylę, bet nepalaužti
2020 04 03
Boksas
Kai pasaulyje vienos po kitų buvo atšaukiamos varžybos, Europos boksininkai traukė į Londoną, kuriame vyko olimpinis atrankos turnyras į Tokijo žaidynes.
Mirė olimpiečio J. Jakšto treneris
2020 04 02
Netektis
Lietuvos bokso federacija (LBF) pranešė, kad trečiadienį mirė boksininko Jaroslavo Jakšto treneris Viktoras Učajevas.
 
Užuovėjai nuo viruso pasirinko miško sodybą
2020 04 02
Žvilgsnis
Lietuvos treko rinktinės dviratininkai Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis karantinui pasirinko nuošalią sobybą Zarasų rajone, kur jie ir treniruojasi.
Dviratininkę sustabdė ne tik virusas
2020 04 02
Dviračiai
Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė dėl koronaviruso pandemijos priversta laiką leisti namuose, tačiau sportininkę sustabdė ir trauma.
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
Baltijos rankinio lyga čempionų neturės
2020 04 06
Rankinis
Baltijos vyrų rankinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti čempionatą ir neskelbti prizininkų.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
 
Laukia galimybės grįžti į Lietuvą
2020 04 02
Tinklinis
Aukščiausioje Belgijos moterų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo lietuvė Rūta Staniulytė.
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Gripas Dakare buvo koronavirusas?
2020 04 02
Dakaras
Lenktynininkas Benediktas Vanagas spėja, kad koronavirusas galėjo plisti jau Dakaro ralio metu.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Beisbolo komandoms Europoje žaisti neteks
2020 04 02
Beisbolas
Europos beisbolo konfederacija (CEB) paskelbė, kad šiais metais atšaukia visas oficialiais Europos beisbolo klubų rungtynes.
Atšauktos buriavimo varžybos Nidoje
2020 04 02
Buriavimas
Nidoje nevyks balandžio 4-5 dienomis suplanuotos „Pavasario vėjaračių taurės“ varžybos.
Nuo ligoninės lovos iki olimpinių žaidynių
2020 04 02
Žvilgsnis
Daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas Mindaugas Bružas paauglystėje patyrė sunkią traumą, jam prognozuota ateitis neįgaliojo vežimėlyje.
 
„Buvau ir liksiu penkiakovininkas“
2020 04 03
Penkiakovė
Šiuolaikinė penkiakovė Lietuvoje turi savo legendas. Viena jų – 1968 m. Meksiko olimpinis vicečempionas ir 1969 m. pasaulio čempionas Stasys Šaparnis.
Pamatykite filmą „Nagano juostos“
2020 04 03
Filmas
Kai namuose nuobodu, dieną praskaidrina geras filmas. „Sporto kino festivalis“ su „Olympic Channel“ siūlo iš arčiau susipažinti su filmais apie sportą.
Pataria, kaip suvaldyti stresą
2020 04 02
Poelgis
Šiuo laikotarpiu itin svarbu mokytis pažinti savo emocijas, skirti laiko sau ir išsiugdyti kasdienius įpročius, kurie padės stabilizuoti emocinę būklę.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas