adverum.lt 2020 m. vasario 28 d. 11:31 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Monique: vietoj mikrofono – bokso pirštinės

Gerai žinoma dainininkė, muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ komisijos narė Monika Pundziūtė-Monique rytais skuba ne į įrašų studiją, bet į sporto salę.

Monika Pundziūtė-Monique
adverum.lt nuotr.
Monika Pundziūtė-Monique
   
Nors anksčiau su sportu moteris „nesutarė“, dabar jis užima svarbią vietą jos gyvenime. Monika sako, kad rytais su malonumu mauna bokso pirštines – sportas ją net tik pozityviai nuteikia dienai, bet ir ugdo pasitikėjimą savimi. „Jei ryte įveikiu treniruotę ir save, vadinasi, tą dieną galėsiu įveikti bet ką“, – sako Monika. Ji šiais metais metė sau sporto iššūkį ir pasiryžo dalyvauti kovo 21 d. vyksiančiame treniruočių festivalyje „Nike treniruočių diena“.

Monika, koks jūsų santykis su sportu?


Dabartinį mano ir sporto santykį prilyginčiau draugystei: susipykstam, susitaikom, kartais ilgai nesimatom, o dar dažniau – negalim išsiskirti. Nors anksčiau beveik nesportuodavau, dabar tai vienas iš geriausių buvimo su savimi būdų. Žinoma, pirmą vietą užima muzika.

Dalis žmonių sportuoja norėdami išlaikyti gražias kūno formas. O koks jūsų atvejis – kodėl visgi nusprendėte sportuoti?

Prisipažinsiu, pirmą kartą į sporto salę mane nuvedė noras geriau atrodyti. Dabar į sportą žiūriu kitaip – tai daug daugiau nei gražios kūno linijos. Man jis padeda ne tik darbe, bet ir prisideda prie emocinės sveikatos gerinimo. Tik dėl treniruočių scenoje jaučiuosi kur kas tvirtesnė nei bet kada anksčiau. Taip pat jaučiu vis didesnę meilę sau, rūpinimąsi savimi bei savo sveikata. Visa tai – tik dėl sporto.

Lankote bokso treniruotes. Kaip susidomėjote šia sporto šaka?

Į bokso treniruotę pakvietė draugė, nusprendžiau pamėginti. Iš karto supratau, kad tai – mano sportas. Iki bokso išbandžiau daug įvairių treniruočių, bet jos manęs taip nesužavėjo. Nors daugelis mano, kad ši sporto šaka agresyvi – taip nėra. Boksas man padeda ugdyti pasitikėjimą savimi ir dėl jo netampu agresyvesne moterimi.

Ar boksas vienintelė jus pakerėjusi sporto šaka?

Bokso treniruotes lankau du kartus per savaitę ir jas bandau suderinti su kitais savo pomėgiais – bėgimu bei joga. Žinoma, stengiuosi nepamiršti ir lankstumą, kūno mobilumą gerinančių pratimų. 

Visuomenėje sutinkama nuomonė, kad tokios sporto šakos kaip boksas – „vyriškos“. Ką apie tai manote?

Iš tiesų šis stereotipas itin paplitęs – galbūt todėl treniruotėje vyrų daug daugiau nei moterų. Nepritariu, kad boksas – tik vyrų sportas, todėl susidomėjusias merginas raginu ateiti ir išmėginti. Boksui lytis nesvarbi, tai universalus sportas. Palaikančiomis, paskatinančiomis žinutėmis nevengiu dalintis ir socialinėje erdvėje – labai džiaugsiuosi, jei tai ką nors įkvėps ir padrąsins.

Esate itin aktyvus, užimtas žmogus – kaip randate laiko sportui?


Sportuoju rytais ir taip pasikraunu energijos visai dienai. Jaučiuosi kaip herojė – jei įveikiau save, treniruotę, atrodo, galiu įveikti bet ką. Žinoma, kitiems patinka vakarinis sportas, o man vakare nelieka jėgų. Ne kartą įsitikinau – jei ryte nepasportuosiu, vadinasi, tą dieną sportą galiu pamiršti. 

Ar reikia „prisiversti“ sportuoti? Kas jus motyvuoja?

Būsiu atvira – kartais motyvacijos pritrūksta, tačiau man padeda savotiška rutina, susiformavęs įprotis. Jei treniruočių nepraleidžiu bent dvi savaites iš eilės – tuomet sportas tampa mano ryto ritualu. Atrodo, tiesiog privalau pasportuoti, priešingu atveju jausiuosi keistai. Tokiu būdu sportas „įtraukia“ – pamėgini ir nebenori sustoti. Kviečiu pabandyti ir patiems įsitikinti.

Ką jums reiškia sveikas gyvenimo būdas?


Man tai reiškia, kad būsiu laiminga visomis prasmėmis – tiek fizine, tiek emocine. Stebiu save ir pastebiu teigiamus pokyčius – sveikesnė veido oda, sustiprėjęs kūnas. Sporto nesieju su lieknėjimu, priešingai – dėl treniruočių kūnas tapo tvirtesnis, esu ištvermingesnė, o tai man padeda jaustis geriau ir scenoje. Sportas teigiamai prisideda ir prie emocinio pasaulio – sunku paaiškinti kodėl, tačiau fizinė veikla man siejasi su dėmesiu ir meile sau.Sportas – tai jūsų laikas sau? Galbūt sportuojant gimsta naujų kūrybinių minčių ar net dainų tekstų?


Taip, tai vienas iš būdų, kada galiu pabūti su savimi, negalvoti apie laukiančius darbus ir nepaskęsti telefone. Dažnai juokaudama sakau, kad telefonai – tai mūsų genialių idėjų vagys. Jei turime laisvo laiko – iš karto griebiame telefoną į rankas, nors ne visada žinome, ko ten ieškome. Dešimt minučių pabūti tik su savo mintimis, be telefono – daugeliui būtų sunki užduotis. Sportas man padeda mažiau laiko leisti su telefonu ir dėl to esu laiminga. Treniruotėje galiu būti tik su savimi, išsivalyti mintis, suvokti, kas iš tiesų yra svarbu ir tuomet nerti į dieną ir kūrybą.

Kovo 21 d. jūsų laukia „Nike treniruočių diena“. Joje dalyvausite pirmą kartą? Ko labiausiai laukiate?

Taip, šiame renginyje dalyvausiu pirmą kartą. Niekada nebuvau tokioje didelėje sportuojančių ar norinčių sportuoti žmonių minioje, kurie užsikrėtę vienu ir tuo pačiu troškimu – tobulėti ir džiaugtis kiekviena akimirka. Tikiuosi geros atmosferos, daug judesio, atradimų ir malonių pažinčių! Tikiu, kad išsinešiu daug gerų patirčių ir prisiminimų!

Kovo 21 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre Vilnių drebins didžiausias treniruočių festivalis Lietuvoje – „Nike treniruočių diena“. Septintus metus iš eilės organizuojama sporto šventė pajėgumų nestabdo ir šį kartą dalyviams pasiūlys daugiau kaip 25 skirtingas treniruotes su geriausiais Lietuvos ir pasaulio treneriais.
Daugiau naujienų iš kategorijos Ringas
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
UEFA metraščiuose – ir Lietuvos čempionės
2020 03 29
Žvilgsnis
“Gintra-Universitetas” yra ketvirtoje vietoje tarp visų Europos klubų pagal sezonų skaičių elitiniame Čempionių lygos turnyre.
„Saugokime ne tik save, bet ir aplinkinius“
2020 03 29
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų įprastą gyvenimą netikėtai sujaukė koronaviruso pandemija. Kaip dabar atrodo žalgiriečių kasdienybė?
A lygoje praranda daugiau nei uždirba
2020 03 28
A lyga
Naujasis A lygos prezidentas Ivanas Nevoina: „Norėdami tobulinti A lygą – turime bendradarbiauti tiek su klubais, tiek su LFF“.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
Aptveriamos laisvalaikio erdvės
2020 03 27
Pramogos
Saugodama vilniečių sveikatą, karantino metu sostinės savivaldybė ėmėsi laikinai aptverti laisvalaikio erdves.
 
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Daugiausia pinigų – plaukimui ir krepšiniui
2020 03 30
Pinigai
Išdalintos lėšos Lietuvos sporto šakų federacijoms. Valstybės biudžeto pinigų negavo keturios olimpinės sporto šakos, tarp jų ir futbolas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas