Robertas Trakys (LBF) 2020 m. vasario 27 d. 19:58 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Biatlono viltys žlugo ištižusiame sniege

Lietuvių viltis sustabdė „košė“ – taip galima pavadinti ištižusią trasą Raubičiuose (Baltarusija) vykstančiame Europos biatlono čempionate.

Natalija Kočergina ir Gabrielė Leščinskaitė
Andrei Ivanov nuotr.
Natalija Kočergina ir Gabrielė Leščinskaitė

Ketvirtadienį čia vyko mišrių estafečių rungtis, kurioje bent į 12-uką prasibrauti norėjusi lietuvių komanda užėmė 13-ą vietą.


Beprecedentis įvykis: pirmi finišo liniją kirto ukrainiečiai, antri buvo rusai, treti – norvegai. Tačiau rusams pateikus protestą dėl Norvegijos komandos neleistinų veiksmų (norvegas pastūmė Baltarusijos sportininką, kuris krito), teisėjai net dvi valandas po varžybų pabaigos nagrinėjo komandų protestus – norvegai galop buvo diskvalifikuoti, o 14-ti finišavę lietuviai pakilo pozicija aukštyn.


Prieš dvi savaites pasaulio čempionate 16-ą vietą mišrioje estafetėje užėmę lietuviai „ant popieriaus“ atrodė konkurencingi, tačiau buvo pavyti ratu ir varžybas baigė anksčiau laiko. 4x6 km rungtyje Lietuvai atstovavo Natalija Kočergina, Gabrielė Leščinskaitė, Vytautas Strolia bei Tomas Kaukėnas.


Pirmoji startavusi N. Kočergina per du šaudymo ruožus panaudojo 4 papildomus šovinius ir savo etapą baigė 13-a iš 22 sportininkių. G.Leščinskaitė šaudykloje suklydo kartą, tačiau tragiškos sąlygos trasoje pakilti aukščiau padėjo tik per poziciją. Tuo tarpu V.Strolia buvo greitas trasoje, bet šaudė netaikliai: su šešiais papildomais šoviniais, vienu baudos ratu ir ketvirtu šliuožimo greičiu jis etapą baigė 14-as.


T. Kaukėnas spėjo apšliuožti vos 2 kilometrus ir Lietuvos komanda buvo pavyta lyderių ratu.


„Lūkesčiai visada yra ir tikrai buvo galima kovoti dėl daug aukštesnių vietų. Man asmeniškai šįkart nenusisekė šaudymas, o trasa buvo sudėtinga. Tokios sąlygos – nėra mūsų stiprioji pusė. Aišku, sąlygos visiems vienodos, negalima nieko kaltinti, bet pasaulio 16 vieta yra aukščiau nei 13 vieta Europos čempionate. Šįkart nepasisekė, bet potencialas kovoti dėl aukštų vietų yra“, – komentavo V. Strolia.


Taikliausiai iš lietuvių šaudžiusi G. Leščinskaitė nepamena, kada varžybose teko dalyvauti esant tokioms prastoms sąlygoms.


Trasoje buvo kažkas panašaus į sulėtintą filmą – tokia gili ir nemaloni košė, kad nebuvo galima atlikti jokių staigių judesių. Negali greitėti, mėtaisi į visas puses, slidės kliūna už sniego. Asmeniškai buvo žiauriai sunku, labai sunku išlaikyti tempą, o apie techniką net nekalbu. Tokioje trasoje prarandi visus techninius gebėjimus, reikia jėgos, ištvermės ir psichologinio pasiruošimo“, – pasakojo G. Leščinskaitė.


Sportininkė teigė, kad vidutinio lygio komandoms norint užimti aukštą vietą svarbu, jog visi ekipos nariai pasirodytų pagal savo galimybes.


„Nėra taip, jog čia Europos čempionatas ir mums bus lengviau. Estafetė tokia rungtis, kad vienas etapas gali kažkiek pagadinti ir krisime žemai. Svarbiausias uždavinys, kad kiekvienas žmogus pasirodytų pagal savo galimybes“, – sakė G.Leščinskaitė.


Ištižusi trasa yra parankesnė lengviems ir fiziškai galingiems biatlonininkams. Aukštaūgis V. Strolia įprastai yra pajėgesnis kietose trasose. Pasaulio čempionate lietuviui nedaug trūko, jog iškovotų teisę dalyvauti prestižinėje bendro starto rungtyje.


„Pagal šiandieninę savijautą sakyčiau, kad spėjau atsigauti po pasaulio čempionato. Per jį jaučiausi pavargęs ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Tas grįžimas namo, kad ir vienai parai, labai padėjo ir kelios laisvos dienos be treniruočių buvo į naudą. Atvažiavę į Baltarusiją padarėme kelias geras treniruotes, pagal planą labai gerai išėjo pasiruošti šioms varžyboms, tad tikiuosi, jog sprinte irgi pavyks ir jaustis panašiai, ir susitvarkyti su šaudymu“, – vylėsi V.Strolia.


Vienetų mišrių estafečių medalius išsidalijo norvegai, vokiečiai ir ukrainiečiai. Lietuvos komanda – Ana Jesipionok bei Linas Banys – užėmė 25-ą vietą.


Europos biatlono čempionate sportininkų dar laukia sprinto ir persekiojimo rungtys.

 

Daugiau naujienų iš kategorijos Žiemos sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
UEFA metraščiuose – ir Lietuvos čempionės
2020 03 29
Žvilgsnis
“Gintra-Universitetas” yra ketvirtoje vietoje tarp visų Europos klubų pagal sezonų skaičių elitiniame Čempionių lygos turnyre.
„Saugokime ne tik save, bet ir aplinkinius“
2020 03 29
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų įprastą gyvenimą netikėtai sujaukė koronaviruso pandemija. Kaip dabar atrodo žalgiriečių kasdienybė?
A lygoje praranda daugiau nei uždirba
2020 03 28
A lyga
Naujasis A lygos prezidentas Ivanas Nevoina: „Norėdami tobulinti A lygą – turime bendradarbiauti tiek su klubais, tiek su LFF“.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
Aptveriamos laisvalaikio erdvės
2020 03 27
Pramogos
Saugodama vilniečių sveikatą, karantino metu sostinės savivaldybė ėmėsi laikinai aptverti laisvalaikio erdves.
 
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Daugiausia pinigų – plaukimui ir krepšiniui
2020 03 30
Pinigai
Išdalintos lėšos Lietuvos sporto šakų federacijoms. Valstybės biudžeto pinigų negavo keturios olimpinės sporto šakos, tarp jų ir futbolas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas