Pranas Majauskas 2020 m. vasario 27 d. 16:05 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Lietuvos teniso kelias – knygos puslapiuose

Lietuvos sporto muziejuje pažymint šalies teniso 100-metį pristatyta Vinco Korkučio knyga „Lietuvos teniso sąjungai – 100 metų“.

Renginio akimirka.
Renginio akimirka.
   
Vincas Korkutis,  net ir sulaukęs 89-erių, iki šiol pats žaidžia tenisą ir atidžiai seka visus šios sporto šakos įvykius Lietuvos ir pasaulyje.

Įspūdingi V.Korkučio gyvenimo vingiai. Jis – buvęs vienas iškiliausių Lietuvos lauko teniso žaidėjų, Lietuvos teniso vystymosi istorijos žinovas, mokslų daktaras, rašytojas, už naftos išteklių atradimus apdovanotas valstybine premija, 10 metų pripažintu geriausiu buvusios TSRS teniso teisėju, 1973 m. pasaulio universiados, 1983 metų 15-to Europos čempionato finalinių varžybų teisėjs, penkių TSRS spartakiadų finalinių varžybų teisėjas, šešiolikos knygų autorius, nuveikęs daugybę kitų darbų ir pelnęs gausybę apdovanojimų.

Savo naujausioje knygoje V.Korkutis nušvietė vienos iš pirmųjų Lietuvoje prigijusių sporto šakų – lauko teniso – atsiradimo ir jo vystymosi bei klestėjimo istoriją, kuri  per 100 metų nuėjo nelengvą, bet garbingą kelią.

Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas, pasveikinęs atvykusį V.Korkutį ir svečius, sakė, kad dar 1919 m. liepos 13 d. Lietuvos sporto tarybos iniciatyva surengtoje pirmojoje parodomojoje sporto šventėje buvo pristatytos tik keturios tuo metu Lietuvoje kultivuotos sporto šakos: lengvoji atletika, sunkioji atletika, futbolas ir lauko tenisas. 

V.Korkutis, pristatydamas savo atvežtą naują knygą „Lietuvos teniso sąjungai – 100 metų“, susirinkusiai auditorijai išsamiai paaiškino, kad tiek nuotraukas, tiek pačią istorinę medžiagą knygoje pateikė iš  daugelio teniso mėgėjų ir fotografų asmeninių archyvų.Autorius leidinyje lnuosekliai nušviečia visą nuo 1919 m. nueitą teniso kelią, pradedant Lietuva, aplankant daugelį Europos šalių, Sibiro platybes, Jungtines Amerikos Valstijas ir kitas šalis, o kartu  ir visos Lietuvos tenisininkų šeimos, jos išskirtinių narių, tiek vyrų, tiek moterų pasiekusių sportinę šlovę ir pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir pasauliniu mastu.

Jis be galo vaizdžiai aprašo šiuolaikinio teniso, švenčiančius 145 metų jubiliejų, raidą ir pasakoja, kad pirmieji lauko teniso, kaip sporto šakos, žingsniai Lietuvoje buvo atlikti grafo Felikso Tiškevičiaus, kuris apsilankęs 1900 m. Paryžiuje ir pamatęs Švedijos karalių Gustavą V žaidžiantį tenisą, nutarė pats pramokti šio iš senovės Graikijos ir Romėnų imperijos laikais atkeliavusio žaidimo su kamuoliu.

Grafas F. Tiškevičius pirmą teniso aikštelę įrengė Astravo dvare 1900 m., o baigdamas statybas Palangoje 1902 m. įrengė aikštelę prie rūmų.

Toliau V.Korkutis išsamiai aprašo visą Lietuvos teniso istoriją, ne tik žaidimo, bet ir pačių tenisininkų atradimus, laimėjimus bei nesėkmes.  Knygoje yra  išsakyta padėka rėmėjams, o taip pat mintis, kad tenisas, kaip žaidimas su kiekviena diena tampa vis populiaresniu ir mėgiamu ne tik jaunimo, bet ir senjorų. Katu parodo, kad be galo daug gerų minčių yra išsakę šalies vadovai, kad tenisas – tai gyvenimo  būdas. 

Autorius daug dėmesio skiria lietuvių kilmės pasaulinei žvaigždei Vitui Kevinui Gerulaičiui. Be to  gana plačiai nušviečia ne tik Lietuvos, bet ir užsienyje gyvuojančių lietuvių teniso klubų gyvenimą.
 
Po autoriaus išsamios kalbos daug gražių žodžių V.Korkučiui išsakė vienas iš rėmėjų ir organizatorių  Kauno teniso klubo vadovas Alfredas Rimidis bei į diskusijas aktyviai įsijungę atvykę svečiai: Stasys Labanauskas, Ramojus Liubartas, Gracijus Remeikis, Elena Anilionienė, Kęstas Paplauskas, Ričardas Abarevičius, Kęstutis Makarevičius, Martynas Norkus, Meilutė Masiliūnienė, Inesa Mackevičiūtė, Algimantas Sipavičius, Stepas Skrupskas.

Daug prisidėjo organizuojant šį renginį Stasys Labanauskas jaunesnysis ir Kauno teniso klubo renginių organizatorė Eitvydė Helmienė bei Lietuvos sporto veteranų klubo vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Ąžuolynas“ ( vad. Vincas Biliūnas) ir Lietuvos sporto muziejaus kolektyvas.
Daugiau naujienų iš kategorijos Tenisas
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
UEFA metraščiuose – ir Lietuvos čempionės
2020 03 29
Žvilgsnis
“Gintra-Universitetas” yra ketvirtoje vietoje tarp visų Europos klubų pagal sezonų skaičių elitiniame Čempionių lygos turnyre.
„Saugokime ne tik save, bet ir aplinkinius“
2020 03 29
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų įprastą gyvenimą netikėtai sujaukė koronaviruso pandemija. Kaip dabar atrodo žalgiriečių kasdienybė?
A lygoje praranda daugiau nei uždirba
2020 03 28
A lyga
Naujasis A lygos prezidentas Ivanas Nevoina: „Norėdami tobulinti A lygą – turime bendradarbiauti tiek su klubais, tiek su LFF“.
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
Aptveriamos laisvalaikio erdvės
2020 03 27
Pramogos
Saugodama vilniečių sveikatą, karantino metu sostinės savivaldybė ėmėsi laikinai aptverti laisvalaikio erdves.
 
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Daugiausia pinigų – plaukimui ir krepšiniui
2020 03 30
Pinigai
Išdalintos lėšos Lietuvos sporto šakų federacijoms. Valstybės biudžeto pinigų negavo keturios olimpinės sporto šakos, tarp jų ir futbolas.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas