parateam.lt 2020 m. vasario 26 d. 20:52 Siųsti nuorodąSiųsti nuorodą   |   SpausdintiSpausdinti   |   Komentarai

Italijoje esantis A. Navickas nepanikuoja

Grumtynėms dėl bilieto į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes besirengiantis Augustas Navickas nuo praėjusios savaitės stovyklauja Italijoje.

Atrankos varžyboms irkluotojas ruošiasi Gaviratėje – komunoje Šiaurės Italijoje, Lombardijos regione, kuriame užfiksuotas koronaviruso protrūkis. Gaviratę nuo regiono sostinės Milano skiria tik apie 50 kilometrų, tačiau Lietuvos paralimpietis sako, kad įtampos nejaučia ir visą dėmesį koncentruoja į kasdienes alinančias treniruotes.

 

„Kažkaip čia tos panikos mes nejaučiame. Labiau iš Lietuvos girdisi ta panika. Parduotuvės veikia, čia maisto yra, žmonės gyvena. Kažkokios didelės panikos nematome tikrai. Kokių priemonių imamės? Na, paprasta higiena: plauni rankas su muilu ir tiek. Čia per daug kontakto su kitais žmonėmis nėra. Tai jaučiamės ramiai ir per daug visos šitos situacijos nesureikšminame“, - pasakoja A. Navickas.

 

A. Navickas ir jo treneris Tautvydas Vaitkūnas – ne vienintelė čia stovyklaujanti komanda iš užsienio. Šalia Varezės ežero – nemažai irklavimo klubų, kurie yra populiarios vietos treniruočių stovykloms. 

 

„Pavyzdžiui, yra irkluotojų komanda iš Honkongo. Jie atvyko į Italiją manydami, jog čia bus saugiau dėl koronaviruso, bet dabar tas virusas atkeliavo ir čia. Dabar jie nežino, ką daryti“, - sako lietuvis.

 

A. Navickas stovykloje Italijoje planuoja praleisti iš viso dvi savaites. Į Gaviratę Lietuvos irkluotojas planuoja grįžto ir balandžio mėnesį ir čia surengti dar vieną trijų savaičių stovyklą.

 

Varezės ežere suplanuotos ir dvejos lietuviui svarbiausios varžybose – Europos paralimpinės atrankos regata balandžio 27-29 d. ir finalinė paralimpinės atrankos regata gegužės 8-10 d.

 

Tarptautinė irklavimo federacija stebi situaciją dėl koronaviruso plitimo, tačiau sprendimų dėl varžybų perkėlimo kol kas nėra. Daugiau informacijos laukiama vasario 27 d., ketvirtadienį.

 

„Jeigu nuspręs perkelti varžybas, tai važiuosime ten, kur perkels. Dėl antros stovyklos irgi bus matyti. Jeigu čia viskas užsidarys, tada reikės ieškoti kitų variantų“, - svarsto A. Navickas.

 

Kol kas irkluotojo ir trenerio dėmesys skirtas  treniruotėms ir kuo sėkmingesniems atrankos startams.

 

„Noriu jau per Europos atranką patekti į paralimpiadą ir toliau ramiai jai ruoštis. Tikiuosi, man pavyks. Aišku, visko gali būti, nes priešininkai irgi nesnaudžia. Mes esame kokie 4-5 sportininkai, kurie tikrai pretenduojame į tą pirmą vietą Europos paralimpinėje atrankoje.

 

Sezonas ankstyvas, o aš ant vandens pirmą kartą, pusę metų beveik neirklavęs. Esu sustiprėjęs fiziškai, bet technika kol šlubuoja. Pirmomis dienomis atrodo, kad nieko nesigauna. Klausimas, ar pataikysi tą piką pasiekti reikiamu metu, tai lems tikrai nemažai.

 

Be to, čia nustebino orai. Prieš mums atvykstant temperatūra siekė 20 laipsnių šilumos, o dabar nukrito iki 10 laipsnių. Šaltis tikrai nepadeda ruoštis“, - sako A. Navickas.

 

Per savaitę – 12 treniruočių: pratybos ant vandens ir treniruoklių salėje. Pasak A. Navicko, grafikas yra išsunkiantis. Be to, irkluotojas ir treneris dažniausiai patys ruošia maistą.

 

„Kieme yra restoranas, tai kartais apsilankysime. Bet šiaip maistą gaminamės patys. Gal daugiau tenka treneriui itališko maisto šefo vaidmuo. Koks jis šefas? Neblogas, viskas gerai“, - šypsosi A. Navickas.

 

2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis randa laiko ne tik sau, bet ir kitiems. Socialiniais tinklais A. Navickas ragina į jį kreiptis žmones su negalia, nori jiems padėti sportuoti.

 

„Pribrendau tam, daugiau drąsos atsirado. Pradėjau imtis iniciatyvos, gal pavyks kažką sukurti. Gavau nemažai atsakymų, dabar galvoju apie susitikimą su tais žmonėmis Klaipėdoje.

 

Susitiksime gyvai ir tada žiūrėsime, ką galime nuveikt kartu. Ilgalaikis tikslas gal būtų užsiauginti sau pamainą, kitą paralimpietį iš Klaipėdos.

 

Teoriškai sąlygos Klaipėdos irklavimo centre dabar yra. Žingsnis po žingsnio įmanoma pradėti judėti. Juokiamės, kad dabar centre turiu net keturis tualetus, nors prieš renovaciją pritaikyto nebuvo nė vieno.

 

Aišku, savanoriškai viską padaryti nėra lengva. Stengiamės gauti kažkokį finansavimą iš savivaldybės, o tada galima būtų suburti grupę ir sportuoti“, - pokalbį baigia A. Navickas.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas
KOMENTARAI
 
 
 
Esporto mūšyje - „Neptūno“ pergalė
2020 03 27
E-Sportas
Dvi Lietuvos krepšinio komandos - Klaipėdos „Neptūnas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ išbandė savo jėgas esporte.
Krepšinio treneriams - nemokama programa
2020 03 26
Treneriai
Lietuvos krepšinio federacija kartu su Kauno technologijos universitetu pristatė rungtynių ir treniruočių vaizdo įrašų analizės programą „BasketMap“.
„Neptūnas“ neria į esportą
2020 03 25
„Neptūno” krepšinio klubas neria į naujus vandenis – esportą.
 
Lietuvos futbolininkai – Europos elite
2020 03 31
E-Sportas
Prieš kelias savaites Lietuvos futbolas oficialiai žengė istorinį žingsnį į virtualią erdvę, o dabar jau prasibrovė tarp stipriausių Europos rinktinių.
UEFA metraščiuose – ir Lietuvos čempionės
2020 03 29
Žvilgsnis
“Gintra-Universitetas” yra ketvirtoje vietoje tarp visų Europos klubų pagal sezonų skaičių elitiniame Čempionių lygos turnyre.
„Saugokime ne tik save, bet ir aplinkinius“
2020 03 29
Žvilgsnis
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų įprastą gyvenimą netikėtai sujaukė koronaviruso pandemija. Kaip dabar atrodo žalgiriečių kasdienybė?
„Gaila, bet priimtas teisingas sprendimas“
2020 03 24
Žvilgsnis
Olimpinius normatyvus įvykdę Lietuvos lengvaatlečiai: jei žaidynės vyktų, rizika būtų per didelė.
Lengvaatlečiai – už žaidynių nukėlimą
2020 03 23
Sprendimas
Tokijo olimpinės žaidynės turi būti nukeltos – tokia yra Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ir jos sportininkų pozicija.
Dešimtis kilometrų nubėga ant namo stogo
2020 03 19
Daugeliui Europos šalių įvedus karantiną, lengvaatlečiai ieško įvairiausių būdų, kaip tinkamai atlikti treniruočių planą.
 
R.Balžekas: „Laiką panaudokime tinkamai“
2020 03 20
Tenisas
Balžeko teniso akademijos treneris Remigijus Balžekas netikėtai dėl paskelbto karantino atsiradusį laisvą laiką leidžia savo sodyboje Ukmergės rajone.
Daviso taurė: Lietuva neprilygo Portugalijai
2020 03 07
Daviso taurė
Šiauliuose vykusiame Daviso taurės mače prieš Portugalijos rinktinę lietuviai liko be pergalių. Svečiai Lietuvos rinktinę įveikė 4-0.
J. Tverijonas nusileido tituluotam varžovui
2020 03 06
Daviso taurė
Antrasis Daviso taurės susitikimas taip pat pasibaigė Portugalijos rinktinės pergale.
KOK'84 turnyras perkeliamas į birželį
2020 03 27
Bušido
Lietuvos bušido federacija (LBF) nusprendė nerizikuoti sportininkų bei žiūrovų sveikata ir kelia KOK'84 turnyrą į birželio 27 dieną.
E. Kavaliauskas: lentynos tuščios ir JAV
2020 03 25
Boksas
„Pradedu įsivažiuoti į tėvystę. Keltis naktį sunkiau nei būti ringe“, - juokavo JAV gyvenantis žymiausias Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas.
Po atšauktos kovos spėjo grįžti į Lietuvą
2020 03 18
Boksas
Boksininkas Eimantas Stanionis apie atšauktą kovą sužinojo jau nusileidęs renginio mieste.
 
Pandemijos pabaigos liko laukti Italijoje
2020 03 25
Dviračiai
Kalnų dviratininkė Katažina Sosna siaučiant koronavirusui svarstė galimybes grįžti į Lietuvą, tačiau nusprendė likti Italijoje.
E.  Šiškevičius dviratį iškeitė į kastuvą
2020 03 18
Dviračiai
Dėl koronoviruso sustabdžius dviračių sporto sezoną, Evaldui Šiškevičiui atsirado laiko sodininkystei.
E. Šiškevičius iškovojo reitingo taškus
2020 03 14
Dviračiai
Šeštadienį pasibaigusiose prestižinėse 78-osiosie dviračių lenktynėse „Paryžius-Nica“ Evaldas Šiškevičius užėmė 49-ąją vietą.
Po 2 val. diskusijų – lemtingas sprendimas
2020 03 30
Sprendimas
Lietuvos vyrų rankinio lygos čempionatą nuspręsta nutraukti neskelbiant čempionų ir prizines vietas užėmusių komandų.
Rankininkų akistata su lenkais - birželį
2020 03 25
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) sudarė kalendorių, kaip toliau bus vykdomos tiek klubų čempionatai, tiek atrankos į Europos bei pasaulio čempionatus.
Nukeltos Lietuvos rankininkų rungtynės
2020 03 20
Rankinis
Europos rankinio federacija (EHF) pranešė, kad neribotam laikui yra nukeliamos 2021 metų pasaulio čempionato II atrankos etapo kovos.
 
„Prancūzai nerimtai žiūri į grėsmes“
2020 03 24
Tinklinis
Lietuvos tinklininkė Viltė Makauskaitė karantino laikotarpį leidžia Lietuvoje
T. Vilimas: nežinome, kiek turėsime darbo
2020 03 19
Tinklinis
Aukščiausioje Švedijos vyrų tinklinio lygoje šį sezoną rungtyniavo du Lietuvos žaidėjai.
Džiaugiasi įgyta patirtimi
2020 03 17
Tinklinis
Pajėgioje Europos tinklinio lygoje - Vokietijos Bundeslygoje - šiame sezone buvo galima išvysti lietuvį Edviną Vaškelį.
B. Vanagas pristatė filmą apie Dakaro ralį
2020 03 20
Dakaras
Jau dabar galima pamatyti dviejų valandų trukmės filmą apie „Inbank team Pitlane“ iššūkius 2020-tųjų Dakaro ralyje.
„Moterų ralis“ perkeliamas į rugpjūtį
2020 03 16
Ralis
Balandžio 25-ąją turėjęs vykti automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ priverstas keisti datą – renginys perkeliamas į rugpjūčio 8 d.
A. Jasikonis lipo ant podiumo
2020 03 08
Motokrosas
Lietuvis Arminas Jasikonis užėmė trečiąją vietą pasaulio motokroso čempionato etape Nyderlanduose.
 
Vaikams – dar daugiau inventoriaus
2020 03 30
Ledo ritulys
Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos (NVLRL) mokyklos dar labiau papildė savo inventorių – dešimt jų pasiekė konkurso būdu įsigytas inventorius.
Planus sugriovė įsisiautėjęs virusas
2020 03 29
Kalnų slidinėjimas
Geriausiam Lietuvos kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui sezonas baigėsi Nepriklausomybės atkūrimo dieną – svarbiausio metų starto išvakarėse.
M. Armalis sugrįžta į mylimiausią komandą
2020 03 26
Ledo ritulys
Lietuvos ledo ritulio rinktinės vartininkas Mantas Armalis keičia klubą, bet lieka Švedijoje – 27-erių metų sportininkas sugrįžta į „Djurgarden“ komandą.
Iš Portugalijos ieškos kelio į Lietuvą
2020 03 31
Situacija
Portugalijoje vis dar besitreniruojantis baidarininkas Artūras Seja su treneriu Romualdu Petrukanecu viliasi, kad grįžti į namus padės lenkai.
V. Andrulytė pasaulio reitinge - 13-a
2020 03 30
Buriavimas
Paskelbtame naujame pasaulio „Laser Radial“ buriuotojų reitinge lietuvė Viktorija Andrulytė užima 13-ąją vietą.
Sporto klubas – balkonuose ir terasose
2020 03 28
Treniruotės
„Impuls“ jau antrąkart surengė unikalią treniruotę namo kieme – gyventojai saugiai galėjo sportuoti savo balkonuose, terasose arba kambariuose prie lango.
 
Lietuvių lūkesčiai – didesni nei buvo Rio
2020 03 31
Žvilgsnis
Didžioji dalis (58%) 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų tikėjo mūsų tautiečių sėkme Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Žaidynių startas – 2021 m. liepą ir rugpjūtį
2020 03 30
Sprendimas
Prabėgus šešioms dienoms po oficialaus sprendimo perkelti 2020 metų Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes paskelbta naujoji jų data.
Likę be valstybės pinigų ieškos teisybės
2020 03 30
Finansai
Lėšų iš valstybės biudžeto negavusių sporto šakų federacijų vadovai žada aiškintis dėl neskirto finansavimo: „Bausmės turi būti sveiko proto.“
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas